İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Coca cola ve Pepsinin haram olduğu açıklandı

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana gelen maili aynen yazıyorum arkadaşlar.

Dünyaca Bilinen El Ezher üniversitesi, Coca Cola ve Pepsi'nin haram olduğunu açıkladı.

Mısır'da İslam Dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher,
Coca Cola ve Pepsi'nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher üniversitesine
bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından Coca
Cola ve Pepsi'nin içilmemesi gerektiğini açıkladı. Her iki içeceğin içinde
domuz etinden bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklayan
Meclis, Müslümanları Coca Cola ve Pepsi'yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlı
içeceklerin insanlar için zorunlu şeyler olmadığını belirten Meclis, zor
durumlarda "Zarûretler haramı mübâh kılar" kaidesi gereğince domuz, içki ve
ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini
açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu
tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi. Ürdün'de geçen gün
uzun zamandır yapılan araştırma sonucu yapılan açıklamada, Coca Cola ve
Pepsi'nin domuz'dan yapılmış bazı katkı maddeleri içerdiği açıklanmıştı.

Coca Cola ve Pepsi geçtiğimiz hafta Hindistan'da içinde zehirli bulunduğu
gerekçesiyle ülke çapında resmen yasaklanmıştı.

Bizim ülkemizde büyük ihtimalle yasaklanmayacaktır.
BİZDE İÇMEYELİM KARDEŞLERİM. LÜBNAN FİLİSTİNE AFGANİSTANA IRAKA YAPILAN ZULÜMLERİN EN BÜYÜK FİNANSMANLARINDAN OLAN COCA COLA VE PEPSİYİ BUNDAN SONRA İÇMEYELİM KARDEŞLERİM.

Kaynak Sayfalar:
http://www.akhbaralaalam.net/haber_detay.php?haber_id=921
http://www.dunyabulteni.net/haber_detay.php?haber_id=4485

Gerçekten çok ilginç. Zaten yıllardır içmiyordum. Artık yanından bile geçmem

MuTAs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Coca Colayı biliyordum ama Pepsiyi yeni duydum.. Bende ColaTurka içecem ama tadına alışamadım bi türlü.. :(

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gugılda domuz diye aratmak da günah domuz resmi çıkıyo çünkü inanmazsanız aratıp kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gugılda domuz diye aratmak da günah domuz resmi çıkıyo çünkü inanmazsanız aratıp kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

yani bu kadar olur..google la ne alakası var..saçmalamışın resmen..bilim adamları araştırmasını yapmış, bilimsel ve kurandan delillerini sunmuş..senin verecegin cevap das bu kadar mı oluyor..hayret..:)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz ve kim ne dusunuyorsunuz bilmiyorum ama ben boyle bir yaziyi ciddiyete almadim bile..senelerdir colaya veya pepsiyede diyeyim millete yasaklatmaya calistilar simdide domuz etinden nebilim ne falan katmislar inanmiyorum..ne desekte milletin aklini celelim diye sasirdilar..bize kul degil allah harami helali soyler..allah cc bize son ve en buyuk peygamberimizi gondermis ve de o bize denilecek en son sozleri demis..bundan sonra ki denilenlere fazla kulak asmam..
allahim herseyi kuranda yazmis egerki gozlerimle cola /pepsi yasak haram diye yaziyorsa ancak oyle inanirim..arastirmayla kulun sozleriyle degil..ama suna inanirim cola icmeyin icinde zararli katkilar var dese %100 derim derim cunku bende bu yuzden binde 1 iciyorum..oda mecbur kalmadikca icmem.simdi bu maili en az sukadar kisiye gonderinde sevap kazanirsiniz falanda yazar..mazallah carpilirsiniz kanmayin:))bu yazilanlar kulliyen yalan!!

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşım Allah herşeyi kuranda açıklamamıştır. Gözlerinle cola/pepsi yasak haram diye bir ifade göremessin. nedeni de şudur: Kuran-ı kerim indiği zamanlarda henüz cola ve pepsi yoktu.

bu mantıkla gidersek kuran indiği sırada düzgün domuz çiftlikleri yoktu. ne yapçaaz şimdi? veya o dönem kan çorbası yoktu ( gayet sağlıklıdır ) içmeyecekmiyiz?

E

echo

Misafir
cola iyi bişey değil herkes biliyor aynı sigara gibi.... ama yapacak bişey yok insan genede içiyor hatta an itibari ile az önce kola aldım ve muhtemelen akşam yemeğinde içicem....

Allahım günah yazma .... :)

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya evet kola iyi bişey değil açıkcası.ama echo nun da dediği gibi yemeğin yanında vazgeçilmezlerden biri.ama artık coke ve pepsiye alternatif olarak cola turka var.:)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
konunun ne kadar saçma ve gereksiz olduğunu vurgulamak amacıyla ironik olarak yazmıştım ilk mesajı ciddiye almayın herşeyi :p

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cola turka şeriyatçı kolası iççeğinize coca cola için daha iyi :)
ama bu kola işinde aşağı tükürsem salak yukarı tükürsem bıyık bi çıkar yolu yok düzgün bi kola şirketi yok :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
politika bu bence bu coca-cola nın israile verdiği destek yüzünden müslümanların en zayıf noktasından vurmak ve cola-turka bir şerihat altında yürütülüyor yanai buda onalrın bir oyunu cola-turka nın satışını artırmakiçin politika bence yıllardır içiliyorduda neden o yıllar önce demedilerde su israil savaşı cıkınca haram oldu bence saçmalık..

bu tür haberlere ben fazla göz önüne almam onlara bakarsan herşey haram..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
politika bu bence bu coca-cola nın israile verdiği destek yüzünden müslümanların en zayıf noktasından vurmak ve cola-turka bir şerihat altında yürütülüyor yanai buda onalrın bir oyunu cola-turka nın satışını artırmakiçin politika bence yıllardır içiliyorduda neden o yıllar önce demedilerde su israil savaşı cıkınca haram oldu bence saçmalık..

bu tür haberlere ben fazla göz önüne almam onlara bakarsan herşey haram..

katılıyorum yıllarca yoktuda şimdilerde mi çıktı yok tarım ilacı var yok domuz yağı var adamlar formülü açıklmadı zaten atan atıyo sonrada kenara çekiliyo bana kanıt lazım inanmam için(oda yok) + birçok şeyin faydası yok ama zevk meselesi

ahmetiyk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar öncelikler coco cola daha önceden israil ordusuna yardım etmediği ve coco cola ya başka bir alternatif olmadığı için eskiden bişey denemiyordu...
Ama artık cola turka var alternatif olarak
cola turka türk malı olduğu için bazı arkadaşların zoruna gidiyor şeriatçi falan diye iftira atıyorlar...
Her zaman böyle insanlar çıkar halkın arasından

Bilimsel Konuşmak Gerekirse
Coco Cola nın Rengini Vermek İçin Yapılan İşlem Şu:
Küçük Bir Hayvan Düşünün Pire gibi pek bilinmeyen birşey onu ezip coco colanın içine katıyorlar
ve bu böceği coco cola özü diye içindekilere yazıyorlar
inanmayan araştırabilir...
Ayrıca Domuz Etinden Birşeyler Kattıkları inkar edilmiyor zaten...
Birde Gelirleriyle İSrail ordusuna yardım ediyor
Bir Gün İsrail bizede saldırırsa O gün coco cola yı görücez arkadaşlar...

Daha Fazla Saymaya Gerek Duymuyorum...
Müslüman Olan-Domuz Eti ve İsraile Yardım yüzünden
Türk Olan-Bir Gün İsrail bizede saldırır diye
İnsan Olan-Bu İğrençlik Yüzünden
zaten CocoCola İçmez...

Gerisi Size Kalmış
Bu Vahşete Destek Verdiğinizi bile bile Vicdanınız Rahatsa
İçin
Size Başka Birşey Diyemeyeceğim!!!

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben haberle ilgili yazıcağmı yazdım bi de cola ile ilgili de bişeyler yazıyım. cola içmeyi bırakalı sanırım 2.5 sene olmuştur. günde 2 litre içiyodum. pepsi filan sevmezdim sadece coca-cola ve de light olmicak. bırakmayı en çok asidi kaçmış cola içtiğimde düşünüyodum. çünkü gerçekten de şekerli bi su ve içinde başka ne olduğnu bilmiyorum diye düşünüyodum.

en sağlıklı ve en güzel içecek su. günde 2 litre cola içeceğine su içen insanın ömrü uzar çok daha sağlıklı olur. bence de ya azaltın ya bırakın. bi faydası yok zararı çok inanın.

bu yazdıklarımın ilk mesajla hiç bi alakası yoktur kişisel deneyim ve tavsiyedir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ama artık cola turka var alternatif olarak
cola turka türk malı olduğu için bazı arkadaşların zoruna gidiyor şeriatçi falan diye iftira atıyorlar...

sen ya türkieyde yaşamıyorsun yada bir şeyin farkıda degilsin..

askeriye yıllardır.. ülker ürünü ile çalışmaz neden çünkü ülkerin arkasında patronlar şeriyat ddan destek alıyor.. bunu herkes biliyor ve Ordu ülker ürünü almayarak cok direndi ama yenei hükümetten sonra fazla direnemedi ve 2003 den beri ülker ürünü orduya girdi..

Bu Vahşete Destek Verdiğinizi bile bile Vicdanınız Rahatsa
İçin Size Başka Birşey Diyemeyeceğim!!!

coca-cola markası bir yahudi ürünü ve american malı.. peki diyorsun cola içerek bunlara destek evriyorsun. o zaman hiçbir yurt dışı ürtünü kullanma kullandıkca onlara destek veriyrosun..

Hastalandın kanser ileç nerede yapılıyor gene yabancıların teknolojisinden onuda kullanma ben müslümanım sadece müsliman ürünü kullanıcam abd destek cıkmıcam de

gercekten bazı kelimeleriniz saçma su gözlerinizden at gözlükelrinizi cıakrtın yaa..

Yıllardır coca-cola vardı. Şimdimi domuz olayı cıktı coca-cola büyümesinden 6. ülke türkiye türkiyenin domuz yagı vs.. olayını yapıpta riske atacak kadar aptal degiller. türkiyenin dinen bu konularda hassas oldugunu bildikleri için kims ebunu yapmaz işte büyümesinden 6. ülke görevindeki ülkeye hiçyapmaz.

cola-turka nın resmen oyunu buu cola-turka nın nasıl yapıldıgını biliyormusun. ya bırakın bu işleri ileri düşünün biraz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5