İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bu webmasterlar neden böyle?

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Expert istediğin site nedir ya ben yazayım be insanlık öldümü parayı da site bitince ver msn adresim [email protected] daha ne diyeyim. Yav bu nasıl ticaret bu nasıl iştir. Benim bildiğim iş yapılır biter ondan sonra parası alınır. Bir işin parası yapılmadan alınırsa bence o işe gerekli hassasiyet gösterimez. Önce iş sonra para. (Hosting hariç 1 yıl bekleyecek değiliz. ondada aylık)

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ayantas' Alıntı:
Expert istediğin site nedir ya ben yazayım be insanlık öldümü parayı da site bitince ver msn adresim [email protected] daha ne diyeyim. Yav bu nasıl ticaret bu nasıl iştir. Benim bildiğim iş yapılır biter ondan sonra parası alınır. Bir işin parası yapılmadan alınırsa bence o işe gerekli hassasiyet gösterimez. Önce iş sonra para. (Hosting hariç 1 yıl bekleyecek değiliz. ondada aylık)

ne alakası var ki, herkesin çalışma yöntemi farklıdır. Ben de paranın bir kısmını almadan işe başlamam, daha önceden tanıdığın birisidir o başka. Çünkü aynı durumun tersi de olabilir. İki tarafında hakkını gözetmek gerekir.

Ayrıca niye para alınınca gerekli hassasiyet gösterilmesin ki, bu işi gerçekten iş olarak yapan adam hatta daha çok hassasiyet gösterir bana göre.

Şimdi burada arkadaşın başına gelenle ilgili demiyorum sadece senin söylediklerine yönelik yazdım.

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence diyorum. Bu Kayseri de böyledir. Önce iş sonra para.

Yusuf

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayantas' Alıntı:
Bence diyorum. Bu Kayseri de böyledir. Önce iş sonra para.

Küçük projelerde dediğin gibi olabilir ancak büyük projelerde böyle olmuyor. Yazılımcıyı da düşünmek lazım. Projenin %50'den fazlası (%100 de demiyorum) bittikten sonra alıcı projeden vazgeçerse ne olur? Emeğe yazık olur.

Projenin durumuna göre ödeme olayları değişir bence.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence saçmalık.İş akdi yaparken belli bir kısımı her ticaretci zaten başdan alır.Tanımadığım adam için gecelerce kod yazacam ve hiç bir para almıcam.Ben dolandırabilirim işimi yapmam diye o güvenmicek ve iş bitince ödicem dicek.Ne malum onun dolandırmıyacağı :)

ayantas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sn. beceriksiz_acemi
Orası öle tabiki ama kul hakkıdır. Ondan korkmuyorsa zaten yapacak birşey yok Başına geleceği varsa gelir. Burda cezası yoktur belki ama öte tarafta ilk sorulacak şeydir. Neyse bu forumu fazla uzatmaya gerek yok. Sn. admin konuyu kapatırsa sevinirim.

E

Expert

Misafir
Teklifiniz için teşekkür ederim.Dediğim gibi forumdan bir arkadaş zaten hazırlıyor.Oldukça da güzel hazırlıyor.Ve huzlı da çalışıyor.

Ve bu sefer para vermedim : ) Yok güvenmediğimden değil de,artık kendimi kötü hissetmek istemiyorum.Çünkü ödemeyi peşin yaparsam,siteyi düzgünce teslim alsam bile artık kendime kızardım,niye boşuna riske girdim diye.

Ama site çok güzel oluyor.

Bir de benim daha önce başıma gelenlerle ilgili sorun para değil.Çünkü dediğim gibi site daha yapılmadığı için ben zaten normalde elde edeceğim kazancı elde edemiyorum.Bu yönden ettiğim zarar websitelerine ettiğim zarardan kat kat büyük.O yüzden baktım adam sallamıyor,kusura bakmayın çalışmak istemiyorum diyorum.Adamların da zaten aradığı o herhalde nasıl olsa almışlar parasını,yapsalar da yapmasalar da kendileri için birşey farketmeyecek.

Forumdan olan webmaster arkadaş görünüşe göre 7 ayda yapılamayan siteyi 1 haftada süper şekilde yapacak.Şu anda herşey istediğim gibi gidiyor.Son iki gündür msn'de birlikte sabahlıyoruz.

Çalışınca oluyor.Zaten daha önceki tasarımcılarla ilgili sorun da ordaydı,yani dolandırıcı olduklarından değil tembel olduklarından.

Sonuç itibariyle yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim.

SaTuRN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Expert senin sitenin içeriği ne yav.. Acaba yapması zor bişey olduğu içinmi sallıyolar..

Ahh ahhh bizde tam tersi siteyi yapıyos parasını aylar sonra alabiliyos.. o da belki.. :(

iddaaevi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
madalyonun öteki yüzü

Arkadaş haklı bence konunun başındaki söylemlerinde

ancak : hadiseye birde webmaster açısından bakın bir webmaster olarak bir sürü iş teslim ettim

iki sefer peşinat almadım siteler bitti elimde kaldı.
kendilerini firma olarak tanıtan şerefsizler mi dersin iti kopuğu dolu nette çocuk 12 yaşında site yaptırıyor

coderi var grafikcisi var var oğlu var peşinat almadan başlamayın derim ben ahdettim başlamıoyrum

kolay gelsin saygılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5