İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bugün hesabıma yanlışlıkla 20.000 TL yatmış

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
siz olsanız ne yapardınız ? adam arıyor beni lütfen parayı geri yatırın adamların yasal bi işlem yapmaya hakları varmı ? bi şirketin muhasebbecisi yanlışlıkla benim hesaba 20.000 TL yatırmış elbette parayı geri iade edecem ama sormak istedim siz olsanız ne yapardınız ?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Tabiki geri verirdim.Yazık adamı kıvrandırmayın .İşinden olabilir .

Bildiğim kadarıyla kendileri gönderdikleri için yasal işlem hakları yok.

KATILSANA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Elbette geri vermelisiniz.
Kendinizi parayı yanlış yollayan muhasebecinin yerine koysanıza?

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
geri vermelisiniz. Vermezseniz cezai yaptırımı var diye biliyorum.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
geri vermelisiniz. Vermezseniz cezai yaptırımı var diye biliyorum.

Kendi göndermiş adam eliyle hiçbi cezai yaptırımı olamaz bence.

Diyelim xx şubesindeki yy adına yollarken aa adına gönderdi.Bankanın isim tutmuyor ya da bilgiler tutmuyor diye eft gelen yere iade etmesi gerekliydi.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ben ne yapmalıyım diye sormadım siz olsanız ne yapardınız diye sordum parayıda geri iade ettim arkadaşlarım senin borcun vardı al öde dediler ama o para dan ne hayır gelir ?

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
siz olsanız ne yapardınız ? adam arıyor beni lütfen parayı geri yatırın adamların yasal bi işlem yapmaya hakları varmı ? bi şirketin muhasebbecisi yanlışlıkla benim hesaba 20.000 TL yatırmış elbette parayı geri iade edecem ama sormak istedim siz olsanız ne yapardınız ?

Yanlışlıkla para göndermek ilginç bir olay genellikle olmaz :)

Parayı gönderen yasal olarak geri alabilir,

Siz birinden para aldığınızda karşılıgını göstermeniz gerekmektedir, size 20.000 tl para gelmiş karsılıgında ne sattınız diye sorarlar,

Geri verin vermezsenizde zaten geri alırlar birde 2.500 tl gibi mahkeme masrafı ödemek zorunda kalabilirsiniz(Mahkemeye verip alırlarsa, mahkemeyi kaybeden masrafları öder)...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Karnım da açtı, afiyetle yerdim o parayı.
Peep ile bilgi'ye de bir adana, urfa ısmarlardım artık.

Tabiki geri verirdim.
Arkadaşların da dediği gibi "kendimi o hatayı yapanın yerine koyardım"...

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Konuya tekrar baktıktan sonra banka hesabımı kontrol ettim ve acı gerçekle karşılaştım :(

0,09 TL :(

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
ben ne yapmalıyım diye sormadım siz olsanız ne yapardınız diye sordum parayıda geri iade ettim arkadaşlarım senin borcun vardı al öde dediler ama o para dan ne hayır gelir ?

Böyle arkadaslarınızın olması ne kadar korkutucu .Eger bu durum benim başıma gelse idi bana parayı al kullan diyen kişiye bir daha arkadaşım diyebilirmiydim b ilemiyorum

S.KRYC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
22
3 aylarda olmasaydık, kafayı çeker gerisini gönderirdim :D

Şaka bir yana bencede vermelisiniz, insanlık hali.

T

trgy

Misafir
O hatalı gönderen adamın halini bile düşünmek istemiyorum. :) Ben olsam ben de geri verirdim.

dipnot: Aslında hiç gelmemesi gerekir. Bankacının hesap no ile isim uyuşmazlığından dolayı onaylamaması gerekir aslında eft veya havaleyi.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
O hatalı gönderen adamın halini bile düşünmek istemiyorum. :) Ben olsam ben de geri verirdim.

dipnot: Aslında hiç gelmemesi gerekir. Bankacının hesap no ile isim uyuşmazlığından dolayı onaylamaması gerekir aslında eft veya havaleyi.

Ben yanlışlıkla gönderdiğimde böyle olmuştu geri gelmişti para :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
sen vermezsen zaten geri alırlar . Harcansan işte o zaman sakat olur. :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

Hesap numarası ile alıcının adı uyuşmadığı zaman para gidip geri mi geliyor yoksa direk işlem sırasında hata mı veriyor ?

T

trgy

Misafir
Hesap numarası ile alıcının adı uyuşmadığı zaman para gidip geri mi geliyor yoksa direk işlem sırasında hata mı veriyor ?

O kadar detayı bilmiyorum ama bi onay işleminden geçiyor diye biliyorum. Bankaların en azından hesap no ile isim uyuşmazlığını kontrol edip geri göndermeleri gerekir.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
O kadar detayı bilmiyorum ama bi onay işleminden geçiyor diye biliyorum. Bankaların en azından hesap no ile isim uyuşmazlığını kontrol edip geri göndermeleri gerekir.

Çünkü bir ara bir şirkete para göndermiştim.
Şirket ismini detaylı yazmamıştım. ltd vs... vardı galiba.
Para gitti bir sorun olmamıştı.
Hazır konusu açılmışken bir sorayım dedim.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ben ziraat bankası şube müdürüne sordum ;
"EFT ler sabah gelir şubenin ekranına , burdan bi çalışanımız gelen EFT ismi ile Gönderilen ismi karşılaştırır ona göre onay verir " demişti .

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

adam int şubesinden havale olarak göndermiş adı üstünde ''muhasebeci'' herhalde bi alışkanlık durumu direk gönder gönder butonuna basınca isme bile bakmamıştır herhalde neyse adsensenin 100 $ parasıyla idare etmeye çalışacağız :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi