İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Ban [Yaktın Beni Google]

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ayni bilgisayardan cookiesleri bile silmeden yeniden basvuru yapip
hesabina girip 1 seneden fazladir odeme alan ve almaya devam eden bir cok kisi biliyorum(hatta 2 tanesi eski banlanan hesaplarindaki kullandiklari isime eft aliyor)
peki bunlar neden banlanmiyor Farklari ne ?

Hatta VMware ile birkaç adsense hesabını aktif olarak kullananlar da mevcut.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ayni bilgisayardan cookiesleri bile silmeden yeniden basvuru yapip
hesabina girip 1 seneden fazladir odeme alan ve almaya devam eden bir cok kisi biliyorum(hatta 2 tanesi eski banlanan hesaplarindaki kullandiklari isime eft aliyor)
peki bunlar neden banlanmiyor Farklari ne ?
cevabi acik :adsense-tr ile alakalari yok

aynı isme eft gelir o normal. ama hesabın kapatıldığı bilgisayardan yeni hesap açıp devam etmek mümkün değil! nüanslar vardır. modemi değiştirmiştir mesela.
ya da açık cevap dediğiniz eskiden adsense-tr yi kullanırken şimdi adsense i kullanmaları bir ihtimal olabilir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aynı bilgisayardan birden fazla adsense hesabını hesaplar aktif ise nedense kullandırıyor. banlanırsa birisi hepsini banlıyor.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı isme eft gelir o normal. ama hesabın kapatıldığı bilgisayardan yeni hesap açıp devam etmek mümkün değil! nüanslar vardır. modemi değiştirmiştir mesela.
ya da açık cevap dediğiniz eskiden adsense-tr yi kullanırken şimdi adsense i kullanmaları bir ihtimal olabilir.
ama hesabın kapatıldığı bilgisayardan yeni hesap açıp devam etmek mümkün değil!
Bir onceki mesajimda da yazdim bir cok ornegine canli sahidim gozlerimle gordum
Bizlerde kolay kolay IPadres degismez degisse bile kullanici adiminiz kesinlike hic degimez
yani ister modemi degistir ister baska sey yap ayni bilgisayardan oldugun apacik ortadadir
buna ragmen dedigim gibi banlanip ayni pc den yeniden hesap acim banlanan hesaptaki ismine yeni hesaptan eft alan bir cok kisi biliyorum
Ama dedigim gibi aradaki tek fark adsense ve adsense-tr

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
2 saat önce tekrardan başvuru yaptım kabul edildi hadi hayırlısı.

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben yabanci forumlarada takiliyorum. Baska ulkelerde bu kadar banlanma haberi duymuyorum. Galiba Turkiye'de cok haksiz kazanc ve hileler yapiliyor. Sonucta yasin yaninda kuruda yaniyor galiba.
Banlanan arkadaslara gecmis olsun. Unutmayalimki bu herkesin basina gelebilir... Onun icin Googlela guvenipte borcun altina girmeyin.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben yabanci forumlarada takiliyorum. Baska ulkelerde bu kadar banlanma haberi duymuyorum. Galiba Turkiye'de cok haksiz kazanc ve hileler yapiliyor. Sonucta yasin yaninda kuruda yaniyor galiba.
Banlanan arkadaslara gecmis olsun. Unutmayalimki bu herkesin basina gelebilir... Onun icin Googlela guvenipte borcun altina girmeyin.
+78942 bence haksız kazanç yüzünden zarara giren zor durumda kalan adsense önüne geleni banlayarak gelirini yükseltiyor...

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyük ihtimal yanlış biliyorumdur ama (sistemci arkadaşlar daha iyi bilirler) internet aracılığı ile bilgisayarın hd yada cpu numaralarını almak ActiveX denetimlerinin açık olması gerekmiyor mu?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Fraud konusunda çok fazla yabancı sistem gördüm ve her zaman gördüğüm şuydu; Türkler herkesten fazla hile yapmıyor, ama herkes kadar iyi kılıfına uyduramıyor. Örneğin fraud la ilgili detaylı incelemelerde genelde hollandalıları ve rusları #1(en çok yapan) olarak görmüştüm. Yapıp yakalanma ve yakalanmama ayrı bir istatistik, onu birbirinden ayırmak lazım, biz dolandırıcı milletiz diyen olursa ona katılmam, herkesten fazla hilebaz değiliz. Biz kurallarla yaşamaya Google'ın benimsediği kültürdeki kadar alışkın değiliz, sosyal hayatımız böyle, bugün Google Tr'de yüzyüze muhattap olma durumu olsa banımı aç içerdeki paranın yarısı seninden tut haberlere çıkacak fiziksel kavgalara kadar herşey olabilir çünkü alıştığımız düzen o, buna adapte olmak biraz zor oluyor dolayısıyla.

Zaten hile her zaman vardır bu ancak doğru denetimle önlenir, şu an Google gördüğüm kadarıyla doğru denetim yapmıyor, kuralları gene çiğneyen çiğniyor, farklı makinalardan log-in olmama, göze batıcı hileler yapmama, iyi çocuk "gözükmek" kaydıyla birçok hile yapabiliyorsunuz. Google'ın bu kadar devasa paralar kazandığı bir mecrada denetime daha fazla yatırım yapması herşeyi bot verilerine bırakmaması lazım.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Türkler herkesten fazla hile yapmıyor, ama herkes kadar iyi kılıfına uyduramıyor. Örneğin fraud la ilgili detaylı incelemelerde genelde hollandalıları ve rusları #1(en çok yapan) olarak görmüştüm. Yapıp yakalanma ve yakalanmama ayrı bir istatistik, onu birbirinden ayırmak lazım, biz dolandırıcı milletiz diyen olursa ona katılmam, herkesten fazla hilebaz değiliz. Biz kurallarla yaşamaya Google'ın benimsediği kültürdeki kadar alışkın değiliz, sosyal hayatımız böyle, bugün Google Tr'de yüzyüze muhattap olma durumu olsa banımı aç içerdeki paranın yarısı seninden tut haberlere çıkacak fiziksel kavgalara kadar herşey olabilir çünkü alıştığımız düzen o, buna adapte olmak biraz zor oluyor dolayısıyla.

Çok doğru bir konuya değinmişsiniz, elbette ki diğer uluslar Türklerden daha dürüst değil ancak Batı kültürü ile yetişmiş insanlar (dünyada sömürülmeye değer her ülke batı kültürünün etkisi altındadır) bu kültürün gereği olarak o kadar sıkı bir özdenetime sahiptir ki kuralları çiğnemeye korkar, sadece çok emin olduğunda kuralları çiğner (bunları adsense açısından değil genel anlamda yazıyorum) , çünkü batı kültüründe örneğin kırmızı ışıkta geçtiğinizde sizi mutlaka bulup bunun hesabını sorarlar, vergi kaçırmaya kalktığınızda mutlaka bulunursunuz, toplumsal açıdan doğru olmayan bir şey yaptığınızda mutlaka hesabını verirsiniz (istisnalar her zaman vardır). Bizde ise her şey o kadar serbest ki insanlarımız alışkanlık gereği pervasız davranabilmektedir. İşte Türklerin çok fazla göze batmasının altında yatan sebep budur, herşeyi Türkiye mantığı ile değerlendiriyoruz, Türkiye bir özgürlükler ülkesi, kırmızı ışıkta geçmek polis görmediği sürece serbest (görse bile bir yolunu bulabiliyorsunuz), vergi kaçırmak serbest (vergi denetim memuru yakalasa bile aranızda halledebiliyorsunuz) , tuttuğunuz takım şampiyon olduğunda silaha sarılıp bir kaç el ateş etmek serbest vs.vs.vs. Türkiye tam bir özgürlükler ülkesi!!

Ama batı kültüründe her şey sıkı denetim altındadır, insanlar çocukluklarından itibaren bu denetimi hissettiklerinden dolayı yaptıkları her şeyde çok temkinli olmaktadırlar. Türklerin adsenseden çok fazla banlanmasının altında yatan psikoloji budur.. Diye düşünüyorum..

N

NRT

Misafir
theersin ne kadar kazanıyordun aylık?

Yaktın beni demişsinde ondan dolayı sordum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi