İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hile yapmadığım halde sedo paraları sildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatturk' Alıntı:
Bu forumda okudum; bir arkadaş bilgisayar alacağım diyordu, hayal kırıklığına uğradı, birisi evine ekmek götürecek, hayal kırıklığına uğradı, birisi kredi kartı borcunu ödeyecek, hayal kırıklığına uğradı vs vs vs. Bu işler oyuncak değil ki, ticaret bu. Bir ay boyunca sedo ya domainlerini park edeceğine, başka bir yolla aynı para kazanılabilirdi. İnsanlar sedo ya güvendi ama sedo ne yapıyor : teknolojimiz yetersiz, lütfen ispiyonlayın vs ile çözüm bulmaya çalışıyor ama birçok Türk'ü çoktan mağdur etmiş zaten. Sedo düzenli herkese cevap verse kimse bu kadar dolmazdı ama cevap vermiyor her zaman. Malkhaz kardeşimize sorular olması doğaldır. Türklerin yarısının parasına el koyup Türklerin arasına gidersen, seni davul zurna ile karşılamaz kimse. Biz soracağız, onlar cevaplayacak ve aksaklıkları gidermeye çalışacağız. Onlar da kazansın Türklerde... Gerekli açıklamalar yapılmazsa, yetişkince/mantıklı çözümler bulunmazsa hergün daha fazla insan ayrılacak Sedo dan. Bizim için de kötü Sedo için de...

işte en kötüsü bu. hep dile getirdim. eğer sitem sedoda olmasaydı ayda 300 $ adsense'den kesin alacaktım. şimdi ben sedo'ya ne diyeyim ?

T

tahtakale

Misafir
Chatturk' Alıntı:
Bu forumda okudum; bir arkadaş bilgisayar alacağım diyordu, hayal kırıklığına uğradı, birisi evine ekmek götürecek, hayal kırıklığına uğradı, birisi kredi kartı borcunu ödeyecek, hayal kırıklığına uğradı vs vs vs. Bu işler oyuncak değil ki, ticaret bu. Bir ay boyunca sedo ya domainlerini park edeceğine, başka bir yolla aynı para kazanılabilirdi. İnsanlar sedo ya güvendi ama sedo ne yapıyor : teknolojimiz yetersiz, lütfen ispiyonlayın vs ile çözüm bulmaya çalışıyor ama birçok Türk'ü çoktan mağdur etmiş zaten. Sedo düzenli herkese cevap verse kimse bu kadar dolmazdı ama cevap vermiyor her zaman. Malkhaz kardeşimize sorular olması doğaldır. Türklerin yarısının parasına el koyup Türklerin arasına gidersen, seni davul zurna ile karşılamaz kimse. Biz soracağız, onlar cevaplayacak ve aksaklıkları gidermeye çalışacağız. Onlar da kazansın Türklerde... Gerekli açıklamalar yapılmazsa, yetişkince/mantıklı çözümler bulunmazsa hergün daha fazla insan ayrılacak Sedo dan. Bizim için de kötü Sedo için de...
Adam bir parça yardımcı olabilmek için buraya gelmiş.Siz komple sorguya tutuyorsunuz.Bilgisayar alacak olan veya ekmek alacak olanlardan da çok sayıda hile yapan var.Bence de bazı teknik detaylar konusunda fikir alışverişi yapın ama adamında üstüne bu kadar gitmeyin!!! Adam Forumda hem Sedo, hemde kişisel mail adresini vermiş.Oraya mail atın ve yardım talebinde bulunun.
Her zaman resmi dili kullanın.Her ne olursa olsun resmi dil dışına asla çıkmayın.
Kalkıpta bazı arkadaşlar gibi yabancı forumlarda da çat pat ingilizce ile "Sedo Out" gibi çocukça mesajlarda atmayın!

W

w0w

Misafir
tahtakale' Alıntı:
Adam bir parça yardımcı olabilmek için buraya gelmiş.Siz komple sorguya tutuyorsunuz.Bilgisayar alacak olan veya ekmek alacak olanlardan da çok sayıda hile yapan var.Bence de bazı teknik detaylar konusunda fikir alışverişi yapın ama adamında üstüne bu kadar gitmeyin!!! Adam Forumda hem Sedo, hemde kişisel mail adresini vermiş.Oraya mail atın ve yardım talebinde bulunun.
Her zaman resmi dili kullanın.Her ne olursa olsun resmi dil dışına asla çıkmayın.
Kalkıpta bazı arkadaşlar gibi yabancı forumlarda da çat pat ingilizce ile "Sedo Out" gibi çocukça mesajlarda atmayın!

Umarım bizim yaşadıklarımızı yaşarsın o zaman sen sedo allah razı olsun dersin bizde alkışlarız seni.

T

tahtakale

Misafir
w0w' Alıntı:
Umarım bizim yaşadıklarımızı yaşarsın o zaman sen sedo allah razı olsun dersin bizde alkışlarız seni.
Dostum bu ay benimde ödenmiyordu, Ed arkadaşa bir mail daha attım, durumum değerlendirildi ve ödeme alacağıma dair mail geldi.Bende teşekkür ettim, bitti gitti...
Ayrıca ben Sedo'ya kazanç kapısı olarak bakmıyorum, orası domain satış sitesi.

W

w0w

Misafir
Tamam bende domaini satarken hilesiz olarak 700 ytlnin üstünde para kazandım ama gelmedi. O yüzden msg atıoruz. Yoksa bunun kazanç kapısı olmadığını ilk söyleyenlerden biri benim neyse umarım yaşamazsın..

T

tahtakale

Misafir
w0w' Alıntı:
Tamam bende domaini satarken hilesiz olarak 700 ytlnin üstünde para kazandım ama gelmedi. O yüzden msg atıoruz. Yoksa bunun kazanç kapısı olmadığını ilk söyleyenlerden biri benim neyse umarım yaşamazsın..
Dostum bende bişey demiyorum ki,
Mail at adamlara, hatta tüm alt departmanlara da cc. yap.
CC yapmak herzaman avantajlıdır.

+ Şunu genel olarak yazıyorum:
Bir çok arkadaşın paraları banka da hesaba değilde isme gidiyor.Herkes de param gelmedi ne zaman gelir diye mesaj atıyor.Öncelikle bankadan isminize ödeme gelip gelmediğini kontrol edin...

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.

tahtakale sen paranı alacağını belirtmişsin, almayacak olsaydın sen de haksızlığa isyan ederdin bu bir. İkincisi sen kazanç kapısı olarak bakmıyorsun ancak internet bu ülkede artık bir sektör ve insanlar ekmeğini bu sektörden kazanıyor. Sedo'nun para ödememesi bir ay çalışıp maaşını alamamaya benzer. Hobi olarak yapan pek insan yok.

Bizim tartıştığımız şey basit; dürüst ve hile yapanlar ayırt edilemiyor. Arkadaş ilk mesajında bunu kabul etmiş. Şimdi ben bu durumu şöyle izah edeyim : Mahallede hırsızlıklar başlıyor, Sedo polis burada ve hırsız avına çıkıyor. Ancak kimin hırsız kimin dürüst olduğunu anlayamamaya başlıyor çünkü hem mahallenin nüfusu hem de hırsızların sayısı artmış. Sedo/Polis buna ne çözüm bulmuş : hırsızı da dürüst vatandaşı da toplayıp nezarate atıyor. Herhalde durum bu örnekle anlaşılmıştır :p Hangi sektörde, hayatın hangi alanında böyle çözüm görülmüş. Haklıyı haksızı ayırt edemeyince çaresiz kalıp hepsini cezalandırarak çözmek hangi platformda, hangi dinde, hangi ideoloji de var söyler misiniz.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar durum zincirleme.. hile yapanları bir kenara atıyorum, hile yapmayıp da siteleri için ben ve benim gibi dedicatedve hosting sağlayıcılar ile çalışıp maliyetlerini kurtaramayan bir çok kişi var burada mağdur. dolayıs ile sektör darbe alıyor.

ayrıca tahtakale dostum, emin ol sedoyu kazanc kapısı olarak kulanan bir çok kişi var ben de kullanıyorum, açıkcaıs 100 küsür kullanmadığım domain var neden boş dururken para kazanmasın?
sevindirici bir olay sedo'da çalışan birinin buraya gelip isyanlara kulak vermesi. Geçmiş vakit bana 1 kez oldu sedonun trafik ispatı istemesi ve sonraki aylarda 2-3 kat gelirin artmasına karşın hicbir aykırı mail gelmedi. Bu tabiki haksızlığa uğrayanların yanında değilim demek değil, örneğin zeynellerinkisi külli ve sedonun yaptığı çok büyük bir hata ve en az 40-50 sedo user'i etkileyecektir, adamların tüm istatistiklerine vakıfım hatta ve hatta mrtg raporlarınıda sürekli inceliyorum canavar gibi trafik yiyorlar ve 0 illegalite, sedonun "hile saptama merodolojisinde" sorun olduğunu düşünmekteyim. %99 alt yapı sorunu var ve manual olarak hile tespiti yapmaya çalışıyorlar dolayıs ile arada kaynayanlarda oluyor.. yeteri kadar user kaybettin sedo.. artık düzelt sistemini ;)

T

tahtakale

Misafir
Chatturk' Alıntı:
tahtakale sen paranı alacağını belirtmişsin, almayacak olsaydın sen de haksızlığa isyan ederdin bu bir. İkincisi sen kazanç kapısı olarak bakmıyorsun ancak internet bu ülkede artık bir sektör ve insanlar ekmeğini bu sektörden kazanıyor. Sedo'nun para ödememesi bir ay çalışıp maaşını alamamaya benzer. Hobi olarak yapan pek insan yok.

Bizim tartıştığımız şey basit; dürüst ve hile yapanlar ayırt edilemiyor. Arkadaş ilk mesajında bunu kabul etmiş. Şimdi ben bu durumu şöyle izah edeyim : Mahallede hırsızlıklar başlıyor, Sedo polis burada ve hırsız avına çıkıyor. Ancak kimin hırsız kimin dürüst olduğunu anlayamamaya başlıyor çünkü hem mahallenin nüfusu hem de hırsızların sayısı artmış. Sedo/Polis buna ne çözüm bulmuş : hırsızı da dürüst vatandaşı da toplayıp nezarate atıyor. Herhalde durum bu örnekle anlaşılmıştır :p Hangi sektörde, hayatın hangi alanında böyle çözüm görülmüş. Haklıyı haksızı ayırt edemeyince çaresiz kalıp hepsini cezalandırarak çözmek hangi platformda, hangi dinde, hangi ideoloji de var söyler misiniz.
Dostum, buraya kazanç kapısı olarak bakınca zaten işler değişiyor.Google'dan hit alan bir siteyi Sedo'ya park edersen 20 gün sonunda google'dan hit alamamaya başlarsın.Bu siteyi çeşitli linklerle beslersen, hitin artmaya başlar.
Özellikle bazı arkadaşlarımız, süper rus kızlar (for sale), Liseli Kızlarla Se..(for sale) diye link atıyorlar.zaten kafadan ilk hile de bu.Bu forumda hile yaptığını açık açık söyleyen tek kişi var.Bilen bilir, arayan bulur.

Sedo bana paramı ödemezse ne yaprım? Önce mail atar durumu sorarım.
Maili tüm departmanlara yollarım (ceo dahil)
Hile yamadığım halde ödeme alamıyorsam, bırakırım.
Sonuçta, elimde karşılıklı imzalanmış ticari bir sözleşme yok.Almanya da olsaydım Aile avukatına durumu bildirir, yardım isterdim.

Bugün google adsense sizi haklı veya haksız atarsa, ne yapabilirsiniz?
Adam hile yaptın, reklamına tıkladın diyor, başka detay vermiyor.
Hepinize Allah rahatlık versin...

Üzmeyin kendinizi, benimde zamanın da 700$'lık cj çekim gelmedi :rolleyes:

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
benim asıl üzüldüğüm giden değil gelecek olanlar.
Bende en çok sana üzüldüm.O kadar çok şey yazdın ,çizdin millete yardımcı oldun ama bu başlığı açanda sen oldun...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"kaderin cilvesi" tabiri bu olayı en güzel şekile açıklıyor. önümüzdeki maçlara bakacağız artık :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın malkhaz Şimdi biz kime anlatacağız durumumuzu?? natural bir şekilde kazandığımız paralar bir anda siliniyor ve bize sen şurada hata yaptın diye bir mail dahi gelmiyor???? Sedo her ay bunumu yapacak???? bizi biraz bilgilendirirmisiniz???

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lovemove' Alıntı:
Sayın malkhaz Şimdi biz kime anlatacağız durumumuzu?? natural bir şekilde kazandığımız paralar bir anda siliniyor ve bize sen şurada hata yaptın diye bir mail dahi gelmiyor???? Sedo her ay bunumu yapacak???? bizi biraz bilgilendirirmisiniz???

İşin acı kısmı bu. Size bir otomatik mesaj geliyor. Trafiğiniz doğal değildir, paranıza el kondu, Selametle... Hepsi bu. Şimdi hangi insan oğlu (eğer ciddi domainleri-trafiği varsa) bu trafiğini riske atıp, Sedo'da devam eder ki? Bir ay boyunca on binlerce hit gönderin ama basit bir mail ve herşey gitti. Adamlara bedava on binlerce hit göndermiş oldunuz ama karşılığı yok. Neden yok deyince cevap yok. Nasıl bir ticaret anlayışı bu. Geçen ay parama el konunca bir hafta cevap alırım diye bekledim, baktım cevap filan yok 40-50 tane domainimi parking servislerinden kaldırdım. Aynı domainleri başka bir parking servisine ekledim ve paramı sorunsuz aldım. Sedo bu şekilde user kaybedeceğinin acaba farkında değil mi? Yoksa son aylarda karnı çok mu doydu? Yarın birgün acıkır yine eğer user kaybederse... Belki de bu arkadaşı Türkiye pazarını kaybedeceğini anladığı için göndermişlerdir kimbilir... Buralara kadar gelmişken bir çözüm üretir inşallah.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
Görmezden geleniniz çok...
Peki Ns leri yonlendirip, domaini satışa çıkartığp aynı gün işlemlere başlayanların hakkı ne olacak. Evet 800 küsür euro ödemedikleri domaini sattım sedoda. Satış işlemleri devam ederken kazanılan paradır 800 euro. Bir anda çıkmış karardır zaten satmak. Ben satana kadar parkedip parasını alamadıktan sonra bu site ne iş yapar.

Sabırlıyım çünkü bu forumda a dan z ye herkes bilir hileyle işimiz olmaz olamaz olmadı olmayacak.

Themp3king Eski Domain Yonetimi (sattık ya :) )
Hzgroup@haymac

M

Malkhaz

Misafir
Chatturk : Gecmisinin parlak olmadigini dusundugunuz bir parking sitesini gecmiste kullandiginizi yazmissiniz. Bu daha celiskili. Madem sedo/num gecmisi parlak degil gecmiste neden kullandiniz sedo/yu diye sorayim.
Jabba : Gulunc oldugumuzu zannetmiyorum. Her parking sitesinin harci degildir reklamlarini google gibi bir yerden almak. Park halindeki en fazla domaini barindirmak.
Chatturk : Ben davul, zurna ile karsilanmak istemedim zaten. Bende uzuluyorum kazanclarin sifirlanmis olmasina. Ama kisisel olarak ne yazikki elimden birsey gelmiyor. Birde biz soracagiz, onlar cevaplayacak yazmissiniz. Uzgunum herkesin her sorusunu cevaplayacak kadar zamanim olmuyor. Ayrica hep siz sorarsaniz benim burada olusumun cok fazla bir anlami kalmiyor. Ben sorduklarima pek yanit alamiyorum. Ayrica sedo kimseyi zorla tutmuyor. Kolayca panelinizden domainlerinizi silebilirsiniz. (Bunu soyledigim icin uzgunum. Bunu soylettirdiginiz icin sizde uzgun olmalisiniz. )
eg-zotikbul : Sedo kolay kolay hesap sifirlamaz. Daha oncede yazdim bir yerlerde bir yanlislik yapmissinizdir diye. Ayrica daha fazla insanin parasini sifirlamak icin degil, hakedenin parasini vermek, haketmeyenin parasinida sifirlamak icin buradayim. Ama bunu anlamamakta israr ediyorsunuz.
Aforizmalar : Haklisin. Ancak istatistiklerinizde problem yoksa sedo %99,9 paranizi oder.
Chatturk : Cok guzel kelime oyunu yaptigini dusunuyorum. (Kisisel dusuncem. Elestireceksen sedo/yu degil, beni elestir.) Bizim tartistigimiz sey basit. Durust ve hile yapanlari ayiramiyorsunuz yazmissin. Evet. Ama bunu genel olarak kimse soyleyemez. Mutlaka biryerlerde sizinde yanlislariniz vardir-ki bir cok kisinin hesabi for sale linki verirken tahrik edici seyler yazmalaridir. Ornek : Kiz gormek icin tikla adres.com for sale. Ayrica turklerin domainlerine baktigimizda bugun kaydedilen, ve gecmisi olmayan bir domain yarin sedo/ya ekleniyor. Bakiyoruz ay sonuna 300 € kazanmis. Bu tur hesaplari bulunanlarin sifirlanmasida gayet dogaldir. Evet sedo kesinlikle domain satis sitesidir.
darXis : Bize gore natural hit istedigimiz gibi, natural (manual) tesbit yapma hakkinada sahibiz-ki gercekten bu daha saglikli oluyor. Internet cok ilerlemis. Her gun yeni programlar cikiyor. Hepsine karsi tam saglikli bir cozum bulmak takdir edersinizki kolay degil.
lovemove : info/@/sedo.co.uk
Chatturk : Buraya gelis nedenimin turk pazari ile ilgisi yok. Son 3 / 4 aydir turk kullanicilarin tikladigi reklamlarin sahiplerinden sikayet telefonlari, mailleri geliyor. Sagliksiz ziyaretci geliyor diye. Turkler sedo/dan cok guzel paralar kazandilar, kazanmayada devam ediyorlar. Yalniz sizde biliyorsunuzki bir cogu bu parayi haketmiyor. Uzgunum ama bu kadar yikici olursan bir cozum uretemeyiz. Bosuna konusuyoruz zannediyorum. (Sedo kullanmadigin halde bu kadar yikicisin. Bunu sedo kullanmadigina baglarim ve sedo/yu dusman olarak gordugunu dusunurum.)
h4x0r : Ns/lerinizi sedo ns/leri olarak degistirmis olmaniz yanlis yapmadiginiz anlamina gelmez. (Yanlis yaptiniz demiyorum, ancak bir cok kisi, biz ns/lerimizi sedoparking/e gore ayarladik nasil hile yapalimki diye sacma sapan mailler gonderiyor)

saygilarimla.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlatamıyorum galiba. Siteme girenlerin 100'de biri tıklasa yeter. günde 300,000 sayfa gösterimi ne demek yau 50 bin olsa yüzde biri tıklasa 10 kere yeter. Bu kadar sayfa gösterimi yaptığımı ben değil sedo tracker söylüyor.
Ya tamam ben potansiyeli yani hiti yüksek bir siteye sahibim. Otomatikman yüksek para kazandım diyede suçluyum, hemde trafik kaynağı sorulmaksızın. Sedo mutlumu oluyor böyle.

E ben yarın mp3lerim.com u da satmaya kalkar tamamen sedoya yönlendirirsem aynı durumda gene hilesiz gene yüksek hitle gene mağdur olacağıma göre, satışa çıkartıp park etmemelimiyim ?

Kalitesiz ziyaretci konusunda ise zaten tek link çıkıyordu çoğu zaman he onada tıklasın yani gelmiş o kadar siteye. Sadece günlük google amcam 3500 hit gönderiyordu. ki uzun zaman indexli sayfalarım silinmedi.

Neyse şeyiniz 'canınız' saolsun. Ama hile işte o bizde yok. Diyinki hile yok ama biz vermioz sana
- Eyvallah biz teşekkür ederiz.
demezsem namerdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi