İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

forum cok durgun - yalan ruzgari

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
iyinet ile ilişkimi tamamen kestim ama yazmadan duramıyorum sadece senin yüzünden kestim ilişkimi sen varsın diğe... @ploop bu forumun çok degerli moderatorlerinden birisidir. bırakan varsa modlar için degil bir kaç saçma konusan kişiler yuzunden bırakıyor.

herkese kolay gelsin.
sana özel mesajda da söyledim, bir kişi yüzünden forumu bırakma fikri çok gereksiz, eğer istemediğin kişiler varsa engelli listene ekleyerek onların yazdığı mesajı görmezsin olur biter :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ploop' Alıntı:
sana özel mesajda da söyledim, bir kişi yüzünden forumu bırakma fikri çok gereksiz, eğer istemediğin kişiler varsa engelli listene ekleyerek onların yazdığı mesajı görmezsin olur biter :)

Katiliyorum, Caesar in bu foruma ozellikle PHP bolumen faydasi olmustur, bilgi paylasan kullanicilari kaybetmek istemeyiz.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyinet taraf tutman hoş değil.

Bu siteye benim de katkılarım oldu. Ben de bilgi paylaştım. Ama bunlar gözardı edilip birilerinin yaptığı haksızlıklar ve hakaretler görmezden geliniyor karşılıkları verilmiyorsa bir adaletsizlik var demektir.

Not : Ploop lafım sana değil. Burada bana hakaret eden insan caesar dır. Her mesajıma bir laf sokup bundan zevk aldığını da itiraf eden kişidir. İyinet e bununla ilgili uzun bir mesaj yazıp ilgili mesajların adreslerini de belirtmiştim. Ama ilgilenilmedi henüz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm yine yanlış anladın. iyinet'in katılıyorum dediği nokta engelleme konusu. madem aranızda anlaşmazlık var, ikiniz de birbirinizi engelleyin olsun bitsin. o kadar büyüyecek, forumu bıraktıracak bir şey yok ortada.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi de aramızdaki anlaşmazlık özel mesajlar içinde değil.
Bu adamın her mesajıma bir laf sokması. Ben engellersem onun forum içinde benimle ilgili yazdığı mesajları görmemem daha kötü olur benim için...

iyinet e attığım özel mesajda zaten 8-9 tane örnek verdim bu laf sokmalarıyla ilgili.. En son bana rep verirken "ÇAKALSIN" kelimesiyle hakaret ettiğini de belirttim ama iki gün geçti cevap gelmedi iyinetten henüz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Lafı uzatanlara ne yapmak lazım diye Farabi'ye sormuşlar, şöyle demiş:
* Uzun konuşanı kısa dinlemeli.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet "ÇAKALSIN" lafını kullandım rep olarak niçin kullandım;

1. Forumda yaptığın provakatörlük yuzunden üstüne fazla gittiler sende bir konuda ben kızım aslında söylememiştim dedin ve insanları kandırdın. Çünkü insanlar bu yuzden üstüne gitmeyeceklerini ve sende rahatca pravakatörlüğüne devam edeceksin sandım.

2. O mesajını okuyana kadar benim içimde sana karşı bir antipati yoktu. Daha sonra araştırdım ve turp gibi bir erkek olduğunu öğrendim. İşte o anda sana -rep verirken söylemiş olduğum sıfatı kafamda üstüne giydirdim.

3. Hiç sevmediğim şey yalan söylenmesidir üstelik kendini bir kız olarak tanıtıp yaptıklarına ses çıkarmayacaklarını sanman daha da kötü.

4. Ben hiçbir replym de sana hakaret etmedim etmemde sadece aklımdan geçirdiklerimi yazdım hatta +rep verip bana katılanlar da oldu.

Sorarım sana karşımda sıkıştığı zaman "Ben kızım" yalanını söyleyebilecek bir kişi var ben tutupta onu yüceltmem mi gerekiyor? tepkimi koydugum zaman -kesinlikle forum da hakaret etmedim hiç bir replymde- bu hakaret etmek serbest anlamı mı veriyor? hala şu anda pravakatörlük yapıp insanları yöneticilerin üstüne cekmeye calisiyorsun? ama bu işler bu şekilde yürümüyor haklı oldugunu düşünen insanlar olsaydı emin ol tepkilerini çok güzel koyarlardı.

Neden bir ploop a yada iyinete yada baskasına bu sekilde bir tepki vermedim. Çünkü insanlar yalan söylemiyor ve sinsilik yapmıyorlar.

İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. Kolay gelsin. Forum kullanıcılarından özür diliyorum cünkü çok saçma bir konu ile güzel zamanlarını harcadığımı düşünüyorum.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caesar yanlış anlaşılma var sanırım, hakanizm açıklama yapmıştı, kızım olarak yazması sadece bir şakaydı ve forumdan uzaklaştırılınca açıklayamadı. hatta onun yakınması da bu sebeptendi. banlandım, şimdi beni herkes kız zannedecek diye :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hah işte kendi düşen ağlamaz diyorum o zaman yanlış anlaşılma değil yanlış anlatma var o zaman neyse çok gereksiz bir konu oldu. @hakanizm e başarılar diliyorum ve forumda sonsuza kadar görmemek üzere engelliyorum.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok sonsuza kadar değil, mesajı göster dediğinde okuyabilirsin yazdıklarını :p

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Caesar,

Keşke küfretseydin de yalancı demeseydin.
Keşke çakallıklara devam etseydin de yalancı demeseydin..

Bu konuyu zaten ben daha önce açtım burada... Açıklamasını yaptım.. Bulursam yazayım nerede açıkladığımı.. Ya iyinet in özeline açıkladım ya da buralarda bir yerlere.. Ama madem beni yalancılıkla suçluyorsun tekrar açıklayım.

Öncelikle şunu söyleyim.

Ben provakatör değilim.
Allah ını peygamberini seven insan bana provakatör demesin.
Ben saadet partili, ülkesini milletini seven, dünyada bir yerlerde zulum gören insanları izlediğinde içi burkulan birisiyim. (Hemen kendini övüyor deme Allah aşkına)

Bu forumda her kategoriye yazılar yazdım. Yazdığım yazıları tek tek kontrol et istersen.. Bilgi de verdim.. Bilgi de aldım.. Yazdığım politik konulara gelince.. Onda da yine ben haklı çıktım... Çünkü iyinet forumunda Güncel Haberler Politika diye bir kategori vardı.. Ben öyle bir kategori varken politik yazılar yazdım evet.. Sonra banlanınca veya başlıklarım kitlenince bunu iyinet admine şikayet ettim. O da beni haklı bularak güncel haberler politika kategorisindeki politika ibaresini kaldırdı. Yani bu ülkede hiçbir parti miting düzenlemiyorken bir partinin kalkıp miting düzenlemesi bu mitinge de mhp gibi partilerin de destek vermiş olması benim de bütün insanları bu mitinge davet eden bir haber makalesini bu sitede "Güncel Haberler Politika" kategorisi altına yazmış olmam provakatörlük sayılamaz. Sayan olursa iyi niyetli değildir. Yani politik birkaç haber yazmak insanın bu kadar karalanması anlamına gelmemeli..

Gelelim asıl beni yalancılıkla suçladığın mevzuya.
Bak güzel kardeşim.
Birileri bir başlık açmış. Forumda kaç tane kız var gibi bir başlık... Biliyorsun o başlık altında birçok kişi geyik yapmışlar.. Birisi demiş ben bayanım öteki ona cevap yazmış kandırma sen erkeksin demiş.. Öteki ben de bayanım demiş mesela angelo veya angole gibi bir nick.. Aaaa ben seni erkek zannediyordum falan demişler.. Kimin erkek kimin bayan olduğunu bilmiyorum umurumda da değil. Bana gelince bu kadar geyiğin arasına ben de tabiri caiz ise dalmak istedim ve şuna benzer şeyler söyledim.. Ben bir erkeğim bunu bilerek gizledim. Çünkü insanların özel mesaj atmalarını falan istemedim falan filan yazdım... Bunu yazdım evet.. Bu ne anlama gelir ? Ya ben gerçekten bir bayanım.. Ya espirisine diğer geyik yapanlara ayak uydurdum... Ya verecekleri cevabı merak ettim... vs.vs.vs. Peki ben bayan mıyım? Tabiki hayır.. Bunu orada söylemek istedim mi ? Evet. Söyleyebildim mi ? Hayır. Ben bu mesajı yazdığım gün aynı başlık altına gerçeği belirtecektim.... Ama ben mesajımı yazar yazmaz arkadan birkaç dakika sonra trextra o başlığı kilitlemiş.. ve ben orada cevap yazamadım... Bana diyorsun ki bayan olduğunu söyleyip provakatörlüğü daha kolay yapmak istedin... Hmmmm Şimdi bayanlar daha kolay provakatörlük yaparlar mı bilemem.. Provakatörlük hakkında da bilgim yok... Herneyse.. Trextra konuyu kitler kitlemez ben de cevap yazamayınca trextra nın özeline gittim.. Dedim ki yav durum böyle böyle... Sen de hemen kitlemişsin başlığı falan dedim... Demez olaydım. KÜT 7 günlüğüne ban koymuş insanlarla dalga geçme diye..Ya geyik yapmışım ne dalgası....

Yani anlayacağın alt tarafı bayanım deyip.. Bayanım dediğim başlık kitlenip.. üstüne üstlük bir de 7 gün ban yeyince durum böyle oldu....

Caesar seni tanımam etmem.. Sen de beni tanımazsın...

Ben sana adisin şerefsizsin diyemem...
Sen de bana provakatörsün diyemezsin.

Çünkü birbirimizi tanımıyoruz.

Ama ben sana şunu söyleyebilirim ki.. Gerçekten ama gerçekten kötü niyetlisin...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ploop' Alıntı:
caesar yanlış anlaşılma var sanırım, hakanizm açıklama yapmıştı, kızım olarak yazması sadece bir şakaydı ve forumdan uzaklaştırılınca açıklayamadı. hatta onun yakınması da bu sebeptendi. banlandım, şimdi beni herkes kız zannedecek diye :)

HAY ALLAH SENDEN RAZI OLSUN..

Son yazdığım mesajı senin bu mesajını görmeden yazmışım.. :)

Tek üzüldüğüm nokta insanların beni yanlış tanımaları...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
"demek forumda hakaret serbest demek öyle", tarzı yada insanları kışkırtıp modların veya yöneticilerin üzerine salmaya calismak ta pravakatörlüktür. pravakatörlük sadece bir partinin görüşlerini savunmak değildir. sadet partisi demişsin bildigim kadarı ile siyasetle ugrasmam ama sadet partililer ılımlı sağcı olmuyormu kur'an ın gerektirdiğini savunuyorlar peki hani dini kitapta hoşuna gitmeyen birşey olunca hemen ortaliği ayağa kaldırmaya calisin onu bunu protesto edin "siz sadece başlık kilitlersiniz hah ben haklıyım, hayin domdomlar!!!" tarzı hemen saldırıya geçmek sevaptir caizdir şeklinde yazı var... herneyse bunlar derin konular.

bunlara gerenk yok

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Isterseniz, ikinizde bu konuyu kapatin.

Gercek hayatta hoslanmadigimiz bir insani gordugumuzde, yuzumuzu doneriz yada yolumuzu degistiririz. Illa da o insana kendi fikirlerimize inandirmaya, yada baskalarini, kendimizin hakli, onun haksiz olduguna inandirmaya calismayiz.

Sanal ortamda da bunu yapabilirsiniz.

Sanal ortamda, gercek hayat gibi hareket ettigimiz zaman, seviyenin daha duzeyli olacagina eminim.

Sevgiler, Saygilar, Tesekkurler

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hakkını savunmak ne zamandan beri provakatörlük oldu ?..

Ben iyinet e seni şikayet ettiğim mesaj yazıyorum. Cevap beklerken adam seni övücü cümle kuruyor.

Sonrasında iyinet uzun konuşanı kısa dinlemeli diyor.. Sence bunu kime diyor olabilir... Adama uzun uzun anlatmışım. Adamın umrunda değil ki... Cevap vermeye bile tenezzül etmiyor.

Sen çakal demişsen bunun karşılığını yönetim tarafından görmemişsen ben bundan çakal kelimesinin serbest olduğu anlamını çıkartıyorum..

Bu sebeple sana Çakal diyorum.

Sorun yok. Provakatörlük yok.
Konu provakatörlük ise benim yazdığım her mesaja politik mesaj olsun olmasın burnunu sokup bana taş atmak provakatörlük değil de ne peki ?

O zaman sen de provakatörsün.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ok bende pravakatörüm sen haklısın sen müthişsin yeterki kapat artık şu gereksiz konuyu...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşine gelmeyince böyle olur tabi.
Ben kapattım. Açtığım başka başlıkta sataşma yeter.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5