İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

En iyi Adsense Hangi Tür Sitelerde Kazandırıyor.

B

BEBEX

Misafir
Arkadaşlar sizde bu adsense hangi tür içerikli sitelerde daha fazla kazandırıyor? yani sonucta gene bir optimize etmek gerekiyor fakat belli sitelerde daha fazla kazandırdıgı kesin..

M

Metalirik

Misafir
En yüksek kazançı hedefliyorsan hiç düşünmeden ingilizce içerikli site yapmanı tavsiye ederim

B

BEBEX

Misafir
ingilizce olmasını tavsiye ediyorsun güzel hoşta bir ton içerik olabilir atıyorum bir ingilizce toplist yapsam daha mı iyi tutar yoksa bir ingilizce haber sitesimi :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce kredilerle ilgili site yaparsan iyi para alırsın. ya da hukuk üzerine.

B

BEBEX

Misafir
nasıl bir kredi kardeş bu aslında varya ingilizceden biraz anlasam harikalar yaparımda tık yok işte :)

M

Metalirik

Misafir
Evet bir yerde okuduğum bir veriye göre unuttum sanırım ingiliz bir hukuk sitesi 100 dolar'a tek tıkdan kazandıgını okumuştum aylık 300bin dolar kazanc vs. gibi, ama kaynağı hatırlamadım.
Sonucta ingilizce sitelerde tık oranları türk sitelere göre daha yüksektir bilindiği gibi. Ancak türkçe sitelerinde de ingilizce reklamlar cıkabilir bu da büyük bir ihtimal sitenin içeriğine ve title, keywords'ları bağlı diyebiliriz.

O

OkYaNuS

Misafir
ben unu kesin söyleyebilirimki şiir hikaye fıkra şarkı sözü vb. içeriğe sahip siteniz varsa ve php-nuke ise ne kadar üyeniz ne kadar hitiniz olursa olsun adsense yaraya merhem olmuyor.

M

Metalirik

Misafir
Okyanus haklısın, ancak zaten söylediğin konularda ne tür adsense reklamlar cıkabilir ki? Biraz daha reklamverene yönelik içerikli siteler kazanıyor. Mesala bir hastanesi sitesi adsense'ye üye olsa ve sitesinde sağlık bilgileri verse ( ki bildiğim bir hastane sitesi mevcut ) çok iyi kazanıyor. İngilizce, Almanca reklamlar cıkıyor, site de türkçe
Örnek teşkil etmesi için söyledim.
Yani önemli olan domain, domaine uygun içerik ve uygun reklamın gelmesi ile ( para eden reklam) kazanç sağlayabilirsiniz.

C

CicekCicek.Com

Misafir
şöyle düşünün para kazanmanız için reklam veren de kazanmalı.

Gidipte aşk sevgi şiir sitesinden para kazanmayı bekliyemezsiniz. Türk sitelerdende de kazanılıyor ama düşük yabancinin farkı şu :

şimdi diyelim gerçek bir örnek vereyim Çiçekçiler adsenseden en çok onlar reklam veriyor şimdi benim bir müşterim 0,08 verdi limiti reklam verdi ilk sırada cıkmıyor adam gitti 0,11ye yukseltti simdi baska biri ilk sırada çıkmak isterse daha fazlasını vermek zorunda. Yabanci ülkelerde inglizce reklam veren cok oldugu icin reklam verenler de yarışıyor Türkiyede bu durum yeni yeni geliştigi için 1-2yıl sonra görürsünüz.

Yabanci olarak Mortgage(emlak sitesidir) iyi verir bankalar rerklam veriyor çünkü konut kredileri hakkında 50-60sayfa yapsanız yeter. sağlık eğitim yani reklam verenin kazanabilecegi türden içerik yapınki sizde kazanın.

B

BEBEX

Misafir
Peki cicekcicek.com sen ne düşünüyorsun sonucta eminimki sende hiç şüphesiz aylık belirli bir adsense den çek alan kişisindir. Bazı arkadaşlar forumda yazıyorlar işte şu kadar kazanıyorum ve işin sırrını biliyorum arkadaşlarıma sölerim vs vs
sonucta onların başkalarınında bilmesi emnimki onunda kazancını etkilemeyecektir. ama bilmiyorum hani derler ya "Bilgi Paylaştıkça Çoğalır" sizde hangimiz buna uyuyoruzki belkide en önemlilerini açıklamaktan kaçınıyoruz.. Herkesin açıklamaları için tşk. ederim inanın hepsinin bir ayrı yeri var bende şuanda birşey kazanıyorum desem yalan olur adsenseden ayda 1 $ kazanmak herhlde kazanmak denemez neyse dediğim gibi artık zamana bıraktık bazı şeyleri

M

Metalirik

Misafir
Cicekcicek.com sanada katılıyorum :) Mübarek bende herkese katılıyorum ehi.. :)

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir konu olmuş açanada yorumlayanlarada teşekkürler umarım daha çok tecrübeli arkadaş bu konudaki fikirlerini iletirler. Bende çok yeniyim bu konularda ve devamlı bu tür başlıklarla bişeyler öğrenmenin çabasındayım. Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini ortaya koyup bize yön gösterirlerse sevinirim..

O

OkYaNuS

Misafir
kendi soruma kendim cevap veriim bari :)

Türkiyedeki okuma alışkanlığı daha yüksek olsaydı bu durumda yayınevleri adsenseye reklam verirlerdi
atıyorum mesela yeni kitap çıktı güm reklam
kapmanya çıktı güm reklam

ama işte cin aliyle başlayıp cin aliyle biten okum alışkanlığımız yüsünden ben zarar ediyorum :)

Peki ben nasıl kurtarıcam paçayı ? :

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@okyanus, senin sitenin içeriği ne daha doğrusu adresi :)

M

Metalirik

Misafir
Arkadaşlar eğer iyi derece para kazanmak istiyorsanız benim size önerilerim ;
3 -4 domain alın güzel geniş içerik kurun ve her domainin kategorisi ayrı olsun ve her domain bir kategori üzerinde arşiv oluşturun.
1 domain üzerinden her konu hakkında bilgi vermek size birşey kazandırmayacaktır.
Niye mi ?
Askmask.com diye bir siteniz varsa bu sitede sizin verebilceğiniz içerik kısıtlıdır değil mi ? Gidipte hosting nedir, ftp nedir gibi bilgisayar terimleri içeren konular koymanız pek mantıklı olmaz sanırım ? Zaten koysanızda reklamveren bundan hoşnut olmayacaktır.
Herzaman domain adresinizle sitenizin içeriği bir olsun. Bu zaten arama motorları tarafından da incelenen birşey :)

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geniş kitleye hitap etmek önemli değilmidir.? Ben şahsen öyle düşünüyordum. Herşeyden olsun ama ağırlığı bir yere verip o konuda siteyi geliştirmek önemli değilmidir.

M

Metalirik

Misafir
Player haklısın, ancak benim demek istediğim içeriğinin domain adresinle örtüşmesi uyumlu olması.
Yani mesala bilgisayardersanesi.com diye bir adreste aşk şiir içeriğinin olması ve reklamlarına tıklanması, reklamveren'i rahatsız edecektir.
Reklamveren bir bilgisayar kursu ise, bilgisayardersanesi.com da çıkmasını istiyecektir büyük ihtimal. Zaten google'de bunu yapmıyor mu?
İçeriğe uygun adsense, Ama bizler bunu çevirdik Adsense'ye uygun içerik yaptık :)

B

BEBEX

Misafir
tabiki @player sonucta bir site yapıorsan seni diğer sitelerden ayıracak en iyi özellik en büyük arsive ve verdigin hizmetin kaliteli olası olamalı.. atıyorum bir mp3 siten var ve mp3 sitelerine olan ilgiyi biliyoruz iki tane siten var birinde hep son güncel parçaları yayınlıyorsun ve günlük hiti baya iyi diğerinde hiç bir değişiklik yok bazı linklerin çalışmıyor soırunlu bir sayfa tabiki en iyi olan siten hep kazanır ama bizim istedigimiz bilgi bu olmamalı yani yii optimize yapmak veya baika bir şekilde ( hile olmadan ) kazanılan paralar var bunlarda arkadaşlar günlük hiti 400 olupta aylıgı 100 dolardan az olmayan arkadaşlar vardır eminim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5