İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fdcturkey.com ve dakikhost.com sorunu

C

CursetH

Misafir
Firmanın çalışma prensbini bilemicem ama güvenlik sıfır bu firmaya ait paypal adresinden alışveriş yaptık daha sonra gelen paranın hesabımız heklendi diye parasını geri talep ettiler elimde ss olmasına ragmen cevap vermedim disputeye benim gözümde kendi paypal hesaplarına sahip cıkamayan bi firma ve telefonla görüştügüm batu bey daha önce böyle olaylarla cok karsılastıklarını falan söyledi demekki ilk defa baslarına gelmiyor..

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firmanın çalışma prensbini bilemicem ama güvenlik sıfır bu firmaya ait paypal adresinden alışveriş yaptık daha sonra gelen paranın hesabımız heklendi diye parasını geri talep ettiler elimde ss olmasına ragmen cevap vermedim disputeye benim gözümde kendi paypal hesaplarına sahip cıkamayan bi firma ve telefonla görüştügüm batu bey daha önce böyle olaylarla cok karsılastıklarını falan söyledi demekki ilk defa baslarına gelmiyor..

Olayı çarpıtmışsınız, sürekli paypal adresimizi heklemiyorlar elbette ki, güvenliğin sıfır olduğunu barındırma alarak mı tespit ettiniz yoksa paypal şifremizi bulmalarına bakarak mı tespit ediyorsunuz ? Kaç kere dakikhost.com un heklenmiş halini gördünüz de güvenlikle ilgili yorum yapiyorsunuz. Bunlar olağan şeyler. Hırs yaptınız diye böyle karalama yapmak pek normal değil, Kaç tane hosting firmasına knight online ile ilgili ürün sattınız ? Buna nasıl akıl erdirdiniz onu da anlamadım ama ortada bir mağduriyet yok bizim tarafımızdan ve olmayacağını da size telefonda ilettim. Alış-veriş yaptığınız kişileri iyi seçmenizi öneririm ben, güvenlik konusuna gelince de bunu yorumlamak size düşmez, ya da bunu paypal şifremizi bulmaları ile ölçemezsiniz.

C

CursetH

Misafir
Olayı çarpıtmadım ben sizin telefondan bana konuştugunuzu yazdim ve öle heryerede karalama kampanyası seklinde baslıklar vs acmadim gördügüm bi baslıga kendi yorumumu yazdim yaptıgım satış ebay üzerindendi hırs yapmiyorum cünkü giden rakam benim icin büyük rakam degil+ paypal üzerinden alışveriş yapiyorsam ebaydan aynı şahsın 13 pozitif %100 feedbacki varsa ve kullandıgı paypal account verifiedse hiç şüphelenmem ve bu gayet normal gelir bana ki bu sizin elemanlarınızdan biride olabilir fazlada üstüne düşmedim sadece bahse konu olan firmanız hakkında acılan baslıga benim basıma gelen olayı ve sizin acınızdan paypal accountunuzu caldırmanızın komik bi durum oldugunu vurgulamak istedim sizcede öyle degilmi? neyse sizin acınızdan zaten bi magduriyet yok!

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim açımızdan zaten bir mağduriyet olması mümkün değil, sonuçta burası bir ticarethane ve böyle işleri önemsememezlikten gelemeyiz. Sizin için büyük paralar olmayabilir belki ama bir sunucu müşterisinin ödemesinin size gönderilmesi bizim için önemli bir konu. Şifreyi bulmaları imkansız değil elbette bulmuşlar ki girip yollamışlar, ayrıca muhasebe işleri ile yalnızca ben ilgileniyorum. PayPal ya da herhangi bir banka hesabı şifremiz hiç bir personelimizde bulunmuyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Forum içerisinde dakikhost yazılarını sürekli şikayet türü başlıklarda görüyorum, bana göre bir firma adı altında hosting hizmeti verenler forumlara sadece reklam vermeliler, onun dışında satış ile ilgili başlık açmamalılar ve kendi websitelerinde bir forum oluşturmalılar, hosting hakkında bilgi almak için forum.iyinet den yararlanan serbest çalışan arkadaşlarımız var, dakikhost u soranlara almayın diyorum, yine forumdan birisinin imzasında olan firmaya öncelikle bakmalarını söylüyorum. dakikhost forum.iyinet de sürekli karşılıklı bir cevaplaşma halinde ve eğer bir firma temsilcisi forumda çok fazla online oluyorsa(mesai saatlerinde) onuda eliyorum çünkü işyerinde çok boş zamanı var demek ki diyorum.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün forumu okudum cok keyif aldım,

Neler gördüm?

Batunun bütün kankaları imdanına yetişmiş cok iyi hizmet aldığını harika bir insan olduğunu realden tanıdığını ayrıca gözünü kırpmadan yardım ettiğini yürekten ( inanmak isterdim ) anlatmışlar. ( herkezin böle kankaları olmalı işler kötü gidince salim abeyy yetişş gibi .. )

Herkeşeyden önce yarası olan gocunur. WHT dan gördüğüm bir olayı söliyim, buna benzer bir olay oluyor forum coşuyor hayda hurra işletmeci geliyor paranız iade edilmiştir hatamızdan dolayı özür dileriz. Isterseniz 3 ay ücretsiz dewam edebilirsiniz v.s bu işletmenin taktiğide tabi herkeze göre değişir. Konu orda kapanıyor işletmeci daha cvp yazmıyor. ( kimseya akıl vermiyorum, herkezin aklı kendine yeterli )

Dürüst yada dolandırıcı sıfatları 1000$ paypalı bozmakla insanın adının önüne gelmez, 1000$ paypalı vurmak bütün host hayatının bitmesi demektir ama hep şu yeni gelen, yeni alınan, işi yeni öğrenen yada stajyer arkadaşlar her zaman bir yerde yanlış yapar istemeselerde yanlış yapmış gibi gözüktürülür. Her zaman hatalar onlara bindirilir, gerçekte böle birilerinin olup olmadığıda her zaman meçhuldur. 1000$ vurmak adının cıkması, herşeyin bitmesi, 15 euro vurmak 5 paket sigara parası demektir. Ayrıca adı vurmak demiyelim yeni elemanın hatası cocuk işte napsın bilmiyorki. Sonra bi bakmıssın yeni yetme cocuk tam 10 kişiyi daha vurmuş ? pardon hata yapmış e noldu 150 euro 300YTL artık iş sigara parasını geçti o_O Fakat isteyerek değil, hata ile sonuçta dürüst bi para bu hata var kimki forumda topic açarsa herkeze bizi rezil ederse bunu kuruşu kuruşuna iade etmeye hazırlar. Bunda ahlaksızca bişi var mı ?

Bakış açısına göre;
1- Iyi niyetli alıcı, hata işte adamlar temiz bak 1000$ paypalda bozmuş.
2- Kurnaz müşteri, Şu forumu bir kurcalıyım neymiş nedenmiş. Merak ettiklerimide sorarım.
3- İşin erbabı mesleğin sarrafı, onuda yukarıda sizlere sundum.

Ben bu şahısı ne tanırım ne bilirim ne derim bunları yazmak için bilmeyede gerek yok tanımayada olay kendini anlatır zaten. Hosting firmaları her muhattap olduğu müşterisinin finansal durumu hakkında mutlaka ama mutlaka aşa yukarı bir bilgiye sahiptir. Yusuk scriptin coderı bu az biraz parası vardır geçir boşwer çakmaz.

-15 euro borcunuz var.BW aşımı
-nası olur ama ben hiç kullanmadım bu ay serverı
-olmuş işte hesap numaralarımız,
-alla alla
-en kısa zamanda ödemenizi bekliyoruz
-iyi peki neyse. kem küm

15 euro rahatsız etmiycek arkadaşı. diğer 9 kişiyide rahatsız etmesse bu ayda problemsız atlattık hadi bakalım önümüzdeki aylara derkenn, bir topic oda ne....

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet admin . Başlıkta geçen dolandırıcılık kelimesi çok terbiyesizce ve konu ısıtılıp ısıtılıp önümüze getiriliyor . İnsanlar sorun yaşamış olabilir ben düzgün bir şekilde çalışıyorum bu insanlarla ve kankaları falanda değilim bazılarının dediği gibi ve bu nickin kime ait olduğunu dahi bilmezler (zaten sitemin adını forumlara hiç yazmadım bu ana kadar ) Konu benim için önemli değilde başlıktaki dolandırıcılık yakıştırması böyle saçma sapan bir şeyde orada öylece durması yanlış geliyor bana . Ben bu forumdan başka bir foruma girmiyorum ve burayı çok seviyorum . Ama bu başlık bende şüphe uyandırıyor durdukça . En azından o kelime oradan silinmelidir . Birisi yazmış dakikhost sorunsalı diye gayet normal ama dolandırıcılık bir nevi çok büyük bir itham . lütfen o kelimeyi kaldırın kendinize yakışanı yapın .

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forum içerisinde dakikhost yazılarını sürekli şikayet türü başlıklarda görüyorum, bana göre bir firma adı altında hosting hizmeti verenler forumlara sadece reklam vermeliler, onun dışında satış ile ilgili başlık açmamalılar ve kendi websitelerinde bir forum oluşturmalılar, hosting hakkında bilgi almak için forum.iyinet den yararlanan serbest çalışan arkadaşlarımız var, dakikhost u soranlara almayın diyorum, yine forumdan birisinin imzasında olan firmaya öncelikle bakmalarını söylüyorum. dakikhost forum.iyinet de sürekli karşılıklı bir cevaplaşma halinde ve eğer bir firma temsilcisi forumda çok fazla online oluyorsa(mesai saatlerinde) onuda eliyorum çünkü işyerinde çok boş zamanı var demek ki diyorum.

Ben kendilerini tanımıyorum. Ne Dakikhost nede karşı tarafı fakat ilgi çeken bişey var organize bir şekilde Dakikhost a karşı olan konular üste çıkarılıyor ve firmanın adı kötülenmeye çalışıyor. Adminlerin kanıtı olmayan bu tür şuçlamalara karşı tavır alması ve haksız söylemlerin , suçlamaların bir firmanın adını lekelemesine izin vermemesi gerekiyor.

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence firma gayet iyi çalışıyor ve gayet ilgililer kötü niyetle bu tarz konuşulan (sarfedilen) cümleler bana göre firmayı daha çok yüceltiyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yazilan elestiriler munferit gorunuyor, organize bir olusum soz konusu degil. Zaten sorunu olan arkadaslar, belgeleriyle belirtmisler, geri kalanlar yorum icerikli mesaj postalamislar. Yorumlarda karalayici ogeler bulunanlar zaten uyarilacaktir. Butun mesajlari eksiksiz okuyoruz arkadaslar. Ayrica topik baya eski sanirim, basligi guncelledim.

Firmalar hakkinda karalayici yazilar yazmak yasaktir, problemlerinizi firmalar ile cozmek durumundasiniz, hatali bir davranis oldugunu dusunuyorsaniz, belge veya aciklamanizla protesto bolumune acabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5