İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Coca cola ve Pepsinin haram olduğu açıklandı

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu mantıkla gidersek kuran indiği sırada düzgün domuz çiftlikleri yoktu. ne yapçaaz şimdi? veya o dönem kan çorbası yoktu ( gayet sağlıklıdır ) içmeyecekmiyiz?

Kuranda "Kuranda yazmayan konular için aklınızı kullanın" gibi birşeyde yazar. Kul hakkı dendiği zaman açık açık ahmetle mehmetlerin hakkını yemeyin veya bütün isimleri yazması gerekmiyor ?

Domuz konusunda domuzda kanca bilmemneli bir hayvan yaşıyor ve bizim zamanımızda bile bir çiğ köfteci (en fazla 2 sene önce) domuzdan çiğ köfte yapıp sattığı için yiyen bütün herkes hastanelik olmuştu. O dönemlerde de bunu insanlara anlatmak zor olacağı için yasaklanmıştır diye düşünüyorum. Tıpkı cinler için dumansız ateş (din adamları elektrik diyor bende katılıyorum) denilmesi gibi bunu düşünme sebebim insanların hizmetinde olacağı vs. kitap ve vcd lerden bildiğim bu. O yüzden en mantıklı gelen elektrik olması bu dediğim yanlış bile olsa günaha girdiğimi düşünemem çünkü o dönem şartlarına göre insanların aklı almayacağından net belirtilmemiş birşey için aklımı mantığımı kullanmaya çalışıyorum..

bu bazılarına ters gelir ama bu şekilde aklınızı kullanarak Coca Colanın haram olacağını bilebilirsiniz. En kötü ihtimalle 2006-2007 karını israil e vereceğini açıklayan tek firma coca coladır. Gene aklınızı kullanmak suretiyle bunun direk haram olduğunu görebilirsiniz. Müslüman bir ülkeye karşı silah vs. alması konusunda her kolada X0.000 dahi verseniz bana göre günahtır.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cola turka şeriyatçı kolası iççeğinize coca cola için daha iyi :)
ama bu kola işinde aşağı tükürsem salak yukarı tükürsem bıyık bi çıkar yolu yok düzgün bi kola şirketi yok :D

Kola ilk olarak İsal ilacı olarak çıkıp eczanelerde satılmaya başlandı.Daha sonra tadının güzelliginden dolayı barlara ve daha sonrada evlerimizin içine kadar girdi..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ya herkes tutturmuş coca cola israile ordusuna yardım ediyor, bir kaynak varmı elinizde?
renk vermek için bözek kullanmı yıllar önce durduruldu. eskiden yapay renklendiriciler çıkmadan önce böcek kullanımı (özellikle kırmızı tonlarını vermek için) yaygındı. geri kalmış ülkelerde hala bu böcekler kullanılmakta.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
coca cola nın sahibi cnn de temmuz ayı ve sonraki aylarda karından belli oranda israil donanmasına yardım yapacağını açıkladı ama kalkıpda o yayını bulacak halim yok.

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ne turkiyede nede islam ulkesinde yasiyorum.japonyada budist,hristiyan yahudilerin icinde'yim.disarda yemek yiyecegim zaman secenek sansim/alternatifim yok..ya kuru kuruya,ya meyve suyu(oda varsa) ya ickile,sarap,viskile veya'da colayla yemek yiyebilirim..sizin gibi, birilerin destegi olan cola turkamis starmis su bu yok. bizim gibiler napacak?
colayi satin alan kisi ilk aklina gelen sey ne israil nede dunya..oan aklina serinletici bir tat geliyor..
nerden bilelim bu laflari kola turka dediginiz o arkasindaki seriatcilarin cikarmadigini?
nerden bilelim cola turkadada o domuz katkisimis bocek ilacimis varmi?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Coca Cola İsrail ordusuna destek veriyor diyelim..Peki ya Türk malı dediğiniz Cola Turka kime ne destekler veriyor hiç düşündünüz mü?

Cola Turka Ülker'in ürünüdür.Ve Ülker'in en büyük ortaklarından biri de R.Tayyip Erdoğan'dır.Diğer ortakları siz düşünün artık.

İsrail'e helal olsun diyorum bu noktada.Adamlar amaçlarına ulaşmak için (amaçlarını kesinlikle savunmuyorum yanlış anlaşılmasın) resmen dünyaya kafa tutup bomba yağdırıyor.

Peki o savunduğunuz Cola Turka üreticileri v.s. ne yapıyor?

Alçakça savaşıyorlar.

Bugün üniversitelerde öğrencileri cemaat evlerine çekmeye çalışıyorlar.Adamlar deli gibi organize olmuşlar.Bölge bölge örgütlenmişler.Gidin üniversiteye..İçki içmeyin,sigara içmeyin,5 vakit namaz kılın,Fethullah Gülen'e tapın,orucunuzu tam tutun..En kral evlerde yaşarsınız.Eliniz sıcak sudan soğuk suya girmez.

Işık Dershanesi'ne çocuğunuzu gönderin.Ders çalışma evleri bahanesiyle tarikat evlerine götürsünler.Zorla namaz kıldırsınlar.Fethullah Gülen VCD'leri izletsinler.

Bugün İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde en yüksek puanla öğrenci alan okul Fatih Üniversitesi'nin burslu bölümü.ODTÜ,Boğaziçi'nden bile yüksek puanla alıyor.

Oraya girecek puanı çeken tanıdığınız varsa gidin sorun.Mutlaka ziyaret etmişlerdir onu da.Gel bizde oku sana şu kadar imkan şu kadar fırsat diye.Amaç öğrenim süresince beyin yıkamak.

Fakirsiniz,çocuğunuzu okutamıyorsunuz.İllerde,en azından Mersin'de öyle, MÜSİAD (Sözde müstakil iş adamları derneği ama aslı müslüman iş adamları derneği) üyeleri toplanıyorlar ve çocuğunuzu kendilerine bağlı özel okullara kaydettiriyorlar.Hem de hiç ücret almadan.Ama beynini de yıkıyorlar..

Örnekler daha çok.Ve bunların hepsi o savunduğunuz Cola Turka patronlarının organizasyonuyla gerçekleşiyor.

Yazsam daha çok yazarım..

Şimdi söyleyin bana..Çıkıp mertce savaşan İsrail'i mi beslemek daha mantıklı yoksa içimizden bizi bölmeye çalışan adileri beslemek mi?

Sonuna kadar Coca Cola destekçisiyim.Helal olsun adamlara..

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilhost arkadaşım ağzına sağlık olayı çok güzel özetlemişsin bu ülke dışardan zor ama içerdeki hainler tarafından destekçiler tarafından kolay yıkılır. Vallahi ben bu adamlar yüzünden dinden soğudum artık.

Şimdi söyleyin bana..Çıkıp mertce savaşan İsrail'i mi beslemek daha mantıklı yoksa içimizden bizi bölmeye çalışan adileri beslemek mi?

bende bu lafına sonuna kadar katılıyorum. gidipte okunup üflenmiş kolayı hizbullahın yalakasının kolasını ülkeyi içerden fethetmek isteyenlerin kolasını içeceğime domuz eti olan ezilmiş pire olan ne biliyim daha pis bişey varsa içinde o kolayı içerim daha iyi.

TrusTy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cola turka ile alakası oldugunu sanmıyorum ondan oncede bi çok sey vardı coca cola ve pepsi ile ilgili.Bu markaların musluman topluma ne kadar dusman oldugunu artık bilmeyen yada inanmayan varmıdır ki? Bi reklam hatırlıyorum pepsiydi sanırım bi tarafta kabe bi tarafta pepsi adam pepsi ye gidiyor falan ve daha niceleri...hea ben içmiyormuyum içiyorum ama eskisinin yarısı bile değil artık.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Cola Turka da Türk Ordumuza yardım etsin :D

Kola hakkında tesbit arkadaşlar ...
-Çocuklar kola içtiklerinde dişlerini 3 saat içerisinde çürütmeye başlıyor..
-Hele fast food olayı hamburger patates ve Kola , şimdi önünze gelen patates 70 Derece Kola 4 Derece ikisini birlikte yiyip içtiğiniz vakit diş minelerinde çatlamalar oluyor...
-Soğuk içecekler zamanla (Su Kola Maden Suyu farketmez) mide zararları veriyor.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba öncelikle şunu söylemek istiyorum Fethullah Gülen ile veya diğerleri ile bir ilgilim alakam, vs. yoktur olamazda, ama Gülen ve Eğitim kurumları hakkındaki görüşlerin tamamen yanlış,

Fatih Kolejini bitirip ABD de- Mit' te genetik kopyalama ve aynı anda işletme okuyan, Avrupada, Japonyada Biyoloji olimpiyatlarında 1. olan, zamanın Başbakanı (Sn. Mesut Yılmaz) Meclis Başkanı (Sn. Mustafa Kalemli) den ödüller ve tebrikler alan, ABD de Mit' te şu anda hala çeşitli görevlerde bulunan ve yine ABD' de mankenlik ajansınada kayıtlı türk bir abimi tanıyorum.

Fethullah Gülene ait olane eğitim kurumlarından geldi ama dediklerin gibi hiçbir zaman bahsettiğin şekilde baskı görmedi, ABD de mankenlişk ajansına kayıt olması da bunun bir göstergesidir.

Herkes Gülenin okullarını kötülüyor peki ben size soruyorum, Tubitakta, Yurtdışında veya ülkede bilim adına çalışan kişiler en iyi yerlerde okuyan kişiler nereden mezun :)

Bir çok kişi tanıyorum hepside sosyal hayatı olan barlara, taksimlere, vs. giden kişiler, dediğiniz gibi kafa yıkama olsaydı veya baskı olsaydı bunlar olabilirmiydi.

Bir şey hakkında kesin bilgiye sahip olmadan konuşmayın. Fatih üniv. puanı evet yüksektir. Peki orada verilen eğitimden haberiniz varmı, hiç oraya gidip bir derse katıldınızmı .?

Beyin yıkamak olarak ne yapıyorlar acaab, ordana mezun olan hepsi bilim adına birşeyler yapıyorlar, Fatih Üniv. mezun olmuş birisi kötü olarak ne yapmış bunu bana ispat edebilirmisin.

Kafalarını nasıl yıkıyorlarmış acaba, çevremde en az 10 arkadaşım var onun okullarında okuyan neden benim kafamı yıkamıyorlar acaba.
Saygılar.

Coca Cola İsrail ordusuna destek veriyor diyelim..Peki ya Türk malı dediğiniz Cola Turka kime ne destekler veriyor hiç düşündünüz mü?

Cola Turka Ülker'in ürünüdür.Ve Ülker'in en büyük ortaklarından biri de R.Tayyip Erdoğan'dır.Diğer ortakları siz düşünün artık.

İsrail'e helal olsun diyorum bu noktada.Adamlar amaçlarına ulaşmak için (amaçlarını kesinlikle savunmuyorum yanlış anlaşılmasın) resmen dünyaya kafa tutup bomba yağdırıyor.

Peki o savunduğunuz Cola Turka üreticileri v.s. ne yapıyor?

Alçakça savaşıyorlar.

Bugün üniversitelerde öğrencileri cemaat evlerine çekmeye çalışıyorlar.Adamlar deli gibi organize olmuşlar.Bölge bölge örgütlenmişler.Gidin üniversiteye..İçki içmeyin,sigara içmeyin,5 vakit namaz kılın,Fethullah Gülen'e tapın,orucunuzu tam tutun..En kral evlerde yaşarsınız.Eliniz sıcak sudan soğuk suya girmez.

Işık Dershanesi'ne çocuğunuzu gönderin.Ders çalışma evleri bahanesiyle tarikat evlerine götürsünler.Zorla namaz kıldırsınlar.Fethullah Gülen VCD'leri izletsinler.

Bugün İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde en yüksek puanla öğrenci alan okul Fatih Üniversitesi'nin burslu bölümü.ODTÜ,Boğaziçi'nden bile yüksek puanla alıyor.

Oraya girecek puanı çeken tanıdığınız varsa gidin sorun.Mutlaka ziyaret etmişlerdir onu da.Gel bizde oku sana şu kadar imkan şu kadar fırsat diye.Amaç öğrenim süresince beyin yıkamak.

Fakirsiniz,çocuğunuzu okutamıyorsunuz.İllerde,en azından Mersin'de öyle, MÜSİAD (Sözde müstakil iş adamları derneği ama aslı müslüman iş adamları derneği) üyeleri toplanıyorlar ve çocuğunuzu kendilerine bağlı özel okullara kaydettiriyorlar.Hem de hiç ücret almadan.Ama beynini de yıkıyorlar..

Örnekler daha çok.Ve bunların hepsi o savunduğunuz Cola Turka patronlarının organizasyonuyla gerçekleşiyor.

Yazsam daha çok yazarım..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
böyle şeylere inanacak kadar cahil insanların oldugunu görünce ciddi anlamda korkuyorum yani..cocacola ve pepsi haram ama o satılan dandik colalar ve cola turka helal ha :)...Bu yaşıma gelene kadar cocacola ve pepsi içtim diye cehennemde hesap vereceğim aklıma bile gelmemişti :p...ee napalım o zaman içmeyelim bunlarıda ülker daha fazla satsın dimi...hala hiç bir şeyin farkında olmayan sürüyle insan dolu...vay halimize, vay toplum zekamıza :(

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Helaline haramına bişi demiyorum ama doktora gittiğim zaman ilk yasak getirdiği şey Coca cola oldu Sadece marka olarak coca cola değil pepsi cola turka vs farketmez dedi. mümkün olduğu kadar az içeceksin hatta hiç içmeyeceksin dedi. Gittiğim doktorda Syn. Murat TOPOĞLU dünyaca ünlü bir akupunktur uzmanıdır.

Her koyun kendi bacağından asılır bence buna göre yorum yapsanız daha hoş olur. Başkalarının zekası başkalarının düşüncesi sizi alakadar etmemeli. Sizin doğrularınız herkese doğru gelecek diye bir kaidede yokturdur.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya buda colaturkanın oyunumu diye aklıma geliyor biliyorsunuz colaturka ülker ürünü ve ülker grubun arkasında dinci bir grup var buda abd ve ab ülkelerine karşı alınan boykot veya colaturka tutmadıgı için satışları artırmak için yapılan bir piyasa oyunu geldi.

Yıllardır satılan ürün haram degildide şimdimi haram oldu ve bunu haram eden din adamı neyin haram neyin günah oldugunu ne kadar iyi biliyor tartışılır.

Egerki kuranı kerimi okursanız evli bir adamın eşinden başkası bir kadına bakması bile haram ve günah allah kendinize zarar veren herşey haramdır demiş. yani cola neden ön plan cıkıyor cünkü her yaştan içen var ve asitli içecek oldugu için bazı rahatsızlıklara sebeb oluyor.

Neden acaba bu sigara haram demiyorlar. Resmen insan öldürüyor.

ben şahsen colaturka bir defa içtim ve hayatımda bir daha içmedim iğrenç bir tat aldım belki alışkanlıklardan ama ben bu tür şeylere inanmıyorum.

Bazı konularda insanları bir şeye ikna etme olayı din olayı oldugu için dini bu tür politikalarda kullannanlara şaşaıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi