İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gelin bir ilke imza atalim.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:
soyle de olabilir
120*240 lık bi iframe açılır ve o iframe de linkler bulunur

boylece hem pop-up blockerlerin bi önemi olmaz
(ama bu seferde iframe in yeri önemli olacak)

zeynel ben bunu bir sitemde yapınca iki sene önce beni iyinet admin ve zirve100 admin siteden atmıştı.
bu ders oldu tabii. daha iyi bir çözüm aradım ben de...

bu arada projeye bir kaç site ile destek verebilirim. ama heyecan yapmayın. bı kadar kaliteli webmaster bir araya gelince bu konu ile ilgili çok orjinal başka fikirler de gelebilecektir. biraz tartışılsın...

saygılar...

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:
pop-up yerine başka bi çözüm bulunabilir (nasıl bişey olacağı hakkında biraz kafa yormak lazım)
ayrıca sorun olacağını sanmam herkezin kendi serverinde olması daha iyi olur.

Bence dhtml pencere en uygunu bloke edilme sorunu da yok....Ilgilenilirse ornek kodu gonderirim.

Turkce sitem olsaydi bende mutlaka katilirdim

Selamlar

Z

zeynelkoc

Misafir
evet iyi bir düşünce örnek kod olan bir site varsa veya bi şekilde bizlere ulaştırırsanız çok makbule geçer.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:
evet iyi bir düşünce örnek kod olan bir site varsa veya bi şekilde bizlere ulaştırırsanız çok makbule geçer.

Gerekli bilgileri gonderdim...

Selamlar

Z

zeynelkoc

Misafir
ilgilendiğiniz için teşekkürler

Winxp sp2 kullanmama rağmen çalıştı

pop-up blocker gibi bir sorunumuz kalmadı bu sorun çözüldüğüne göre gelelim diğer konulara.

isim için fikri olan veya projede yer almak istiyenler buraya mesaj atarak bu projede yer alabilirler

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, ilgili sayfanin tasarimini yapmaktayim.. birkaç saat içinde sayfayi görebileceksiniz..

Ve sizlere birşey danışmak isterim...

Bu sayfada listelenen sitelerin tıklanma bilgilerini bir database e kaydetsek nasil olur? böylece bu sayfadan sitelere gönderilen hitlerin istatistiğini tutabiliriz..

Fakat bunun için bir yönlendirme sayfasina ve bir database e ihtiyacimiz var.. isterseniz yönlendirme sayfasini ve database'i benim sunucuda hazirlayabilirim?

Böyle birşeye gerek yok derseniz, popup sayfadan direk link çıkışı yapacağım.

Fikirlerinizi bekliyorum...

Z

zeynelkoc

Misafir
istatistik tutsa iyi olur boylece kimin ne kadar katkı yaptığı belli olur

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fakat sadece listeden çıkış istatistiği tutabiliriz.. Sayfanin hangi site tarafindan kac kez açıldığını kaydetmek icin acilan sayfanin tek sunucudan cagrilmasi gerek. oysa bu sayfayi herkes kendi sunucusunda barindiracak.. (ilgili sayfanin bir sahibi olmamasi ve tek elden yönetilmemesi için)

Aslinda cok detayli ve güzel şeyler yapabiliriz fakat bir şekilde böyle basitden başlayalim diyorum, çünkü henüz kaç site bu projeye dahil olacak o bile belli değil.. bazi şeyler netleştikten sonra detayli çalışmalar yapabiliriz..

Ama toplistlere üye olduktan sonra referrer olayi ile bu dediğin bilgilere ulaşabiliriz..

C

Cafemiz

Misafir
2-3 hafta icinde bende katiliyorum 0 hitle girmeyim yeni bi site acicamda :)

Z

zeynelkoc

Misafir
dikkat ettim de sadece siterehber hariç mp3 siteleri var ( :

hadi diğer site webmasterları desteklerinizi bekliyoruz

S

SempatiX

Misafir
Bencede Güzel Fikir... Ben Katılabilirim Yalnız Şu Popup İşini Söyle Yapabilirsek Daha Hoş Olur... Mesela Popup ı Ayarlayabilirmiyiz İp ye Göre Açılmasını... Mesela Ziyaretçi Sİteye Girdi ve Popup Açıldı... Her neyse Ziyaretçi Sayfayı Dolanıyor Tekrar Anasayfaya Döndümü Bir Popup Daha Açılcak Buda Ziyaretçinin Canını Sıkar Hit Artıralık Derken Kaybederiz... İpiye Göre Olsun ve Bir İp de Sadece Bir Kere Açılsın Popup... İkinci Birde Adam Geldiğinde Daha Açılmasın...( Tabiiki Birgün İçinde Böyle... Dier 24 Saate Geçtigimizde Sıfırlamış Oluruz İpleri...) Böyle Daha Akıllıca ve Mantıklı Deil Mi ?

Z

zeynelkoc

Misafir
biz normal pop-up açtırmıyacağız dhtml pop-up olacak ve yeni bir sayfa açılmıyacak site üstünde bi alan açılacak ziyaretçiyi pek rahatsız etmiyecek yani.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5