İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Durgunluk?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence sorun internetin durgunluğunda değil. İnternet durgun olsaydı bugünkü bütün webmaster forumları durgunluk içerisinde olurdu.
Ben r10'u hemen hemen her gün takip ediyorum.
O siteye girenler bilirler, yeni mesajlara tıkladığınızda en az 5 konu açılmış oluyor. Siteyi takip edemiyorsunuz.

Amacım burayla orayı karşılaştırmak değil. "Sorun internetteki durgunluk" diyenleridir cevabım. Eğer internet gerçekten çöküşte olsaydı bütün webmaster sitelerinde durumun aynı olması gerekmez miydi?

Yönetim değişti ama site içerisinde değişen pek bir şey olmadı.
Tema değişecek diyordunuz, hani nerde?
Yarışmalar vs. organizasyonlar düzenleyeceğiz diyordunuz hani nerde?
Ufak tefek kategori değişiklikleri oldu, o kadar.

E çok uzun zamandır sitede bir canlanma olmadığı için üyelerin de konu açası, mesaj yazası gelmiyor. Çünkü biliyor ki; açtığı konuya en fazla 2-3 kişi mesaj yazacak.

En azından bir tema değişikliği iyi gider diye düşünüyorum.
Ne bileyim. Üyelerin katılım göstereceği yarışmalar vs.

Açıkçası ben hala umutluyum.

iyinetadminde açsın üyeliği çocuklara bebelere burdada açılır içi boş anlık 5 başlık.. Orda binlerce kişi içi boş kopya spam içerikle 20-30 ytl kazanmak için interneti nasıl kirletirimi öğreniyor.Şuan r10un egemen olduğu zamanı yaşıyoruz ve piyasanın durumu ortada..İyinetin zamanında piyasanın ne kadar güzel olduğunu kelimelerle anlatmak güç..

Bir ortam düşününki 20 sinde durgunlar ve beklemeye geçer.. ayın sonunda öyle bir canlanırki reklamlar alınır verilir alışverişler bilgi alışverişleri vs.. bilgi alışverişleri derkende öyle ottan falan değil.O kişinin yolunu açacak bilgiler paylaşımlar.. Gerçek webmasterlar bilgi ve tecrübesiyle bir günde 2000 ytl bile kazanabiliyordu.Sebebi ise herkes emeğinin karşılığını alıyordu! Bu çok önemli.. Emeğin karşılığı vardı..Şimdi siz oturun 1 ay gece gündüz çalışın.illegal içerik olmadıkça hiçbirşeyin karşılığını alamazsınız..

Neden google siteleri artık düzgün listelemiyor? neden adsenseden artık 5 kuruş kazanamıyoruz? neden emek verilmiş 10-20k sitelere 468x60 reklam aylık 20-30 tl gibi komik rakamlara alınıyor..Eskiler bilecektir bunu..Daha 1 sene öncesine kadar 10klık bir siteye minimum 150ytl ye alınıyordu o reklam.. şimdi 30-40a alınıyor..Emek vermişin kaliteli iş çıkarmışın..Reklam alacaksın ya kontör reklamları yada 30-40 ytl ye reklam..Ne yapacaksın aylarını yıllarını harcadığın siteye 20-30 ytlden heryeri donatarak reklammı alıcaksın?? Adsense desen beş kuruş vermez..Sürekli gerekli gereksiz atar..Yeni hesap başvurusu kabul etmez..

Daha söylenecek çok söz var aslında.. Ama artık söylenmeye bile değer mi bilmiyorum..

Tekrar söyleyeyim..11 yıldır web işleriyle uğraşıyorum.1 buçuk sene öncesine kadar aylık 10-20 hatta 30k ya çıkan gelirim varken şuan 5 kuruş kazanamıyor 2 aydır kiramı ödeyemiyorum..Bunun sebebi yukarda anlattıklarım ve absürt vs.. dolandırıcılık, illegal işler gibi işler kovalamamamdan kaynaklanıyor.Arkadaşlık sitemden bile partnerlik açtığımda her ay 10bintl para dağıtımda oldu.. Ya şimdi?.. Uyansın herkes artık..İyinetin eskileri nerde ne yapıyor niye susuyor umursamıyor anlamıyorum.Bana biri desin ki herkes yolunu buluyo bu piyasanın durumunuda kimse umursamıyor..O zaman bende biliyim

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Hareket için davetiyel, üyeliğin kaldırılması ve reklam gerek. buda bazı sorunlar çıkaracaktır elbet

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Yeni organizasyonlar düzenlenmesi gerekli. Yoksa bu böyle devam eder.

Forumun durgunluğu benimde canımı sıkan bir olay. Bugün neyi okuduysam yarında aynısını okuyorum. Hiçbir yenilik olmuyor. Açılan bir konuya 1 haftada 2 mesaj zar zor yazılıyor. Hareketlilik gerekli.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
iyinetadminde açsın üyeliği çocuklara bebelere burdada açılır içi boş anlık 5 başlık.. Orda binlerce kişi içi boş kopya spam içerikle 20-30 ytl kazanmak için interneti nasıl kirletirimi öğreniyor.Şuan r10un egemen olduğu zamanı yaşıyoruz ve piyasanın durumu ortada..İyinetin zamanında piyasanın ne kadar güzel olduğunu kelimelerle anlatmak güç..

Bir ortam düşününki 20 sinde durgunlar ve beklemeye geçer.. ayın sonunda öyle bir canlanırki reklamlar alınır verilir alışverişler bilgi alışverişleri vs.. bilgi alışverişleri derkende öyle ottan falan değil.O kişinin yolunu açacak bilgiler paylaşımlar.. Gerçek webmasterlar bilgi ve tecrübesiyle bir günde 2000 ytl bile kazanabiliyordu.Sebebi ise herkes emeğinin karşılığını alıyordu! Bu çok önemli.. Emeğin karşılığı vardı..Şimdi siz oturun 1 ay gece gündüz çalışın.illegal içerik olmadıkça hiçbirşeyin karşılığını alamazsınız..

Neden google siteleri artık düzgün listelemiyor? neden adsenseden artık 5 kuruş kazanamıyoruz? neden emek verilmiş 10-20k sitelere 468x60 reklam aylık 20-30 tl gibi komik rakamlara alınıyor..Eskiler bilecektir bunu..Daha 1 sene öncesine kadar 10klık bir siteye minimum 150ytl ye alınıyordu o reklam.. şimdi 30-40a alınıyor..Emek vermişin kaliteli iş çıkarmışın..Reklam alacaksın ya kontör reklamları yada 30-40 ytl ye reklam..Ne yapacaksın aylarını yıllarını harcadığın siteye 20-30 ytlden heryeri donatarak reklammı alıcaksın?? Adsense desen beş kuruş vermez..Sürekli gerekli gereksiz atar..Yeni hesap başvurusu kabul etmez..

Daha söylenecek çok söz var aslında.. Ama artık söylenmeye bile değer mi bilmiyorum..

Tekrar söyleyeyim..11 yıldır web işleriyle uğraşıyorum.1 buçuk sene öncesine kadar aylık 10-20 hatta 30k ya çıkan gelirim varken şuan 5 kuruş kazanamıyor 2 aydır kiramı ödeyemiyorum..Bunun sebebi yukarda anlattıklarım ve absürt vs.. dolandırıcılık, illegal işler gibi işler kovalamamamdan kaynaklanıyor.Arkadaşlık sitemden bile partnerlik açtığımda her ay 10bintl para dağıtımda oldu.. Ya şimdi?.. Uyansın herkes artık..İyinetin eskileri nerde ne yapıyor niye susuyor umursamıyor anlamıyorum.Bana biri desin ki herkes yolunu buluyo bu piyasanın durumunuda kimse umursamıyor..O zaman bende biliyim

Hayır demek istediğim r10 gibi olalım, her konuya bir mesaj yazalım değil... r10'la burayı karşılaştırmak istemiyorum ama yanlış anlaşıldım sanırım. Çoluk çocuk vs. muhabbetleri çok döndü. Tamam biliyorum r10'daki üyelerin %50'sinin belki 20 yaşından küçük olduğunu. Ama bu açılan tüm konuların, yazılan tüm mesajların çocuklar tarafından yazıldığını göstermez. r10'la iyinetin ne farkı var? Orda da zamanında davetiyeli üyelik vardı, burda da var. Nitelikli üyeden kastınız buysa buyrun. Orda da davetiyeli üyelik vardı zamanında sanıyorum şu an da var. Burda da var. Neden buraya çocuklar dolmadı? Demek ki bu iyinet'in bir adım önde olduğunu gösteriyor. Ama bakıyorum diğer webmaster sitelerine, temaları değişik, ne bileyim değişik aktiviteler. Benim yazılan mesajların çokluğundan bahsederken r10'u örnek göstermem bunun içindi. Adamlar bir şeyler yapıyorlar. Seo yarışmaları, ödüllü logo yarışmaları, şube buluşmaları vs. Ne zamandır tema mema diye sürekli söylüyoruz. Ama sanırım pek de önemsenmiyor. Bence gerçekten çok önemli. Bir görsellik katar, sitede gezilmesini sağlar. Ne bileyim bu sitede her şey üyelere bırakılıyor. Yönetimden tık yok.

Tekrar söylüyorum; amacım kesinlikle herhangi bir siteyle burayı karşılaştırmak değil. Sadece tartışma olduğu zaman iyinet'in durumunu görmemizi sağlar diğer sitelere bakmak.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bir kere bağış durumu çok saçma. burası vakıf, dernek değil. neye nereye bağış yapalım ? hem geliriniz var hem bağış istiyorsunuz. forum bana göre çok paragöz. Ayrıca basitliği artık kaldırın. Bu ne böyle tema mı olur yahu. Benim midem bulanıyor artık bu temadan. Tüm vb forumlar aynı. Ayrıca çalışma yapıldığınıda göremiyorum ölü gibi duruyor forum. Hiç bir etkinlik, kampanya, yarışma gibisinden birşey yok. Eleştirelim biraz sert olabilir ama gerçekler budur.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
bir kere bağış durumu çok saçma. burası vakıf, dernek değil. neye nereye bağış yapalım ? hem geliriniz var hem bağış istiyorsunuz. forum bana göre çok paragöz. Ayrıca basitliği artık kaldırın. Bu ne böyle tema mı olur yahu. Benim midem bulanıyor artık bu temadan. Tüm vb forumlar aynı. Ayrıca çalışma yapıldığınıda göremiyorum ölü gibi duruyor forum. Hiç bir etkinlik, kampanya, yarışma gibisinden birşey yok. Eleştirelim biraz sert olabilir ama gerçekler budur.

Dediğim gibi, forumu canlandırmanın en önemli yolu etkinlikler organizasyonlar düzenlemek.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Asker'den geleli 3 ay oldu..
Geldiğimde şaşırdım. Çünkü hiçbirşey biraktiğim gibi değildi..
Üzülüyorum bu duruma..
Sonuçta bu alemde dostluk ve arkadaşlıkları bu forum sayesinde öğrendik..
İnanırmısınız r10 'a 2 hafta önce üye oldum..
Bu güne kadar üye olmama sebebimde buranın bana yetmesiydi..
Her türlü paylaşımı ve bilgiyi buradan edinebiliyordum..
Eğer ben r10'a veya başka webmaster sitelerine üye oluyorsam, iyinet sebebimdir..

Eğer bana iyinet için şunu yap, iyinet düzelecek desinler.
1 hafta uyumam elimden gelen ne varsa yaparim.. yeterki düzelsin..
Başka forumlar istemiyoruz..
Daha doğrusu istemiyorum..

Duy sesimi iyinet.. :)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Welcome, ReL4X.
Son Ziyaretiniz: 2008-12-13 Saat 23:46 gerçekleşmiştir

Ben de foruma bir göz atayım demiştim. Şahsen diğer forumlara da pek girmiyorum. Bence neden aramak anlamsız. Elbette bazı etkenler olmuştur. Ama bunlar bir forumu bu hale getirmek için yeterli değildir. Şahsen girmeme sebebim iş hayatına atılmam. Birçok arkadaş da bu gibi sebeplerle girmiyor olabilir. Neden aramak yerine bence zamana bırakmak gerekir. Su akar yolunu bulur.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sakin bir zirvenin inisinde olmayalim? Sebep belirttigim gibi baska seyler olmasin?

Gun gelir devran doner.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
artık girenler geyik bölümündeki konulara bile cevap yazmıyor paylaşım yapmalarını beklemek saçma bence.

edit : dün açtığım forum bile daha aktif :).

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
biraz canlansa forum iyi olacak gerçektende r10'a girmekten bıktık :)

bura yine oralara göre iyi

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
f tipinde forum olduğundan beri bence çöküş başladı, bence diyorum

ayrıca şu an için konuşmuyorum,

2007 10ay ve 2008 7aya kadar yapılan baskılar sonucu bu forumdan herkes kopmuştur,

forumda fotoğrafçılar falan söz sahibi olunca , olanda budur...

iyinetforumun böyle gideceğini zanneden bazı fotocular yanıldı,

Yanlış anlamayın ama Türk milleti tepkisini böyle gösterir

uğramaz

şimdi f tipi yönetici bu yazıyıda siler ... yarası olan gocunur

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu forumun niye bu kadar çöktüğünü kimse düşünemiyor yada söz etmek istemiyor sanırım.. iyineti ne nedenle olsun kimse yıkamazdı..Herkesde gayet memnundu.. diğer forumlarda takılanlar çokmu memnun sanıyorsunuz.. bazı şeyleri anlamaya çalışın.. Adam gibi iş yapacağınız bir forum gösterin bana..

iyinetin bu hale gelmesine tek sebep 1 ay kapalı kalmasıdır.Bu konuda ayrıntılı konuşulurda biz burda haybeye konuşuyoruz.1 hafta sonra kaybolur gider bu konuşulanlar umursamayan iyinet adminleri sayesinde..herkes herşeyi kabullenmiş maşallah.. Birilerin dediği gibi normalde bu konunun şuan 5. 6. sayfasında olmamız gerekiyordu.

iyinet yapamıyorsa devretsin bana ben hazırım bütün zamanımı ayırmaya.ama nedense 2-3 senedir bir problemi var benle ne desem umursamıyor yada genel yapısı gerçekten öyle.

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaz Sezonu icin Güzel etkinlik Planları yapalım. Piknik Voleybol Futbol v.s

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
öncelikle yönetimde söz sahibi olanlar artırılmalı diye düşünüyorum..
Örneğin yönetiminden bir kişi ayrıldı ama halen çıkarılmadı..
O kişinin yerine özcan gibi hevesli abilerimiz gelirse forum daha çabuk ayağa kalkacaktır.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Yeni yönetimin şevkini kırmadan eşeltirmeliyiz bence.

Eski konuları okuduğunuzda iyinet yapılan yorumları değerlendirerek forumun yönetimini devretti. Tabiki devretme şeklini tam olarak bilmiyoruz. Yeni yöneticiler ne kadar özgürler ayrı bir soru.

Kimsenin elinde sihirli değnek yok. O yüzden biz yardımcı olmaya çalışalım. Mesela her üye günde en az 10 konu veya yorum yazmak için kendini zorlasın. Özelikle tecrübeli üyelerden başlasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5