İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Büyük para google adsense

kedishop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sektörün krallarından biri www.plentyoffish.com gerek görüntü gerekse url açısından umutsuz vaka sanılacak bu site günde 15bin dolar yapıyor
nerden biliyorsun 15 bin dolar yaptığını

Bu siteden gelen 2 aylık adsense çeki; 900K

plentyoffishcheque2.jpg

kaynak: Interview with Markus Frind - AdSense Millionaire

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son resimdeki 900k, CAD yani kanada doları, ABD dolarına göre sanırım 750bin$ falan yapıo belki 1azdaha geçebilir ve kesinlikle deli para.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ah ah ah, zaten kolay yoldan para kazanmaya pek meraklı bir milletiz. Siz de çıkmış milletin ağzının suyunu akıtıyorsunuz.

Gerçekler acıdır: Türkçe siteniz varsa ve içeriğiniz iyi ise ;
1- İnsanlar reklam linkine tıklayacağına, sitenizi okur, (demek ki makale bizde işe yaramıyor, 10 kelimeden oluşan sayfada okuyacak birşey bulamayan kişi reklamlara tıklıyor)
2- Türkçe reklam az verilir veya tıklama başına değer az konulursa haliyle siz de az kazanırsınız (örnek: love kelimesi tık başına minimum 5 dolar ise aşk kelimesi bizde 1 dolar)
3- Tek düşünceniz adsense olursa hergün hayal kırıklığına uğrarsınız.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ah ah ah, zaten kolay yoldan para kazanmaya pek meraklı bir milletiz. Siz de çıkmış milletin ağzının suyunu akıtıyorsunuz.

Gerçekler acıdır: Türkçe siteniz varsa ve içeriğiniz iyi ise ;
1- İnsanlar reklam linkine tıklayacağına, sitenizi okur, (demek ki makale bizde işe yaramıyor, 10 kelimeden oluşan sayfada okuyacak birşey bulamayan kişi reklamlara tıklıyor)
2- Türkçe reklam az verilir veya tıklama başına değer az konulursa haliyle siz de az kazanırsınız (örnek: love kelimesi tık başına minimum 5 dolar ise aşk kelimesi bizde 1 dolar)
3- Tek düşünceniz adsense olursa hergün hayal kırıklığına uğrarsınız.

çek için mesajlar dediğin gibi ağız suyu akıtma olayı.Senin yaptığında karamsarlık bence.Ben daima şuna inandım.Gün gelecek, Türk reklamverenlerde çok olacak.Türkiye biraz geriden takip eder gelişimleri.Bende o gün gelene kadar büyük hitli türkçe siteye sahip olayım.O gün geldiğinde reklamlarımı koyduğumda ciddi paralar kazanayım.Şu anda günlük tekili 20k olan siteme reklam koymuyorum.Dediğin gibi az kazandırıyor.Ama reklamveren sayısı artınca mutlaka koyacağım.Bence sabır önemli.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Karamsarlık değil malesef, acı gerçek. Dediğin gibi zamanı değil sanki...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
1. ve 2. maddelere ben katılamıyorum.
mutlaka yabancı reklamlarla kıyaslandığında fark çok ancak hiç ummayacağınız siteler çok fazla para kazandırıyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1. ve 2. maddelere ben katılamıyorum.
mutlaka yabancı reklamlarla kıyaslandığında fark çok ancak hiç ummayacağınız siteler çok fazla para kazandırıyor.

kesinlikle :) İşde önemli olanda bu konulara yönelmek.Zaten bu olay ingilizcedede vardı, var olacakta.Her ingilizce kelimeden insanlar para kazanmıyorki.. 0,02 veren bir çok kelimeden para kazanıyorum ben hala.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar amacımı da belirterek yorumumu yapmak istiyorum.
Amacımız kesinlikle google dan para kazanmak değil. Ne verirse minik de olsa katkıdır mantığıyla hareket ediyoruz. Şu anda kendi dual xeon 3.2 serverimizdan yayın yapıyoruz. Ekonomik olarak da site yöneticileri tarafından co-location ücreti ödeniyor. Kısacası para ihtiyacımız yok. Hele hostcini.com 'un desteğinden sonra para sorunumuz neredeyse hiç kalmadı.

Benim üzüntüm ve hayıflandığım şey ayda 1 milyonun üzerinde (çoğul) gösterim yapan sitenin bu işten para kazanamaması. Bu sadece google adsense için de geçerli değil.

Tıklamalara bakıyorum çok az. Neden ?
1- Hukuk ile ilgili reklam veren neredeyse YOK,
2- Siteye gelenler zaten nihai bilgiyi buradan alıyor, başka ve ALAKASIZ bir reklama neden tıklasın ? Hadi sizin reklam bannerinizi koyacağım ona da tıklanmayacak emin olun. Ha tıklanmaz ama reklamların ezberletme, beyine kazıtma fonksiyonu çok iyi işler o başka.
3- Aynı zamanda cüzzi olarak da adwords reklam veriyoruz. Hukuk kelimesinin değeri bir çok kelimenin altında. Neredeyse rakip site yok. Avukatların reklam yapması ise yasak. Hadi bakalım :)

Özetle her konu adsense için uygun değildir kanaatindeyim. Bunları konu hakkında fikir vermek amacıyla yazıyorum, yanlış anlamamanızı da diliyorum.

Mesela makine konulu bir siteniz olsa, mesela bulaşık makinesi sayfanız olsa ve bu sayfada toplam 5 cümleden oluşan bulaşık makinesi tanımı yapsanız eminim ki google adsensten çok fazla kazanırsınız. Demek ki ülkemizde genel siteler yapıp her telden çalarsanız google adsense ten para kazanırsınız. Ama hukuk gibi ülkemizde gelişmemiş konulara dalarsanız hayal kırıklığı yaşarsınız.
Mesela beceriksiz_acemi bir forumda ingilizce hukuk sitesinden çok kazandığını yazmıştın. Haklısın kazanırsın çünkü REKLAM rekabeti çok fazla. Reklamveren çok fazla.
Hadi sağlık sitesi diyelim. Sağlık ve tıp reklamlarına bakın ... çoğu "kıla tüye son" , "lazer epilasyon..." doğru dürüst sağlık konulu reklam veren de yok.
Kısacası google blogları çok severim der, içerik yap der. Ama içerik sitelerini ayırt edemez, etse bile reklam veren olmayınca çaresiz kalır. Tabi tüm bu yazdıklarım ülkemizdeki halihazır durum içindir.
SON TESPİTİM : Adsense ten para kazanmayı biliriz ama reklam vermeye gelince fakir fukarayız. Ha bu durum değişir mi? Sanırım 1-2 senemiz daha var.

Saygılarımla.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ama sitenizde reklamın görünüp tıklanması gerçekten çok çok zor.
diğer sebeplerin yanında bu konuyu göz ardı etmeyiniz..

ve kullandığınız script gerçekten çok sıkıcı. içinde kayboluyor insan. aradığını nasıl buluyor bilmiyorum. bu konuda da yenilikçi olmak da fayda var sanıyorum.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet script çok sıkıcı, ama o kadar çok fazla bölüm ve sayfa var ki heralde en sade bu kadar oluyor. Kırptıklarımı da görseydiniz ... :)
Reklam görünümü hakkında da haklısınız, ancak bir hukuk sitesinde de reklamları taa en başa koyarsam ciddiyeti kalmayacak. Hele hele kıla tüye son reklamları çıkarsa çok komik olur sanırım. Yoksa ben de reklamların nereye konulacağını biraz biliyorum :)
Mesela www.hukuku.net mesela www.hukukara.com bunlar da bizim yukarıda bunları anlatmadım. Tekrar ediyorum mesele reklam yerinden çok reklam veren kıtlığı...
Saygılarımla.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet reklam veren çok az onda hemfikiriz.
ancak benim her zaman savunduğum bir konu var ki sizin 'her aradığını bulma' yazınızla da bağlantılı;
tek bir konu üzerine odaklanan sitelerde, o konu ile ilgili çok da reklam veren olursa ve tüm reklam alanlarında aynı konuyla ilgili reklamlar çıkarsa kazanç çok olmuyor! ama tabii bu aradığınız herşeyi bulabiliyorsanız geçerli!
bu yüzden böyle sitelerde - kişisel fikrim - insanlar aynı konu reklamlarına değil de farklı reklamlardan ilgisini çekenlerle siteden kaçıyorlar.
Ülkemizde böyle bilgi yüklü sitelerin kazanma mantığını ben böyle görüyorum. bu yüzden tamamen reklam yerleşim yerleri ön plana çıkıyor.
ziyaretçi hukukla ilgili aradığı bilgiyi sizde buluyorsa çıkarken yeni bir hukuk sitesine değil de komik video sitesine gidiyor..
çok az bilgiyle donatılmış sitelerde ise bu durum tam tersi oluyor. aradığını bulamayan aradığı konu ile ilgili reklamlara kaçıyor ki o sitelerde zaten istenen o.

lütfen yanlış anlamayın ben katiyen bilmiyorsunuz falan demiyorum. sadece o scriptle, ziyaretçi memnuniyeti ya da adsenseden para kazanma ihtimaliniz çok zayıf kalıyor.

ek bir bilgi vereyim. Türkçe kedi sitesinden (reklam verenler bir elin parmakları kadar) inanılmaz paralar kazanıyorlar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hukukide haklı aslında.Genel konularda doyurucu bilgi verildiği zaman tıklama oranı çok azalır.bu ispatlanmış birşeydirde herkesde bilir zaten.Ama amaç bilgi vermekse yapdğın doğru sonuna kadar destekliyorum.Ama hem bilgi vereyim hemde kazanıyım diyorsan; pigeon haklı yenilikçi olmalısın.Yabancı hukuk sitelerinin takdiğini kullan.Tüm veriyi bir sayfada verme; 3 ' e yada 5 ' e böl.Adsense reklamlarını iyi yerleştir.Diyeceksinki buradada reklamveren sıkıntısı oluyor.Aslında pek olmuyor.O konuya yakın reklamlarıda çıkarmaya başlıyor.Zaten benim en sevdiğim şeyde; türk insanı girdiği siteyi explorerdeki çarpıdan kapatmıyor.Linklere tıklıyor, sitelerden sitelere geziyor.Artık pc başından kalkacaksa kapatıyor.Ama tekrarlıyım sende haklısın.Ben lawyers konusunda binlerce reklam çıkarıyorum.Hatta her branşda reklam var.Ama senin bence görevin bu hitini korumak.Gün geçtikçe artacağına eminim reklamverenlerin.İşde o zaman bu emeklerinin karşılığını resimlerdeki çekler gibilerini alarak karşılayacaksın.

Özel not; hukuki çok takdir ettiğim birisidir.Yapdığı işleri daima titizlikle incelemiş, hayranlıkla izlemişimdir :) Türkiye ' dede alnınında bence rakipsizdir.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
inşallah onu da başarıcam şu hafta sonuna sınavları atlatayımda

adam bu parayı kazanbilirim diyor ama sınavlarıda ihmal etmiyor demekki bu işten şu çıkıyor gelip geçici işler bunlar herzaman bu site reklam işiyle uğraşıyorsanız 2 inci planınız daima olmalı..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi