İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gelin bir ilke imza atalim.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar, sizlere şöyle bir teklifim var.
Gelin Türkiyenin en büyük webmaster dayanışmasını sergileyelim...

Bu forumda hepsi birbirinden değerli sitelerin birbirinden değerli webmasterleri bulunmakta, bu webmasterlari ortak bir noktada buluşturacak bir girişime imza atmaya ne dersiniz?

Şöyle bir düşüncem var,
Gönüllü olan webmaster arkadaşlar (şimdilik en fazla 20 tane), ortak bir sayfa yapalım, tek bir sayfa ve bu sayfada, guruba dahil olan webmasterlarin sitelernini listeleyelim, evet bir sayfa ve bu sayfada max 20 adet site adresi, güzel bir tasarımla listelenmiş olarak. ve başlığında da "Tavsiye edilenler" "Şiddetle Öneriyoruz" "T.W.G Sitelri = Türk Webmasterlar Gurubu :) ) gibi bir slogan (veya oturup düşünüp bu sayfaya güzel bir slogan ve başlık yapılabilir)

Peki sonra?
Daha sonra guruba katilan webmaster arkadaşlarin, yani bu sayafada listelenen sitelerin sahipleri, bu sayfayi sitelerinden popup açtırsınlar.

Gruba katilan her site bu sayfayi popup açar ise günlük yaklaşık min 15.000 tekil gösterim yapar bu sayfa.. birde bu sayfayi 3 büyük topliste kaydettikmi..... Site sahipleri için güzel bir dayanişma ve iyi bir hit kaynaği olabilir...

Evet arkadaşlar bunun üzerinde kafa yormaya ne dersiniz? olayin genel iskeleti bahsettiğim gibi olabilir daha sonra fikirleriniz ile bunu geliştirip güzelleştirebiliriz...

Lütfen herkes bu mesajin altina, böyle bir oluşuma katilip katilmama isteklerini ve yorumlarini yazarsa sevinirim.

Katılmak için TIKLAYINIZ

H

hitmp3tr_com

Misafir
proje güzel ama bu iş için sağlam ve güvenilir insanlar lazım

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fikir olarak bence cok guzel, yani Turk webmaster lerinin dayanismasi.

Ama bana biraz bu ortaklin yalIn gozuktu. Pek bir icerigi yok gibi. Ayrica artik hemen hemen herkeste popup blocker var. Poupuplarda eskisi gibi acilmiyor. Tabii bunlar sadece benim fikrim.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitmp3tr, sağlam ve güvenilir insan lazim diyorsun, peki bu forumda 20 tane güvenilir saglam webmaster yokmudur? ki bu iş için çok şey de gerekmiyor.. sitesinde popup açanin sitesi listede yer alacak hepsi bu..

hotweb, şu an için içerik sadece hit artirmak.. fakat dediğim gibi böyle bir oluşumda yer almak isteyenlerin farklı fikirleri olursa bunlari paylaşabiliriz. Popup konusuna gelince, dikkat edersen popup reklamlar halen her sitede en yüksek fiyatli reklam seçeneği olarak sunuluyor. Bu demektir ki halen popup lar açılıyor, popup blocker i olanlarin sayisi tahimin ettiğin kadar çok değil bence...

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu benim yıllardır hayalim ama detaylar yoruyor kafamı
1-)bu sitenin sahibi kim olacak
2-)sitenin gelir/giderlerini ne olacak
3-)çok profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmalı ki giren oha falan olmalı.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 tane güvenilir webmaster olduğunu düşünüyorum bu forumda. daha fazla da var.

Ancak, şöyle bir sorun var:
Webmasterların hitleri özdeş değil. Ayrıca, misal ben sürekli girdiğim bir web sitesinde -artık eberlediğim- 20 tane web sitesinin adresinin olduğu bir pop-up sitesinin açılıp durmasından hiç hoşlanmadım.
Hadi diyelim ki pop-up kodunu ayarladık her girene sadece haftada 1 kez bu pop-up ı açacak ne faydası olacak o zaman? yeterli hit sağlayacağını sanmıyorum.

Daha yararlı bir planım olduğunu düşünüyorum hit artırımı ve tanıtım için.
Sürpriz olsun şimdilik. Yakında açıklayacağım.
Yardımlaşmak ya da projeye ortak olmak için irtibat kurabilirsiniz.

Saygılar...

Z

zeynelkoc

Misafir
güzel bir proje

1 site sahibi iyinet admin olur ( :
2 site gelir gideri ortak olarak paylaşılır
3 burada çok pro arkadaşlar var zaten biraz uğraşsalar cidden oyle bir çlaışma olur

Z

zeynelkoc

Misafir
banner pek etkili olmaz pop olsa arkadaşın da dediği gibi günlük 15 20 bin tekil olur boylece hem hit alışverişi olmuş olur hemde belli bi grup oluşturulmuş olur.

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, sanırım düşündüğüm şeyti anlatamadim, veya siz anlamadiniz :)

1-Bu bahsettiğim bir site olmayacak. özellikle belirttim sadece bir sayfa olacak.. evet tek bir sayfa.. ve içinde projeye katilan arakdaşlarin sitelerinin listelenmiş hali..

2-Sahibi kim olacak? bahsedilen şey bir site olmadiği icin sahibi de olmayacak. aramizda anlaşip güzel bir sayfa tasarimi yapacagiz ve tum arakdaşlar bu sayfayi popup açacak, popup acilan sayfanin adres çubuğu, status bar i, navigasyonu menü sü olmayan bir sayfadan bahsediyorum, boyutu ise 450x500 gibi birşey..

Şimdi daha iyi canlanmiştir kafanizda..

3- Bu sayfanin hiçbir geliri ve gideri olmayacak ki bu gelir ve giderin kime ait olacağini tartişalım.. Bu sayfada, gruba üye olan sitelerin linklerinden başka birşey olmayacak (reklam getiren banner vb şeyler) Bu sayfanin tek getirisi sitelerimize hit olacak..

4- Sitelerin tekil hitleri birbirinden farkli, bu nasil olacak?? -Arkadaşlar elbetteki istelerin hitleri birbirinden farkli, fakat burada bir özveriden bahsediyoruz, yani hiti yüksek olan site sahibi hiçde gocunmayacak "benim hitim daha fazla" diye.. Fena mi olur hiti düşük sitelere biraz katkida bulunulmuş olur.. Ne demişler kiminin parasi kiminin duasi :)

Evet arkadaşlar böylebir projeye dahil olmak isteyenler lütfen "Ben Varım" içerikli mesajlarini siralasinlar..

Teşekkürler...

Z

zeynelkoc

Misafir
biz varız (mp3lerim.com & themp3king.com)

tek sorun var bu pop-up u js ile sadece 1 kere açılmasını sağlarsak çok daha iyi olur

R

Radyoblue

Misafir
Nacizane bir kac ufak tavsiye :)

Senin link önde benim link arkada olayinida random link olarak yaparsaniz tartismalardan da uzak olursunuz..O siteden elde edilen gelirde hangi site daha cok z.göndermis ise ona göre sistemi kurar parayi pay edersiniz.

selamlar

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
zeynelkoc' Alıntı:
güzel bir proje

1 site sahibi iyinet admin olur ( :
2 site gelir gideri ortak olarak paylaşılır
3 burada çok pro arkadaşlar var zaten biraz uğraşsalar cidden oyle bir çlaışma olur
Varsa yapabilecegim bir yardim, elimden geldigince yaparim.

Z

zeynelkoc

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
Varsa yapabilecegim bir yardim, elimden geldigince yaparim.
site açılacak sanmıştım ondan güvenilir biri olarak sizi tavsiye ettim
ama arkadaşların sonraki mesajlarında bir sayfa yapılacağı ve herkezin o sayfayı kendi serverinden pop-up olarak açtıracağı soylendi.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Pop-up acmak sanirim yakinda gecmiste kalacak, microsoft IE, XP SP2 ile (by default) pop-up lari blokluyor.
Sizlerde bilirsiniz web de gezenlerin cogu MSIE kullanir, ve %99 u IE nasil geliyorsa oyle kullanir, hicbir option ini degistirmeden.

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yalnız serverların hızları birbirlerinden farklı, yüklenme süreleri de farklı olacaktır. Bazı siteler çok yavaş açılıyorlar. Bunu önemsiz bulabilirsiniz ama o açılına kadar kullanıcı kapatabilir onu bu yüzden TR içi bir serverdan veya hosting şirketinden destek alınabilir. 3 GB aylık trafik veriyor mesela Sadecehosting 4$+KDV ye. Yıllık olarak para toplanır ve ödenir baştan kaç site varsa işte. Sonradan katılanların da ekledikleri üyelere dağıtılır.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle bir oluşumda tasarım olarak destek vermek isterim. Yada yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa, seve seve yardımcı olurum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5