İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hile yapmadığım halde sedo paraları sildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

ArKi!

Misafir
Merhaba.
Öncelikle hoşgeldin Malkhaz.
Kendimi tanıtayım. Ben 6 hesabı olan şahıs.. Gerçi 10 / 12 tane var. Sedodan
ayda 3000 € + aldıgım dogrudur. Zamanında hile yaptım. Ancak şu anda yapmadıgımı düşünüyorum.
Yapıyorsamda incelemelerinizde ortaya çıkacaktır.
Eninden boyuna inceleyebilirsiniz :D
helal : Kimsin bilmiyorum ama delikanlı olmadığın belli.
Ben söz vermiştim kendime bu foruma üye olmayacagım diye. Bir seferlik oldum gitti. Zaten yakında banlanırız :D
Benim ismimi yazan, beni şikayet eden herkese teşekkür ediyorum. Sayenizde kendime olan güvenim arttı. Bakın Malkhaz abimiz ne demiş. Hile yapmıyormuşum :D
Kapak olsun size.
Gidin adsenseyede şikayet edin. www.Maxidirectory.com ve bir kaç yabancı sitemden günde 100 $ + kazanıyorum.
Bakalım adsense abimiz ne diyecek. Bakarsınız googledende bi abimiz gelir. Muhahaha
Neyse yazacaklarım bu kadar. Yine buralardayım..
Beni destekleyen herkese teşekkürler. Yarışmacı arki'lere başarılar dilerim..
Kıskananlar Çatlasın ;)

H

helal

Misafir
1- hesabinin incelenmesi tamamlanmamis.
2- neden 12 hesap acma geregi duydun?
3- Kaliteli domain parking servislerinde natural hit cok onemlidir. Senin ve senin gibilerin yaptigi cesitli yuksek hitli sitelerden parkin yaptiklari domainlere linkler veren ayrica domainleri link verdikleri sitelerden alakasiz keywordlara yonlendiren kisilerin parkingte ulastiklari hit kesinlikle kalitesizdir.
4- bu tarz hitler reklam verenlere hic bir zaman fayda saglamaz aksine o domain parking firmasinin prestijini sarsar ve zaman icinde buyuk gelir kaybina sebebp olur. Sedo bu tarz kalitesiz hitlere bir sekilde izin vermeye devam ederse yakinda google de net tavrini koyacak ve daha sert tedbirler almasini istiyecektir. Bu rekabet ortaminda bu zorunluluktur.
4- senin tarzinda calisan cok kisi vardi. Ancak zaman icinde epey azaldiniz. Umarim yakinda sizden eser kalmiyacak.
5- Onemli olan PPC sirketinin global politikasidir. Natural hit agirlikli bir sistme mi kurulmak istneiyor yoksa bu 12 hesabi olan vatandasin yaptigi gibi cesitli linklerden saglanan yapay hitlerle sistm devam ettirilmeye calisiliyor. Bu kararin net ortaya koyulmasi gerekir.

Soylenecek cok soz var ancak problem bir hesap acip hileyle hurdayla 50-100 euro luk gelirini kaybetmenin acisini yasayan insanlarin bagirip cagirmalari degildir. Onemli olan PPC firmasinin tercihini ne yonde yapacak olmasi ve google nin bu tercihe zaman icinde nasil yaklasacagidir. Umarim bu tercih sedo icin guzel sonuclar dogrurur.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Helal; Ben Türkiye'nin en büyük domain satış sitelerinden birinin sahibiyim. Domain alırım, domain satarım, sadece Türkiye içinde değil, yurt dışında büyük domain satışlarım vardır. Senin bu hızı takip edememen doğaldır;) Sedo geçen ay ödememe el koyunca, domainlerimi Afternic'e taşıdım. Ama ben Sedo karşıtı olmadığımı söyledim. Burada sorular soruyorum, kafamdaki şüpheler giderilirse tekrar zevkle çalışırım ben amatör değilim, oturup küseyim.

Neden elinize bir balta alıp taşa vurup duruyorsunuz acaba? Birde kimliğinizi açıklayacak mısınız. Maske takıp etrafta dolanmak pek hoş olmasa gerek.

H

helal

Misafir
Senin bu konularda yeterince donanimli olmadigini dusunuyorum . Ancak yinede seninle tartisabilmem icin durust davranman 1. gerekliliktir. Sen su anda sedo yla calismadigin konusunda YALAN soyledin. Ve bu yalanin icin su ana kadar Malkhaz ve bizden ozur dilemedin. Seni bu durumda nasıl muhatap alip cevap vermemizi bekliyorsun. Senin su anki konumun hic acici degil. Kendinle bir hesaplas oyle gel bence.

Ayrica bu forumda daha onceden yazdigimi ve farkli bir nick kulandigimi nerden cikardin? Sadece duzenbazliga, yalana ve hirsizliga gicigim bu kadari sana yetmez mi? Yetmezse de yetmesin ben devam edecegim sende yalan soylemeye devam et.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ay domainlerimi Afternic'e taşıdım. Geçmişte Sedo ile çalıştığımı zaten belirttim, hatta pozisyonum gereği Sedo'yu Türkiye'de ilk duyanlardanım.. Ayrıca Sen daha önce bu forumda bulunmadıysan kişileri nerden tanıyorsun, yaptıklarını nerden biliyorsun, sallıyor musun, bir de biz burda belki Sedo'yu anlarız, Sedo bizi anlar, belki tekrar çalışırız diye uğraş verirken, sizin amacınız nedir? Hile yapanları mı değişfre etmek? Bunlar zaten ispiyonlanıyor. Siz de ispiyonlayın. Hile yapanlar cezalandırılsın, sonuna kadar destekliyorum. (Kişiliğim ispiyona elverişli değil ama şu durumda karşı da değilim) Neyse kardeş sen takıl ama ben karşımda dolu bir muhatap göremeyince sıkılıyorum. Kusura bakma.

H

helal

Misafir
Bizler senin kisiligini elbette yazdiklarinda ki tutarlilikla olcebiliriz. Bunun disinda elimizde malesef veri bulunmuyor. Sen buralarda yalan soylersen bizde senin yalanci oldugunu dusunuruz. Sen domainleri her yere tasiyabilirsin ancak boyle tutarsiz davranirsan tasiyacak yerin kalmaz bunuda aklindan cikarma.
Malkhaz dun uye oldu bu foruma ancak hile yapan insanlar o kadar aptal ki 2-3 gun onceki mesajlarinda pop actiklarini yazmislar nasil hile yaptiklarini anlatmislar. Biraz arastirmayla kimin ne halt isledigini gorebiliyorsun. Sende birtanem.net domaininle ilgili mesajlar yazmissin. Ama aklina gelmemis su anda o domaini sedoya yonlendirdigin. Sana tavsiyem ucundan kenarindan degil köküna kadar durust ol ki buralarda utanma.

Ayrica kimin kac kurusluk adam oldugunu arama bölümünden cok kolay ogrenebilirsin. Kimler yalan soyluyor kimler hile yapiyor kimler şaklabanlık yapıyor hepsi orda var ben 3-4 saatte neler öğrendim bir bilsen . Belki onlarıda yazarım dur bakalım :)

Z

zeAy

Misafir
sen adam olsan bu foruma kendi kullanıcı adınla yazardın ama değilsin!

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum seninle ağız dalaşına girmek gibi bir niyetim yok. Bütün yorum geçmişimi didik didik herkes okuyabilir. Yorumlarımda kendim pop up açmayı bırak, pop up açanlara kızmışım her defasında. Sedo hakkında insanların yanlış bildiklerini düzeltmişim, hileye girenler konusunda uyarılarda bulunmuşum. Bence tekrar oku. Efendi, domain alanında da PPC alanında da bu foruma en fazla olumlu katkıları olan kişilerden biriyim. Sen kime neden saldıracağını şaşırmışsın.

Eğer bu forumda yeni isen dakika bir foruma gelip ona yalancı buna sahtekar deme cesaretini nereden buluyorsun sen kendinde? Kendine gel, bak işine.

P.S. Bir domain sitem var ve 500 ye yakın domain kayıtlıdır. Bu domainlerin birçoğunun satışından ben komisyon alıyorum. Şahsıma ait domainler Afternic'te parkedilmiştir (bu ay) Meraklılarına screenshotları gönderirim.

Şimdi boş işlerle uğraşmayı bırak, hile yaptığını düşündüklerini, hilecileri özel mesajdan yetkili arkadaşa ilet, onlar gerekli araştırmayı zaten yapıyorlar ve umuyorumki hilecileri temizleyecekler. Sonuna kadar destekliyorum bu tutumu.

H

helal

Misafir
Chatturk- aslina bakarsan seninle tartismaya girmek benim umurumda bile degil. Buna degecegin konusunda inancim da pek az. Problem senin dun aksam dort koldan saldiri modunda durustluk abidesi edasiyla konuya bodoslama dalmanla ilgilidir. Senin basit bir YALANCI oldugunun ortaya cikmasi bu problemi cozdu bak sut dokmus kedi gibi yazmaya basladin . Bu da iyi bir gelisme.

zeay- Efsaneler ölmez isim değiştirir ;) demissin ama ben senin gibi bir isim değişikliklerini seven birisi degilim. Benim derdim yalanci ve hirsizlarla cunku bu adamlar dolayli yollada olsa hepimizin parasini caliyorlar. Sen bu kadar rahatsiz olduguna gore bana biraz anlatabilirsin derdini? Senin uzerinde de bir kac yorum yapma firsatimiz olursa bundan mutluluk duyariz.

Z

zeAy

Misafir
tamam hile yapanlar yüzünden benim paramda bu ay ödenmiyor bende elimden geldiğince bu hile yapanları rapor etmeye çalışıyorum ama senin yaptığın hiçte doğru bişey değil varsa sorunun açık açık söylersin başka isimlerin arkasına saklanıp yorum yapması kolay.. sana tavsiye delikanlı gibi ortaya çık ben buyum de gerçi ben senin kim olduğunu tahmin ediyorum

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalancı deyip durma, normalde serinkanlı bir adamımdır ama ağzımı bozduracaksın en sonunda. Bir insanın ne kadar dürüst olduğunu geçmişi belirler. Bak forumdaki geçmişime, iyi oku. Her yorumumu detaylarıyla oku. Hangisinde dürüstlük dışına çıkmışım? Bu forumu uzun süredir takip edip de, chatturk dürüst bir insan değildir diyen var mı? Sen kimsin? Amacın nedir? Gündem değiştirmek mi? Yırtınıyorsun burada ama ne üdüğün belirsiz be kardeşim, kime ne anlatacaksın... Ben de yeni bir rumuz kaydedeyim sonra başlayayım yazmaya, Ahmet yalancı, Mehmet dolandırıcı. iyi iş. Neyse...

H

helal

Misafir
Chatturk' Alıntı:
Sedo kullanmıyorum. Geçmişte kullandım. Geçen ay parama el kondu. Bir ay boyunca birçok forumda / ve sedoya mail atarak hakkımı aradım ancak hiç bir cevap alamadım. O yüzden artık kullanmıyorum. Ancak bir webmaster topluluğuna ben tanıttım Sedo'yu. Birçok refererım var, ben anlattım sedo yu, ben bizzat üye yaptım. Bir aksaklık varsa ve muhatabım varsa, tartışmak isterim. Elbette yapıcı bir tartışma, amacı çözüm olan.

Sen ya ne dedigini bilmiyorsun yada gozunu hırs burumus ne yazildigini anlamiyorsun. www.birtanem.net domaini sana ait. Ve sen bu domaini su anda sedo parking yapiyorsun. Bende senin yalan soyledigini yaziyorum. Bu iftira mi? Okuyan herkes anladi ne dedigimi sen neden anliyamıyorsun? evet yalan soyledim ozur dilerim de bu konuyu uzatmıyacagim. Ancak sen pişkin pişkin davranmaya devam edersen yüzüne vurup duracagım yalancı oldugunu. Biraz onurlu olalım ya yeter artık.

M

Malkhaz

Misafir
Hesabi sifirlananlara aciklama maili gonderilmeye baslandi. Bunun disinda goruyorumki siz birbirinizi yiyorsunuz.
arki denilen arkadas kimsin bilmiyorum ama iyi kazandigin belli. gecmiste hile yaptim demissin. Delilkanlica bunu soyleyebildigin icin taktir ediyorum seni. Hesabin inceleniyor. senin hesaplarin icin ozeldende bir kac kisi pm atti. hesaplarin incelendiginde ise bir anormallik gorunmuyor.
Ama yinede dikkat etmeni oneririm. Aylik 3000 €/dan olmak istemezsin herhalde.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birtanem.net gibi 500'ün üzerinde domain barındırıyorum sitemde ve bunların özellikle yakın arkadaşlarıma ait olanlarının satışından komisyon alıyorum. Bu forumda herkes kendine ait domainleri mi satıyor? Sen beni bütün forum geçmişimle değerlendireceğine, anlayamadığın bir domain satışına takılıp kalmışsın güzel kardeşim. Domain bana ait değil, yakın geçmişini incelemek istersen, domain sahibi Eren Kafkaslıdır. Yani domainin bana ait olduğu sonucuna nereden vardın? Herşeyi bir kenara bırakalım : birtanem.net domaini ile ilgili bir hile seziyorsan, bunu lütfen Sedo yetkilisi arkadaşa PM olarak ilet, bu kadar basit. Yanlış hatırlamıyorsam, domainin bir hayli hiti vardı, ama yine de hesapta bir hile varsa, Sedo ödemeye el koysun bu beni bağlamaz. Sen neden yırtınıyorsun burda ben onu anlamıyorum. Bütün şüphelendiklerini ispiyonla diyorum sana ve sonuna kadar destekliyorum. Ben bu konuda insanları dürüstlüğe davet ederek, yanlış bilinen gerçekleri yazarak hilecilere engel olmaya çalışmışım (buyrun geçmiş yorumlarımı okuyun) Ben bu şekilde üstüme düşeni yapmışım, sen de ispiyon yoluyla üstüne düşeni yap.

Z

zeAy

Misafir
Malkhaz' Alıntı:
Hesabi sifirlananlara aciklama maili gonderilmeye baslandi. Bunun disinda goruyorumki siz birbirinizi yiyorsunuz.
arki denilen arkadas kimsin bilmiyorum ama iyi kazandigin belli. gecmiste hile yaptim demissin. Delilkanlica bunu soyleyebildigin icin taktir ediyorum seni. Hesabin inceleniyor. senin hesaplarin icin ozeldende bir kac kisi pm atti. hesaplarin incelendiginde ise bir anormallik gorunmuyor.
Ama yinede dikkat etmeni oneririm. Aylik 3000 €/dan olmak istemezsin herhalde.
gelecek cevabı dört gözle bekliyorum gelen cevaba göre sedonun gerçekten iyiyli kötüyü ayırt edip edemiyeceğini göreceğiz alexada 24.000 sırada bulunan googleda 16.000 indexli sayfası olan günlük 45.000+ tekili olan her ay 10.000 GB bw sınırını aşan bir site aylık 860€ kazanıyor ve natural olmayan trafik denip buna el konuluyor sedo göster kendini bakalım

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgili domainin benle alakası yok bu bir. Domainin hiti vb bir hile seziyorsan tekrar söylüyorum, ilgili arkadaş burada ilet. Herhangi bir hile tespit ediliyorsa domain de ödemesi kesilir ve bu beni hiçbir şekilde bağlamaz. Ya sana niye bırakıyorum ki;

Malkhaz birtanem.net adlı domaini inceleyip, hile olup olmadığına bakar mısın.

A

ArKi!

Misafir
helal :
1 : Domainler istenildiği kadar incelensin.
2 : Sanane ? Istersem 15 hesap açarım. Burası bir sedoyu birde beni bağlar.
3 : Kalitesizde olsa gonderiyorum hit. Ve karsiliginda inceleniyor ve ayda 3000 küsür € hakettiğim söyleniyor ve paramda gönderiliyor. Kıskandıysan gel sanada bi çay ısmarlayayım :D
4 : Boş laf..
5 : Yukardakiler yeterli.

Ek olarak : tesekkurler Malkhaz inanki hile yapıyor olsam şimdide yapıyorum yazarım. Ama yok yapmıyorum. 100 Küsür domainim var.. Hangi birisiyle uğraşayım. Siz bir kontrol edin. Varsa üç kağıt yaptıgım silersiniz.
Her zaman söylemişimdir. Para bana koymaz. Ama düşmanıma batar ;)

H

helal

Misafir
Chatturk' Alıntı:
İlgili domainin benle alakası yok bu bir. Domainin hiti vb bir hile seziyorsan tekrar söylüyorum, ilgili arkadaş burada ilet. Herhangi bir hile tespit ediliyorsa domain de ödemesi kesilir ve bu beni hiçbir şekilde bağlamaz. Ya sana niye bırakıyorum ki;

Malkhaz birtanem.net adlı domaini inceleyip, hile olup olmadığına bakar mısın.

birtanem.net domaininin yuzde 99 hile yaptigini dusunuyorum ancak sen yuzde 100 üçkağıtçısın bu kesinleşti . Seni şark kurnazı hemen whois değiştiricen bizi kandırıcan şaban herkes senin gibi:)

L

loq

Misafir
acıklama maillı olarak bu geldi ;

Hello,

Thank you for your reply. We have checked our data again and compared it
with the information you provided. We are sorry to say that we could not
find any correlation between the figures you sent us and the statistics that
we have in our system.

As a result, we are withholding your parking revenue until such a time as you
can provide us with concrete evidence that your statistics are not fraudulent.

We have blocked you from the parking program. You can continue to sell
and buy domains, but you will not earn any revenue from your parked domains.

We look forward to hearing from you in the future on this matter.

Sincerely,

ama anlamadım ingilizcem pek iyi diyil

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
helal' Alıntı:
birtanem.net domaininin yuzde 99 hile yaptigini dusunuyorum ancak sen yuzde 100 üçkağıtçısın bu kesinleşti . Seni şark kurnazı hemen whois değiştiricen bizi kandırıcan şaban herkes senin gibi:)

Sakın insanları yargılamaya kalka, bu senin haddin değil. Senin hileli olduğunu düşünüyor olman kimsenin umrunda değil. Sedo bu domainleri inceliyor ve onların ne dediği önemli. Bu domainin ödemesini alıp almadığını bilmediğim gibi umrumda da değil ama eğer bir hile varsa bunun kararını Sedo verir /vermiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5