İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fdcturkey.com ve dakikhost.com sorunu

M

MasterTR

Misafir
Batu' Alıntı:
Lütfen kanıtlarınızı yollayın incelesin herkes.

Bahsedilen scriptin sahibi halen müşterimiz ve yeni sunucular almaya devam ediyor. Siz neyin peşindesiniz ? Kendisine gerekli açıklamaları biz yaptık ve konuyu hallettik, fdcturkey in çalması gibi bir durum olamaz böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Ayrıca diyelim ki biz yaptık, sizce server bilgileri ve whois bilgilerini değiştiremeyecek kadar bilgisiz miyiz? ALLAH aşkına biraz mantıklı olun. İşiniz sadece bizi karalamak olmasın. Burada 3 tane yazılımcı personel var kimsenin malında gözümüz yok, ihtiyacımız olanı oturur yazarız.
olayi kabul ediyorsunuz daha ne kanit sunmami istiyorsunuz ki?

calindigini kendi agzinizla itiraf ettiniz.. whois bilgilerini degi$tirecek kadar bilginiz varmi bilmem ama ben calinan siteyi ve whois bilgilerini gordum.. size degil gorduklerime inanmayi tercih ederim

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır yalan söylüyorsunuz. Bahsettiğiniz web sitesinin whois bilgilerinde bizimle ilgili hiç bir bilgi hiç bir zaman bulunmadı. Yine de bize gelindiğinde biz durumu site sahibi arkadaşa bildirdik ve kendisi anladıktan sonra sizin herhangi bir laf söyleme hakkınız yok, söyledikleriniz de zaten kesinlikle doğrular değil.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu destan yazacağınıza, tarih bölümü neden kesilmiş onun mantıklı bi açıklamasını yapın....

madem büyük firmasınız, madem bu kadar titizsiniz tarih bölümünü kesen personeli bulun ve sorun neden kesmiş? çok mu zor? yoksa konuyu saptırmak gibi bir niyetiniz mi var?

bu beni de kıllandırdı doğrusu. tarih kesilmiş. konu buraya yansıyınca herkes açıklama yapar ayrıca. buraya yansımasa o 15euro ödenecek miydi? asıl sorum tarih kısmı neden kesildi?

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix' Alıntı:
yahu destan yazacağınıza, tarih bölümü neden kesilmiş onun mantıklı bi açıklamasını yapın....

madem büyük firmasınız, madem bu kadar titizsiniz tarih bölümünü kesen personeli bulun ve sorun neden kesmiş? çok mu zor? yoksa konuyu saptırmak gibi bir niyetiniz mi var?

bu beni de kıllandırdı doğrusu. tarih kesilmiş. konu buraya yansıyınca herkes açıklama yapar ayrıca. buraya yansımasa o 15euro ödenecek miydi? asıl sorum tarih kısmı neden kesildi?

Bunu gerekli şahıslara açıkladık, tekrar belirtelim:

Fazladan para alma ya da resim üzerinde oynama gibi bir durum bulunmamaktadır. Personelimiz müşteri kayıtlarımıza bilgiyi bu konu hakkındaki bilgisinin dışında olduğu için girmemiş ve bizi beklemiştir. İşlemi söylemediğinden de ödeme hesaba geçilmemiştir.

Öbür ay çalışanımız olaydan haberi olmadığı ve sistemde önceki aya dair ödeme görmediği için durumu (çalışanın sisteme girme yetkisi olmadığı için, harici birşey yapacağını düşünemediğinden ötürü) müşteriye iletmiştir. Yolladığı resimde gördüğünüz üzere, üzerinde kesilme yapılan bir resim değil, resmin direk ilk çekilen görüntüsüdür. Önceki ay yollanandan farkı ise üzerine yazı eklenmiş olmasıdır. (tarih ve aşım miktarı adına).

Bu konu hakkında gerekli kişilere bilgilendirmeyi yaptığımızı tekrar hatırlatıp, lütfen gereksiz polemiklere girmemenizi arz ederiz.

Dakikhost'un ayrıca Batuhan Bey'in dediği gibi script çalma gibi bir zaruriyeti yoktur. Gerekli yazılım işi, ya kendi kodırlarımızla ya da "ücretli yazılım" ile diğer şahıslardan temin edilmektedir. Çalma kelimesini bize yakıştırmanızdan çok ağzınıza yakıştıramıyoruz. Ortada emek varsa ve amacınız üste geçmek ise lütfen daha iyi bir hizmetle bizi geçmeye çalışınız. Çünkü hak üzerinden edilen hak kısa vadelidir. Başarınız için bunu sizlere tavsiye ediyoruz.

Her türlü soru ya da sorunlarınıza gerekli cevabı verdiğimize inanıyoruz. Başka problemleriniz varsa, probleme uygun başlık altında sorabilirsiniz. Yine gerekli cevaplar tarafınıza (sorular iyi niyetli olduğu taktirde) ulaştırılacaktır.

Anlayışınız için tekrardan teşekkür ederiz;

Dakikhost

Cihan KIZILGÜL
MSN : [email protected]

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucu müşterilerimiz için üzerinde çalıştığımız kontrol paneli, Netdirekt'ten trafik istatistiklerini api ile alır, gelen resmin üst kısmındaki almanca metni GD ile keser ve yerine Türkçe'ye çevirerek ekleme yapar, panelden resmi farklı kaydet yapıldığında üst kısmı bize kesilerek geldiği için size de öyle gönderildiğini düşünmekteyim.

hitix, sizin sorunuza cevap değil bu, çünkü öyle bir usluba benim cevap verme gibi bir stilim yok. Genel olarak resmin kesik yollanmasının sebebinin budur. Tabii shellci muamelesi gördüğümüz için bu kadar düşünmenizi haklı buluyorum.

Garip garip mesajlar istemiyoruz artık, işimizden gücümüzden ediyorsunuz burada bizi. Vaad ettiğmiz ve sağladığımız hizmetleri görüp, bile bile aksine yorum yazan, garip garip konuşan her kişi için hukuki yollara başvuracağız.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bunun hukuki bir sucu yoktur. tehdit ettiğiniz surece tepki alacaksınız emin olun. gerek yok sanırım bizdede hata var hatta gayet var gerçekten denemediğimiz için sağdan soldan duyduklarımız üzerine yorum yaptık. sizde haklısınız. işlerinizde başarıla hatasız günler diliyorum. şöyle birşey vardır müşteriye 100 şey verirsiniz 99 u kusursuz olur 1 tanesi hatalı olur müşteri gider o 1 hatayi gorur :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Dakikhost açıklamasını yapmış, özürlerini de dilemiş.

Üstlerine gidilmesi, ancak, çekemeyenlerin veya başka yerlerden bir şekilde kuyruk acısı olanların işidir sanırım.

(Dakikhost ile [Batu Bey] daha önceden çalışmışlığımız oldu, evet.)

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortada bi yanlıslık var üzerine gitmesek daha iyi olur..
ama benim felsefemde bu wardır.: Kendini yücelten insanın birgün Kendindenen öncekiler gibi olacağına inanırım..

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Batu' Alıntı:
Açıkçası kendimize ait bir plazamız ya da çalışan 2000 personelimiz yok, 5 personel, 35 m2 bir ofis, biraz sunucu ve bir kaç tane domain+hosting barındıran bir firmayız.

Madem bunu söyleyebiliyorsun

Batu' Alıntı:
İddia ediyoruz, Türkiye'de sunucu sağlayan en büyük firmalardan birisiyiz..

Bu ne alaka,
Büyük firma anlayışını ya ben bilmiyorum yada gerçekten büyük firma 35 m2 den oluşuyor :S

Batu' Alıntı:
bilgisi ya da ihtiyacı ne ise ona karşılık bir hizmet sunuyoruz ama burda hakkımızda çıkan garip yorumların genelde yazanların anlamayışından ya da işi bilmediklerinden kaynaklandığını düşünmekteyim.

Arkadaşım hiçkimse birşeyler anasının karnında ögrenmiyor iş bilmemeklik diyerek şahsı aşşalamanında alemi yok

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hosting sektöründe büyük firma olmak için büyük ofise gerek yok.Çünkü teşhir edilen bir ürün yok.İki masa iki sandalye.Hepsi bu..Bunların sığacağı bir ofis yeterli.

FDCTurkey'nin kiraladığı sunucular kendi ofisinde olmadığı için ofisin büyüklüğüyle kıyaslama yapmak yanlış bence.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KaRaKTeRiM' Alıntı:
Madem bunu söyleyebiliyorsun

Bu ne alaka,
Büyük firma anlayışını ya ben bilmiyorum yada gerçekten büyük firma 35 m2 den oluşuyor :S

Arkadaşım hiçkimse birşeyler anasının karnında ögrenmiyor iş bilmemeklik diyerek şahsı aşşalamanında alemi yok

Vallahi çok güldüm, halen daha gülüyorum. :)
Forumdan keyifte aldırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Ayrıca kimseyi aşağılamak haddimiz değil. İşi bilmediği halde bizi kötülüyorsa biz durumu izah ederiz. (ŞEKİL-A)

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ofisin büyüklüğüyle hizmetin ne alakası var anlamadım???
@Bilhost gayet güzel açıklamış

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben tabiiki emeğimle kazanıyorum paramı. Hırsızlık yapmıyorum ya. Eğer mirc üzerine biraz bilginiz varsa Yüzük Script adlı irc programının bana ait oldugunu kestirebilirsiniz ve 2000 yılından beri hergün 1000 downloadı vardır. Bu vesileyle Türkiyede binlerce internet cafede ve evlerde benim yazdığım program yer almaktadır ve bu program ilede reklamlarımı yapıyorum paramı kazanıyorum.

programmı yaptın(!) ? :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hep ayni hep ayni, forumda yazan ben firmayim diye bagiran yerden hizmet alinmaz. Bu pek muhterem firmanin bir sahsiyeti yukarida bir yerlerde yazmis, biz karsimizda beyefendi lafini haketmeyecek birine bile efendim yazmayi biliriz diye. Simdi ben o beyefendi olmayan kisiye yaziyorum, siz filan da demiyorum, sen efendi: beyefendi lafini hakedip haketmeyecegine karar verebiliyorsan bir insanin, sen kimsin ki o zaman bize erdemden ahlaktan saygidan bahsediyorsun? Bir insanin beyefendi olup olmayacagina sen karar veremezsin.

Kaldi ki senin birlikte calistigin insan buraya ustten kibar kibar yazmaya calisirken alttan yok kuyruk aciniz var filan gibi iki masa bir sandalyeden dahi olussa gercek bir organizasyona mensup bir insanin topluma acik bir forumda asla ve asla yazmamasi gereken, ama sadece Turkiye'ye ozel bir sekilde kabul gorebilen seyler yaziyor.

Eti Crax ne demisti, peynirli de olsun ama insan olsun insan. Burada anlamsiz sekilde koru korune savunanlar var, neyi savunduklari belli degil. Butun sorulara biz vergi veriyoruz, biz firmayiz diye cevap veren bir taraf var, ve diger taraf on kere sordugu soruya cevap alamiyor.

Burada hizmet filan tartisilmiyor, yok yeni birisi girmis de ondan olmus, boyle sacmasapan bir hata icin, bir ozur dileriz diyeceginize, uste cikmaya calisiyorsunuz, ayip gunah.

aLkaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşık 4 Aydır Dakikhost'ta 2 Adet Sunucum var 24 Saat Batu Sağolsun Yardım Etmiştir realden Dostluğumuzda olmuştur Sürekli görüşürüz gider geliriz fakat samimiyetimize rağmen iş konularımızı hep farklı tutmuşuzdur Kendi barındırdığı makinaların birinde bir script gördüm ve o scripti istedim bana cevabı aynen ve net olmuştur tekrar böyle bişey istersen dostluğumuzu bitiririm diye O gün bu script çalma vs olaylarının ne kadar asılsız ve yalan olduğunu meyve veren ağaç taşlanır olayına döndüğünü anladım.

dipnot : nick sahibi ben değilim arkadaşımın nickinden yazıyorum.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hep ayni hep ayni, forumda yazan ben firmayim diye bagiran yerden hizmet alinmaz. Bu pek muhterem firmanin bir sahsiyeti yukarida bir yerlerde yazmis, biz karsimizda beyefendi lafini haketmeyecek birine bile efendim yazmayi biliriz diye. Simdi ben o beyefendi olmayan kisiye yaziyorum, siz filan da demiyorum, sen efendi: beyefendi lafini hakedip haketmeyecegine karar verebiliyorsan bir insanin, sen kimsin ki o zaman bize erdemden ahlaktan saygidan bahsediyorsun? Bir insanin beyefendi olup olmayacagina sen karar veremezsin.

Kaldi ki senin birlikte calistigin insan buraya ustten kibar kibar yazmaya calisirken alttan yok kuyruk aciniz var filan gibi iki masa bir sandalyeden dahi olussa gercek bir organizasyona mensup bir insanin topluma acik bir forumda asla ve asla yazmamasi gereken, ama sadece Turkiye'ye ozel bir sekilde kabul gorebilen seyler yaziyor.

Eti Crax ne demisti, peynirli de olsun ama insan olsun insan. Burada anlamsiz sekilde koru korune savunanlar var, neyi savunduklari belli degil. Butun sorulara biz vergi veriyoruz, biz firmayiz diye cevap veren bir taraf var, ve diger taraf on kere sordugu soruya cevap alamiyor.

Burada hizmet filan tartisilmiyor, yok yeni birisi girmis de ondan olmus, boyle sacmasapan bir hata icin, bir ozur dileriz diyeceginize, uste cikmaya calisiyorsunuz, ayip gunah.

Buradan çıkarılacak 3 ders var.

1) Ülkemde böyle gelmiş böyle gidecek denen "okuma alışkanlığı"nın eksikliğini kanıtlar halde bir mesaj yazdınız. Çünkü bahsettiğiniz o firma herşeyi açıkça dile getirmiş ve kanıtlamıştır.

2) Giriş tarzınızdan bu konu altındaki yazma amacınız zaten belli olmuştur.

3) Sanırım size : "Gereksiz yere konuyu uzatmayınız beyfendi" diyerek, o kişinin de sözlerini doğrulamış olurum.

Herkese değerli fikirlerinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ederiz. Konu ile ilgili problem giderilmiştir, değerli müşterimize ve merak eden arkadaşlara da kanıtlar verilmiştir. Sanırım konu ile ilgili bir problem kalmamıştır. Mümkünse şu başlıktan ötürü resmen tiksindiğimiz konuya adminler olarak bir bakınız. Bu kadar kötü şekilde tasvir edilmiş bir başlığı ne firmamıza yakıştırabiliyoruz, ne bendimize ne de yazan arkadaşımıza. Lütfen bu başlık ile ilgili düzeltmeleri yapınız ya da kaldırınız. İzin verirseniz işimizi gereksiz mesajlara cevap vererek bölmek ve zaman kaybetmek istemiyoruz.

Saygılar;

Dakikhost

(Cihan KIZILGÜL)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5