İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Erdoğan, apo ya "sayın" demiş(ses kaydı var)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse kardeşim .Ben nasıl fazla tanımadan size vatan sevdalısı ve bu yüzden eleştirir diye bakıyorsam sizde fazla tanımadıklarınız hakkında iyi zan besleyiniz karı olur zararı olmaz.
Bende TRTradyo dört dinliyorum muazzam program yapıyorlar.Şehit gazi mektupları okunuyor kahramanlık ve ağıt türküleri çalınıyor .Özellikle bir kumandanın düşman kumandanlarına bir mektubu vardı çok harika. Dinleme imkanınız varsa dinleyiniz.
Bu vesile tüm vatandaşlarımızın,bu kutlu büyük zaferini kutlarım .
Saygılar sevgiler..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bunda şaşıracak ne var ki anlamadım?
aynı amaca hizmet eden insanların birbirlerine hoşgörü , sevgi ve saygı ile yaklaşmalarında ne kasıt olabilirki? öyle değil mi sayın şiirvehikaye?bakın bizde aynı amaç ile buradayız. konumuz internet. ve ikimizde aynı konu ile alakadarız.
değil mi " sayın arkadaşlar "?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuşma esnasında Recep Tayyip Erdoğa'nın Siyasi konumu nedir acaba?
Belediye başkanı olduğu dönemdeki konuşmamı ...

Gündemi çok takip edemediğim için sordum bilen birisi cevap verirse sevinirim.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 yılındaki konuşma. Sanırım bu tarihte belediye başkanı değildi. Hapise girip çıkmıştı.

@Favorites, arkadaşım haklısın. Aynı amaca sahip insanların birbirinden saygıyla sözetmesi pek yadırganmamalı aslında.

Sanırım yadırgamayanlarda aynı amaçta.

Bir de diyelim ki saygı kelimesini istemeden(2 defa kullandığına göre istemedne demek yanlış olur aslında ama neyse) kullandı. Ya peki şehitlerden bahsederken "kelleler" diye bahsetmesi de mi istemeden oldu, ya da ağız alışkanlığından oldu...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar iki defa "sayın" ifadesini kullanıyor, ayrıca şehitler içinde "kelleler" ifadesini kullanıyor. Bunun hiçbir şekilde affı veya özrü olamaz. nasıl sayın ifadesini kullananlar cezalandırılıyorsa, hukuk devletiyse aynı hukuk işletilmeli...

senin amaçın ne..

Söylenen söz apo şerefsizine sempatiden degil. bir hata ile söylenen söz ama diger sayın diye hitap eden kişiler apo yu bir liderleri gibi görüp saydıkları için apo diyorlar. Demek kki sen onlarla bir tutuyorsun

söylenen sözleri başka taraftan anlamayın bu türkiyeyi bölmeye çalışanların oyunu buna çanak tutan medyayıda kınıyorum burada.

Kendi halkımızı desteklemektense bir rank ugrsuna milli degerlerinizi yok sayıyor ve hükümeti nasıl yıkarız nasıl indiririz hesapları yapıyoruz.

yazıklar olsun diyorum başka bişiide demiyorum.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorum yapmak istemiyorum ama kendi çıkarını vatan millet çıkarından üstün tutan kimseye hoş görüyle bakılması taraftarı değilim.

Çıkış noktamız bu olursa, ideolojilerin kavram kargaşasını bir nebze aşabiliriz nihai yorumlarda.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 yılındaki konuşma. Sanırım bu tarihte belediye başkanı değildi. Hapise girip çıkmıştı.

@Favorites, arkadaşım haklısın. Aynı amaca sahip insanların birbirinden saygıyla sözetmesi pek yadırganmamalı aslında.

Sanırım yadırgamayanlarda aynı amaçta.

Bir de diyelim ki saygı kelimesini istemeden(2 defa kullandığına göre istemedne demek yanlış olur aslında ama neyse) kullandı. Ya peki şehitlerden bahsederken "kelleler" diye bahsetmesi de mi istemeden oldu, ya da ağız alışkanlığından oldu...

Benim kişisel kanaatim Sayın ifadesinin kullanımı gaf değildir ve özenle seçilmiş bir kelime de değildir. Konuşma esnasında söylenmiş birşey.

Yanlız ben şuna dikkat ettim:
A.Ö. Yakalanıp teslim edilmesi aslında o sıralar hükümet olanların iktidar olmalarına atılmış bir dinamitmiş.

Neden mi?
Yukarı tükürsen bıyık aşağıya tükürsen sakal olayı.
Bu duruma aslında R.T.E. nın akıllıca bir önerisi var...

Bu siyaset olayını oldum olası sevemedim; sözü öyle bir söylüyorsun ki ne doğru diyebilirsin ne de yalan diyebilirsin.

bir sanık avukatlardan iyice sıkılmış ve hakime demiş ki sayın hakim bey
ben bu avukata bir soru soracağım ve bana evet yada hayır diye cevap verecek demiş.

Hakim izin vermiş avukata bir soru sormasına

Sanık demişki
SAYIN avukat Hala esrar kullanıyor musunuz?

(Sanırım siyesette bu)

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin amaçın ne..

Söylenen söz apo şerefsizine sempatiden degil. bir hata ile söylenen söz ama diger sayın diye hitap eden kişiler apo yu bir liderleri gibi görüp saydıkları için apo diyorlar. Demek kki sen onlarla bir tutuyorsun

söylenen sözleri başka taraftan anlamayın bu türkiyeyi bölmeye çalışanların oyunu buna çanak tutan medyayıda kınıyorum burada.

Kendi halkımızı desteklemektense bir rank ugrsuna milli degerlerinizi yok sayıyor ve hükümeti nasıl yıkarız nasıl indiririz hesapları yapıyoruz.

yazıklar olsun diyorum başka bişiide demiyorum.

sana da yazıklar olsun diyorum ben. Bu hükümet herşeyi sattı, her şeyi paraya indeksledi ve sen hala bu adamları savunuyorsun. Neymiş, sayın sözü söz arasında söylenmişmiş. Peki kelle kelimesi de mi öylesine söylenmiş. Bırak benim niyetimi de sen sırtına binen Erdoğan ın niyetini araştır.

barzaniyle de mutlaka iyiniyetinden dolayı görüşecektir. Yada ermenilere iyi niyetinden dolayı uçak seferlerini başlatacak, yine iyi niyetinden dolayı sınır kapılarını açacaktır. Nedense hep biz iyiniyet gösteriyoruz...

sakın kalkıpta, ekonomi iyi saçmalıklarını gelip burda okuma.

rumlar evet deseydi Türk askeri adada olmazdı diyen, başörtüsünü çözeceğiz demeseydik bize oy vermezlerdi(demek ki dini kullandıklarını kabul ediyorlar) diyen, ekonomi çok iyi yalanlarını her fırsatta sallayan, sabah oferle görüşmedim, akşam görüştüm diyen, telekom gibi bir hazineyi 3-5 yıllık kârına satan, gözünü para bürümüş, halkın neler çektiğini görmezlikten gelen bir hükümeti savunduğun için sana da yazıklar olsun.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar birbirimize hareket etmeden, kırmadan tartışırsak daha iyi olur.
bunların hesabı elbet bir gün verilecektir. Kimseye kalmadı geçmişte, bundan sonra da kalmayacaktır..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sana da yazıklar olsun diyorum ben. Bu hükümet herşeyi sattı, her şeyi paraya indeksledi ve sen hala bu adamları savunuyorsun. Neymiş, sayın sözü söz arasında söylenmişmiş. Peki kelle kelimesi de mi öylesine söylenmiş. Bırak benim niyetimi de sen sırtına binen Erdoğan ın niyetini araştır.

barzaniyle de mutlaka iyiniyetinden dolayı görüşecektir. Yada ermenilere iyi niyetinden dolayı uçak seferlerini başlatacak, yine iyi niyetinden dolayı sınır kapılarını açacaktır. Nedense hep biz iyiniyet gösteriyoruz...

sakın kalkıpta, ekonomi iyi saçmalıklarını gelip burda okuma.

rumlar evet deseydi Türk askeri adada olmazdı diyen, başörtüsünü çözeceğiz demeseydik bize oy vermezlerdi(demek ki dini kullandıklarını kabul ediyorlar) diyen, ekonomi çok iyi yalanlarını her fırsatta sallayan, sabah oferle görüşmedim, akşam görüştüm diyen, telekom gibi bir hazineyi 3-5 yıllık kârına satan, gözünü para bürümüş, halkın neler çektiğini görmezlikten gelen bir hükümeti savunduğun için sana da yazıklar olsun.

kelimelerine dikkat et ben burada sana saldırıda veya hakeret edici kelime kullanmadım ve banada kullanma benim kimi savunacagım seni ilgilendirmez. evet AKP destekliyorum seninde hangi partiyi desteklediğini beni ilgilendirmez.

Herkesin görüşü farklıdır. Senin ekomoniden ne kadar analdıgın belli oluyor ezbere kelimelerle öğrenmiş ve beynine kazımışsın sattılar verdiler.

Sana soruyorum peki su 15 yıl içersinde gelen hükümetten ne oldu satılmadımı veya yalan sözler söylenemdimi. bunu bana acıkla deki su parti hükümete geldi ve bunları bunları yaptmadı su iyilikelir yaptı de bana..

bana say lütfen

Turgut Özal ?
Süleyman Demirel ?
Tansu Ciller ?
Bülent Ecevit ?
vs....

Ben burada yaptıkalrı bazı hataları savunmuyorum tabiki ülkemizin belli kesimlerinin satılması hibe edilmesi vs.. onlara her zaman karşıyım. ama sen sanırım bu ekonomiyi ve politikayı kulaktan dolma haber ve söylenditlere göre yorumluyorsun.

Şimdi gelelim su kelle sözüne burada aşırı milliyetcilik geliyor aklıma peki bu kadar bu söz seni etkiledi neden sokak alrda teror örgütünün provakasyonalrı yapılırken evind esıcacık oturuyorsun eger bu kadar milliyetcisin neden sokak cıkıp ne diyorsunuz siz demiyorsun.

Tv lerede izliyorum kimse bişi yapmıyor. neden ama boş meydan buldularmı herkes milliyetciyim diye bas bas bagırır. Ama askerlik zamanı geldiği zaman yurt dışınamı cıksam yoksa 4 yıl okulumu uzatsam diye plan yapan bir zihniyet varken daha ne beklersin.

Ben düşüncem her hükümet bazı imkanalrı kendine kullandı bunu akp de yaptı ama ki diger hükümetler hep cebe hep cebe atmadı diyorum. başka hükümetleride gördük kimi yat vs.. yok ogluna jetsiki alır yok biri teror sürsün diye operasyonalrı durdurur yok biri sınırdan geçişi serbest bırakır. yok biir kople torununa kadar herkesi badeve diye hacca götürürü bu günleri unuttumuz

Ben 1 ay içinde 6 defa zam gördüm benzine bu günleri unutmayın..

sözlerini de lütfen dikkatli kullan hakaret edici sözler kullanmadım ve kullanmam send ekullanma

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benzine 6 defa zam görmüşsün de şimdi az mı görüyorsun. bak doğal gaz faturasına, telefon faturasına vergiler ne kadarmış. Bak geçen hafta mazota kaç defa zam gelmiş.

Beni ne kadar tanıyorsun da suçluyorsun gibilerinden laflar ediyorsun da sen de beni suçluyorsun. Sen beni ne kadar tanıyorsun.

Ayrıca http://www.internethaber.com/author_article_detail.php?id=5058

bak belki ekonomi hakkında balonlardan birinin patlaması kulak ve gözleriniz açar.

BOP un eş başkanı olmakla övünen bir başbakan ile övünün. O ıraklının, o suriyelinin ve bir gün biz Türklerin ahları elbet size yetecektir.

Fırat ın dediği gibi, başbakanı süpürmeyin kullanın. Sizlerde ülkeyi iyice sömürdünüz zaten.

Öyle başbakana sahibiz ki yaptıklarını kendisinden önce kimse yapamadı. ülkede 30 küsür tane azınlık olduğunu söyleme cesaretini bile gösterdi. tebrikler. Ülke bundan daha güzel bölünemezdi zaten.

bize her fırsatta çatan, sırtımızdan vuran talabanileri barzanilerin temsilcilerini devlet hiyerarşisini bile çiğneyerek kırmız halılarla karşıladı.

Abdullatif Şener'in dediği gibi " biz, başörtüsünü çözeceğiz demeseydik, bize oy vermezlerdi" yani bize oy verenleri kandırdık yalan söyledik demek daha nasıl açık söylenir bilmem ki? hala savunucuları olduğuna göre bu millet her şeyi hakediyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben şimdiki hükümetten hoşnut oldugunu söylemiyorum ama öyle bir analtılıyorki eski hükümetler cok az zararlar açmış gibi konuşuyor.

Ben diger hükümetlere göre daha iyi diye düşünüyorum.

+ o internethaber.com haberlerine güvenmiyorum ve tarafsız baktıgına inan mıyorum.

örnek verelim. Youtube olayına bas bas bagırdılar bu yapaılan türklere hakeret vs.. kapatılmalı bu site devlet neredesin diye bas bas haber yapıldı 1 gün sonra türkiyede sansürcü ülke arasıan girdi bu nasıl devlet diye haykıranda aynı haber sitesiydi.

Şimdi buradan analadıgım tarafsız yerien halkla oyun oynuyor sana geliyor bak senin yanındayın sonra bana gelip snein yanındayım misali oluyor oradaki yazarların düşünceleri beni ilgilendirmez. Hepsi çelişkili haber yazmıyorlar olabilir ama bana o site artık güven vermediği için hiç bir haberini kayideye almıyorum. dogru veya yanlış.

Tekrar söylüyorum bu forum siyasi bir forum olmadıgı için seninle siyasi parti konusunda tartışma yaratmak istemiyorum ve yapmıcam kendi düşünceme göre.

Su anki hükümet iyi kötü demiyorum en azından diger hükümetlere göre başarılı diyorum. Kendi kişisel görüşüm.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım internethaberi yıllardır takip eden bir iolarak be ngüvenli buluyorum. Hatta hükümet yanlısı da diyebilirm az buçuk. Star gazetesi yazarları da mevcut(star gazetesinin hükümet yanlısı olduğunu sağır syultan bile duymuştur) kaldı ki bu yazı intenrethaberin değil yazarın kendisine aittir.

youtube de ki tutumun nedeni olarakta biraz siteyi bilsen anlardın. Adamlar herşeyi olduğu gibi vermeye çalışyorlar. Öyle çelişkili gibi durmalarının da nedeni bu. Ayrıca onlar site kapatılsın diye devleti göreve çağırmadılar. Brezilyadaki örneği gösterdiler. Brazilya da ki örneği bilen bilir.

Ayrıca hükümet toprak sattıktan sonra istersen ekonomiyi dünyanın en ileri ekonomisi yapsın neye yarar. cari açık yalanları da özelleştmeler bitince göreceğiz. Devletin elindeki bütün verimli fabrikaları sat ucuzdan peşkeş çek, bakalım faturasını ileride nasıl ödeyecekler.

Zaten, güneydoğyudan kürdistan diye bahseden milletvekillerinden, güneydoğuyu kürdistan diye gösteren haritalar basan devlet bankasından, barzaninin 100 milletvekilimiz var sözünden, BOP un ne olduğundan(başbakanın eşbaşkanı olmakla övündüğü plan) hiç bahsetmiyorum. Bahsetsem de zaten bir kulp bulursunuz.
Hani önceden 6 defa zam yapılıyormuş, şimdi 5 defa zam yapılıyor hükümet iyi oluyor ya o bakımdan.

bir sitede yorumcunun biri ses bandına rağmen yalandır diyordu. Böyle körlerin olduğu bir memleket çok bile gelişmiş bence.

Herneyse, benim yaımı alıntı yapıp sonrada cevap alınca uyarı diye özelime mesaj atıp " kişiselleştirmeyin gibi" bir çelişkiye düşmezsiniz umarım bir daha....

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hey gidi türkiyem hey oyları verirken aklınız neredeydi?

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumun Siyasi bir forum olmadıgını ifade ediyorsunuz ve hala siyaset yapılmasına izin veriyorsunuz. Başlık siyasi bir başlıktır o zaman kapanması gerekir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Herneyse, benim yaımı alıntı yapıp sonrada cevap alınca uyarı diye özelime mesaj atıp " kişiselleştirmeyin gibi" bir çelişkiye düşmezsiniz umarım bir daha....

bak gene kişileştirsin mesajın sonunda benim sana - ref vermem benim kişisel düşüncem bu hak senindede var fikirlerim sana uyuşmuyorsa bu -ref verebilirsin.

bu hakkı bile eleştiriyorsun daha ne diyeyim sana..

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seçimler yaklaşırken bizim webmasterlarımız gaza gelmeye devam ediyor.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zaten herşey secim için daha önceden neden yoktu bu tür haberler.
Vatanı bir gün degil hergün sevmeli. Vatan icin bir gün degil hergün ölmeyi göze almalı..

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak gene kişileştirsin mesajın sonunda benim sana - ref vermem benim kişisel düşüncem bu hak senindede var fikirlerim sana uyuşmuyorsa bu -ref verebilirsin.

bu hakkı bile eleştiriyorsun daha ne diyeyim sana..

Okuduğunu da anlamıyorsun sanırım. rep den bahseden var mı? özel mesaj yazıyor, bir daha oku istersen...

bu arada diğer arkadaşlara seçimlerden önce çıkmış olması yapılan suçu affettirir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5