İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Habertürk özür dileyecek mi?

huseyinb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu yine milleti mi kurtarmaya çalışıyorsunuz siz?

Milletinizi kurtarmak istiyorsanız boş gezmeyin ders çalışıp universiteye gidin ki belki ileride bakan / belediye başkanı olabilin. Brokrasinin içine girersiniz de birşeyler yaparsınız.

Ama işiniz gücünüz kahvedeki gibi boş konuşmak. Sıfır icraat var. Eminim tekrardan diyorum altını çizerek eminim ki e üzeri x in türevini bilmiyorsunuz ama devlet millet hakkında ahkam kesmeyi çok güzel beceriyorsunuz.

Bu ülkenin LAİK olduğunu legalpara ediyorsunuz ama bu LAİKliğe göre davranamıyorsunuz. LAİK ülkeler özgür ülkelerdir. Adam ne isterse düşünebilir. Fotomontaj olduğunu düşünmüş onu söylemiş.

Kaldıki Haber spikerleri kendi başına mı hazırlıyor sanıyorsunuz siz o haber programını. Daha bunu ayıracak akla sahip değilsiniz ki sunucuyu suçlamışsınız. Adama ne denirse o onu sunmak zorunda çünkü bu işten para alıyor.

Onu da bıraktık. Burası islam ülkesi değil. türkiyenin %40 ı müslüman %30 u hristiyan %10 u yahudi ve ya musevi geri kalan %20 si de hiç birşeye inanmayan insanlardan oluşur.

Nasıl oluyoırda herkes müslüman mış gibi bir genelleme yapabiliyorsunuz?. Şahsen o %20 nin içinde olan beni bu çok rahatsız ediyor.

Laiklik özgürlük ve saygılı olmak demektir. Herşeyi kendinize ve kendi dininize göre yorumlamayı bırakın artık. Burası Türkiye ve bu vatanda ne müslüman ne yahudi nede hristiyan diğe birşey yoktur. olamazda bu vatanda Türkiyeli vardır. saygı gösterin "bir müslüman olarak" değil "bir Türkiyeli olarak" konuşun.

Kendi kafanızda Türkiyeyi bölmüşsünüz ama gerçekler bunlar değil.Türkiye nin %90 ından fazlası Müslüman dır.
Bunlarda Atatürk ten :

"Din lüzumlu bir müessesedir. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur"; "Din vardır ve lazımdır." Atatürk

"Türk Milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat hakikate nasıl inanıyorsam, buna da öyle inanıyorum." Atatürk

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler." Atatürk

Milleti kurtarmak ve kalkındırmak istiyorsanız son paragrafı iyi okuyun.

Birileri kabul etmek istemese de, biz hala İslam ülkesiyiz... Bazı beyinsizlerin aramızda yaşaması bunu değiştirmez.

Ayrıca "eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır..." bunu iyi düşünün...

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üniversitelere acilen "saygılı konusma" dersleri koymaları gerek.
%40 musluman ...... bu rakamlar bir istatiki arastırmanın sonucumu yoksa sizin şahsi fikriniz mi? degilse lutfen kaynak gosterin...
İnsanlıgın en onemli sorunu "ETKİN" iletişim kuramamaktır kaldı ki sizinde bu sorundan muzdarip oldugunuzu goruyorum. Cunku burada arkadasların neden bahsettigini ne demek istedigini hic anlayamamıssınız.
Türkiye Laik bir devlettir. Bu sebeple ki insanların dini yaşayışlarına karışılmamalıdır. Yani suan devletimizin fiilen yaptıgı gibi degil. (uniye basortusu ile sokulmayan kızlar -- fiilen halkın dinini yasamasını engellemektir ki Laiklige aykırıdır. )
Haberturk asıl sacmalıgı bunun montaj oldugunu dusunmesi degil. Cami ile Anıtkabirin yanyana gelemeyecek şeylermiş gibi bir hava yaratmasıdır. Montaj olmadıgının kanıtlanması sonucunda da ozur dilemeleri istenmiş.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sizinle tartışmayacağım ve başka birşey yazmayacağım. ben kimseyi küçük görmüyorum sadece iq seviyesine göre yorumluyorum. üzgünüm ama gözümde belli bir iq seviyesine ulaşmayan kişilerle tartışmayada girmiyorum. o benim yorumum sonuna kadar arkasındayım hiç birşeyi kanıtlama gereksinimi duymadan...

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi kafanızda Türkiyeyi bölmüşsünüz ama gerçekler bunlar değil.Türkiye nin %90 ından fazlası Müslüman dır.
Bunlarda Atatürk ten :

"Din lüzumlu bir müessesedir. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur"; "Din vardır ve lazımdır." Atatürk

"Türk Milleti daha dindar olmalıdır, yani bütün sadeliği ile dindar olmalıdır demek istiyorum. Dinime, bizzat hakikate nasıl inanıyorsam, buna da öyle inanıyorum." Atatürk

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler." Atatürk

Milleti kurtarmak ve kalkındırmak istiyorsanız son paragrafı iyi okuyun.

Birileri kabul etmek istemese de, biz hala İslam ülkesiyiz... Bazı beyinsizlerin aramızda yaşaması bunu değiştirmez.

Ayrıca "eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır..." bunu iyi düşünün...

' Bazen dünyadaki bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum ' buda Atatürk'ün lafı olarak lanse ediliyor,fakat değil deniyor ve asla Atatürk'ün son yolladıgın paragrafı söyleyebileceğine inanmıyorum,ilk kez duyuyorum zaten. Atatürk'ü bazı kesimler,belli yerlere çekmeye çalışıyor. Atatürk'ün Bursa mitingine ne okullarda ne başka bir mecrada yer vermeyende aynı zihniyet.

Yazdıgın sözlerin kaynağı neresi? Umarım bilim araştırma vakfı,haber7 falan değildir :D

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizinle tartışmayacağım ve başka birşey yazmayacağım. ben kimseyi küçük görmüyorum sadece iq seviyesine göre yorumluyorum. üzgünüm ama gözümde belli bir iq seviyesine ulaşmayan kişilerle tartışmayada girmiyorum. o benim yorumum sonuna kadar arkasındayım hiç birşeyi kanıtlama gereksinimi duymadan...

:) güzel bağlandı.

Ben şimdiden HİÇİM ! Hikayesi çok ibret verici isteyene anlatırım .Bundan Sonra imzam budur :D

saygılar..

dorm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki söyleyin bakalım, Atatürk madem o sözleri söylemiş neden 80 yıldır 'dinciler' tarafından 'dinsizlik' ile suçlanıyor ?

bazı girilen entryler gerçekten anlamsız oluyor :) 2 kere düşünün 1 kere yazın.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki söyleyin bakalım, Atatürk madem o sözleri söylemiş neden 80 yıldır 'dinciler' tarafından 'dinsizlik' ile suçlanıyor ?

bazı girilen entryler gerçekten anlamsız oluyor :) 2 kere düşünün 1 kere yazın.
Atatürk'ü dine ve dini de Atatürk'e "sözde" düşman yapan aynı el, gerçekte ne Atatürk islamiyete ne de herhangi aklı başında bir müslüman Atatürk'e düşmandır.
Böyle bir soru sorman manasız...
Sadece şunu kendine sor, yüzyıllar boyunca birbirine inançlarıyla bağlanmış bir milleti parçalamak için yapılabilecek en kolay şey nedir?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eğer bu ülkede çok güzel bir şekilde yapılanmış bir sistem ile üniversite öğrencilerinden ekonomik zorluklar çeken, ailevi sorunlar yaşayan gençlerimizi bir şekilde bulan ve yakınlaşarak onları bir araya getirip, evlere yerleştiren ve gerektiği kadar da gıda yardımında bulunarak öğrenimlerini devam ettirip, ancak bunların karşılığı olarak sadece bir şahsın hazırlamış olduğu yani kendi yazdığı kitapları okutarak ve din konusunda belli bir şekilde yetiştirerek kendi saflarına çekip yetiştirip bu ülkeyi açık açık kendi yönetimine bağlamak isteyenler olduğu sürece bu güzelim ATATÜRK TÜRKİYE'sinde öyle yada böyle ORDU'ya çok büyük görev düşmektedir yani ağırlığını bir şekilde hissettirmelidir ki böyle de yapmaktadır. TÜRKİYE şu zamanlara kadar bu şekilde gelebilmiştir...

Kendi düşüncelerimdir. herkesin düşüncesine de SAYGI duyarım...

Yukarıda saydığım sadece bir tane nedendir...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılmayan bu devlet için millet için din değil dinsizlik tehlikedir.Din insanı çizgiye sokar din insanı doğruya yöneltir.Bugün insanın vicdanı kadar yanlışını doğrusunu bilip düzelttirenmekanizma yoktur.Vicdan din ile beslenir doğru kararlar verir.Batıl dinlerde bile belli başlı butür nasihatlar vardır.Fakat hiçbir dinde Hak dinler gibi olamaz .
Velhasıl ı kelam eğitimini almış dinini bilen adamdan kimseye zarar gelmez düşman gibi görmemek lazım.Ordu dediğinizde siz biz.Yani paralı askerler korumuyor ülkemizi.Bir ülkeyi ordular değil milleti geleceğe taşır.
Bu millet ordusuyla inananı inanmayanı ile aydınlık günlere gidece.Sivri olmamak negatifliklere dalmamak lazım.
Yarınlar laik demokratik yapısı gelişmiş bir ekonosiyle BüyükTürkiyemizin olacak.
saygılar..

huseyinb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
' Bazen dünyadaki bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum ' buda Atatürk'ün lafı olarak lanse ediliyor,fakat değil deniyor ve asla Atatürk'ün son yolladıgın paragrafı söyleyebileceğine inanmıyorum,ilk kez duyuyorum zaten. Atatürk'ü bazı kesimler,belli yerlere çekmeye çalışıyor. Atatürk'ün Bursa mitingine ne okullarda ne başka bir mecrada yer vermeyende aynı zihniyet.

Yazdıgın sözlerin kaynağı neresi? Umarım bilim araştırma vakfı,haber7 falan değildir :D

Kaynaklar :
1- Yakınlarından Hatıralar, Asaf İlbay, s. 102
2- Atatürk ve Din Eğitimi, Ahmet Gürbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, s.32
3- Atatürk, Nedim Senbai, A.Ü. Dil, Tarih, Coğrafya Yay., s. 102, 1979

huseyinb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bu ülkede çok güzel bir şekilde yapılanmış bir sistem ile üniversite öğrencilerinden ekonomik zorluklar çeken, ailevi sorunlar yaşayan gençlerimizi bir şekilde bulan ve yakınlaşarak onları bir araya getirip, evlere yerleştiren ve gerektiği kadar da gıda yardımında bulunarak öğrenimlerini devam ettirip, ancak bunların karşılığı olarak sadece bir şahsın hazırlamış olduğu yani kendi yazdığı kitapları okutarak ve din konusunda belli bir şekilde yetiştirerek kendi saflarına çekip yetiştirip bu ülkeyi açık açık kendi yönetimine bağlamak isteyenler olduğu sürece bu güzelim ATATÜRK TÜRKİYE'sinde öyle yada böyle ORDU'ya çok büyük görev düşmektedir yani ağırlığını bir şekilde hissettirmelidir ki böyle de yapmaktadır. TÜRKİYE şu zamanlara kadar bu şekilde gelebilmiştir...

Kendi düşüncelerimdir. herkesin düşüncesine de SAYGI duyarım...

Yukarıda saydığım sadece bir tane nedendir...

Tüm önyargılarından sıyrılıp, o kitaplardan herhangi birini okusaydın amaçlarının ne olduğunu anlardın.
Aşağıdaki siteleri incelemeni tavsiye ederim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Türkiye_Dışındaki_Türk_Okulları
http://www.turkokullari.net

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tüm önyargılarından sıyrılıp, o kitaplardan herhangi birini okusaydın amaçlarının ne olduğunu anlardın.
Aşağıdaki siteleri incelemeni tavsiye ederim.

Bu konu hakkında yeterli bilgi sahibiyim...
Bu konu için en iyi cevabı sanırsam Fatih Altaylı'nın ekim ayında yazdığı bir yazı olacaktır. Şimdi buraya aynen kopyalıyorum...

İrtica yok Gülen var

Bazılarınız kızacak belki ama ben Türkiye'de bir irtica tehlikesi bulunduğuna inananlardan değilim.
İrtica var mı?
Var!
Mürteci var mı?
Bol!
Tehlikesi var mı?
Bence yok.
Türkiye'de irtica 1000 yıldır olmamış, şimdi mi olacak!
İrtica tehlikesi yok ama iktidarın "geçmiş kimliğinden" ötürü varmış gibi görünüyor.
Tıpkı hava sıcaklığı gibi. Termometrenin gösterdiği 30 derece, ama hissedilen 45.
Ortalıkta bir irtica tehlikesi yok fakat "din eksenli" bazı grupların Türkiye'de "fazlaca" etkin olma tehlikesi var.
Kastettiğim, "İsmailağa cemaati" gibi "eksantrik" gruplar değil.
Çok daha "sofistike", çok daha "iyi örgütlü" ve maddi açıdan çok daha "güçlü" gruplar.
Bunların arasında ilk sırada yer alan ise Fethullah Gülen Cemaati.
Bu cemaatin faaliyetleri oldukça kafa karıştırıcı.
Kendi dinini yaşamak, kendi meşrebince varolmak isteyen bir grup gibi davranmıyorlar.
Sürekli ve güçlü bir etkinlik peşindeler.
Türkiye'nin temel kurumlarına girmeye, buralarda örgütlenmeye, buralarda güçlü olmaya çalışıyorlar.
Emniyet içinde çok ciddi bir biçimde yerleştiklerini, polis okullarını, polis akademisini ciddi biçimde ele geçirdiklerini görüyoruz.
Keza adli sistemde ve idari sistemde köşe başlarını tutuyorlar. Sıkı bir biçimde kök salıyorlar.
Orduya sızma girişimleri ise herkesin bildiği bir gerçek.
Her yıl askeri okullardan ve ordu kademelerinden "Şura" kararlarıyla atılanların büyük bölümünü bu cemaatin adamları oluşturuyor. Ben bu faaliyetlerin anlamını ve amacını "masumane" bulamıyorum.
Bu nedenle Türkiye'de irtica tehlikesi görmüyorum.
Ama "Gülen tehlikesi" görüyorum.

Yazıya İlgili Adres: http://arsiv.sabah.com.tr/2006/10/12/yaz1437-40-109.html

Peki bu maddi güç nereden geliyor ! Bir kısmı HALKTAN

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Haberturkun isi gucu Turkiyeyi karistirmak, tam bir islam dusmani... ortaligi karistirmaktan baska bir seye yaramiyorlar.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu maddi güç nereden geliyor ! Bir kısmı HALKTAN

Çalıp çırpmıyorlar.İki ticari işletme varsa kendilerine yakın gördüklerinden alışveriş yapıyorlar sadece bu.Gülen düşmanları bile birilerini sömürüyor ,çalıyor,bağış adında para toplayıp zimmete geçiriyor ddiyemez.Bir dönem içlerindeydim.Sonradan dışardan takip ettim orada olanlarıda gördüm.Konuşurduk sürekli ayrı bir cins ırk değiller.Kimseye zararları yok.Orada bulunan birsürü insanın gizli bir elegeçirme planından haberleri yok.Acaba bu teoriyi atanlar şunumu düşünüyor
"Bir saniye gelecek ve düğmeye basılacak " peki normalde dinini yaşamaya çalışan insanları devletlerine karşı dindaşlarına karşı nasıl kışkırtacaklar.Yoksa gülen çok yakın 50-100 adamıylamı iltica tehlikesi oluşturacak.

Çok zeki insanlar bile yurtdışına öğretmen olarak gönderiliyoor.Aynı eğitimlerle başarılı öğrenciler çok daha mevkili refah işler yapabilecekelrken onlar Öğretmenlik yapıyor.
ONların yurtdışındaki çalışmalrı çevrelerinde o ülkenin yöneticilerinden övgü alıyor.Okulları yarışmalrda dereceler yapıyor.Tüm dünyada ülkemiz tanıtılıyor.
Sizce;
Ülke için sinsi planları olsa neden ülkede yerleşmek yerine tüm dünyaya dağılsınlar.
Ayrıyeten acaba neden sadece dine mesafeli olanlar böyle bir tehdit görüyorken.Dinini yaşayan insanlar böyle bir tehlike görmüyor.
yakında yapılan çok önemli ibr anket ülkenin çok büyük bir bölümünün ( sağ görüşler içerisindede büyük bir oran ) şereati istermisiniz sorusuna hayır diyor.

Yazısını yayınladığınız kişi çok saygın bir gazeteci değil.Gazetelere manşet olan son vakası önce hakaret ettiği gazeteye yüksek ibr ücretle transfer olmasını anlatıyordu..Ama önemli olan söylediği o lafları söylesin kim söyler söylesin.

Tarafsız bakınız ve Lütfen şu ülkede asıl ayıranla birleştireni görünüz.

Şükür ülkemizde birçok şey iyi gidiyor.Herkes üstüne düşeni yapsın öğrenci öğrenciliğini işçi işçiliğini doktor doktorluğunu ,Ve herşeyin harika hale geleceğine inancımızı yitirmeden tek bir millet olarak BARIŞ içinde yaşayalım.

saygılar...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Çalıp çırpmıyorlar.İki ticari işletme varsa kendilerine yakın gördüklerinden alışveriş yapıyorlar sadece bu.Gülen düşmanları bile birilerini sömürüyor ,çalıyor,bağış adında para toplayıp zimmete geçiriyor ddiyemez.Bir dönem içlerindeydim.Sonradan dışardan takip ettim orada olanlarıda gördüm.Konuşurduk sürekli ayrı bir cins ırk değiller.Kimseye zararları yok.Orada bulunan birsürü insanın gizli bir elegeçirme planından haberleri yok.Acaba bu teoriyi atanlar şunumu düşünüyor
"Bir saniye gelecek ve düğmeye basılacak " peki normalde dinini yaşamaya çalışan insanları devletlerine karşı dindaşlarına karşı nasıl kışkırtacaklar.Yoksa gülen çok yakın 50-100 adamıylamı iltica tehlikesi oluşturacak.

Çok zeki insanlar bile yurtdışına öğretmen olarak gönderiliyoor.Aynı eğitimlerle başarılı öğrenciler çok daha mevkili refah işler yapabilecekelrken onlar Öğretmenlik yapıyor.
ONların yurtdışındaki çalışmalrı çevrelerinde o ülkenin yöneticilerinden övgü alıyor.Okulları yarışmalrda dereceler yapıyor.Tüm dünyada ülkemiz tanıtılıyor.
Sizce;
Ülke için sinsi planları olsa neden ülkede yerleşmek yerine tüm dünyaya dağılsınlar.
Ayrıyeten acaba neden sadece dine mesafeli olanlar böyle bir tehdit görüyorken.Dinini yaşayan insanlar böyle bir tehlike görmüyor.
yakında yapılan çok önemli ibr anket ülkenin çok büyük bir bölümünün ( sağ görüşler içerisindede büyük bir oran ) şereati istermisiniz sorusuna hayır diyor.

Yazısını yayınladığınız kişi çok saygın bir gazeteci değil.Gazetelere manşet olan son vakası önce hakaret ettiği gazeteye yüksek ibr ücretle transfer olmasını anlatıyordu..Ama önemli olan söylediği o lafları söylesin kim söyler söylesin.

Tarafsız bakınız ve Lütfen şu ülkede asıl ayıranla birleştireni görünüz.

Şükür ülkemizde birçok şey iyi gidiyor.Herkes üstüne düşeni yapsın öğrenci öğrenciliğini işçi işçiliğini doktor doktorluğunu ,Ve herşeyin harika hale geleceğine inancımızı yitirmeden tek bir millet olarak BARIŞ içinde yaşayalım.

saygılar...

:) Maddi destek o bölgenin esnaflarını abi diye tabir tabir edilen kişilerin dolaşarak yardım toplamasıyla sağlanmış oluyor. Bu bir alış veriş mi ?
Neyse bu önemli değil aslında ama inkar edilemeyen bir gerçek ortada durmakta ve bunu Fatih Altaylı bir yazısına konu almış. Bahsettiğimiz kişi de zaten kitaplarında apaçık bunlardan bahsederken "hedeflerinden" bunu inkar etmek pek mantıklı bir iş olmasa gerek...

Dostum kusura bakma ama bunu tehdit olarak görenler sadece dine mesafeli olanlar mı ? Kesinlikle HAYIR. bu konuda YANILIYORSUN bence.

Ülkemiz için herşey iyi gidiyor diyorsun ya bence hiçte iyiye gitmiyor neden mi ? O kadar çok neden varki

1-Yoksulluk doğal olarak açlık ( artışta)
2-Gençlerimiz boşuna okuyor. İŞSİZLİK....
3-Yaşam Standartları Düşük
4- Gelir dağılımı DENGESİZ. ( artışta )
........ V.B. bunlar varken şuanki durumu iyi değil.. Ama bu durum benim için kesinlikle bir karamsarlık oluşturmuyor. geleceğe BÜYÜK UMUTLARLA bakarak yaşıyorum.

Birde Şu GOoGle Spam'cılar için bir çözüm bulsa ve dalgalanmalar yapmasa ...

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu başlıktakileri okuyunca gerçekten işimizin zor olduğunu anladım. Bu ülkeyi kimse yok edemeyecek, zira kendi kendimizi yok edeceğiz. İç karışıklıklarla.

Artık bu tür konuları açanlara;

Dinine mi bağlısın? Banane, git kendi içinde yaşa
Milletine mi bağlısın? Banane, git kendi içinde yaşa
İkisine de bağlı değil misin? Banane, git kendi içinde yaşa
İkisine de bağlı mısın? Banane, git kendi içinde yaşa

diyor ve artık bu tür konuları okumadan geçmeye karar veriyorum.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demokraside
azınlıklar ülkeyi ...
yönetemez

Dinine mi bağlısın? Banane, git kendi içinde yaşa
Milletine mi bağlısın? Banane, git kendi içinde yaşa
İkisine de bağlı değil misin? Banane, git kendi içinde yaşa
İkisine de bağlı mısın? Banane, git kendi içinde yaşa

diyor ve artık bu tür konuları okumadan geçmeye karar veriyorum.
böyle düşünebilirsiniz.Bence KENDİ İÇİNİZDE YAŞAMALISINIZ.Toplum olmak malesef kendi içinde yaşalarla olmuyor.

Şahsen tartışmalardan hoşlanmam bende.Yapıcı sonuç arayanları hariç.Burada sataşmalar olmasın.Temennim bu.

son olarak.

Maddi destek o bölgenin esnaflarını abi diye tabir tabir edilen kişilerin dolaşarak yardım toplamasıyla sağlanmış oluyor. Bu bir alış veriş mi ?
Neyse bu önemli değil aslında ama inkar edilemeyen bir gerçek ortada durmakta ve bunu Fatih Altaylı bir yazısına konu almış. Bahsettiğimiz kişi de zaten kitaplarında apaçık bunlardan bahsederken "hedeflerinden" bunu inkar etmek pek mantıklı bir iş olmasa gerek...

Dostum kusura bakma ama bunu tehdit olarak görenler sadece dine mesafeli olanlar mı ? Kesinlikle HAYIR. bu konuda YANILIYORSUN bence.

Ülkemiz için herşey iyi gidiyor diyorsun ya bence hiçte iyiye gitmiyor neden mi ? O kadar çok neden varki

1-Yoksulluk doğal olarak açlık ( artışta)
2-Gençlerimiz boşuna okuyor. İŞSİZLİK....
3-Yaşam Standartları Düşük
4- Gelir dağılımı DENGESİZ. ( artışta )
........ V.B. bunlar varken şuanki durumu iyi değil.. Ama bu durum benim için kesinlikle bir karamsarlık oluşturmuyor. geleceğe BÜYÜK UMUTLARLA bakarak yaşıyorum.

Birde Şu GOoGle Spam'cılar için bir çözüm bulsa ve dalgalanmalar yapmasa ...
umarım google spamcılarına da çare bulunur.
Bende umutluyum ama gelişmeler olduğunu düşünerek.Yoksa ülke kötüye gidiyorda bende psikolojikman kendimi kandırmıoyrum.

-İşsizlik oransal olarak azalmıştır.Ülkede son yıllarda yeni mezunları da sayıp köylerden işsiz sayılmayan insanların şehirlerde iş tutmaları da sayılınca işsizlik azalmış görünüyor.
-Gelir dağılımı zamanla dzüelecek artık olabildiğince.En azından yeni birşey denenniyor bazı zamlar tek yüzde ile değil düşük maaşlara büyük oran küçük maaşlara büyük % şeklinde.Bu bir miktar denge sağlıyor.
Şimdi sabit kdv yerine uygulanacak geri ödemelerde de aynı sistem uygulanacakmış.
-Ülke borçlardan kurtuldukça işte olacak para da kaliteli yaşam da.
Prof.Aydın Köksal bilişime hayatını harcamış adını vermiş bir Bilim insanı değerimiz olarak Türkiye gelecekte bilişimde ço işler başaracak diyor.Ve bu iş içinde sözü geçen işi bilen birçok insan bu fikirde .Zira genç nüfusumuz var ve bu yöne meyil etmiş.

Şu mesaja harcadığım birsürü zamanıma acıyorum bu manada ama yazma gereği hissettim.Bir arkadaşın güzel bir avatarı var "İşimize bakalım " :)
Lütfen işimize bakalım.

Hepinizi Saygı ve Sevgiyle selamlarım ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5