İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumdaki Üye grupları

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ve kendi adıma konuşmak gerekirse, herhangi bir hayır kurumuna 1 yıllık vip üye ücretini yatırıp size screen gönderebilirim. Bu şekilde bir üyelik kabul eder misiniz ?

Hayır kurumuna bağış yapıyorsunuz diye ücretli bir hizmeti ücretsiz vermemizi hangi mantıkla beklediğinizi anlamıyorum.

ByMsT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özel mesaj olayı çok saçma olmuş

Adamın bir işi olsa mesaj gönderemiyor duruma bakın çok saçma

maybe1day

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha once forumlara yenı uye olanların bır kısıtlamalarının oldugunu bılıyorum fakat bu bir kısıtlama degıl... Size onerim 10 da olsa pm hakkı vermeniz ... Çünkü 100 mesaja kadar acil anlarda gerekli olacaktır...

Genckolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yerinde bir uygulama olmuş, Fakat PM atmak için 100 mesaj uygulaması iyi olmamış. Şimdi pm atmak isteyenler bunun için kendilerini kasıp 100 mesaj atacaklar minimum ve bunların çoğuda ıvır zıvır mesajlar olacak. Bu uygulamanın siteyi şişirmekten başka bir faydası olacağını düşünmüyorum. 100 Mesaj yerine 20-30 mesaj olarak kısıtlama getirilse daha iyi olurdu. Yinede karar yönetimindir elbet bir düşünceleri vardır bu kısıtlamayı getirirken.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Yerinde bir uygulama olmuş, Fakat PM atmak için 100 mesaj uygulaması iyi olmamış. Şimdi pm atmak isteyenler bunun için kendilerini kasıp 100 mesaj atacaklar minimum ve bunların çoğuda ıvır zıvır mesajlar olacak. Bu uygulamanın siteyi şişirmekten başka bir faydası olacağını düşünmüyorum. 100 Mesaj yerine 20-30 mesaj olarak kısıtlama getirilse daha iyi olurdu. Yinede karar yönetimindir elbet bir düşünceleri vardır bu kısıtlamayı getirirken.

Ivır zıvır mesajlar yönetim tarafından düzenli bir şekilde forumdan silinmektedir. Bu konuda endişeniz olmasın. Anlayışınız için teşekkürler.

M

Merthan

Misafir
Hayır kurumuna bağış yapıyorsunuz diye ücretli bir hizmeti ücretsiz vermemizi hangi mantıkla beklediğinizi anlamıyorum.

Sırf (bence) en doğal haklarımdan birisi olan özel mesaj eklentisini kullanabilmek için sizin cebinize para koyamam. Bunun mantığı bu kadar basit.

Neyse kabul etmiyorsunuz sonuç olarak. O halde size kolay gelsin.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Basit hesap:
Üyelik tarihim eylül 2004
Mesaj sayım 40 (ortalama ayda bir)
PM atabilmek için gereken 100 mesaja ulaşmam için gereken süre 60ay yada 5sene
:)
Arkadaşlar 5sene boyunca benden boşuna PM beklemeyin

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Basit hesap:
Üyelik tarihim eylül 2004
Mesaj sayım 40 (ortalama ayda bir)
PM atabilmek için gereken 100 mesaja ulaşmam için gereken süre 60ay yada 5sene
:)
Arkadaşlar 5sene boyunca benden boşuna PM beklemeyin

peki ben bişey sorabilirmiyim 2004 den beri nerdeydiniz kaç kişiye yardım ettiniz kaç yorum yaptınızda gelip burda pm atamamazlıktan yakınıyosunuz ?

bunu kişisel bir soru olarak alın

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Az sayıdaki istisnaları ayırt edecek bir modülü yok sanırım vBulletin'in.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Mathiaxbars: peki ben bişey sorabilirmiyim 2004 den beri nerdeydiniz kaç kişiye yardım ettiniz kaç yorum yaptınızda gelip burda pm atamamazlıktan yakınıyosunuz ?
bunu kişisel bir soru olarak alın

Kişisel sorduğun için kişisel cevap vermek isterdim ama neyse;
forum.iyinet.com 'um amacı nedir?
1. Sadece birilerine yardım etmek
2. Sadece birilerinden yardım almak
3. Her ikisi (zorunlu mu?)
4. Hiçbiri (üye olur, hiç girmez foruma, isteyen)

Not: Bu PM atmak, atamamak beni pek ilgilendirmiyor şimdilik. En azından çömez de olsak link verebiliyoruz ve gerekli bilgiler profilde hala görüntülenebiliyor Allah'a şükür.

Ben genelde 2. seçeneği kullanıyorum, çok nadir 3. ama biliyorum 4. seçenek her zaman var ve bunu seçenler olmuştur. Forumda fazlaca emek harcayanlar, forum seviyesini belirler, seçenekleri hazırlar; uyar uymayız bizim seçimimiz. Bu mesajımsa sadece kişisel cevaptır ve sadece seni bilgilendirmek için yazdım, Nisana kadar yazmamam lazım yoksa 5seneden önce PM atabilcem, ne acı!

PM atıp tutmama 58 ay kalmış :|

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kişisel sorduğun için kişisel cevap vermek isterdim ama neyse;
forum.iyinet.com 'um amacı nedir?
1. Sadece birilerine yardım etmek
2. Sadece birilerinden yardım almak
3. Her ikisi (zorunlu mu?)
4. Hiçbiri (üye olur, hiç girmez foruma, isteyen)

Not: Bu PM atmak, atamamak beni pek ilgilendirmiyor şimdilik. En azından çömez de olsak link verebiliyoruz ve gerekli bilgiler profilde hala görüntülenebiliyor Allah'a şükür.

Ben genelde 2. seçeneği kullanıyorum, çok nadir 3. ama biliyorum 4. seçenek her zaman var ve bunu seçenler olmuştur. Forumda fazlaca emek harcayanlar, forum seviyesini belirler, seçenekleri hazırlar; uyar uymayız bizim seçimimiz. Bu mesajımsa sadece kişisel cevaptır ve sadece seni bilgilendirmek için yazdım, Nisana kadar yazmamam lazım yoksa 5seneden önce PM atabilcem, ne acı!

PM atıp tutmama 58 ay kalmış :|

forumların tümünün amacı bilgi paylaşımıdır doğada da bu böyledir yardım etmeden yardım almaya çalışanlara doğada nedenir bilirmisiniz...

ha diyeceksiniz ben bu forumu normal bir site olarak görüyorum okur çıkarım ozamanda size verilenle yetinmek zorundasınız niye pm atamıyorum deme lüksünüz yok

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Mathiaxbars: forumların tümünün amacı bilgi paylaşımıdır doğada da bu böyledir yardım etmeden yardım almaya çalışanlara doğada nedenir bilirmisiniz...

ha diyeceksiniz ben bu forumu normal bir site olarak görüyorum okur çıkarım ozamanda size verilenle yetinmek zorundasınız niye pm atamıyorum deme lüksünüz yok

Not kısmında belirttiğim gibi; işime gelir bakarım, gelmez; bu 1
Doğada yardım etmeden yardım bekleyene ne denir bilemedim; ben doğada kendi halimde yaşamıyorum. İnsan grubu olarak forum okuyup, forumlara yazılanları okuyup, illa yardım anlamında bir şey yazmayana ziyaretçi diyoruz. Asalak diye tabir edilen bazı cümle kişiler var ama ben forumdaki herhangi bir kişiden yalvar yakar zorla birşey istemediğim için ve adı üstünde forum olduğu için bişey istemedim, istemiş olsamda isteyen yardım eder, istemeyen etmez.
Üçüncü olarak karşılık bekleyerek yardım yapılıyorsa hiçbir anlamı, özelliği yoktur kişi olarak gözümde. İster dini açıdan bak, ister insani...

İşime gelir yazarım, işime gelmez yazmam ve bu herkes için geçerlidir... Karşılık beklemiş olslardı forum komple paralı olurdu zaten...

M

Merthan

Misafir
forumların tümünün amacı bilgi paylaşımıdır doğada da bu böyledir yardım etmeden yardım almaya çalışanlara doğada nedenir bilirmisiniz...

Eminim yönetici kadrosunda olmasaydın bu konudaki mesajların çok farklı olurdu. En azından empati yeteneğin olmadığını söylemeliyim.

Şöyle ki, http://forum.iyinet.com/web-grafik-tasarim/82171-banner-yaptirilacaktir.html adresindeki konuda kişi ile iletişim kurabilmenin tek yolu oraya ulu orta msn adresimi yazmak. Ve ben msn adresimi yüzlerce kişi ile paylaşmak istemiyorum.

Oraya yazdım msn adresimi. Sonra dua etmeye başladım ilgili arkadaş mesajı okusa da beni msn'e eklese, sonra da mesajı düzeltsem diye. Sonuçta dualarım kabul oldu. Fakat olmayabilirdi.

Diğer arkadaşlarında dile getirdiği gibi, link değişimi yapanlar var. Fakat bazı nedenlerden dolayı linkleri kaldırmak zorunda kalanlarda var. Bu kişilerin iletişim özgürlüğünü kısıtlamış oluyorsunuz.

Alışveriş yapanlar var. Bu durumda ya msn adresi konuya yazılacak, ya da hesap bilgileri vs ulu orta forumda yazılacak. Eminim siz de msn adresinizi herhangi bir konuda ulu orta yazmak istemezsiniz.

Kendinizi biraz 100 mesaj altında olan kullanıcıların yerine koyarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız eminim.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
O kadar kıla tüye itiraz edene kadar bir kere de adam gibi konulara itiraz etseler ne güzel olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5