İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Facebook'u geçmeye geliyoruz! :o

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bizim millet komple her konunun uzmanı, herkes her şeyin en iyisini biliyor maşalllah. Facebook'tan önce hiç sosyal ağ sitesi yoktu evet haklısın.

Koçum bak beni iyi dinle. ben sana facebooktan önce sosyal ağ yoktu dedimmi ?? ama hepsi berbat ötesiydi kullanışlı değildi hepsi birbirinin aynısıydı girdiğim an soğuyup çıkıyordum zaten birçoğu neydüğü belirsiz ilişki siteleriydi . burda birçok insanın sosyal ağ kavramından belki haberi bile yoktu o zamanlar ama facebooku ilk gördüğüm an ne kadar kullanışlı olduğunu gördüm birçok insan bunu gördü ve sosyal ağ kavramını zaten böyle duydu. haberlerde bile hiç ''sosyal ağ'' kelimesinin geçtiğini duyuyormuydun sanki ? şimdiyse hergün duyuyoruz. artık facebook sosyal ağların kralı oldu 600 milyon üyesi varken başka bir rakip tanırmı sence ? ve mark zuckerberg bunu farklı bir fikirle başlattı tutupta sosyal ağ kuracağm demedi. Yurttaki arkadaşlarıyla iletişimde olmak için başlattı. Bu projeyi başlatan arkadaşın hevesini kırmak istemem ama malesef birinin çıkıp gerçeklerden bahsetmesi gerek ayrıca yanlış bişey söylediğimi düşünmüyorum ufak bir tavsiye verdim sadece başka bir fikire yönelin diye.

T

trgy

Misafir
Social Engine mi bu? (Script)

Bu soruyu ciddi sormadığını sayıyorum. :)

Koçum bak beni iyi dinle. ben sana facebooktan önce sosyal ağ yoktu dedimmi ?? ama hepsi berbat ötesiydi kullanışlı değildi hepsi birbirinin aynısıydı girdiğim an soğuyup çıkıyordum zaten birçoğu neydüğü belirsiz ilişki siteleriydi . burda birçok insanın sosyal ağ kavramından belki haberi bile yoktu o zamanlar ama facebooku ilk gördüğüm an ne kadar kullanışlı olduğunu gördüm birçok insan bunu gördü ve sosyal ağ kavramını zaten böyle duydu. haberlerde bile hiç ''sosyal ağ'' kelimesinin geçtiğini duyuyormuydun sanki ? şimdiyse hergün duyuyoruz. artık facebook sosyal ağların kralı oldu 600 milyon üyesi varken başka bir rakip tanırmı sence ? ve mark zuckerberg bunu farklı bir fikirle başlattı tutupta sosyal ağ kuracağm demedi. Yurttaki arkadaşlarıyla iletişimde olmak için başlattı. Bu projeyi başlatan arkadaşın hevesini kırmak istemem ama malesef birinin çıkıp gerçeklerden bahsetmesi gerek ayrıca yanlış bişey söylediğimi düşünmüyorum ufak bir tavsiye verdim sadece başka bir fikire yönelin diye.

Farklı bir fikir yoktu, pazarlama stratejisi vardı. Farklı olan hiçbirşey yoktu hatta ilk açıldığında. :)

11seconds

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
kardeş şıklıkta facebooku geçersiniz ama biraz az özellik var gibi geldi resimlerden anladığım kadarıyla örneğin online oyunlar yok mafia var mesela facebookta veya beğenme sayfası grup

Angelothic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Facebook'un serverları gibi serverların varsa neden olmasın.. İşte bütün mesele bu dostum :)

keske bukadar basit olsaydı :) içini dolduracak su olmadıktan sonra dev gibi bardak ne yarar.

Ekleme:
Bu soruyu ciddi sormadığını sayıyorum. :)

Farklı bir fikir yoktu, pazarlama stratejisi vardı. Farklı olan hiçbirşey yoktu hatta ilk açıldığında. :)

aksine pazarlama stratejisi yoktu kar amacı gütmeksizin sosyal ortamı kurmak amacı vardı ve farklı birşeyde vardı uygulamaya açık olmasaydı facebooku facebook yapan uygulumalarıydı hep hi5 var bazı siteler facebook patladıktan sonra onlarda uyguluma sistemi kurmaya calıstılar ama farkındaysanız hala hiçbirinde saglam uyguluma sistemi yok.

E

Erturk

Misafir
Lütfen birbirinize karşı hakaret ve rencide edici kelimeler içeren cümleler kurmamaya özen gösteriniz.

sehzade-43

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Umarım başarılı olur.Güzel proje lakin.Böle siteler çok var ama pek uzun süreli olmuyor.İnşallah başarı sağlar siteniz.Not:Sunumun sonu ilgimi çekti.Milleti bilgisayara mahkum edeceksiniz değilmi :D

TheChucky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzele benziyor ama internete gidince elim otomatik face ye gidiyor bilemem :)

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir çok arkadaşın yaptığı gibi benim yazımda biraz onur kırıcı olacak ama, 2-3 saatlik bir facebook klonuna tema giydirme işi gibi duruyor. Çevreniz yoksa hiç şansınız yok. İsim seçimi ise tek kelimeyle berbat diyebilirim. Kolay gelsin.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Bence hiç tanıtıma gerek yoktu, fikir almanızda gerekmiyordu..
Sistemi tamamen bitirip birden piyasaya çıksanız daha iyi olacak/tı. Sistem yayına gecmeden eksitmek iyi pir pazarlama değil, "Geliyoruz" gibi tanıtımlar yeterliydi . İnanın şimdi sistemi görenler açılınca merak edip girmeyeceklerdir bile, çünkü herkes facebook hayranı. Ama sistem bitmiş tanıtımlar öyle başlamış olsaydı merak eden herkes en azından sistemi bitmiş görecek deneme fırsatı bulacaklardı, herkes için yeni bişey olacaktı.

Bence sistem güzel artısı eksisi sistemi kullandıkca ortaya cıkacaktır, önemli olan arkasında durmaktır.. Kendinize sectiğiniz rakip yerinde, kalkıpta yonca yı rakip secseydiniz zaten baştan kaybederdiniz.. Rakip belliyce iş kolaydır..

T

trgy

Misafir
Bence hiç tanıtıma gerek yoktu, fikir almanızda gerekmiyordu..
Sistemi tamamen bitirip birden piyasaya çıksanız daha iyi olacak/tı. Sistem yayına gecmeden eksitmek iyi pir pazarlama değil, "Geliyoruz" gibi tanıtımlar yeterliydi . İnanın şimdi sistemi görenler açılınca merak edip girmeyeceklerdir bile, çünkü herkes facebook hayranı. Ama sistem bitmiş tanıtımlar öyle başlamış olsaydı merak eden herkes en azından sistemi bitmiş görecek deneme fırsatı bulacaklardı, herkes için yeni bişey olacaktı.

Bence sistem güzel artısı eksisi sistemi kullandıkca ortaya cıkacaktır, önemli olan arkasında durmaktır.. Kendinize sectiğiniz rakip yerinde, kalkıpta yonca yı rakip secseydiniz zaten baştan kaybederdiniz.. Rakip belliyce iş kolaydır..

Tüm yazdıklarında haklısın fakat burada atladığımız bir kaç nokta var. Birinci nokta, sistemi tam olarak tanıtmadım zaten. Görünüm olarak fikir almak istedim ve aldığım fikirler de olumlu yöndeydi hep ve sevindim beni motive etti.

Sistemin görüntüsünü gösterdim diyebiliriz şimdilik. Verdiğim sunumda ise 3-4 sayfa eksik yani asıl dikkat çekecek noktaları çıkardım.

2. atladığınız nokta ise bir anda çıkan sistemler bir anda kayboluyor, mapplok mu maplook mu ne varo sistem mesela çok güzel ama bir anda çıktı bir anda kayboldu. Kullananı var mı var ama yok denecek kadar az onca yaptıkları şeylere rağmen. Benim hedefim sürekli ufak tefek tanıtımlarla özelliklerle gündemde kalmak. Bir süre sonra ben istemesem de gündemde olacaktır zaten sistem.

Yorumun için ayrıca teşekkür ederim.

Diğer yorum yapan arkadaşlara da teşekkür ederim.

dipnot: Avea genel müdürü, ceosu, ar-ge müdürü, teknopark müdürü, genel müdür yardımcıları ile bir toplantı yaptık. Pazartesi büyük ihtimalle açıklama yapacaklar ve beni de ekranlarda göreceksiniz. (Amele gibi çıktım ama olsun. :p) (Kesin olmamakla beraber bu haber yüzde 90 diyebiliriz.)

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
dipnot: Avea genel müdürü, ceosu, ar-ge müdürü, teknopark müdürü, genel müdür yardımcıları ile bir toplantı yaptık. Pazartesi büyük ihtimalle açıklama yapacaklar ve beni de ekranlarda göreceksiniz. (Amele gibi çıktım ama olsun. :p) (Kesin olmamakla beraber bu haber yüzde 90 diyebiliriz.)

Tebrik ederim hocam.Ekrana çıkmadan önce haber verirsen izleriz :) SMS ile oy atarız merak etmeyin :)

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
adminim anlık sohbet var değil mi? olursa çok iyi olur,zaten MSN kullanmıyoruz bu şekilde idare ederiz :)

webadresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Selam;

Öncelikle bu yönde uluslararası bir projeye adım atmış olmanız bir tek başına takdire değerdir. Facebook'u geçmeyi bırakın, rakip olmak bile iddialı bir söz olmuş. Umarım aynı motivasyon ile yılmadan devam edersiniz.

Ben sistemi tam olarak bilmiyorum ama ekran görüntülerinden gördüğüm, her şeyin standart arkadaşlık sistemlerine benzediğidir. Farklı olanların ekran görüntüsünü alsaydınız daha iyi olurdu. Eğer amacınız sosyal medya ise zaten facebook ile farklı kulvarlardasınız demektir, o zaman TAM amacınıza yönelik site yapmanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

İsmi hiç beğenmediğimi de söylemek isterim. Madem uluslararası olacak, her farklı lisanda ağıza oturan feysbuk gibi bir isim olsa daha iyi olur gibi geliyor bana :hmmm:

Yine de dediğim gibi güzel ve büyük bir adım olmuş. Başarılar diliyorum.

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
bencede ismi çok kötü. ilk olarak ismini değiştirin. feysbuku dedem bile söyleyebiliyor mesela :D kolay bişeyler olsun

T

trgy

Misafir
bencede ismi çok kötü. ilk olarak ismini değiştirin. feysbuku dedem bile söyleyebiliyor mesela :D kolay bişeyler olsun

sorun şurda deden feysbuk diye yazılıyor sanıyor. ;)

Domain adı büyük ihtimalle değişecek. Yeni bir domain alıyorum, jenerik ve ingilizce.

Daha doğrusu 3-4 domain alıyorum aralarından seçeceğiz. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5