İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hile yapmadığım halde sedo paraları sildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatturk' Alıntı:
Tahtakale ve Murat yanlış anlamadan dolayı kırıcı mesajlar yazmaya başlamışsınız. Bence gerek yok, arkadaşsınız sonuçta. Tahtakale ödemesini almayan insanların gergin olması doğal o yüzden senin alttan alman daha mantıklı olacaktır ;) Geçmiş mesajlarınıza bakacak olursak ikinizde yeterince olgun ve takdir ettiğimiz insanlarsınız.

İşte biz bu çelişkilerin sebebi nedir onu anlamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar teknolojilerinin yetersizliğinden dolayı hile yapanlarla dürüstler ayırdedilememiş ki diğer çelişkiler üzerinde konuşalım. İşini 4/4 lük yapanlarında parasına el konduğu için, biz burada sağlıklı tartışamıyoruz ve ortam geriliyor.

İşine gelmeyen domain panelinden domainlerini silsin demek kolay. Ama o kadar amatör değiliz, ben bu ay Sedo kullanmadım ama varsa bir çözümü dinlemek ve domainlerimin bir kısmını tekrar oraya parketmek isteyecek, tekrar insanları refer edecek kadar profesyonelim. Malkhaz adlı arkadaşın da yorumlardaki kişisel kavgaya çevrilebilecek cümleleri seçip cevaplamak yerine, genel olarak eletrilerimize kulak verip, yapıcı eleştrilerimizi cevaplaması hepimizin yararına olacaktır diye düşünüyorum.

Chatturk haklısın galiba. Neyse ben yazdıklarımın ne olduğunu biliyorum. ama ateşleyecek yazıyı yazmasaydı tabi bende tartışmak istemezdim. o yazdığı sözü geri alır ve özür dilerse bende özür dilerim....

şimdilik kaçıyorum akşama görüşürüz...

Sanitarium

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Google'a hep beraber mail atalım Sedo hile yapmadığımız halde paramızı ödemiyor, paraları cebine indiriyor diye. Sedo bizi sallamıyor mail atıyoruz cevap yok. O zaman bizde hakkımızı reklam verenden ararız... Burda boşuna nefesinizi tüketmeyin bizim burda yazdıklarımızla birşey değişmiycek. Eğer adamların umurunda olsaydık bu kadar kişinin hesabını sıfırlayıp tepkimizi çekmek istemezlerdi. Sedo'yu bu ay son kez deniycem eğer yine aynı sorun olursa yapıcaklarıma kimse inanamıycak, bütün dünya'ya duyurucam yaptıkları rezilliği.

T

tahtakale

Misafir
*********************** editledim.
Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum, özür dileyecek bir durumda görmüyorum!

Size iyi paylaşımlar arkadaşlar.Bu konu altına daha fazla mesaj yazmak istemiyorum.
Zaten emin olunki Malkhaz arkadaşımızda bir süre sonra buraya mesaj yazmaktan bıkacak. Benim başından beri anlatmak isteğim şey, Türkçe destek alabileceğiniz bir arkadaşı yakalamışken, onun nimetlerinden faydalanmanızdır.Yabancı forumlardada Sedo mağdurları var ama foruma mesaj atan bir sedo yetkilisine kimse bu kadar yüklenmiyor.

M

Malkhaz

Misafir
Chatturk' Alıntı:
Tahtakale ve Murat yanlış anlamadan dolayı kırıcı mesajlar yazmaya başlamışsınız. Bence gerek yok, arkadaşsınız sonuçta. Tahtakale ödemesini almayan insanların gergin olması doğal o yüzden senin alttan alman daha mantıklı olacaktır ;) Geçmiş mesajlarınıza bakacak olursak ikinizde yeterince olgun ve takdir ettiğimiz insanlarsınız.

İşte biz bu çelişkilerin sebebi nedir onu anlamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar teknolojilerinin yetersizliğinden dolayı hile yapanlarla dürüstler ayırdedilememiş ki diğer çelişkiler üzerinde konuşalım. İşini 4/4 lük yapanlarında parasına el konduğu için, biz burada sağlıklı tartışamıyoruz ve ortam geriliyor.

İşine gelmeyen domain panelinden domainlerini silsin demek kolay. Ama o kadar amatör değiliz, ben bu ay Sedo kullanmadım ama varsa bir çözümü dinlemek ve domainlerimin bir kısmını tekrar oraya parketmek isteyecek, tekrar insanları refer edecek kadar profesyonelim. Malkhaz adlı arkadaşın da yorumlardaki kişisel kavgaya çevrilebilecek cümleleri seçip cevaplamak yerine, genel olarak eletrilerimize kulak verip, yapıcı eleştrilerimizi cevaplaması hepimizin yararına olacaktır diye düşünüyorum.
Pek yapici oldugunu dusunmuyorum. Tamam profosyonel olabilirsin. Ben bildiklerimi paylasiyorum zaten.
Genel olarak hesaplarin sifirlanmasi konusunda sunu soyleyeyim : (Bastan beri soyluyorum ama anlamiyorsunuz)

Sedo onune gelenin hesabini sifirlamaz. Ama en ufak hatasini buldugu kisinin hesabini sifirlar.
Sedo hile yapanlarin hepsinin hesabini sifirlamaz. Cunku hile yaptiklarini anlmamistir. Simdi diyeceksinizki "demekki o teknolojiye sahip olamayacak kadar amator bir kurum sedo". Evet o teknolojiye kimse sahip degil. Bakin adsense.ws diye bir site vardi. Su anda en profosyonel, en guvenilir sistem googleninki. Ancak bu adsense.ws sitesinde 10$ a karsilik yuksek oranlarda para kazanmak vaadediliyordu. Nitekim oylede oldu. Tanidiklarim o siteye 10 $ para odediler ve ay sonu extradan googleden 110 $ para aldilar.
Google bunu nasil engelleyebilirdi? Buyurun bana bunun cevabini verin. Ornek : Sitenizde 1000 gosterim olurda 50 tiklama olursa sedo bu durumdan suphelenir. Ve isin arkasinda baska gercekler arar. Buda su demektir sizi sevmeyen birisi sitenizi framede gosterir. Boyutunuda dusurur. Gosteriminiz cok olur ama tiklanma orani az olur. Bunu sedo nasil engelleyebilir? Sayfanin iframede gosterilmesini engeller diyemezsiniz. Cunku bir cok domain sahibi park sayfasini iframede aciyor. Dolayisiyla bana gore sorumlu tamamiyle kullanicilar. Ilk mesajimdada yazdim. Turkiye disinda hic bir ulkede parasini alamayan insanlar bu kadar fazla degil. Oysa turkiyede kac tane site parkediliyorki? Bunu kendi icinizde eritmeniz gerekir. Ben dedimki bana iletin hile yapanlari. Ben ispiyoncu degilim diyenler oldu. O zaman hesabinizin sifirlanmasina, baskalarinin hakkinizi yemesine siz destek oluyorsunuz. Once siz. Sonra sedo. Sedo bu kadar domaini kontrol edemiyor. Ancak sikayet geldiginde hemen isleme aliniyor.

Benden bu kadar.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
*********************** editledim.
Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum, özür dileyecek bir durumda görmüyorum!

Size iyi paylaşımlar arkadaşlar.Bu konu altına daha fazla mesaj yazmak istemiyorum.
Zaten emin olunki Malkhaz arkadaşımızda bir süre sonra buraya mesaj yazmaktan bıkacak. Benim başından beri anlatmak isteğim şey, Türkçe destek alabileceğiniz bir arkadaşı yakalamışken, onun nimetlerinden faydalanmanızdır.Yabancı forumlardada Sedo mağdurları var ama foruma mesaj atan bir sedo yetkilisine kimse bu kadar yüklenmiyor.

Son bi şe söylim : sen o ilk yazdığın mesajındaki cümleyi kullanmsaydın bunlar olacak mıydı ???

neyse senin tarafından bi sorun yoksa bende hiç yok zaten. bütün yazdıklarımın arkasındayım özür dilemediğin sürece....

Edit : kimse bu kadar yüklenmiyo demişsin. çünkü bu konulara kolay kolay cevap vermiyor yetkililer. örnek : http://www.dnforum.com/showthread.php?t=89535

L

loq

Misafir
Malkhaz

ödemelimizi alıcakmıyız alamıyacakmıyız forsale seklinde link verdik

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Malkhaz' Alıntı:
Sedo/da kac hesabiniz var ? Yada bu foruma uye olupta 1 tek hesabi olan, baskasinin para istemedigi bir paypal'a, veya bankaya para isteyen kac kisi var ?

Kendi adıma 1 hesabım var, kendi hesabıma istiyorum ve kendi paypal gerek olursa isteyebilirim.
2 ay önce trafik mailli aldım ne demek istiyorsunuz, istatistikleri zaten sizde diye mesaj attım, incelendi ve düzeldi sorun.
bu ay tekrar geldi, sunucu ile ilgi problemlerden dolayı sorunlarımız çıkmış, cpanel reject kullandığımızdan, ki bunu kullanmak yasak değil, site bazı günler hiç trafik almamış gözüküyor buda sunucu reject etmediğinden meydana gelen bir arıza. ve hesap ilginç bir şekilde sıfırlanmış, niye sıfırlandığı hakkında veya benim gönderdiğim maille cevap verme tenezüllünde bulunulmamış.

Üstüne tekrar ne olduğu sorduğumda ki üzerinden 3 gün geçti hala bir cevap alımış değilim, cevap verme gereği duyulmamış.
günlük 10.000 üstünde tekili olup park etmiş kişilerin bile hesapları eğer sıfırlanmışsa, bunun gerçek olduğunu ki sedo da biliyor olmalı, bir haksızlık Türk webmasterlarına yapılıyor sanıyorum.

Biri gelir biri gider ne olacak...
Sedo hile yapıldığını düşünülen hesapları komple sıfırlayarak çok yanlış yapıyor. En kötü ihtimalle istatistikler kendilerinde olduğuna göre bunlardan eğer sahte bir şey varsa onu ayırt edip silebilecek bir güçte olması gerektiğini düşünüyorum.

Kendi adıma: Sitem http://www.sedoparking.com/domain.com şeklinde reject ediliyor.
Sitemin sedo parkingde açılan sayfası genel bir portal sayfası, hiç bir reklam yok. adam oraya zorla girmiş olsa bile, portal sayfasını görünce bir linke tıklayacak ondan sonra açılan sayfada tekrar bir reklama tıklayacak ve ondan sonra bana reklam tıklaması oldu diye hesabıma bir tık yazılacak. yok böyle bir şey kimse bunu yapmaz zorla geldiği sayfada 3 kez sayfaya bakmaz hiç akıllıca bir şey değil bu.

sitenin sayfa gösterimi günlük 500 üstünde ve tıklama oranı %40 üstünde yani adamlar siteye geldiğinde niye ise sitede geziyorlar domainle ilgili bir şeyler arıyorlar.

Ziyaretçilere mesaj atacam sitemde fazla gezmeyin sedo kızıyort diye ama ziyaretçileri bulamadım bir türlü, adamalr sitede geziyor diye suçlu olduk.

Sonuç: Yarıldım.... Site ziyaretçi alıyor diye doğal trafik değil diyecekler %100.

Serbülent Daşkın

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo yetkilisine bir sorum var :

sıfırlanan hesapların ayın 15'ine kadar geri dönüşü var mı kesin olarak ?

M

Malkhaz

Misafir
Aforizmalar' Alıntı:
sedo yetkilisine bir sorum var :

sıfırlanan hesapların ayın 15'ine kadar geri dönüşü var mı kesin olarak ?
Evet var. Ama daha fazlada surebilir.
oyuncu : Turk/lugun onuruna yakisacak sekilde bana yemin edebilirmisin sedo/da hic hile yapmadigina dair? Eger edersen account name/ni isteyecegim. Ve domainlerinide. Seninle ayni ip/den sedo hesabina login olanlarin accountlarinida tek tek inceleyecegim.
Ayrica turklere karsi yapilmis birsey soz konusu degil. Evet en fazla hesabi sifirlanan turkler. Ancak en fazla hile yapanlarda turkler. Bunu kimse inkar edemez. Turklerin %70 'înden fazlasi hile yapiyor ne yazikki.

T

tahtakale

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
Edit : kimse bu kadar yüklenmiyo demişsin. çünkü bu konulara kolay kolay cevap vermiyor yetkililer. örnek : http://www.dnforum.com/showthread.php?t=89535
Ben son bişey söylemiyorum...

Dnforum ve diğer forumların yakın takipçisiyim.
Verdiğin url adresinde ki soru soruşları ile buradakileri bir karşılaştırmalısın.benim anlatmak istediğimde bu zaten. Cevap aramak ile yüklenmek arasında ki dengeyi kurmak lazım.

L

loq

Misafir
Sayın Malkhaz forsale olarak ilan verdim ödemem silindi hile olara geciyorsa belirtin lütfen

M

Malkhaz

Misafir
loq' Alıntı:
Sayın Malkhaz forsale olarak ilan verdim ödemem silindi hile olara geciyorsa belirtin lütfen
Sadece for sale - adres.com olarak verdiysen hile degil. Ancak kizlari gormek icin for sale adres.com gibi link verdiysen yasak. bu kizlari gormek icin degilse mp3 indirmek icin yazarsanda gecerli.
amac belirtmemen gerekiyor.
Bu arada sordugum bir sorunun cevabinida halen alamadim. Gectigimiz sayfalarda sedoda 6 hesabi olupta 2 tanesinin sifirlandigini , 4 tanesinin odenecegini yazan arkadasin domainlerinden herhangi birisini bilen yokmu?

M

Malkhaz

Misafir
loq' Alıntı:
su sekilde verdim
FORSALE
wwww.domain.com
Domainin kayit tarihi nedir ? Daha once hic site olarak kullanildimi ? Browser girisi varmi ? Yoksa sadece linklerdenmi gelen oluyordu ? Bunlarda onemli faktorler.

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evt kendi adıma tek hesabım var. Yemin etmeme yada başka bir şeye gerek.

Hile varsa bu hile yapılan hileler kolaylıkla belirlenir ve siliniz tüm hesabı silmek çok anlamsız.

Kendi hesabım dışında başka hesaplara girişim var, fakat bu hesapların bana ait olduğunu göstermez ki değil zaten. Bu forumdaki bir çok kişi 3-5 kişi ile arkadaş yada 10-20 ile ticari olarak iş yapmaktadır. Bende az çok sunucumda bulunan kişilerin hesaplarına bir çok kez girmişimdir. Sanırım burdaki bir çok kişi (host veya sunucu işi yapanlar) bunu yapmıştır. sedo, google adsense, adbrite, updated, afternic, trafficparking vs gibi sitelerde başkalarının hesaplarına girmişimdir, kendilerinin bilgileri dahilinde.

Güvenilirlik düzeyinim yüksek olduğunu ve sizin yada başka bir firmanın hesabını ne yazdığını ne cevap geldiğini okumuş yada hesap bilgilerini incelemişimdir.
Sizinde güvenilirliğinizi kanıtlamak anlamak için 3-4 bin tekilli sitenin tüm bilgilerini verip siteleri inceleye bileceğinizi ondan sonra park etmek istediğimi bile yazım ama yok, cevap yok.

Eczacı Serbülent Daşkın
Tolunay Eczanesi
Aydın Çarşısı No:38
Batıkent /ANKARA
H.Ü.Eczacılık Fakültesi 1999 mezunu

L

loq

Misafir
domain kayıt tarihi : 23-mar-2004 daha önce site olarak kulanıldı Browser girisi var ama daha çok forsaleden giriş yapılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5