İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Davetiyesiz Üye olanlar için... Öneri !

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu sistemin nesi varki :) çok yararlı yeni arkadaşlar kazanıyoruz.YEni arkadaşlarımızdan şikayetiniz nedirki arkadaşlar? Bırakın rahatca üye olunsun, birşeyler sorulup paylaşılsın.Forumun durgunuluğunun en önemli nedeni, birşey bilenlerin yazmaması değil bence. Bilmeyenlerin soru sormamasıdır.Soru sorulsa çok güzel cevaplar geliyor, pratikler yapılıyor..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
saçma sapan topiklerin açılması ve arama kullanılmadan soru sorulması benim şikayetim...yıllardır post atılan bir forumun db si güçlüdür. Bunu bilmeyecek derecede bilgisiz kişilerin onaydan geçmesi taraftarıyım...
Hiç birşey bilmeyen insanlar zaten 2-3 soruya verilen cevapla yine birşey öğrenmeyecekler. Eğer adsense nedir, hosting nerden alınır gibi şeylerse öğrenilmesi gereken, dediğim gibi arama bölümü yeterinde kılavuz olacaktır.
Tabi bu bir genelleme değil aramızda yeni katılan ve aklı başında olan onlarca arkadaşımızda var.
Ama öneri derseniz şu saatte kafam off durumda :p

X

Xman

Misafir
saçma sapan topiklerin açılması ve arama kullanılmadan soru sorulması benim şikayetim...yıllardır post atılan bir forumun db si güçlüdür. Bunu bilmeyecek derecede bilgisiz kişilerin onaydan geçmesi taraftarıyım...
Hiç birşey bilmeyen insanlar zaten 2-3 soruya verilen cevapla yine birşey öğrenmeyecekler. Eğer adsense nedir, hosting nerden alınır gibi şeylerse öğrenilmesi gereken, dediğim gibi arama bölümü yeterinde kılavuz olacaktır.
Tabi bu bir genelleme değil aramızda yeni katılan ve aklı başında olan onlarca arkadaşımızda var.
Ama öneri derseniz şu saatte kafam off durumda :p

Bırak adsenseyi makalenin ne olduğunu soranlar var :(

Buyrun : http://forum.iyinet.com/eleman-duyuru/83868-ozgun-makale-yazilir.html#post588338

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
bunu okuduğumda gülmüştüm yahu :)

:=)

Tekrar dile getirmek istiyorum. İyinet sahip olduğu çizgi dışına çıkarılmamalıdır...

Hit uğruna bunlara müsamma gösterilmemeli diye düşünüyorum.

Şahsi fikrimdir. herkes böyle düşünmek zorunda değildir tabikide.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
iyinet anlaşalım 8500 üyeye kadar davetiyesiz olsun sonra bari davetiyeye geçelim :)
Sonra bi bahar temizliği forumda en doğrusu bu olacaktır heralde.
Nacizane fikrim bu...

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi olan kalır, kötü olanı ise zaman eler.Neden bu endişe anlamıyorum.Zaten moderasyon gerekli yerlerde müdahale yapabilir.Ayrıca forumda yararlı birinin sitesine bakılır, gidilir.Şahsen ben sıradan bir üyenin sitesini merak etmem, ne imzasına tıklarım ne de mesajına.Backlink olarak bu yapılıyor derseniz, binlerce linkin içinde üç beş link zaten sıfıra yakın bir katkı sağlar.

Özetle, evet elimizde bir elek olsaydı bunu başarabilseydik ve daha kaliteli bir ortam oluşturabilseydik çok iyi olurdu.Fakat dünya üzerinde böyle bir mekanizma yok.10 mesaj sınırı olur 10 mesaj atılır, süre sınırı olur bilgisayar açık bırakılır.Bu kalitenin ölçüsü değildir ki?Elimizdeki sopaları bırakalım.Bu kullanıcıların yükü veritabanında 3 5 kb'dır.Fakat ben internet geçmişimde insanların kendini geliştirdiğini, zamanla bilgiyle doldurğunu gördüm.Bugün bomboş işler yapan biri bakarsınız yarın çoky ararlı bilgiler sunar bize.Herkesi kazanmaya çalışmak hem en basit hem de en demokrat çözümdür, kanısındayım.

Sevgi ve saygılarımla.

X

Xman

Misafir
Neticede tüm yazılanlardan sonrada pek bir şeyin değişeceğini sanmıyorum, iyinet bu yazılanları mutlaka okumuştur, herhangi bir yorum yapmadığına göre sistemde bir değişiklik olacağını sanmam.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bir söz vardır : "Dereye su gelene kadar kurbanın gözü çıktı" derler :D
umarım bu söz buraya uygun hale gelmez

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
İyi olan kalır, kötü olanı ise zaman eler.Neden bu endişe anlamıyorum.Zaten moderasyon gerekli yerlerde müdahale yapabilir.Ayrıca forumda yararlı birinin sitesine bakılır, gidilir.Şahsen ben sıradan bir üyenin sitesini merak etmem, ne imzasına tıklarım ne de mesajına.Backlink olarak bu yapılıyor derseniz, binlerce linkin içinde üç beş link zaten sıfıra yakın bir katkı sağlar.

Özetle, evet elimizde bir elek olsaydı bunu başarabilseydik ve daha kaliteli bir ortam oluşturabilseydik çok iyi olurdu.Fakat dünya üzerinde böyle bir mekanizma yok.10 mesaj sınırı olur 10 mesaj atılır, süre sınırı olur bilgisayar açık bırakılır.Bu kalitenin ölçüsü değildir ki?Elimizdeki sopaları bırakalım.Bu kullanıcıların yükü veritabanında 3 5 kb'dır.Fakat ben internet geçmişimde insanların kendini geliştirdiğini, zamanla bilgiyle doldurğunu gördüm.Bugün bomboş işler yapan biri bakarsınız yarın çoky ararlı bilgiler sunar bize.Herkesi kazanmaya çalışmak hem en basit hem de en demokrat çözümdür, kanısındayım.

Sevgi ve saygılarımla.

Gerçekten güzel yazmışsınız lakin şunuda unutmamak gerekir. Eğer bir ortam hazırlıyorsanız ve bu ortama katılanlara hiç bir sınır, kural koymazsanız bir süre sonra orada yaşanan çokluk nedeniyle bir sürü sorunlar doğacaktır. Faydalı bir ortamdan çıkıp zararlı bir ortama dönecektir kanısındayım.

Belki iyi bir örnek olmicak ama ilk aklıma gelen şu... Bir ülkenin vatandaşısnız. Ama bu ülkenden sıkıldınız başka bir ülkenin vatandaşı olmak istiyorsunuz. Ama bu sadece sizin istemeniz ile olmuyor. O ülkenin vatandaşı olmak için bazı kurallara uyuyor olmanız gerekli. İşte o kurallar da o ülkenin kaltesini ya arttırır ya da azaltır.. :p

yazınızdan şunu çıkartıyorum az olsun ama öz olsun anlayışında olduğumuzu sanmışsınız. Kesinlikle öyle değil. Bende istiyorum burada çok kişi olsun. Paylaşımlar çok olsun, bilmeyen yeni birşeyler kazansın. Ama yukarıda dediğim gibi durumların ortaya çıkmasından korkuyorumki bunun örnekleri zaten internet ortamında mevcut.

Invoker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anakartı banlama sisteminde halaa ısrarcıyım. Anakart olmasa bile hiç yoktan her pcden 1 üyelik açma tüm fikirlerden daha güzel olur ;)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
benim çok güzel bir önerim var
forum2.iyinet.com gibi birşey açılsın yeni üyeler orada dolaşsın ve oradaki yaptığı paylaşıma göre bu tarafa terfi etsin ve terfi edecek kişiyi her ay burada anketle biz belirleyelim yoksa, bu işin içinden çıkılmaz

I

Invoder

Misafir
benim çok güzel bir önerim var
forum2.iyinet.com gibi birşey açılsın yeni üyeler orada dolaşsın ve oradaki yaptığı paylaşıma göre bu tarafa terfi etsin ve terfi edecek kişiyi her ay burada anketle biz belirleyelim yoksa, bu işin içinden çıkılmaz

Evet çok güzel fikir buda olabilir. Anket olmadan direk terfi etmeleri daha güzel olur bence. Çünkü o kadar üyeyle uğraşılmaz. Bu fikrin yanında benim anakart fikrim geçerli halaa :D

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28

X

Xman

Misafir
Bence anakarta falan gerek yok direk adamı banlayalım kafasına bi şaplak bi daha internete falan giremesin :D arkadaşlar napıyorsunuz yaw anakart bilmem ne bırakın bu işleri dünyada herkes daha fazla özgürlük için neler yapıyor sizde nasıl yasak koysak diye hayali sistemler üretiyorsunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi