İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Granti Bankası Sanal Kart Protestosu

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Garanti Bankansını, hala sanal kartlarda para aktarımı kısmını tam 20 gündür aktif etmediği için,protesto ediyorum. Bankayı aradığımda bana tatminkar bir cevap vermiyor, ne zaman düzelecek sayelerinden ödemelerimi yapamıyorum.

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alo garanti yi arayarak para aktarımı yapılıyormuş ama ben alo garanti şifremi alamadım doğum tarihi bilgilerim eksikmiş bankamla görüşmem gerekiyormuş Garantiyi protesto ediyorum:)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bende dun akşam odeme yapıcaktım ama sanal kartıma para aktaramadım inşallah en kısa zamanda duzelir

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heklenmenızden daha ıyıdır beklemek sanırım degılmı ? :D belkı guvenlık sorunu cıktı bu kadar sıtemkar olmayın

A

Amanha

Misafir
şikayet edeceksen sikayetvar.com u öneririm orda garanti birinci sırada =)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence protest edecek bir şey yok, benimde 3 gün önce acil sanal kart kullanmam gerekti akabinde alo garantiyi aradim ve güncelleme olduğunu söylediler. güncelleme olsun olmasın alogaranti ile paramı hesabıma attım, yani hizmette eksiklik almadığımı düşünüyorum. yani demek istediğim telefonla işi hallediyorlar, şayet şu an için beklemek zorundasınız gibi bir mazeret uydursalardı o zaman protesto edilirdi. yanlış mıyım? ;)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence yanlışsın, benim günde en az 10 işlemim oluyor ayrıca hesabımımıda buna göre ayarlamalıyım. bazen 5 kuruş için bile kartın limiti yetmiyor, böyle bir özellik varken 5 kuruş için telefonda bekleyip ayrıca telefon parası neden vereyim. Ayrıca 20 gün bir sürede normal bir süre değil bana göre.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marissoft' Alıntı:
Bence yanlışsın, benim günde en az 10 işlemim oluyor ayrıca hesabımımıda buna göre ayarlamalıyım. bazen 5 kuruş için bile kartın limiti yetmiyor, böyle bir özellik varken 5 kuruş için telefonda bekleyip ayrıca telefon parası neden vereyim. Ayrıca 20 gün bir sürede normal bir süre değil bana göre.
belki kendine göre haklısın ama yani ben garanti bankası yetkilisi filan değilim, sadece verdikleri kaliteli hizmet yanında bunu önemsemiyorum ve fikrimi beyan ediyorum.

harikahost.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başımdan geçen bir garanti hadisesini aktarayım...İnternet işlemlerimde kullanmak için garanticard aldım.1 hafta sonra elime ulaştı daha sonra internet bankacılığı ve diğer bankacılık şekillerini icra etmeye çalıştım birde ne göreyim..Meğerse garanti bankası kartın arkasına cvc2 şifresini basmayı unutmuş...Olabilir makinedir hata yapabilir buda normal...
AloGaranti Müşteri hizmetleri beni bankaya yönlendirdi bu işlem için ve gittim sorunumu anlattım...

Müşteri hizmetlerindeki bayan bana aynen şu hareketi yaptı..

Bir ufak not kağıdına genel merkez müşteri hizmetlerinin fax numarasını yazdı ve buraya şikayet dilekçesi yollayın dedi...BE KADIN MADEM SENİN DEPARTMANIN MÜŞTERİ HİZMETLERİ orada niye oturuyorsun o zaman

Bu yüzden tam 6 ay bankamatik kartımı ve hesap nomu hiçbir işlemde kullanamadım...

6 ay sonra yine bir para çekme işlemi için gittiğimde görüştüm banka müşteri hizmetleri tam bir rezalet yine biz yapamıyoruz dediler.Ve banka müdürüne çıktım aşağı indiğimde herşey sütliman oldu öyle bir yaptılarki işlemimi bu ne hız bu ne hız...İSTENİNCE YAPILIYORMUŞ

Ayrıca sizin hiç haberiniz olmadan hesabınızdan işletim ücreti keserler bu ne yüzsüzlüktür...Alogaranti şifresi için telefon açarsın parası senden gider internet şifresi için telefon açarsın parası senden gider birde utanmadan üstüne üstlük işletim ücreti keserler (birde 1. dönem yazıyor 2.dönemide var yani)

Şimdilik bu kadar daha başka bir rezillik görürsem yazarım...Ben İşbank kullanıyorum daha çok ve sorun yok şu ana kadar Garantiye lanet olsun...

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ayrıca eğer okuyorsanız, iş bankasında şubenize öğrenim belgenizi vermeniz durumda banka yıllık işlem masrafı almıyor. Benden 2 yıldır işlem masrafı kesmiyorlar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de bir Garanti Bankası hikayesi anlatayım.

Tam 1 ay önce bir müşterim sadece 25 YTL gibi küçük bir rakam olan ödemesini Garanti Bankası hesabımıza göndermek istedi.Kendisi Garanti Paramatik'ten parayı yatırmış ve bizim hesabımıza 25 YTL olarak havale yapmış.

O gün o müşteriden ödeme geleceğini biliyordum.Kredi kartım İş Bankası'nda olduğu için diğer hesaplara gelen tüm ödemeleri İş Bankası'nda topluyorum.O gün hazır çarşıdayken Garanti ATM'sinden parayı çekip İş Bankası'na yatırayım dedim.Garanti'ye baktım hesap bakiyesi 0.

Herhalde unuttu veya acil bir durum oldu sağlık olsun dedim ofise döndüm.Maillere bir baktım bir ödeme bildirimi var.Müşterimiz Garanti Bankası hesabımıza ödeme yaptığına dair ödeme bildirim formu göndermiş.

Hemen internet bankacılığına girdim.Bir baktım hesap bakiyesi aynen şu şekilde.

Bakiye: 25 YTL
Kullanılabilir Bakiye: 0 YTL

Bankayı aradım sordum nedenini saçma sapan bir cevap verdiler."Efendim yeni güvenlik uygulamamıza göre yapılan havalelerin müşteri hizmetleri aranarak onaylatılması gerekiyor.Size parayı gönderen kişi bizi arar durumu bildirirse hesabınızdaki bloke kalkacaktır."

Bu durumda şubesiz bankacılığın ne anlamı kalıyor diye sordum.Efendim bunlar güvenlik için dedi.

Müşterime durumu izah ettim.Müşterim müşteri hizmetlerini aradı ve ona da başka birşey söylemişler.Şubesini aramasını söylemişler.Bu kez sinirlendim ben aradım bana da şubemle iletişime geçmemi söylediler.

Ben de müşterim de şubelerle iletişime geçtik.Müşterim abartısız tam 11 kez şubesini aradı.Her aramasında "15 dakika içerisinde size döneceğiz" dediler ama dönmediler.Daha sonra ben sinirlendim ve şubeme gittim.Hesabımı iptal edin ve gelen parayı da iade edin dedim.Adam aldı kartımı deldi imha etti.Yukarıya çık müdürle görüş iade edilsin dedi.

Çıktım yukarıya.Müdüre hanım en geç pazartesi günü iade edileceğini söyledi.Salı günü oldu hala iade yok.Bu arada ben hala internet bankacılığımı kullanabiliyorum.Hesap iptal talebim olmasına rağmen.

Şubeye telefon ettim bana müşteri hizmetleriyle görüşün biz iade edemiyoruz burdan dediler.Müşteri hizmetlerini aradım tekrar şubenizle görüşün dediler.Şubemi aradım İstanbul'a dilekçe yazın faxlayın dediler.

En sonunda lanet ettim.Müşterime o ayki ödemesinin onaylandığını söyledim.Sonuçta onun suçu yok.O ücretini göndermiş.Aradan tam 1 ay geçti.Şu anda hala Garanti Bankası hesabım açık ve içinde 25 YTL bakiye var.Ama kullanılabilir bakiye 0.

Allah belalarını versin.Haram zehir zıkkım olsun.Ne diyim.

lorddarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende aynı problemden madurdum.Ancak bir dizi soru cevap sonrasında alo garanti şifresi ile para aktarabileceğimi öğrendim.şifrem yoksa yada hatırlamıyorsamda internet üzerinden değiştirebileceğimi söylediler.
sonunda problemim çözülmüş oldu.
sonuç:

1.Doğru soruyu sormadan çözüm bulunmuyor.
2.Türkiye nin en iyi bankası seçilsede bir problemi 3 haftada çözememek garanti ye yakışmıyor.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilhostun karsılastıgı sorunla bende karsılastım 1 saat gozumu ayırmadım yetkılının ustunden uf puf ettı ama yaptı s.. s.. yapacak cunku oda 20 mılyon gıbı bıseydı sonra bı tanıdık vardı bankadan onunla tanıstım bu ıs tamamıyle duygusal dedı bunun bankanın sattıgı sıfrematık ı ınsanların alması ıcın yapıldıgını soyledı kadında oyle demıstı yanı o sşfrematigi seve seve alman gereklı dıyorlar bide o paranın meblasının buyuk oldugunu dusun ...

F

fatihhk

Misafir
Aynı sorunla bende karşılaştım.Paranın geldiğini biliyorum çünkü müşterim yanımda transfer etti parayı gözlerimle gördüm.
Daha sonra defterimi işlettim orada da yatmış gözüküyor.
Fakat birkaç gün sonra paraya ihtiyaç duyuyorum ve bankamatikten çekmeye çalışıyorum yatırılan para bloke durumda ve hesabımdaki para ihtiyacımı karşılamıyor.
Para çekmeyi denediğim şubeye girip durumu anlatıyorum ve bakıp paranın bloke olduğunu, nedenini göremediklerini ve şubeme gitmem gerektiğini söylüyorlar.
O gün tüm işlerimin aksamasınamı yanayım, paramın neden bloke olduğunu düşünüp soğuk soğuk terler akıtmamamı yanayım.

Fakat şu da var geçen gün İş Bankasında hesap açtırmak istedim,bir form doldurmamı ve sıraya girmemi söylediler.Sırada var nerden baksak 30-40 kişi.Müşteri temsilcileri de öylece oturuyorlar.Açıkçası ne garanti de ne de başka bir bankada hesap açmak için sıraya girmedim.Sonuçta bana ihtiyacı olanlar onlar.
Sanıyorum en iyisi Akbank fakat webmaster arkadaşlarında çoğu ya işbankası ya garanti kullanıyor:) onun için elimiz mahkum ...

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada garanti bankası sanal kartına hala internetten şubesinden para aktaramıyoruz. kaç hafta oldu ayıptır be yaw

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
marissoft' Alıntı:
Ayrıca eğer okuyorsanız, iş bankasında şubenize öğrenim belgenizi vermeniz durumda banka yıllık işlem masrafı almıyor. Benden 2 yıldır işlem masrafı kesmiyorlar.
Öğrenim belgesi yerine okul kartını falan versem olmaz mı? Yaz tatili nedeniyle evdeyimde :)

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OnurSqL' Alıntı:
Öğrenim belgesi yerine okul kartını falan versem olmaz mı? Yaz tatili nedeniyle evdeyimde :)
Yeni hesap açtırırken öğrenci kimlik kartı yeterli çoğunda.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
of deli etti bugun benide garanti.
ne EFT yapılabiliyor, nede sanal karta aktarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5