İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Erdoğan, apo ya "sayın" demiş(ses kaydı var)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Okuduğunu da anlamıyorsun sanırım. rep den bahseden var mı? özel mesaj yazıyor, bir daha oku istersen...

bu arada diğer arkadaşlara seçimlerden önce çıkmış olması yapılan suçu affettirir mi?

ben sana özel mesaj yazmadım sana uyarı mesajım -ref verince mesaj yzamak mecburi oldugu için bu sana uyarı özel mesaj diye gelir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Yahu bu adamla bu kadar ugrasmanizin sebebi nedir? Dun acliktan agzimiz kokuyordu yag icin tup icin siralara giriyorduk, bundan onceki hukumetleride gorduk hic biri bu kadar iyi olabilmismiydi? "1996 istisnadir" Simdi kalkmis bu adamin yapmacik davrandigini soyluyorsunuz azcik acsaniza gozlerinizi! Secim yaklasmis ortalik kazana dönmüş çamurlar atılmaya başlandı ne bu şimdi? Daha once nerdeydiniz?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet işsizliği bitirdi, enflasyon desen zaten yok. benzine, mazota hiç zam gelmiyor, sokaklar çok güvenli gece 12 de bile dışarı gönül rahatlığıyla çıkılıyor, suçlular hakettikleri cezaları alıyorlar, dış ve iç borcumuz azaldı, faturalara bakınca çok az vergi görüyoruz artık, esnaf bayram ediyor hergün, adam terörsite sayın demiş, şehide kelle demiş, askerliğe yan gelip yatma yeri değil demiş, ne önemi var canım. Bunlar hep seçim öncesi iftira. hatta o ses kaydı da montaj oluyor.

eğitim desen zaten güllük gülistanlık, Türkiye yi bölen haritalar hiç yok zaten, rumlar birses çıkarmamızla mum gibi oluyorlar buna yunanlılar ve ermenileri de katalım.

Türkiye Türkiye olalı bu kadar iyi bir dış işleri yönetimi görmemişti. O kadar iyi yönetiliyoruz ki, sadece "kınıyoruz ve takip ediyoruz " dememiz her zaman yeterli oluyor. Milletvekillermiz hep iyiliğimiz için çabalıyor.

Hatay milletvekili yolsuzluk var dedi diye zaten hiç ihraç edilmedi, iftira atmış milletvekili. Balıkesir milletvekili zaten tam bir iftiracı, adam çalışan hükümeti çekemiyor.

Zaten tek başına hükümet olmadılar, onların önünde büyük engeller var ya ondan kendilerinden önceki 3 lü koalisyonu eleştiriyorlar. Toprak satmak zaten keyiften.

hafta da 3 gün mazota zam da eh işte zevkten. Zaten köylü vatandaşta karnı tok ya ondan huzursuzluk çıkarıyor. Neme lazım onlara fazla para, borçlarını ödesinler yeter.

akp ve yandaşları biraz haber sitelerini gezinde milletin nabzını yoklayın bakalım, herkes sizin gibi güllük gülistanlık olarak mı görüyor memleketi. Öyle sallama, ısmarlama anketlerle olmuyor bu iler...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en yanlış değerlendirme de bana göre kendilerini eski hükümetle karşılaştırmaları.

sen kalk 365 milletvekiliyle yapamadığın şeyleri eski hükümetlerde yapamadı diye savun. Senin elinde anayasayı değiştirme yetkisi var, onlar yapamadıysa sen yap. Neden yapmıyorsun. Neden yapmadığı açık, yaparsa 5 yıl sonra nasıl oy alacak.

Gören gözlere, duyan kulaklara bir daha yazayım Abdullatif Şener'in sözlerini " Başörtüsünü çözeceğiz demeseydik, millet bize oy vermezdi" bundan daha açık biz yalan söyledik, başörtüsünü kullandık itirafı olur mu? siz yalan söyleyen arkadaşlarınıza güvenir misiniz ki bu kişilere hala güveniyorsunuz anlamak mümkün değil.

ekonomi iyi yalanları da ayrı bir mesele. Türkiyenin bacalı bacasız, karlı karsız bütün işe yarar kurumlarını 3-5 yıllık kârına sat, ondan sonra çık ekonomi iyi. Nereye iyi.

Bir çiftçi akrabımızın sözlerini aktarayım: " Dünya bankası geliyor ve ekerseniz 40 kuruş(rakam temsilidir) ekmezseniz 80 kuruş diyor, haliyle tarım bitiyor."

Kaç ülkede gördünüz siz toprak mülkiyetinin satıldığını? bu topraklar satılsın diye mi kan döküldü.

Nerede görülmüş, kapkaççıya ceza indirimi sağlayan kanun maddesi. Görmeyenlere 2 ay öncesi haberlere baksın da görsün. Cezalar arttırılacağına, indiriliyor.

Bu ülkede olan olaylar başka ülkede olsaydı şimdiye kadar içişleri bakanı bin defa görevinden alınırdı ama ne hikmetse içişleri bakanı televizyonlarda bile görünmüyor, ülke yerinden oynuyorda.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet işsizliği bitirdi, enflasyon desen zaten yok. benzine, mazota hiç zam gelmiyor, sokaklar çok güvenli gece 12 de bile dışarı gönül rahatlığıyla çıkılıyor, suçlular hakettikleri cezaları alıyorlar, dış ve iç borcumuz azaldı, faturalara bakınca çok az vergi görüyoruz artık, esnaf bayram ediyor hergün, adam terörsite sayın demiş, şehide kelle demiş, askerliğe yan gelip yatma yeri değil demiş, ne önemi var canım. Bunlar hep seçim öncesi iftira. hatta o ses kaydı da montaj oluyor.

eğitim desen zaten güllük gülistanlık, Türkiye yi bölen haritalar hiç yok zaten, rumlar birses çıkarmamızla mum gibi oluyorlar buna yunanlılar ve ermenileri de katalım.

Türkiye Türkiye olalı bu kadar iyi bir dış işleri yönetimi görmemişti. O kadar iyi yönetiliyoruz ki, sadece "kınıyoruz ve takip ediyoruz " dememiz her zaman yeterli oluyor. Milletvekillermiz hep iyiliğimiz için çabalıyor.

Hatay milletvekili yolsuzluk var dedi diye zaten hiç ihraç edilmedi, iftira atmış milletvekili. Balıkesir milletvekili zaten tam bir iftiracı, adam çalışan hükümeti çekemiyor.

Zaten tek başına hükümet olmadılar, onların önünde büyük engeller var ya ondan kendilerinden önceki 3 lü koalisyonu eleştiriyorlar. Toprak satmak zaten keyiften.

hafta da 3 gün mazota zam da eh işte zevkten. Zaten köylü vatandaşta karnı tok ya ondan huzursuzluk çıkarıyor. Neme lazım onlara fazla para, borçlarını ödesinler yeter.

akp ve yandaşları biraz haber sitelerini gezinde milletin nabzını yoklayın bakalım, herkes sizin gibi güllük gülistanlık olarak mı görüyor memleketi. Öyle sallama, ısmarlama anketlerle olmuyor bu iler...

Peki sana bir şey sormak istiyorum bu saydıkların hiçbiri olmadı dogru peki bunları yapan bir hükümet gördünmü senin savundugun nokta nedir senin siyasi bakışın nedir bunları yapacak bir partimi var veya kişimi var bilelimki bak secimler yaklaşıyor.

biz burada en iyisi bu en kötüsü diye tartışmıyoruz suana kadar bütün parti neredeyse hükümet kurdu ve herkesin yaptıgı işide gördük yani bu türkiye ne senin desteklediğin parti bu dediklerini yapar nede benim desteklediğim parti.

Artık o parti kötü bu parti kötülemek yerine çözüm yolu bulmak lazım. Buda nasıl olur secim yaşı 26 düşürüldü buyrun meclis kapısı herkese acık buyursun ben bunalrın hepsini yaprım var diyorsa cıksın yapsın derim.

dicek lafım yok artık.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Particilik bir ticarettir bu ticareti anlamadıktan sonra A B C partilerini tartışmaya gerek yoktur. Şöyle düşünelim Ben Milletvekili olacagım ne yapmam gerekir? Önce saglam bir kulis çalışması sonra yatırım reklam vs. peki bir işin içine yatırım giriyorsa ne olur? Tabiki Ticaret.
Bu baglamda düşünelim 500.000YTL yatirim yapan bir şahıs milletvekili başbakan vs. gibi yetkilere gelince öncelikle ne yapar? yaptigi masrafı çıkarır bunun için ne yapar çalar. o zaman Partiyi siyasetceyi tartışmaya gerek yok Allah rızası için siyaset yapan varsa ona bişi diyemem. Herkez ektigini biçer.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu ben anlamadım neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki. Bugüne kadar bu ülkede kim iktidar olduda çok hayırlı bir iş yaptıki. Birkaç sene evvel yanlış hatırlamıyorsam avusturya başbakanı olacaktı televizyonda gösteriyorlar adam yüzme havuzunda gel keyfim gel ve spiker soruyor "efendim çok rahatsınız bir başbakan olarak neden bu rahatlık" adam cevap veriyor bizim ülkemizde rutin işler haricinde çözülmesi gereken bi problem yokki eğlenceye yeterince vakit ayırabiliyorum di,yor. gerçekten o zaman imrendim bizim ülkemizde bir gün bu kadar huzurlu ve refah içerisinde olabilirmi diye ama nafile. Ama bize bir bakın bugüne kadar gelip geçen bütün iktidarlar harıl harıl çalışıyorlar ki 5 yıllık bir zaman içerisinde hükümet üyelerine bakarsanız görürsünüz bu durumu ama ortada bişi yok . Hayır ben anlamıyorum hakikaten o koltuklara oturanca neden bütün herşey değişiyor veya değiştiriliyor. Bugüne kadar anlamadım bugünden sonrada anlayamayacağımı düşünüyorum. Bu açıdan artık boş oy kullanma kararı aldım. Sizede tavsiyem bu şekilde yapın bence bu ülkede gerçekten elle tutulacak baş tacı edilecek bir tane bile siyasetçi yok.Bu arada bu siyasetçilerin icraatları yüzünden birbirinizi kırmaya da hiç gerek yok.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki sana bir şey sormak istiyorum bu saydıkların hiçbiri olmadı dogru peki bunları yapan bir hükümet gördünmü senin savundugun nokta nedir senin siyasi bakışın nedir bunları yapacak bir partimi var veya kişimi var bilelimki bak secimler yaklaşıyor.

biz burada en iyisi bu en kötüsü diye tartışmıyoruz suana kadar bütün parti neredeyse hükümet kurdu ve herkesin yaptıgı işide gördük yani bu türkiye ne senin desteklediğin parti bu dediklerini yapar nede benim desteklediğim parti.

Artık o parti kötü bu parti kötülemek yerine çözüm yolu bulmak lazım. Buda nasıl olur secim yaşı 26 düşürüldü buyrun meclis kapısı herkese acık buyursun ben bunalrın hepsini yaprım var diyorsa cıksın yapsın derim.

dicek lafım yok artık.

Arkadaşım hala koalisyon hükümetleriyle bu hükümeti aynı derecede değerlendiriyorsunuz. Bu hükümet tek başına Ankara da duruyor. Muhalafet desen hak getire. Tek başına istediğin gibi at koşturabiliyorsun. Şimdi kalkıp bir atı 3 kişinin(ki bu 3 kişi de ayrı fikirlerde) yönetmesi mi daha kolay yoksa tek kişinin mi? peki bunları hepsini aynı kefeye mi koyacağız?

Ecevit gelsin satsın diyen arkadaş,i ecevit kimi satmış. Toprak mı satmış, fabrika mı telekom mu satmış,. Satarım babalar gibi mi demiş. Kim dedi bu sözleri söyler misiniz?

Daha iki gün önceki olauyı söyleyeyim. Engelli öğrencilerin öğretmenleri için eğitim programına seöçilen öğretmenlerin hepsi Anakara'dan seçildi. Ne hikmetse Ankara dışındaki hiç bir öğretmene hak verilmedi. Bir de kura ile seçilmiş, nasıl kuraysa artık.

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siirhikaye,
erdoğan giderse yerine başka biri gelirse bunlar değişecekmi?
siyaset+politika=yalan dolan.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Tek gerçek var o da gerek hükümetin başındakilerin gerekse diğer kuruluşların başında yıllardır delikanlı yöneticilerin gelmemesi, geleceğini zannetmiyorum. Gece yarısı erini sele zeytini almaya göndereni de var, çocuğunun okul parasını sanki kendisi veremiyormuş gibi başkalarından burs alanı da var, ırmağın suyunu kiralarken etrafındaki araziyi de israile verme aşamasına getireni de var. DELİKANLI yok, şu forumda bile türban kelimesi, liseli kız kelimesini yeterince kirletmiş olduğunu bildiğiniz insanlara ha ha ha, hi hi hi yapıyorsunuz bunların hepsi bu ülkenin küçük bir örneğidir. Bu forum konuları dahilinde olan konularda bile kaypakca davranılırken, bu ülkenin başına geçecek kişilerin de bu örneklerden farkı yok. Türkiyenin kendine aynada bir bakması lazım, biz neyiz, yıllardır, geçmişten kalmış şeylerle övünmekten ileri gitmeyen, fabrikalarımızla övünmek yerine en büyük bayrak direği, gökyüzünde açılan en büyük bayrak gibi şeylerle büyük olmaya çalışan, ülke yararına bir adım atanı bir buluş yapanı nerede ise vatan haini yapan, devletin malı deniz kavramını aklından düşürmeyen, 50 senedir doğu görevi (mahrumiyet bölgesi) diye bir görevden bahseden ülkeyi otomatikman ikiye bölmüş olan, doğu da halen daha toprak damın altında kalan ailelerin olduğu, elektriği değil portakalı bile tanımayan çocukların olduğu ve daha birçok yazabileceğim şey var. Delikanlı, mert , kimseye eyvallahı olmayan insanlara ihtiyacımız var, yıllardır amerikanın önerdiği insanlar seçilip duruyor, sonuçlar ortada ne tayyibi, ne baykalı, ne bahçelisi, ne ağarı hiçbiri mert değil hepsinin bir sürü ayıplı işleri var. Mevcut insanlardan hangisini seçersek seçelim durum değişmeyecek. Bizlerde vatandaş olarak sadece ölene kadar rolümüzü oynamaktan öteye gitmiyoruz. Türkiyede kendini unutmuş kaybetmiş , boşa yaşayan, bir adım ileri gidemeyen bir ülke taki dürüst, mert, cesur, ayıpları olmayan insanları kendi içerisinden çıkartıp, seçene ve seçtikten sonrada koruyana kadar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu ülkede sırf siyasi görüşleri yüzünden birbirlerine ağza alınmayacak söz edenleri gördükçe ve bunların "benim siyasi görüşüm bu" yada "ben şu parti görüşünü savunuyorum" dediklerini duydukça ne kadar boş insanlarla yaşadığımızı birkez daha görüyorum.
Ben hiçbir siyasi parti taraftarı değilim, neden herkes tarafsız bir şekilde bakamıyor diye düşünüyorum örneğin tiva her ne mesaj olursa olsun tarafsız bir şekilde yaklaşır ve ona göre cevap verir yada vermez. Karşısındakine saygısı olmayan insanların söylediklerinin benim ve öyle sanıyorumki buradaki birçok kişi için hiçbir anlamı ve önemi yoktur, belki eğitiminiz çok iyi olabilir, siyasetle ilgili ve alakalı olabilirsiniz ama hiçbiriniz bu devleti yıpratacak söylemler içinde bulunma hakkına sahip değilsiniz.
Bu devletin başbakanını terörist başı ile bir tutabilen zihniyeti kınıyorum, anlamıyorum. Bu hükümeti seçende sizsiniz, yada bu ülkede yaşayan insanlar bırakın artık saygı duyun...
Bakın bu ülke bir hukuk devletidir, herşey kanunlar ile yönetilir kimsenin keyfine göre birşey yapılmıyor...
Ben AKP taraftarı yada sempati duyan birisi değilim, ben milliyetçiyim eğer iş hükümetin yaptığı işlere gelir ise "herşeyi satan bu hükümet, savuran peşkeş çeken bu hükümet" gibi söylemlere sadece gülüyorum bu ekonomi ve devlet işlerini bilmeyen kişilerin bilinçsizce söylemleridir, çünkü o kişilerin bir kurum, bir şirket nasıl yönetilir, kar ve zarar kavramı hakkında pek bir bilgisi bulunmamaktadır...
Ben 26 yaşındayım ve son 4 yıl haricinde hayatımın neredeyse 15 yılı ülkenin ekonomik problemleri yüzünden alt üst oldu, istanbulda yaşıyorum ve o rezillikleri çok çok iyi biliyorum.
Şimdi burada bir başbakanı terörist ile eş tutan zihniyete soruyorum elinize molotof kokteyllerini alıpta hiçbir suçu günahı olmayan savunmasız insanlara atanlar ile sizi eş değerde tutsam içiniz el verirmi? Aynı kefeye konmak istermisiniz? Neden diyebilirsiniz bir suçum yokki... Bence o kişiler ile sizin yaptığınız aynı amaçta, belki bilinçsizce yapıyorsunuz ama yinede amaç belli toplumu karıştırmak, zıt kutuplar oluşturmak başka hiçbir amacı yok.
Biri çıkacak kürt diyecek biri çıkacak laz çerkez diyecek ve toplum bölünecek başka hiçbirşey değil... Dünyanın yapmak istediğide bu... Bunu görmek çokta zor olmasa gerek...
İşte bu yüzden ben bizim milletimiz konu ne olursa olsun birşeye elini atıyorsa *okunu çıkarıyor diyorum bu ne olursa olsun...
Bakın ben fenerbahçe taraftarıyım birkez olsun maçına gitmedim gitmeyide düşünmüyorum, takım tutan kişiler maç saatlerinde birbirini yiyor, karşı takım taraftarı kardeşide olsa ana avrat küfür ediyor çünkü bu insanlar (tiva' nın da söylediği gibi söylemek istenipte söylenemeyen birçok söz) bilinçsiz...
Siyaset konusundada bizim insanımız aynı takım tutmak gibi parti tutuyor, benim sempati duyduğum lider doğru bir söz söylerse alkışlarım ama yanlışta söylese alkışlarım mantık bu... Hayır ben bu tür bir ideolojiye kesinlikle karşıyım, araştırılmalı, öğrenilmeli gerçekler doğru şekilde öğrenilmeli...
Şimdi bir takım basın yayın kuruluşlarının çeşitli girişimlerini hatırlayın hiçmi gazete okumuyorsunuz, bunlar size tesadüf gibimi geliyor? Biryerlerden birşeyler tutturulup ülke karıştırılmak isteniyor, bunları göremiyormusunuz?
Okuyun arkadaşlar, tarihimizi okuyun, kültürümüzü bilin, gelecek konusunda kaygınız olsun... Her söylenene inanmayı değil, araştırıp kafanıza yatana inanmayı seçin...

Gelecekten ne haber?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
siirhikaye,
erdoğan giderse yerine başka biri gelirse bunlar değişecekmi?
siyaset+politika=yalan dolan.
Konunun ozeti bence de bu.Yuzlerce sayfa tartismada olsa yazilanlarla kalacak hersey. Birde Cumhurbaskanligi secimi yaklasti, daha eglenceli olacak heryer. Cekirdek ve Cips fiyatlari artmasin. Vatandas olarak tek dilegim bu.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin hocam apo ya "sayın diyen, şehitlererden bahsederken "kelleler" diyen birine ne dememizi bekliyorsun. Yargılanmasın mı? başbakan olunca istediğin gibi konuşma özgürlüğün mü oluyor?

molotof kokteyli atanlarla bir tutsak olur mu demişsiniz. Onlar gibi hareket edersek tutun tabi neden tutmayasınız.

Biri "sayın" diyor ve yargılanıyorsa, bir başkası da "sayın" diyorsa neden yargılanmasın. Nedne çifte standart gösterilmesini istiyorsunuz ki? Sonra da çifte standartlara kaşı çıkarsınız.

Gelelim, özelleştirmeye küçük bir örnek vermeye. Telekomun karına bir kça örnek(bu arada Telekomun yüzde 55 inin 6,5 milayra satıldığını da hatırlatayım, artık siz kaç yılda bu parayı çıkarırlar hesaplayın)

telekomun 2004 yılı karı 656 trilyon,(http://www.ntvmsnbc.com/news/269704.asp?0m=S20H)

Ayrıca:

Telekom'un vergi öncesi kârı 3.8 milyar YTL
Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, şirketin 2006 yılında 7.25 milyar YTL ciro gerçekleştirdiğini söyledi. Şirketin cirosu 2005'te 7.4 milyar YTL olmuştu. Doany, 1 Mart'ta yürürlüğe girecek yeni tarifelerle cironun bu yıl bir miktar artmasının beklendiğini söyledi. Doany, "Bu yıl ses hizmetleri tarifeleriyle gelir düşüşünü durduracağız" dedi. Doany, şirketin FAVÖK'ünün (finansman, amortisman giderleri ve vergi öncesi kâr) ise 2006 yılında bir önceki yıla göre hemen hemen aynı kalarak 3.88 milyar YTL düzeyinde olduğunu belirtti.

Akıllı satış, akıllı iş yapmak buysa kalsın.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben parti marti tutmuyorum . Ama objektif bakarsak olaya bazı yanlış yazı yazanlar olmuş . Bilişim suçlarıda dahil bir çok kanun çıkardılar ve cezalarda 5 te 2 oranı 3 te 2 ye yükseltildi . Basit bir örnekle anlatmak gerekirse birini darp ettiniz ve gitti 15 günlük rapor aldı . Cezası tam 5 senedir ve uygulanıyor ceza alanlar oldu . Yeraltı dünyasından dışarda adam kalmadı hepsi içerde durmadanda ceza alıyorlar . Ekonomide en düşük faizli dönemleri yaşıyoruz (ben bankadan 100 de 90 aylık faiz aldığım dönemleri biliyorum)

Ama sorunlar devam ediyor neden? Çünkü dünyanın her ülkesinde enflasyon düştüğünde insanlar bankada yada başka ölü yatırımlarda paralarını değerlendirmek yerine piyasaya sokarlar yeni ticari işlere yönelirler , ama bizde hala paralar meydana çıkmıyor inatla . Dolar artmıyor 1 yıl oldu adamlar dolar artacak diye stokta tutuyor kriz çıksın diye bekliyor . Bunlarıda bir yana bırakın hadi bu adamlar gitsin , kim gelsin ? Alternatifler bizi batağa sürükleyecek en azından sorunsuz bir dönem yaşadık . Çok partili bir hükümet gelirse yanmışız .

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence güzel icraatları var bu iktidarın.

Şimdi kızacak bazı arkadaşlar ama benim karşı fikirlerde gördüğüm ve savundukları belli başlı şeyler var ve plak gibi aynı kelimeler dönüyor.
-ülkeyi sattılar tabii borçları ödeyecekler
-Bak felan belediyeye sözüm ona AKP li müslüman yemediği kalmadı
-Abd ye sesi çıkmıyor uşak olmuşlar
-Irak a giremiyor teröristleri vuramıyorlar
-Hala türbanı çözmediler insanları kandırdırlar

Hepsini cevaplıyorum burada da cevaplarım.Ancak önyargısız okumak lazım.
Prensibim sadece egosunu tatmin için tartışanlara cevap vermemek.Burada fikir paylaşıp gerçeği bulmak isteyenler içi yazıp okuyorum.Şimdi ben fikirlerimi bu amaçla yazayım
-devleti heryeri sattılar dendiğinde Tüm dünyada yapılan bir şey özelleştirme.Sadece bizim ilde 180 telekom görevlisi işten çıkarılmış .Telekom çalışanı ağlamaklı olarak
"Bunlar bizim arkadaşlarımız şimdi ayrılıyorlar çok üzülüyor insan" diyeerek başladı.
Peki dedim bu kadar insan çıkarıldı nasıl işleri yürütüyorsunuz
"Yürüyor beyefendi yürüyor,5 kişnin işini 1 kişi yapıyoruz ama yürüyor.Özel sektör adamı iyi çalıştırıyor."
Bu çıkan 180 kişi içerisinde 7-8 tanesi müdür.Bunların hizmetindeki makam odasından başla arabasını vs yi de düşünün.Buradan çıkıp devletin atamadığından başka görevlere verdiği insanlara gelirsek.Örneğin güvenlik görvlisi olanları 2,5 milyar alıyorlarmışş .Diğer güvenlik görevlileri 700 ytl.
Hesaplayınca ayda en az 500milyar sadece maaştan kar etmiş özel telekom.(ayda)

Devlet demirçelik fabrikasını 1 tl ye çalışanlara satmıştı.Zira her yıl zarar ediyordu ve bu fabrika 2 sene sonra vergi rekortmenleri içine girdi.

Herkes devlet dairelerinin nasıl çalıştığını ve insanlarımızın memurluğa ne gözle baktıklarını bilir.
Sırtınızda bir kambur olsa ve ameliytla bundan kurtulma imkanınız olsa "Yok o benim etim vermem ellere " mi dersiniz.Durum farksız. Her gelen siyasi iktidar yeni kamburlar ekliyor öncekilerin üstüne.Tek çare devlet kendi insanından el-aman diyerek özelleştirdi.Bu satışlarda malesef halk olarak biz mazlum devlet zalim değil.Herkes herşeyi görüyor.
-Bak felan belediyeye sözüm ona AKP li müslüman yemediği kalmadı
Bir parti içinde ne kadar insan var hepsinin doğru olmasını hiçbir parti oluşum vs.. garanti EDEMEZ.

-Abd ye sesi çıkmıyor uşak olmuşlar
ABD ye en büyük rest çekildi Irak svaşında yardım edilmedi Yine birileri çıkıp sen nasıl müttefiğe bunu yaparsın oda sana şunu yapar dedi.Sonra Abd nin istediği daha küçük şeylere evet denince Yine aynı birileri ABD uşağı dedi.
Hangi iktidarımız ABD karşısında tam ters durabilmiş Tam özgür olabilmiş bu iktidarla değil Ülkenin gücüyle alakalı.Bugün ABD ye kafa tut diyen insanlar kafa tutma sonucu ekonomik kriz olsa ilk olarak devletin karşısına dikilecek "Sen batsanda benim maaşımı öde" diyebilecektir.
çok uzun oldu merak eden olursa diğer sorularada cevap yazarım
saygılar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5