İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'ta kapatılsın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
saçmalamana gerek yok google'ın zaten zamanında suç teşkil eden yerleri kapatıldı.
facebook'unda kapatılması gereken yerleri var bunu söylüyorum.

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hadi interneti toptan kapatalım. Bende google a sinirlendim google kapatılsın

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
saçmalamana gerek yok google'ın zaten zamanında suç teşkil eden yerleri kapatıldı.
facebook'unda kapatılması gereken yerleri var bunu söylüyorum.

google suç teşvik eden neleri kapattı örnek verebilirmisin ? kapatmak çözüm oldumu veya ?

facebook kapatılması gereken neler var atatürk'e hakeret içeren sayfalar yüzünden mi kapatılması lazım yada dizi siteleri video upluad ettiği için mi kapatılması lazım ?

Benim gibi milyonlarca insan facebook sitesine giriyor. 150 tane arkadaşım varsa öyle hakaret içern sayfalar olduğu zaman ilgilenmiyor yada küfür ediyor geçiyor.

Telif haklarını çiğnememek konusunda hiç bir adım yaptın mı? Sitende veya bir yerde gösterdiğin video da facebook video linki alıp göstermedin mi?

Boş yere tartışma açılmış olduğunu düşünüyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
facebook un hiç bir yerinde suç teşgil eden birşey yoktur yasaları bilmeyen ve ağzı olanlar kouşuyor.

Facebookta üyeler sorumludur face in tek sorumluluğu şikayet edilen videoları elemek ve silmektedir bunuda gayet iyi başarıyorlar...

Hatta diğer video sitelerinde bulunan içeriği silmeseler bile olur.Sonuçta bünyesinde bulunana videolardan sorumlulular.

Müyap diğer minik siteleri yasaklar , bu bi taktiktir çünkü site sahipleri gidip geri açtırmak için uğraşmazlar.Uğraşsalar açılır.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ülkemin kapatılan haber sitelerini görüp kapatanlar bunları neden görmüyor madem bu kadar mu-yap dürüst buna neden ses gelmiyor ? basit bir klip sitesi kapatılırken facebook neden kapanmaz ? bu mu yani adalet ?

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peep mp3 siteni müyap kapattı sende yasak olduğu için gidip bu site benim açın bunu diyemiyorsun sanırım??? :mad:

Saçma saçma konular açmayın kardeşim ya yok neymiş facebook kapatılsın heh oldu git savcı makamları yerinde ver mahkemeye bakalım kapanacakmı :D

valla konuyu görünce sinirim attı bu ne lahana turşusu bu ne biçim bir konu başlığı??? Yuhh kardeşim ya....

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
basit bir klip sitesi gidip müyapa derdini anlatıcak haklıysada açılacak... (avukatı varsa daha kolay)

Yok derseniz bumu adalet ,taaa bütün emperyalizimden başlarsınız yakınmaya.Parası olan elvette işlemleri hızlandıracak doğal...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
@mathiaxbars
madem öyleydide ! hemenpaylas neden kapatılmak istendi o dosyaları upload edenlerde sitenin kullanıcılarıydı. telif hakkı dosyaların tamamını silmelerini istediler yani öyle şikayet edilen dosya olayı vardıda neden kapatılmak istendi

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
anlamıyorsun sanırım hemenpaylaş dosyları bünyesinde tutuyor tabiki istencen silinmesi face eklenen videoların %90 ı diğer video sitelerinden kendinde barındırılan içerikte şikayet edilince hemen siliniyor.

Akıllı adamlar taktir etmişimdir içerik yönetimini herzaman ...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Peep mp3 siteni müyap kapattı sende yasak olduğu için gidip bu site benim açın bunu diyemiyorsun sanırım??? :mad:

Saçma saçma konular açmayın kardeşim ya yok neymiş facebook kapatılsın heh oldu git savcı makamları yerinde ver mahkemeye bakalım kapanacakmı :D

valla konuyu görünce sinirim attı bu ne lahana turşusu bu ne biçim bir konu başlığı??? Yuhh kardeşim ya....

heh süpriz yumurtamız eksikti zaten sana cevap verceğimi düşünme konuşmayı bilmeyenlere cevap yoktur bizde

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
İnternet hukukunun oturması için zaman gerekiyor. Henüz taşlar yerli yerine oturmuşta değil, peep'in serzenişi sanıyorum "adaletsiz" olarak bir takım kuralların uygulanıyor olması, bu konuda benim açımdanda haklı.

Gel gelelim, tekrarlıyorum, günümüzde yaşanan site kapatma olayları zaten tam bir saçmalıktır. Bugün A şehrinde Ahmet adam öldürünce, A şehrini haritadan mı siliyorlar yoksa Ahmet'i mi cezalandırıyorlar? Şu anki düzen bu şekilde, Ahmet suç işliyor, tüm şehiri cezalandırıyorlar.

Her suçun ayrı yaptırımı vardır kanunlarımızda, çeşitli hafifletici sebepler vardır, cezaların süreleri vardır sebebine göre. İnternet için henüz böyle bir cezalandırmada söz konusu değil, telif hakları ile problemli sitelerde, absürt sitelerde (ki Türkiye'de "sevk" içeren materyal kanun açısından yasak değil -çocuk, ensest vb. sapkınlıklar olmadıkça), pkk siteleride, yani bilimum bütün siteler aynı cezayı aynı sürede alıyor. Herhangi bir farkı yok.

Önümüzdeki yıllarda umuyorum daha adaletli bir sistem gelişir, bugün uygulanan yaptırımlar bence, kesinlikle mantıklı değil.

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heh süpriz yumurtamız eksikti zaten sana cevap verceğimi düşünme konuşmayı bilmeyenlere cevap yoktur bizde

yahu git müyapı bas " nie kapattınızz ulennnn sitemi!!! " de yiyorsa.

Gelip burada yok face kapatılsın yok o yok bu geç bu ayakları hoca kabullen müyap sitene çakmış yasağı... yeni sitelere yönlenmek lazım yapcak bişe yok :D gerisi tırs gelir vız gider...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
@mathiaxbars
bakarmısın şu link bir dizinin 1.partıdır facebook sunucularında yayınlanmıyor mu ?
mu-yap ı webmasterlarla değilde sokaktaki arkadaşlarımlamı konuşayım ?
mu-yap'ın yaptığı adaletsizlik bunu başıma muyap ile ilgili birşey gelmedi ama birilerinin siteleri kapatılıyorki birilerine çıt denilemiyorsa !
facebook sevmem ama sunucularında telif hakları ihlali varsa kapatılsın isterim

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
yahu git müyapı bas " nie kapattınızz ulennnn sitemi!!! " de yiyorsa.

Gelip burada yok face kapatılsın yok o yok bu geç bu ayakları hoca kabullen müyap sitene çakmış yasağı... yeni sitelere yönlenmek lazım yapcak bişe yok :D gerisi tırs gelir vız gider...

hayır bak anlamıyorsun kesinlikle mu-yap tarafından kapatılan sitem yoktur ! ben mu-yapın facebook'a yaptığı kayırmacılığına öfkeliyim

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır bak anlamıyorsun kesinlikle mu-yap tarafından kapatılan sitem yoktur ! ben mu-yapın facebook'a yaptığı kayırmacılığına öfkeliyim

peep facebooku kapatmayada müyapın biyeri yemiyor :) bu konuda sende haklısın ama malasef bu sorunu icraa edebilecek bir kurum yok. bende bu gibi bazı konularda isyanlardayım. fakat burası Türkiye bizim ülkemiz işte ne yapalım kabullenmek zorundayız hacı:(

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
komple fişini çekelim yurtdışına çıkışı sağlayan routerların. site kapatmakla çözülecekse, en sağlam çözümü bu olur bu mantığa göre. Atatürke hakaretmiş, bayrağa hakaretmiş. Kapatınca sadece siz göremezsiniz. Geri kalan tüm dünya kullanıcıları görecek yine. İnternet böyle bir ortam. Youtube yasaklı olduğu için facebook'a yöneldi insanlar. Facebooku kapatırsın sevenload'a, tagged'a, vimeo'ya, oraya buraya yüklenir alternatif olarak. Hadi onlarıda kapattık. Kendi aramızda mı oynayacağız?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Ben peep'i anladım daha ilk mesajında, adam yapılan adaletsizlikten bahsediyor. Facebook'un ne ayrıcalığı var youtube'dan v.b. diyor.

Yoksa biz de biliyoruz bu iş kapatmayla çözülmez, geçen sene tartışılan konuları temcit pilavı gibi öne sürmeye gerek yok.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
@mathiaxbars
bakarmısın şu link bir dizinin 1.partıdır facebook sunucularında yayınlanmıyor mu ?
mu-yap ı webmasterlarla değilde sokaktaki arkadaşlarımlamı konuşayım ?
mu-yap'ın yaptığı adaletsizlik bunu başıma muyap ile ilgili birşey gelmedi ama birilerinin siteleri kapatılıyorki birilerine çıt denilemiyorsa !
facebook sevmem ama sunucularında telif hakları ihlali varsa kapatılsın isterim

oraya ekleyen bir üyedir kendine ayrılmış server bölümüne videosunu eklemiştir face buna karışamaz veya onun dizi olduğunu bilemez nezaman öğrenir linke şikeyet gelince ozaman da siler videoyu , bildiğimiz sosyal platformların Fikri ve Sınai Haklardan kurtarma taktiğidir ve yasalar buna birşey yapamaz.

Haksız yere kapatılan siteler üste de dediğim gibi sitelerini gidip açtırırlar ama ben dizi yayınlamadan yok efendim şarkı klip dinletmeden banlanan site görmedim %100 engellenmemesi gereken siteyi engellediler diyen varmı :D

Ondan konu saçma face e boşuna saldırılmış açarsın müyap konusu diğer konuların benzeri olarak tarihe gömülür:D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
oraya ekleyen bir üyedir kendine ayrılmış server bölümüne videosunu eklemiştir face buna karışamaz veya onun dizi olduğunu bilemez nezaman öğrenir linke şikeyet gelince ozaman da siler videoyu , bildiğimiz sosyal platformların Fikri ve Sınai Haklardan kurtarma taktiğidir ve yasalar buna birşey yapamaz.

Haksız yere kapatılan siteler üste de dediğim gibi sitelerini gidip açtırırlar ama ben dizi yayınlamadan yok efendim şarkı klip dinletmeden banlanan site görmedim %100 engellenmemesi gereken siteyi engellediler diyen varmı :D

Ondan konu saçma face e boşuna saldırılmış açarsın müyap konusu diğer konuların benzeri olarak tarihe gömülür:D

cevap versem çok komik olur :) bu mesajın yeri geyiqQqQ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5