İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu ne Saçmalık.!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bence o moderatör arkadaş, en kısa zamanda bu konuda bir açıklama yapması gerekir.Umarım haklı bir sebebi vardır. Özel mesajla falan olmaz bu iş. Herkes neden banlandığını bilmeli. Biz, bu forumun üyesiyiz. Neler olduğunu bilmek bizim en doğal hakkımız diye düşünüyorum.

ircreseller.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence o moderatör arkadaş, en kısa zamanda bu konuda bir açıklama yapması gerekir.Umarım haklı bir sebebi vardır. Özel mesajla falan olmaz bu iş. Herkes neden banlandığını bilmeli. Biz, bu forumun üyesiyiz. Neler olduğunu bilmek bizim en doğal hakkımız diye düşünüyorum.

ne açıklama yapacak yaptığı açıklamada yaptığı saçma sapan işlem gibi bişi olacaktır..

20 Kişiye 125 er GB alanı nasıl dağıtıyorsunuz sorusunu banlayan bir moderator nasıl bir açıklama yapabilirki.?

özelliklede altına not düştüm..
karalama değil diski merak ettim nasıl bir disktir die..

MilliFantazi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3

Adam doğru şeyleri saydığı için ceza almaz.

Kötüleştiriyorsunuz, iyileştirme namına yaptığınız hiçbirşey yok.

Kimsenin iyinet'e girme gibi bir zorunluluğu yok. Biz giriyoruz ve girdiğimiz ortamın sağlıklı bir ortam olmasını istiyoruz.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adam doğru şeyleri saydığı için ceza almaz.

Kötüleştiriyorsunuz, iyileştirme namına yaptığınız hiçbirşey yok.

Kimsenin iyinet'e girme gibi bir zorunluluğu yok. Biz giriyoruz ve girdiğimiz ortamın sağlıklı bir ortam olmasını istiyoruz.

Konuşma boşuna , sen de anladın suçlu olduğunu.Orda saydığın lafların muhatabı ben değil konuyu açan kişi olmalıydı.Nedenini konuda belirttim . İyi günler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Günaydın arkadaşlar, alerjilerim azdığı için yeni uyanabildim, saat 10:30 burada.

Konuyu inceledim ve banınızı açıyorum. Size verdiğimiz bu geçici rahatsızlık için de özür diliyorum gf8.

Konuları irdeleyip bizlere doğru ile yanlışı göstermeniz güzel lütfen tesbitlerinizi yapıcı bir şekilde paylaşmaya devam ediniz. Forum kullanıcıları doğru ile yanlışı ayıracak sağ duyuya sahiptirler.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
işte bu Teşekkür ederim..
haklı / haksızı çözeceğini biliyordum iyinet

iyinet bu arada : ben gf8 www.dearshell.net sahibiyim..
www.ircreseller.com da sahibiyim ircreseller.com rumuzunu bir başka arkadasıma vericem..
konu ile ilgili daha önceden bilgilendirmek istedim..

her 2 site benimde olsa 2 rumuz sahipleri farklı olacaktır...

Saolun hayırlı çalışmalar dilerim..

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Valla :) saçma olmuş banlanması GF8 son bir ayda en çok dikkat çeken üye bence ne zaman girsem bi yerlerde bir şeyler yazıyordu sanırım bu iyinet forumunu sevmeyen bir yönetici hani bazen derlerya neden forum sessiz işte alın sesini çıkarını böyle banlıyorlar demekki ondan kimsenin sesi çıkmıyor. Forumun gelişime engel olmak isteyen birimiş bence kim banladıysa.

Artık konu yazıp cevap yazarken bile düşünüyoruz ben son bir ayda 50-60 tane mesajı uzun uzun yazıp sonuna geldiğimde göndermekten vaz geçtim :) konuyu saptırma bilmem ne yapma demesinler diye.

Ama moda fazla laf atmayın yarın öbürgün banlanırsanız şaşırmayın. :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
işte bu Teşekkür ederim..
haklı / haksızı çözeceğini biliyordum iyinet

Olay haklı yada haksız olayı değil, moderatörlerimiz forumun düzenini ve kullanımını genele açık hale tutmaya çalışıyorlar. Hepimiz insanız ve bu tür hataları hepimiz yapıyoruz.

Bazı konulara eleştiri manasında mesaj yazmadan önce belkide konu sahibine özelden yazarak bilgi almanız o konunun ilerlemesi açısından daha sağlıklı olacaktır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Valla :) saçma olmuş banlanması GF8 son bir ayda en çok dikkat çeken üye bence ne zaman girsem bi yerlerde bir şeyler yazıyordu sanırım bu iyinet forumunu sevmeyen bir yönetici hani bazen derlerya neden forum sessiz işte alın sesini çıkarını böyle banlıyorlar demekki ondan kimsenin sesi çıkmıyor. Forumun gelişime engel olmak isteyen birimiş bence kim banladıysa.

Artık konu yazıp cevap yazarken bile düşünüyoruz ben son bir ayda 50-60 tane mesajı uzun uzun yazıp sonuna geldiğimde göndermekten vaz geçtim :) konuyu saptırma bilmem ne yapma demesinler diye.

Ama moda fazla laf atmayın yarın öbürgün banlanırsanız şaşırmayın. :)

Hiçte belirttiğiniz tarzda bir uygulama yok iyinette. Burada kurallara uyduğunuz sürece kimse size neden bu mesajı postaladınız demez, kimse size ceza vermez yada banlamaz. Başka bir forumla karıştıryor olmayasınız?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Merhaba arkadaşlar,
Banı atan o süper moderator benim. Öncelikle GF8 in aynı işi yapıyor olması nedeniyle konunun gerçek bir tartışmaya varması kaçılnılmazdı, kaldiki kendisi kendi konularının baltalanmasında ne kadar isyankar şekilde davrandığını bütün moderatörler biliyordur. Gf8 in konuya mesaj yazmak yerine terazi linkine tıklayıp moderatörleri bu konuda bilgilendirmesi gerekirdi ki doğru olan davranış buydu.

Sonuç olarak gf8 'in yaptığı ban sebebiydi ve kendiside benzer bir davranışın ban sebebi olduğunu(kendi konularının baltalanması sebebiyle) biliyordu. Biz bu aksiyonu kendi konusunu baltalayanlar içinde aldık.

125 GB disk alanı vermek konusu size saçma gelebilir belki ama bana saçma gelmiyor çünkü web ortamında disk alanı kiralama mevzusundan ben haberdarım bu servisi NAS cihazlari ile veren firmalar var.

Ben yaptığım aksiyonun yanlış olduğuna inanmıyorum. Benzer bir davranışta alacağım aksiyon yine bu olacaktır. Iyinet, iyiniyetini gösterip kurallara uyuyor olsada gf8 in amacının bu olmadığını düşünüp banını açmış, bu onun kendi takdiridir.

Ben adil olmak adına bu aksiyonu aldım, GF8 e bu şekilde yaklaşanlarada ceza vermiştim ve Gf8 in aynı durumda ceza almaması gerçek bir çifte standart olurdu.

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
kendi ağzınla diyorsun..

kendi konularına baltalama yapildiğinda silmenizi istiyorum tabi

ama benim yaptiğim baltalama değildiki sadece bir soru idi
125 er GB tan 20 tane nasıl dağıtırsın senin diskin nedir

bunu soru ve baltalama arasındaki Farkları sen bilmiyor isen bu senin problemin ve sana Öğretme işide bize düşmez..
2 kelimenin anlamını ve arasındaki Farkı anlicaksın..

konuyu tam okumadan anlamadan kişiler üzerinde yorum yapmicaksın veya işlem yapmicaksın banlamak ceza kesmek kolaydır

senden moderator olmaz bu doğru bir şey sen benim forumlarımda bırak moderatorlüğü konu modluğu bile yapamazsın eksiksin ben açık konuşurum..

Adam geliyor Saçma sapan bir konu aciyor sen adama gidip Sen bunu nasıl satıyorsun bunu vaad ediyorsun ama bu imkanın varmı şeklinde sorman gerekirken geliyorsun bunu soranı banlıyorsun..
ne kadar kolay dimi

moderatorluk yapmasını bilmiyor olabilirsin saygılıyız bilmiyorsa bilmediğin şeylere sokmicaksın burnunu..
biilmediğin konularda karar verme yeteneğin zayıf ise karişmicaksın senden daha bilgili bir moderatorden yardım isticeksin..
biz mi Öğreticez sana işini.?
olmaz kardeşim senden moderator felan olmaz. kara verebilme yeteneğin 0

bizde yöneticiyiz Farklı dallarda ama bilmediğimiz olaylara karişmak yerine incelemeye alıyoruz

Kişiler Satış yaparken Vaad ettiği özelliklere dikkat ederim

benim imzamda yazıyor bakın Sadece 2 Kişiye 100 GB Alan 700 GB Trafik ( Reseller ) dikkatini çekiyormu sadece 2 kişiye diyor..
20 kişiye demiyor...

bu adam 125 er GB liği 20 kişiye veriyorum diyor ve üstelik nasil olsa kimse dolduramaz diyor ve siz buna müsade ediyorsanız elinde olmayan imkanları Böyle satmaya devam eder..

Loi işine bak ama sadece işine bak...
ve modluğuda kısa zamanda Öğren..
Moderator Forum genelindeki Alınmış düzen kurallarını sağlamakla ve sağlatmakla görevlidir..
bunu Öğren yeter..

sonraki mesajlarına cevap verme girişiminde bulunamayabilirim çünkü değmezsin buna sana bu kadar yazdığıma kendim bile utanıyorum..
allah büyüktür..

Ceza neden verilir.?
kurallara uymayanlara dimi.?
Sen hiç benim saçma sapan konu açanlar ve vergi levhası ve faliyet belgesi olmayanlar harici birilerine bişi yazdiğimi gördünmü..

o kadar sinirlendirdinki beni ben kendimi bügün tanıyamaz oldum..
yine diyorum senden moderator olmaz..
ama hiç olmaz anlamınada gelmez..
Öğrenirsin Öğrenmek ayıp değildir.
Doğru karar verebilme yeteneğin yok eminim ı yeteneğide kısa zamanda toplarsın.
sen yine baltalanan konulara müdahele edeceksin ama baltalanan konulara kariştirma..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sen benim yazdığım mesajı iyice oku ondan sonra benim moderatörlüğüme laf et. Ben daha önce senin konularını baltalamaya kalkanlara nasıl davrandıysam sanada bu şekilde davrandım. Niyetin iyi olabilir ancak seninde aynı işi yapıyor olman tartışma çıkarmasını veya senin konuyu baltalıyor olmanı düşünmelerini sağlar. Ayrıca PM ile adres bilgilerini verebilirsin. Pataklaman için iftardan sonra ziyaret edeceğim seni.

Edit: adresini ve telefonunu sitenden aldım. Iftardan sonra bu adreste ol lütfen.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Sen benim yazdığım mesajı iyice oku ondan sonra benim moderatörlüğüme laf et. Ben daha önce senin konularını baltalamaya kalkanlara nasıl davrandıysam sanada bu şekilde davrandım. Niyetin iyi olabilir ancak seninde aynı işi yapıyor olman tartışma çıkarmasını veya senin konuyu baltalıyor olmanı düşünmelerini sağlar. Ayrıca PM ile adres bilgilerini verebilirsin. Pataklaman için iftardan sonra ziyaret edeceğim seni.

Edit: adresini ve telefonunu sitenden aldım. Iftardan sonra bu adreste ol lütfen.

güzel kardeşim anlamıyormusun..

ben sizi kendi konularım baltalandığında çağırıyorum evet ama baltalandığında..

ama bahsedilen konuda
silinen mesajlara bakarsan adama demişimdi

sen bunu nasıl dağıtıyorsun
senin makine nasıl bir makinadır her gelene 125 er GB 20 kişi ye 125 ER GB alan veriyorsun die bir sorudur..

dikkatini çekiyormu orda

bu adamdan host almayın reseller almayın yazmıyor öle birkaralama yapmıyorum

sadece bu adam 20 kişiye 125 ER GB alanı nasıl veriyor diski nedir Sorusu soruyorum

aralarındaki farkı anla..
bu karalama değil ve ben yine soracam aynı konuya ben cevabımı alamadım çünkü 20 kişiye nasıl olurda 125 er GB alan verir.?

sitemde adresim neyim herşeyim yazıyor..
ama allah büyük içimi biliyor ya ramazan ayındayız sabah senin kim olduğunu bilse idim ve yakınımda bir yerde olda idin allah büyük biliyor içimi iyi bir pataklardım seni..

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
problem çözümlendiğine göre konu artık kilitlenebilir..

birde Ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum..
çünkü ileride sorun yaşayacağimi tahmin ediyorum..

ben www.dearshell.net ve ircreseller.com site sahipleriyim..

kullandığım rumuz : gf8
bu sabah ircreseller.com rumuzu ile girdim..
ircreseller.com rumuzumu www.ircreseller.com sitesinin tasarımı bittikten sonra bir arkadasıma bu forumda vericem..
yani her iki rumuz benim olmayacak..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi