İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Erdoğan, apo ya "sayın" demiş(ses kaydı var)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Erdoğan'ın sayın ifadesini kullanmasının, apo ya bir sempatikliği olduğundan dolayı olduğunu sanmıyorum. Topluma açık bir yerde konuşmanında etkisi ile yapılmış bir hata, herkesin isminde sayın kullanmasının, günlük konuşma dilinin haricinde konuşmak gibi bir takım streslerin etkisi ile ağızdan çıkmış birşey olarak değerlendiriyorum. Kendimizi de benzer durumlarda hayal ettiğimizde böyle bir hatayı yapabilme ihtimalimiz var. Eminimki birçok kişi daha bu hatayı yapmıştır.

Ben bu konuda medyada halkla ilişkiler, sosyolog, beden dili uzmanlarının yorumlarını bekliyorum.

Bu forumda bile bir anlamda forum kuralları gereği bazıları için yazamacağım kelimeleri, normalde sesli olarak sarfedebilirken, forum içerisinde o kişiye sen busun diyemiyorum. Bunun gibi düşünmek lazım.

Bu yazmaya çalıştıklarımdan bunu tasvip ettiğimi çıkartmayacağınızı umuyorum, zaten başbakanın konuşmadaki malum hatalarını birkaç kere gördük.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar iki defa "sayın" ifadesini kullanıyor, ayrıca şehitler içinde "kelleler" ifadesini kullanıyor. Bunun hiçbir şekilde affı veya özrü olamaz. nasıl sayın ifadesini kullananlar cezalandırılıyorsa, hukuk devletiyse aynı hukuk işletilmeli...

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o şerefsize sayın demek ne demek ya..bunun özürlük bir tarafımı var allah aşkına.. yukarda allah var kork biraz kork.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece şunu soruyorum; ses kaydının bu sıralar medyaya verilmesi sizce de garip değil mi?
Bu ses kaydındaki konuşmaları tabii ki onaylamıyorum ama bu işte gerçekten bir gariplik var.
Daha neler ortaya atılacak kim bilir...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hukuk devletiyse aynı hukuk işletilmeli...
bu konuda katılıyorum, geceden beri bir türlü dinleyemedim şu ses kaydını, rapid linki vardı onu da tekrar bulamadım. Şu anda dinliyorum eğer "kelleler" ifadesi varsa bunun hiçbir mazereti olamaz ve bu sayın kelimesinden de öne çıkartılması gereken bir hata.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şerefsize sayın diyen adamdan şehitlerimize ne demesini beklerdiniz ki?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda katılıyorum, geceden beri bir türlü dinleyemedim şu ses kaydını, rapid linki vardı onu da tekrar bulamadım. Şu anda dinliyorum eğer "kelleler" ifadesi varsa bunun hiçbir mazereti olamaz ve bu sayın kelimesinden de öne çıkartılması gereken bir hata.

ben dinledim. sbs nin kendi sitesinden indirebilirsiniz. mp3 kesme programı bulabilisem o sözlerin geçtiği yerleri kesip rapid e yüklerim.

12. dakika da "sayın" 21. dakika da da "hem sayın, hem de şehitler için kelleler" ifadesini kullanıyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ses kaydını dinledim, apo için bir referandum dan bahsedildi onu farkettiniz mi ?

ne milliyet ne de hürriyette bu konu gündem yapılmamış galiba

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Erdoğan'ın sayın ifadesini kullanmasının, apo ya bir sempatikliği olduğundan dolayı olduğunu sanmıyorum. Topluma açık bir yerde konuşmanında etkisi ile yapılmış bir hata, herkesin isminde sayın kullanmasının, günlük konuşma dilinin haricinde konuşmak gibi bir takım streslerin etkisi ile ağızdan çıkmış birşey olarak değerlendiriyorum. Kendimizi de benzer durumlarda hayal ettiğimizde böyle bir hatayı yapabilme ihtimalimiz var. Eminimki birçok kişi daha bu hatayı yapmıştır.

Ben bu konuda medyada halkla ilişkiler, sosyolog, beden dili uzmanlarının yorumlarını bekliyorum.

Bu forumda bile bir anlamda forum kuralları gereği bazıları için yazamacağım kelimeleri, normalde sesli olarak sarfedebilirken, forum içerisinde o kişiye sen busun diyemiyorum. Bunun gibi düşünmek lazım.

Bu yazmaya çalıştıklarımdan bunu tasvip ettiğimi çıkartmayacağınızı umuyorum, zaten başbakanın konuşmadaki malum hatalarını birkaç kere gördük.

Aynı şekilde bir başkası daha "sayın" demişti aynı kişiye. Fakat ona bu tür yorumlar getirilmemişti. Buna ne demeli. :)

edit: bu soruya da cevap vermişsin. yazdıktan sonra farkettim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hergün sayısız konuda sayısız konuşma yapın sonra hiç şaşırmayın sonra da gelip eleştirin.Bahsettiğiniz insanlar devlet için birsürü hizmet yapmış insanlar neden bir şerefsize sayın desin isteyerek.
ikinci olarak DTP li itlerin herşeyi hoş, birliğe bütünlüğe hizmet eder ,destekler durumda ve tek suçları bir ite Sayın demek olsa
o zaman aynı kefeye koymakta haklı olabilirsiniz .Ancak şu duurmda sadece siyaset yapıyorsunuz.

Bizler sırf parti sırf ideolaji yüzünden kendi değerlerimizi harcamaya devam ettikçe layığımız ancak uzan gibi devlet adamalrı olur.
El insaf derim de başka birşey demem.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne ideolojisinden ne partisinden bahsediyorsunuz hocam.

hükümetin söylemleriyle yaptıkları birbiriyle uyuşuyor. Bu söylemlerde gösterdiki yapılanlar hata değil, kasti olarak yapılıyor.

bu hükümet değil mi? soykırımcı ermenilere şirin görünmek için uçak seferleri başlatmak isteyen. Bu hükümet değil mi, barzaniyle görüşmeyi kabul eden, bu hükümetin dışişleri bakanı değil miydi, rumlar sandıkta evet deseydi bugün Türk askeri adada olmazdı diyerek rum ağzıyla konuşan.

bu hükümet zamanında değil mi terörün, kapkaçın, cinayetlerini saldırıların artması. Bu hükümet bitirmedi mi eğitimi. Daha ne ideolojisiymiş bu.

Bari söyle hangi ideolojideniz bizde bilelim...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siirvehikaye +1

Ayrıca, vatana hizmet eden biri; normal bir vatandaşın destursuz ağzına almadığı "şehit" kelimesini söylemeye gerek duymayarak "kelle" demez. Siz enflasyon biraz düşünce, borsa biraz yükselince her şey düzeldi sanıyorsunuz. Bu süre zarfında kaybettiklerimizin haddi hesabı yok, uyumaya devam edin.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada 5-6 yıl öncesine kadar erdoğan fanatiği olduğumu söylersem ideolojim hakkında biraz fikriniz olur (ideolojiden bahseden arkadaşa sözüm)

takım tutar gibi siyasetçi, takım tutar gibi parti tutulmaya devam edildiği müddetçe daha çok sürünürüz biz...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ses kaydını dinleyen birisi varsa buraya konuşmayı tümden yada o bahsi geçen yerin öncesi ve sonrasıyla yazması mümkün mü acaba?

ilk mesajdaki haberde bahsedilen ses kaydı bende yüklenmiyor...
acaba bu ilgili radyonun reklamı anlamına gelmiyor mu?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
takım tutar gibi siz tutmuşsunuz zamanında hani fanatik dediğiniz dönemde.Ben hiçbir zaman öyle bir fanatikliği ne bir partiye nede herhangi birşeye yapmayı düşünmüyorum.Bu insanın gözünü kulağını kapatır.
Sizde söylediğiniz şeyleri yapması için bir neden söyleyin.Şimdi neden barzaniyle hoş olsun neden ermedilere şirin gözüksün.Sırf size gıcıklık olsun diye mi?.
Ayrıca, vatana hizmet eden biri; normal bir vatandaşın destursuz ağzına almadığı "şehit" kelimesini söylemeye gerek duymayarak "kelle" demez. Siz enflasyon biraz düşünce, borsa biraz yükselince her şey düzeldi sanıyorsunuz. Bu süre zarfında kaybettiklerimizin haddi hesabı yok, uyumaya devam edin.
başkalarına uyumayı yakıştırarak uyanamazsın .

Son olarak şunu söyleyeyim.Acın kabadayısı olmaz olmayın sizde.Bir milletin ekonomik bağımsızlığı olmadan ne milliyeti kalır nede dini.Ekonomi içinde onu asarım bunu keserim ben felanın suratına bakmam dememek lazım.
Ermenilere Azerbeycan daki işgalinize son vermeden ve asılsız taleplerinizden vazgeçmeden size sınır açma vs yok demediler mi.Üstelik abd ab isteklerine rağmen.
Beriki tarafta rumlara onların arzu ettiği gibi "Biz sisle birleşmeyiz siz adammısınız " deemek en kolayı arayolu bulmaya çalışıpta onların haksızlığını ortaya koymak akıl işi.
Adamlsar zaten birliğe girdi sende girmeye çalışıyorusun bu yüzden biran önce kıbrısta çözüme gidilmeliydi.
Hım şimdi AB ye ne gerek var lafı çıkabilir.Doğal biz açın kabadayısıyız. Lafa gelince herkes vatan sevdalısı herkes asarım keserim.Kaç kişi ya ben kuru ekmek yerim devletim borcunu ödesin diyebilir.
Neyse..PArti marti hikaye ama bir vardır "Kardeşim yeterince iş yapılmadı demek" bir vardır Ülke elden gidiyor bunlar vatan haini demek. Bu kadar acımasız eleştiriler yapmak hoş değil.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
takım tutar gibi siz tutmuşsunuz zamanında hani fanatik dediğiniz dönemde.Ben hiçbir zaman öyle bir fanatikliği ne bir partiye nede herhangi birşeye yapmayı düşünmüyorum.Bu insanın gözünü kulağını kapatır.
Sizde söylediğiniz şeyleri yapması için bir neden söyleyin.Şimdi neden barzaniyle hoş olsun neden ermedilere şirin gözüksün.Sırf size gıcıklık olsun diye mi?.

başkalarına uyumayı yakıştırarak uyanamazsın .

Son olarak şunu söyleyeyim.Acın kabadayısı olmaz olmayın sizde.Bir milletin ekonomik bağımsızlığı olmadan ne milliyeti kalır nede dini.Ekonomi içinde onu asarım bunu keserim ben felanın suratına bakmam dememek lazım.
Ermenilere Azerbeycan daki işgalinize son vermeden ve asılsız taleplerinizden vazgeçmeden size sınır açma vs yok demediler mi.Üstelik abd ab isteklerine rağmen.
Beriki tarafta rumlara onların arzu ettiği gibi "Biz sisle birleşmeyiz siz adammısınız " deemek en kolayı arayolu bulmaya çalışıpta onların haksızlığını ortaya koymak akıl işi.
Adamlsar zaten birliğe girdi sende girmeye çalışıyorusun bu yüzden biran önce kıbrısta çözüme gidilmeliydi.
Hım şimdi AB ye ne gerek var lafı çıkabilir.Doğal biz açın kabadayısıyız. Lafa gelince herkes vatan sevdalısı herkes asarım keserim.Kaç kişi ya ben kuru ekmek yerim devletim borcunu ödesin diyebilir.
Neyse..PArti marti hikaye ama bir vardır "Kardeşim yeterince iş yapılmadı demek" bir vardır Ülke elden gidiyor bunlar vatan haini demek. Bu kadar acımasız eleştiriler yapmak hoş değil.

benim fanatiklikten kastım çok seven olmaktır. Fanatik olsaydım, bırakmazdım zaten onu sevmeyi.

sen hala bir kulp bul vicdanına onu savunmak için. Neyse yarın Çanakkale zaferi var. Utanmadan gider bir de orada ağlar sayın erdoğanımız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5