İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dailymotion.com da sansürlendi

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende video eklicektim. Dedim yarın yaparım. Yemiyoki kendi hostuma alayım. Bw den değilde yasal suçu var. Bi kaç yeri açık bıraksalar bari.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Madem internetin sahibi web sitelerinin sahipleri neden bekliyoruz. tek başımıza hareket etmiyelim. kesinlikle katılıyorum bazı yaptırımlar olması gerekiyor ama bizim ekmeğimizi elimizden alarak başkalarına verilmesi ne kadar etikdir. (ttnet muzik )

Neyin etikliği allahaşkına saçmalama! Hangi ekmekten bahsediyosun ? Sen albümleri zipleyip rapide atarken iyiydi aylarca yıllarca 10 şarkıyı bir araya getirmek için uğraşan sanatçının hakkını hiçe sayarak illegal paylaşım yap ardından sana yasak geldiği zamanda ekmeğimi elmiden aldılar de. Ayıp bu kadarıda yuh artık !
Sende ttnet gibi sitende yayın yapacağın albümler için git telif hakkını karşıla sanada kimse birşey demez.

Gene olarak internetin suyu çıkmış durumda. Bu sadece bizim ülkemizde değil bir çok ülkede böyle. Siz 3 kuruş reklam alacaksınız diye koskaca toplum kendine ait etik değerlerini hiçe saymayacaktır, bunu bekliyorsanız siz başka şey bekleyin. Kapatma vs belki saçmalık geliyor ancak kanunlar ülkeler arasında çözülmeye başladığı vakit çarpıklıklar oluşuyor. Bu durumdada en etkili çözüm erişimi engellemektir.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladığım kadarıyla bu dailymotion yaptığı klip yayınları yüzünden engellendi

Çünkü kliptube.com kendi server'ından yayın yapıyordu 100 lerce klip sitesi arasından ilk ve tek engellenen klip sitesi oldu ama diğer klip sitelerinin çoğu youtube kapanması üzerine dailymotion'a geçti ve diğer klip siteleri yerine dailymotion kapandı

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Allah'a şükür interneti kapatmamışlar.. :)

Protesto yürüyüşü yapaLım yaf boş boş tepkisiz kalıyoruz :D

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgürlük yasalara karşı gelmekte serbest oldugunu söylemiyor. Demekki yasa dışı bir eylemde bulundular ki kapanma geregi duyuldu.

Kimse sanmıyorum legal yayın yapan siteyi kapatsın Gerekcesi yakında cıkar. Bekleyelim Görelim derim.

Bende kapanmalara karşıyım ama bazende düşünüyorum belli sayıda şikayet olmadan savcılar bu olayı incelemez diyorum demekki savcının araştırıp bu kapanma derecesine varacak bir şuç var ortada.

Savcıda kapatmaya karşıdır ama oda kanunları uygulamakla sorumlu uygulamadıgı zaman tarafsızlıgını kaybeder.
yasaların ne kadar adil ve özgürlükçü olduğunu sorgulayalım o zaman.

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
burası türkiye her şey yassak güzel yurdumda bakalım yarın yada ilerleyen günlerde nereleri kapatacaklar

romsage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
harbi rapidi kapamadklarına şükredin. :D

Ama internet sansürü oldukça saçma bir eylemdir. Bu sadece bizi deve kuşu yerine koymaktadır ve sadece kafamızı kumun altına saklatmalarından ibarettir.

Youtube daki Türklere, Atatürk'e karşı yapılan Hakaret videoları bize ne yazar biz kimin ne olduunu. Öyle videolarda anlatılan bi millet olmadığımızı ve Atatürk'ü nasıl tanıdığımızı biliyoruz. Biz izlesek nolcak fikirlerimizmi değişcek! Tersine Yabancıların izlememesi, ülkemizi, kurucumuzu, Atamızı yanlış tanımamaları gerek. O siteyi sansürlemelerindeki tek artı onları bu tür videoları barındırdığı için o siteye giren Türk kullanıcısı payından yoksun bırakarak site gelirlerini düşürmek olucaktır (reklamlardan). Ama güncel konuları yakından takip edemeyerek (bu tür sitelerde bir çok bilimsel konular, doğa olayları, belgeseller ve buna benzer bir çok video yer alıyor. İnsanın ufkunu açcak mesleklere yönelik videolar vs. vs.) kendimizi, kendi ellerimizle geriletiyoruz, çağ dışı kalmada bir adım öne geçiyoruz. Ben bu sitelerden bir kaç malzeme karıştırarak çok ilginç reaksyonlar sonucu, inanılmaz şeyler yaptığımı bilirim, bulduğum bir-iki videoyla mesleğimiz ne noktalara geldiniğini görürüm, arada 1-2 videoyla canım sıkkınken kendimi mutlu eder, mizahtan tam da yoksun kalcakken kendimi şarj ederim. ya peki şimdi bu sansürler yüzünden siteler kapatılıyor, geleceğimiz düşüncelerimiz karartılıyor.

belki banlanırım ama;

İnanıyorum bu kapatmaların altında kimilerinin ettikleri yeminler, kimilerinin dedikleri gibi bizim "hem laik, hem müslüman olamayacağımız" mevzuları, kimilerinin ses kayıtları, sebep oluyordur. ve Bu kapatmalar bizi sadece uyutmaya yarıyordur.

Bi yerde yazıyordu geçen, teşekkür ediyorudu ediyodu Atatürk'e Bizim yataklarımızda rahatça uyuyabilmemizi sağladığı için. Ama kızıyoduda Bize Haaala UYANAMADIĞIMIZ için!

Ayrıca bir gerçek vardır, Telif hakları vs. yalandır. Örneğin büyük şirketler korsan yazılımlarının yayılmaları için kendileri dağıtırlar CracK leri vs. Çünkü biz bu yazlmları kullandıkça, O yazılım popülerleşir ve kullanıcı sayısı artar. BU şirketlere örnek isterseniz Autodesk! Autocadi nasıl bukadar popüler yapmayı becerdi sanıyosunuz! Kendileri seslerini çıkarmazlar korsan yazılımları için. Çünkü gittikçe biz kendimiz o programı popülerlerştiririz piyasada autocad tarzı bin tane program var ama crackleyemediğimiz için kullanamıyoruz tek bi seçenek kalıyor o da autocad oluyor.

Diğer bir yandan Müzik klipleri, insanlar televizyonda izlese nolcak izlemese ne olcak zaten belli başlı bi kaç kanal var klipleri alan onlarda telif ödüyorlar. internetteki yayınlasa ne olcak. Millet senin klibi göre göre izleye izleye gitcek. CD alcak. Mp3 ünü indircek. Şarkın Çok dinlencek Sevilceksin. CD ni almasalar bile bi hayran kitlen oluşcak. Konserlerin dolcak taşcak yine gelcek paralar. Adamlar sitelerinde senin klibini yayınlayarak bedavaya reklamını yapıolar. sende altın yumurtlayan tavuğu kesiyosun. Çok yazık Çoook. (insanlar artk ünlü olmak için şarkılarını internete yayıp tanınmaya çalışıolar (irem dir, bi kaç kişi daha çıktı da hatırlamıyorum neyse :D )

Bu yazdıklarımı Bi düşünün...

Bu yazdıklarımda yanlış bir düşüncem varsa tartışmaya hazırım. Yanlışım varsa doğrusunu Öğrenmyede hazırım. Teşekkürler.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Neyin etikliği allahaşkına saçmalama! Hangi ekmekten bahsediyosun ? Sen albümleri zipleyip rapide atarken iyiydi aylarca yıllarca 10 şarkıyı bir araya getirmek için uğraşan sanatçının hakkını hiçe sayarak illegal paylaşım yap ardından sana yasak geldiği zamanda ekmeğimi elmiden aldılar de. Ayıp bu kadarıda yuh artık !
Sende ttnet gibi sitende yayın yapacağın albümler için git telif hakkını karşıla sanada kimse birşey demez.

Gene olarak internetin suyu çıkmış durumda. Bu sadece bizim ülkemizde değil bir çok ülkede böyle. Siz 3 kuruş reklam alacaksınız diye koskaca toplum kendine ait etik değerlerini hiçe saymayacaktır, bunu bekliyorsanız siz başka şey bekleyin. Kapatma vs belki saçmalık geliyor ancak kanunlar ülkeler arasında çözülmeye başladığı vakit çarpıklıklar oluşuyor. Bu durumdada en etkili çözüm erişimi engellemektir.

Kesinlikle ...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özgürlük yasalara karşı gelmekte serbest oldugunu söylemiyor. Demekki yasa dışı bir eylemde bulundular ki kapanma geregi duyuldu.

Kimse sanmıyorum legal yayın yapan siteyi kapatsın Gerekcesi yakında cıkar. Bekleyelim Görelim derim.

Bende kapanmalara karşıyım ama bazende düşünüyorum belli sayıda şikayet olmadan savcılar bu olayı incelemez diyorum demekki savcının araştırıp bu kapanma derecesine varacak bir şuç var ortada.

Savcıda kapatmaya karşıdır ama oda kanunları uygulamakla sorumlu uygulamadıgı zaman tarafsızlıgını kaybeder.

Öyle bir şey varsa, siteyi Türkiye'ye kapatmaları saçma. Tamamen kapattırsınlar siteyi. Madem illegal şeyler dönüyor, daha mantıklı değil mi?

Ya tamamen kapatsınlar ya da hiç kapatmasınlar. Biz ne suç işledik de, bizim o sitelere girmemiz engelleniyor?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Öyle bir şey varsa, siteyi Türkiye'ye kapatmaları saçma. Tamamen kapattırsınlar siteyi. Madem illegal şeyler dönüyor, daha mantıklı değil mi?

Ya tamamen kapatsınlar ya da hiç kapatmasınlar. Biz ne suç işledik de, bizim o sitelere girmemiz engelleniyor?

Yayın yapan o site türkiyede yayın yapan bir sitemi acaba hayır siteyi kople kapatmak gibi lüksleri yok imkanları bile yok.

O yüzden internet kanunları cıkması lazım ama bunu diger kanunları yapan zihniyetler degil interneti bilen ve teknik konuda bilgi sahip doç ve proflara yaptırsınlar. Bilgisayar kullanmasını bilmeyen kanun cıkartırsa vay halimize derim interne kanunu cıksada degişen bişi olmaz.

Nasıl parti kapatılmaları bu kadar zorlaştıryorlar site kapatmalarıde önemli gerekceler sunmadan kapanma olmamalı bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5