İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi bende söylüyorum , zamanında türkiye bizans tı ,, eeee nolmuş yani ,, amerika kızılderililerindi , eeeee nolmuş yaniii

problemini çözmeniz için tavsiye ederim
http://www.google.com.tr/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GGLG_en___TR208&q=vatan+haini

Ayip ama... Genel gecerli gorusleri sorgulayan herkese bu damga zaten memlekette vurulmaya baslandi. Fikrin varsa soylersin, ama kimseyi yukaridaki ifadeyle suclamaya hakkin yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Ayip ama... Genel gecerli gorusleri sorgulayan herkese bu damga zaten memlekette vurulmaya baslandi. Fikrin varsa soylersin, ama kimseyi yukaridaki ifadeyle suclamaya hakkin yok.

benimkide gecerli gorusleri sorgulama , ne yani senmi sorgularsın tek , hah komik.

laf oyunu ,uyanıklık ayıp , sıkıştığın zaman hemen , hemen "ama kimseyi yukaridaki ifadeyle suclamaya hakkin yok" diye yazıyorsun , gülünç

iki saattir forumda türkiye yi orduyu suçlayan benmiyim acaba, yazıkkk bee.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimkide gecerli gorusleri sorgulama , ne yani senmi sorgularsın tek , hah komik.

laf oyunu ,uyanıklık ayıp , sıkıştığın zaman hemen , hemen "ama kimseyi yukaridaki ifadeyle suclamaya hakkin yok" diye yazıyorsun , gülünç

iki saattir forumda türkiye yi orduyu suçlayan benmiyim acaba, yazıkkk bee.

1. Sen gorusleri sorgulamiyorsun. Gorusleri sorgulasan, bak kardesim, su vakada sunu demissin, dogrusu budur dersin. Ama sen onun yerine karsi tarafi karaliyorsun.

2. Turkiyeyi ve ordunun herhangi bir politikasini sorgulamak, yanlistir demek sence vatan haini olmak icin yeterli bi sebep mi?

3. Hala laf oyunu yap sekliden gulunc argumanlar uretiyorsun. Istersen yazdiklarimi tekrar oku. Yazdiklarimda anlamadigin bi yer varsa, soyle tekrar anlatayim. Zira anlamadan, karalamaya kalkuyorsun... Eski postlarimida bulup, herif bak ordu dusmani seklide arguman bile urettin. Bak istersen onlarida oku... Benim orduya mi karsi oldugumu yoksa sehit ailelerine devletin sahip cikmamasindan serzeniste bulundugumumu dusun.

bababurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ülke uğruna nice şehitler verildi nice kanlar döküldü niye çünkü VATANIMIZIN içinde yeni bir ülke kurulmak istenmesi sonucu. Türkiye`yi hiçkimse bölemez. Buna cesaret bile edemez. Sen okulunu Türkiye`de okuduysan bil ki bu Vatanı için herşeye göğüs germiş TÜRK ASKERİ sayesindedir. Sen burada Türkçe konuşabiliyorsan kimin sayesinde? Tabiiki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sayesinde.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ülke uğruna nice şehitler verildi nice kanlar döküldü niye çünkü VATANIMIZIN içinde yeni bir ülke kurulmak istenmesi sonucu. Türkiye`yi hiçkimse bölemez. Buna cesaret bile edemez. Sen okulunu Türkiye`de okuduysan bil ki bu Vatanı için herşeye göğüs germiş TÜRK ASKERİ sayesindedir. Sen burada Türkçe konuşabiliyorsan kimin sayesinde? Tabiiki MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sayesinde.

eee tamam... Bende zaten bu ulkeye faydasi dokunmus, gerektiginde canini vermis herkese tesekkur borc bilirim. Emin ol bu sekilde yazan her insan gibi bende bu topraklarda yasayan herkesi seviyorum. Bu ulke icin sehit olmus herkese Allahtan gani gani rahmet diliyorum.

Onlarin ozverileri sayesinde, ozgurce okuyabildigimi biliyorum. Onlar sayesinde Turkce konusabildigimi, aziz turk milleti ve turk ordusu sayesinde oldugunu biliyorum.

Ama su andaki devlet politikalarinin yanlis oldugunuda dusunuyorum. Sorunu cozmek yerine sorunu buyuttugunu dusunyorum, ve sorunun cozumunun ne oldugunuda atalarimizin 1550 den 1908 yilina kadar uyguladigi politikalarda oldugunu savunuyorum.

Nasil anneniz ve babaniz sizin icin onemliyse, sizin varolmanizi sagladiysa, sizin icin cok degerlidir. Ama kusursuz degillerdir. Hata yaparlar. Ayni sekilde bu ulke uzerinde yasamamizi saglayan degerli ordumuzda fanidir, hata yapar. Devlet gorevlileride fanidir, hata yapar. Bunlarin hata oldugunu soylemek kesinlikle vatan hainligi degildir.

bababurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçkimse Ülkemizi doğuda kürdistan vb ifadelerle , laf ile bile olsa bölemez. Şehit kanları Vatan bölünsün diye akmadı. Gerekirse bizde canımız bu uğurda vereceğiz.
"BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR , TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR"

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladıgım kadarıyla protos78 Eşitlik olsun ayırım olmasın diyor. Ben ankaralıyım ve ankarada asla dini ırkı dogulu diye ayırım edeni görmedim doguluda rusda alevide arkadaşım hepside insan Seçim olayında seçilme hakkını alamazsınız dogudaki olaylar yüzünden diyorsun ok hadi buraya kadar iyi herşey Sorum size burda bu dogudan bir parti seçilirse ne verceksiniz halka? bence önce dogudaki o ismini dahi elimle yazmak istemiyorum anladın sanırım önce aday kişiler onu temizlesin düzeltsin sonra adaylık hakkı var seçilir diyebilirsiniz. Avukatlık edemiyor diyorsun nasıl edemiyor var ediliyor yok böyle olay sen bir kaç kötü örnekleri buraya sunmuşsun

Burda siyaset yasakdı fakat en agır konuşmalar geçiyor sorun yaşanır böyle şeylerden

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladıgım kadarıyla protos78 Eşitlik olsun ayırım olmasın diyor. Ben ankaralıyım ve ankarada asla dini ırkı dogulu diye ayırım edeni görmedim doguluda rusda alevide arkadaşım hepside insan Seçim olayında seçilme hakkını alamazsınız dogudaki olaylar yüzünden diyorsun ok hadi buraya kadar iyi herşey Sorum size burda bu dogudan bir parti seçilirse ne verceksiniz halka? bence önce dogudaki o ismini dahi elimle yazmak istemiyorum anladın sanırım önce aday kişiler onu temizlesin düzeltsin sonra adaylık hakkı var seçilir diyebilirsiniz. Avukatlık edemiyor diyorsun nasıl edemiyor var ediliyor yok böyle olay sen bir kaç kötü örnekleri buraya sunmuşsun

Burda siyaset yasakdı fakat en agır konuşmalar geçiyor sorun yaşanır böyle şeylerden

Ben siyasetin yasak oldugunu bilmiyordum. Eger yasaksa zaten bu konudaki son mesajimdir.

Zaten bu adamlara konusma hakki verilmezse durum daha kotu olacak. Kendilerini baska sekilde ifade ediyorlarki, bu bizim icin daha kotu, cunku insanlar oluyor. Ekonomik acidan agir tahribata yol aciyorlar.

Bizim Cumhurbaskani bile Irak'in Cumhurbaskani Kurt diye adamla konusmuyor. Yani yuuuhh artik. Avrupadaki demokrasiler serpildi, sacildi, hosgoru ile doldu... Hosgoru bizim kulturun bir parcasi iken, yuzlerce yildan beri beraber yasayan iki toplulugun en ustundeki gorevli, digerinin sirf kimliginden dolayi kendi ulkesine dolayli zarar veriyor.

Benim savundugum su: Tum azinliklara (kurtler, ermeniler, suryaniler, zazalar ve digerleri ) ve tum dinlere genis haklar taninmali. Eger bu suistimal edilirsede, yargi cezasini vermeli. Ama insan dogasindan gelen en dogal haklar devlet adina kimsenin elinden alinmamali. Hic kimse dini, dili, ve irki yuzunden ikinci sinif insan muamelesi gormemeli. Ben insanlarin dili, dini ve irki yuzunden ikinci sinif insan muamelesi gordugunu dusunuyorum. Bunuda onlarca ornekle acikladim.

Bir ornek vererek dahada acik hale getireyim. Turkiyede devlet imamlari camilere atar. Dolayisiyla islam dinini secmis olan sunni vatandaslarina dini hizmet gorurur. Ama ayni devlet alevi vatandaslarinin cemevi ihtiyacini karsilamaz, yada oraya dini gorevli atamaz. Bu bana gore ayrimciliktir. Cunku herkesten aldigi vergiyi bir gurubu kayirarak hizmet goturmustur. Bu sadece ufak bi ornek. Bu ornegi vermemin amacida beni vatan dusmani haini oalrak tanimlayan bazi insanlara azinliklara karsi nasil ayrimcilik yapildigini gosteren gorusumu en azindan kendi anlayacaklari dilde aciklamak.

Yasinizi bilmiyorum. Buraya birkac ornek koymamin sebebi, guncel olaylarla yapilan ayrimciligi size gostermekti. Bunlardan baska onlarca daha ornek veririm. Ama zaten siyaset yasakmis, bu konudaki son mesajim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Forumda bu tarz konuların tartışılması yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5