İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GAY'lik ve Cinsel Yönelim

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
uzatmayı ne kadar çok seviyoruz. laf yetiştirmeyelim. konuşacaksak konuşalım güzelce.

bütün semavi dinlerin kitapları tabiri caiz ise "bozuk" der ters ilişkiye girenlere :)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ancak BOZULMUŞların tamiri de mümkün değilse atılmalı

demişsin.

Bir insana bozuk dediğini fark ettin mi?
Yani nasıl bir yorum anlayışı bu? Hangi tıp etiği hangi ana yasa hangi uluslar arası anlaşma hangi Allah hangi Din sana böyle bir yetki veriyor?

Bir insana ancak hasta diyebilirsin (ki hasta tıp terimlerinde geçtiği anlamında denebilir ancak yani fizyolojik yada psikolojik bir eksiği olan anlamında sizin anladığınız argodaki hastasın sen gibi anlamlar taşımadan)
Ki bu kelimeyide asla ve asla sen diyemezsin çünkü bunu diyebilecek insanlar Yasalarda ve uluslar arası hukukta belirlenmiş uzman ve pratisyen hekimler + tıp fakültesi eğitimi almış yada almakta olan kişilerdir.

Ayrıca özgürlük konusunda da söylemek istediğim bir kaç konu var kimse sana git sozrla bir erkekle ilişkiye gir demiyor yada kimse tutupta seni buna zorlamıyor. Burda başkalarının hem cinsleriyle ilişkiye girmesinde senin özgürlüğünü kısıtlayıcı kısmı ben anlayamadım.

Özgürlüğünü toplumunun ahlakını bozarak engelliyor.Bunlar hemen etkisi görünecek olaylar olmadığından zararsız görünüyor.Ancak toplumda bu tip çarpıklıklar artınca , yeni hastalıklar , insanlara musallat olmuş insancıklar vedahi aklımıza getiremediğimiz ama tarihin öğrettiği sorunlar toplumumuzu çökertecektir.
Bu kişiler hasta veya bozuk , tabirdeki farklılık neyi değiştiriyor. Çirkin birşeyi ifade ederken tabirinizin güzelliği ne kadar önemlidir. Bu çürümüş bir canlı vücuduna leş , ceset , kokmuş vs demenin farketmemesi gibidir.

Bilimsel tartışmanıza girebilecek bilgim yok ,bölümüm değil! .Ancak bir birey olarak böyle şeylere DAHİ saygı gösterilmesi gerektiğini düşünmüyorum.
Bu kadar MODERN(!)lik ,MEDENİYET(!) bizim toplumumuzu bozar.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın tıbbi bir tez yada makale değerlendirilirken bazı kurallar içinde hareket edilir.

Olaya asla din yönü ile bakılmaz. Bu vicdani değerlendirmeleri yaparak tıptada bir yere varılmaz. Bende müslümanım ve dinime bağlıyım.

Ama nasıl meclise giren biri dinini unutuyorsa beyaz önlüğü giyende o önlük üzerindeyken tüm kişisel vasıflarını unutmalı.

Olayı dini boyutlara asla taşımayın ve saygı çerçevelerini aşmayın.

Adam; "2 tane i*bne" diye bir kelime kullanmış bu nasıl bir zihniyet nasıl bir formalite?

Diğeri ise psikiyatrislerin ve uzman görüşlerinin aksi bir yorum ortaya atmış ve psikolojik ve fizyolojik bir rahatsızlıktır demiş...

Peki bana bunu doğrulunu kanıtlar nitelikte bir kaynak göster. Bilim adamları tarafından yazılmış olan. Ben hemen özür dileyeceğim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katıldığın konu eğer bir insana BOZUK olarak hakaret etmekten ve 2 tane i*ne için diye kavramlar içeriyorsa ben buna katılmıyorum.

Mesajların kontrol edilmesi için bir tarafsız bir moda ihtiyaç olduğunuda düşünüyorum.

Arkadaşın katıldığı mesaj benim mesajım ve onun içinde bahsettiğiniz hakaret , küfür yok!!
Küfürü silebilirsiniz bizim mesajıımzda sadece bozzuk kelimesi vardı.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın tıbbi bir tez yada makale değerlendirilirken bazı kurallar içinde hareket edilir.

Olaya asla din yönü ile bakılmaz. Bu vicdani değerlendirmeleri yaparak tıptada bir yere varılmaz. Bende müslümanım ve dinime bağlıyım.

Ama nasıl meclise giren biri dinini unutuyorsa beyaz önlüğü giyende o önlük üzerindeyken tüm kişisel vasıflarını unutmalı.

Olayı dini boyutlara asla taşımayın ve saygı çerçevelerini aşmayın.

Adam; "2 tane i*bne" diye bir kelime kullanmış bu nasıl bir zihniyet nasıl bir formalite?

Diğeri ise psikiyatrislerin ve uzman görüşlerinin aksi bir yorum ortaya atmış ve psikolojik ve fizyolojik bir rahatsızlıktır demiş...

Peki bana bunu doğrulunu kanıtlar nitelikte bir kaynak göster. Bilim adamları tarafından yazılmış olan. Ben hemen özür dileyeceğim.

Yine konu bilimin tartışılmazlığına geliyor. Okul içerisinde bilim tartışılmıyor ama biliyoruz ki mutlak doğru bilim değil.Bilimin eğerlerini ellerinde tutanlar çıkarlarına ETİK ve BİLİM tanımlarını istediği yerlere çekiyorlar.
Bilim yanlışlığını ispatlanamadığı sürece elindekini doğru kabul ediyor.Tarihte çok kez yanılıp düzeltilmiştir. Yarın " aaa bu insancıklar bozuk " diyebilir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bilim tabii ki tartışılır yeni bir şey çıkarsa. yukarıda geçen uzman görüşleri "bilim" değildir. sadece uzman görüşüdür. ben de sebebi psikolojiktir diye yarım sayfa makale yazsam bilim adamı sıfatımla psikolojik mi olacak sebebi? yok böyle birşey.
evet bilim dini reddeder. olaylara nereden yaklaşmak istediğinize göre yorumlar değişir. herkes bilimsel düşünmek zorunda ya da kabiliyetinde olamaz. ama herkesin seviyeli yorumuna saygı duymak gerek.
Allaha inanıyor musunuz? o zaman Kuran ın bu insanları "cezalandırılacak" insanlar olarak gördüğü doğrultuda düşünmeniz normal karşılanır. bu uygun dille de söylenebilir. bunda garip birşey yok.
konuyu açan kendi çalışması olduğu için direk savunma ihtiyacı duymuş. buna gerek yoktu. başka şekillerde uygun göndermeler olabilirdi. o yüzden şimdi konu dışı tartışıyoruz.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Yine konu bilimin tartışılmazlığına geliyor. Okul içerisinde bilim tartışılmıyor ama biliyoruz ki mutlak doğru bilim değil.Bilimin eğerlerini ellerinde tutanlar çıkarlarına ETİK ve BİLİM tanımlarını istediği yerlere çekiyorlar.
Bilim yanlışlığını ispatlanamadığı sürece elindekini doğru kabul ediyor.Tarihte çok kez yanılıp düzeltilmiştir. Yarın " aaa bu insancıklar bozuk " diyebilir.

sizin yazdıklarınızda mutlak doğru olmadığına göre, sakin olalım,

ayrıca genelleme yapmadan kendi fikirlerinizi yazınız, herkes sizinle aynı fikirde değil,

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizin yazdıklarınızda mutlak doğru olmadığına göre, sakin olalım,

ayrıca genelleme yapmadan kendi fikirlerinizi yazınız, herkes sizinle aynı fikirde değil,

hangi kendi doğrumu genelleme olarak verdim acaba?
Bilimin yanılmaz olmadığı - Yanlış mı?
Bazı önemli kavramların birilerinin kötü amaçlarına da hizmet ettiği - Bu mu yanlış ?

Ama illaki ben fikirlerimi söylüyorum,siz de öyle. Mutlak doğru bizim işimiz değil. Ben de öyle bir şey söylediğimi savunmadım .

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hangi kendi doğrumu genelleme olarak verdim acaba?
Bilimin yanılmaz olmadığı - Yanlış mı?
Bazı önemli kavramların birilerinin kötü amaçlarına da hizmet ettiği - Bu mu yanlış ?

Ama illaki ben fikirlerimi söylüyorum,siz de öyle. Mutlak doğru bizim işimiz değil. Ben de öyle bir şey söylediğimi savunmadım .

forumu amacından saptırmayın lütfen. sığ taraflılık düşünmenin önünde herzaman engedir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5