İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hile yapmadığım halde sedo paraları sildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

erotikbul

Misafir
merhaba Malkhaz.

Bu ay ve geçen aylar, bir çok hile yapan arkadaşı ödediniz, Türkler Sedo'yu suistimal etti bu da doğru. Bu yüzden bu ay ve önceki ay, bir çok kurunun yanında yaşta yandı. Sedo da Türklere başka bir gözle bakmaya başladı, hakkı yenenler de bu yüzden araya gitmiş oldu. Bu arada bazı hilecilere ödemeler de devam etti tabi, zaten sizi burada görenler, hemen rapor ederler onları size :D

Lütfen Türkleri incelerken, daha dikkatli olun, daha çok zamanınızı ayırın, Türklerin sizi suistimal ettiğinden daha çok suistimal ediyorsunuz Türkleri.

İyi çalışmalar

M

Malkhaz

Misafir
Kontrollerde elimizden geleni yapiyoruz. Buraya 2 hesabinin sifirlandigini, 4 hesabininda odenecegini yazan arkadas ile ayrica ilgilenilecek. Yalniz domain ismini bilmiyoruz. Domain isimlerinden birisini bilen varsa ve pm ile gonderirse cok memnun olurum.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malkhaz' Alıntı:
Kontrollerde elimizden geleni yapiyoruz. Buraya 2 hesabinin sifirlandigini, 4 hesabininda odenecegini yazan arkadas ile ayrica ilgilenilecek. Yalniz domain ismini bilmiyoruz. Domain isimlerinden birisini bilen varsa ve pm ile gonderirse cok memnun olurum.

bence yanlış bir düşüncedesiniz sayın malkhaz. o arkadaş dürüst davranmış ve buraya yazmış. ben buraya yazmayan bir çok kişi tanıyorum birden çok hesabı olan. neden onlara olmazken buraya yazan bir arkadaşa oluyor ?

M

Malkhaz

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
bence yanlış bir düşüncedesiniz sayın malkhaz. o arkadaş dürüst davranmış ve buraya yazmış. ben buraya yazmayan bir çok kişi tanıyorum birden çok hesabı olan. neden onlara olmazken buraya yazan bir arkadaşa oluyor ?
Cunku takip etmek zor. Birden fazla hesap acan tanidigin kisileri e-mail adresime gonderirsen veya pm ile gonderirsen memnun olurum.

Z

zeAy

Misafir
Sayın Malkhaz ip kontrolu ile çift hesapları bulamıyormusunuz??

E

erotikbul

Misafir
Malkhaz' Alıntı:

eğer bana yönelik söylediyseniz, kimse şunu şunu yaptı demem, kimseyi şikayet etmek gibi bir derdim yok, sadece daha dikkatli olmanızı söyleyebilirim. Kontrolleri yaptırmak için, daha çok insan çalıştırabilirsiniz, part-time olarak. [Dediğim gibi, sizin burada olduğunuzu öğrenen, kendince Sedo'ya yardım etmeye çalışan, Sedo Polisleri yani :D ] size gerekli bilgiyi verecektir yarından itibaren.

Ayrıca, bu forumda 2 hesabım sıfırlandı, 4 hesabım ödendi diye bir mesaj görmedim ben ?

Neyse, foruma katılmanız güzel oldu, tekrar İyi Çalışmalar.

M

Malkhaz

Misafir
Ne yazikki bu mumkun olmuyor. Cunku toplu ortamlardanda girilebilecegini dusunuyoruz. Bunun disinda banka hesaplari ve paypal adreslerindede zaman zaman benzerlikler cikiyor. Ancak paypalin turkiyeye odeme yapmadigini biliyoruz ve sorun ciksin istemiyoruz. Bankalar icinde bir cok kez paramiz gelmedi diyenler ile karsilasiyoruz. Birden fazla hesapta ayni banka hesabi oldugunda ise sedo/nunda kolayina geliyor.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir ciddi firma hitinizi kaynağını açıklayın deyip sadece 1 günlük bir süre vermez. Ne demek yahu 1 gün. Ya adam tatildeyse, ya hastanedeyse... Hergün mail bakmak zorundamı insanlar? Nasıl bir zihniyettir bu?

Sedo ciddi bir firma olsa; basit bir mail gönderip insanların kazancına el koymaz. Yabancı forumlarda da tartıştık. Sizin doğru söylediğinizi nereden bileceğiz ?

"90% of your traffic is derived from paid traffic sources." diye mail geliyor, biz cevap yazıyoruz hayır böyle birşey yok. Siz var diyorsanız neden detay göndermiyorsunuz. Madem her domain üzerinde detaylı inceleme yapabiliyorsunuz, neden bu detayları da mailde göndermiyorsunuz. Neden ispatlayamıyorsunuz.

Sedo.com hiçbir şekilde hile yapanlarla dürüst insanları ayıredememektedir. Domainler üzerinde yok bilmem detaylı analiz yaptık vs. Yalannn :p külliyen yalan. Eğer Sedo domainleri ve trafiği yeterince inceleyebilseydi gerçek hilecileri yakalayabilirdi ama aylardır bu forumda mesela hile yaptığını apaçık yazan insanlara para ödenmezdi. Özetle Sedo gerekli/yeterli teknolojiye sahip değildir.

VE SEDO GERÇEĞİ :

Sedo yeterli teknolojiye sahip olmadığı ve hile yapanla yapmayanı ayıramadığı için RASGELE ödeme yapmakta/ya da ödemelere el koymaktadır. (Bu tezi destekleyecek ciddi kanıtlar vardır.) Çünkü hile yapan birçok kişi vardır ve reklam verenlerin mağdur olmaması için bunun faturası birilerine kesilmelidir onlara göre. Hile yapanları saf dışı edeceklerine, rasgele bazı insanların paralarını keserek, zararlarını bu yolla kapatmaya çalışıyorlar.

Diğer Sedo elemanları bilmez ama sen Türk'sen bilirsin, yukarda Allah var ve bu dünyada olmasa da birgün herşeyin hesabı sorulur ;)

Ha unutmadan. Siz ispiyonlayın demişsiniz. Efendi sen kendindemisin. Senin teknolojin yok mu. Eğer ispiyonla oluyorsa bu iş, sen o zaman teknolojinin yetersizliğini kabul ediyorsun. O zaman sen aynı zamanda geçen aylarda birçok kişinin teknoloji yetersizliğinden paralarına el konulduğunu da kabul etmelisin.

Çoluk çocuk oyuncağı ya

Z

zeAy

Misafir
Eğer incelemelerin sonucunda hesaplarımda hala bir hile olduğu cevabını alırsam Chatturk ün yazdıklarını aynen sonuna kadar destekliyecem

umarım biz yanlışızdır ne diyelim

M

Malkhaz

Misafir
Erhan' Alıntı:
1 Tane 185 € Hesabımı Sıfırladılar.
1 Tane 115 € Hesabımı Sıfırladılar.
1 Tane 596 € Hesabımı ödüyorlar.
1 Tane 103 € Hesabımı ödüyorlar.
1 Tane 65 € Hesabımı ödüyorlar.
1 tane 36 € Hesabımı ödüyorlar.
Dolayısıyla, bence 100'u gecerse diye birsey yok. Yalnız bu 596 € olan hesaba her ay 650 / 700 / 750 € alıyorum. Henuz hic trafik maili gelmedi. (Allah gostermesin :) )
Nazar değmesin bana ;)

Yazilmis eg-zotikbul. Bu ustteki mesaj sahibinin park halindeki herhangi bir domaininin ismini pm ile atarsaniz sevinirim. Sonucunda sizlerde sevinirsiniz.
Bunun yaninda yanlis yapanlari bize bildirmeniz, yanlis yapmayanlarin isine gelecektir. Neden baskalari sizin hakkinizi alsin? Ayrica reklamverenlerin hakkida yeniyor bu durumda.
Yazdigim gibi yanlis yapanlari bildirmezseniz, sizde taktir edersinizki kurunun yaninda yasinda yanmasini kolaylastiracaktir.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatturk' Alıntı:
Bir ciddi firma hitinizi kaynağını açıklayın deyip sadece 1 günlük bir süre vermez. Ne demek yahu 1 gün. Ya adam tatildeyse, ya hastanedeyse... Hergün mail bakmak zorundamı insanlar? Nasıl bir zihniyettir bu?

Sedo ciddi bir firma olsa; basit bir mail gönderip insanların kazancına el koymaz. Yabancı forumlarda da tartıştık. Sizin doğru söylediğinizi nereden bileceğiz ?

"90% of your traffic is derived from paid traffic sources." diye mail geliyor, biz cevap yazıyoruz hayır böyle birşey yok. Siz var diyorsanız neden detay göndermiyorsunuz. Madem her domain üzerinde detaylı inceleme yapabiliyorsunuz, neden bu detayları da mailde göndermiyorsunuz. Neden ispatlayamıyorsunuz.

Sedo.com hiçbir şekilde hile yapanlarla dürüst insanları ayıredememektedir. Domainler üzerinde yok bilmem detaylı analiz yaptık vs. Yalannn :p külliyen yalan. Eğer Sedo domainleri ve trafiği yeterince inceleyebilseydi gerçek hilecileri yakalayabilirdi ama aylardır bu forumda mesela hile yaptığını apaçık yazan insanlara para ödenmezdi. Özetle Sedo gerekli/yeterli teknolojiye sahip değildir.

VE SEDO GERÇEĞİ :

Sedo yeterli teknolojiye sahip olmadığı ve hile yapanla yapmayanı ayıramadığı için RASGELE ödeme yapmakta/ya da ödemelere el koymaktadır. (Bu tezi destekleyecek ciddi kanıtlar vardır.) Çünkü hile yapan birçok kişi vardır ve reklam verenlerin mağdur olmaması için bunun faturası birilerine kesilmelidir onlara göre. Hile yapanları saf dışı edeceklerine, rasgele bazı insanların paralarını keserek, zararlarını bu yolla kapatmaya çalışıyorlar.

Diğer Sedo elemanları bilmez ama sen Türk'sen bilirsin, yukarda Allah var ve bu dünyada olmasa da birgün herşeyin hesabı sorulur ;)

Ha unutmadan. Siz ispiyonlayın demişsiniz. Efendi sen kendindemisin. Senin teknolojin yok mu. Eğer ispiyonla oluyorsa bu iş, sen o zaman teknolojinin yetersizliğini kabul ediyorsun. O zaman sen aynı zamanda geçen aylarda birçok kişinin teknoloji yetersizliğinden paralarına el konulduğunu da kabul etmelisin.

Çoluk çocuk oyuncağı ya

+1 katılıyorum

M

Malkhaz

Misafir
Chatturk' Alıntı:

VE SEDO GERÇEĞİ :

Çoluk çocuk oyuncağı ya

Sedo/da kac hesabiniz var ? Yada bu foruma uye olupta 1 tek hesabi olan, baskasinin para istemedigi bir paypal'a, veya bankaya para isteyen kac kisi var ?

E

erotikbul

Misafir
Chatturk' Alıntı:

VE SEDO GERÇEĞİ :

Çoluk çocuk oyuncağı ya

:D Selam Dostum

Söylediklerine harfi harfine katılıyorum.

@ Malkhaz

Ayrıca, biz ciddi bir firmayız diyorsanız - ki öyleyiz diyorsunuz -, ne IP takibi ile, ne de buradaki insanlardan bilgi isteyerek tespit yapmanız doğru değildir.

Aynı IP kullanmak zorunda olan çok insanlar olabilir farklı hesabı olan. Büyük firmalar, büyük sorumluluklara sahiptir, gerçekçi yöntemler kullanmalısınız.

Aynı Banka bilgileri, aynı Paypal vs diyerek kişilere yaptırım uygularız diyorsanız, gene yanlışsınız. Paypal ile bir yerlere ödemeye yapmak zorunda olan insanlar, belli bir komisyon karşılığında paypal bozuyorlar. Biraz daha kara geçebilmek için. Ve dolayısıyla, onlarca insan belirli bir paypal yazabiliyor sedo ya ödemelerini alabilmek için.

Daha fazla önem vermek zorundasınız, Ar-Ge'ye.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim tek hesabım var. Geçen ay yabancı forumlarda Jay Finnan sorularımıza cevap veremedi, ispatlarımıza yanıt gelmedi ve paramıza el kondu. Dolayısıyla o tek hesabı da kullanmıyorum artık. Diğerlerini takip etmek sizin işiniz. Ben mi takip edeceğim kimin hile yapıp yapmadığını. Siz takip edeceksiniz. Ve hile yapanların parasına el koyup, dürüst insanların parasını ödeyeceksiniz. Hile yapanla yapmayanı ayıredecek teknolojiniz yoksa, siz nasıl parking işine soyundunuz?

W

w0w

Misafir
3 ay önce 350 euro ondan önceki ay 250 eurom sedo da kalmıştı. Domain i sattığım için mail adresim eski domainin mail adresiydi([email protected]). Domain i satınca onu unutmuşum ve maillar oraya gelmeye başlamış. İlk ay bana mail attığınızı söylediniz ve mail oraya gitmiş domain satıldığı için doğal olarak ben mailı almadım. 2. ay yine aynı olay oldu tabi bu cevap vermediniz mailını sizden aldıktan sonra ben 100lerce kere mail attım trafiği açıkladım cpanel istatistiklerimi backlinkleri google sayfa sayımı herşeyi yolladım ama bir cevap bile gelmedi. Peki neden? Çünkü sedo o sıralar müşteri patlaması yaşıyordu. Peki o günden bu güne ne oldu? Hile yapanın parası ödendi yapmayan ise benim gibi madur oldu? Hile yapanın sitesini mi istiyorsun? Emin ol burda sana o siteyi söyleyecek 1 kişi çıkmaz neden diye sorma zaten sen çok iyi biliyorsun sebebini. Sedonun bana borcu olan para 800 milyon. Yani benim kazandığım para şu an sedoda. Komik değilmi sence bu? Benim siteme giren adam tıklasın reklama sonra sedo desin hile yaptın paranı vermicem peki o para ne oluyor? Altyapı çalışmalarınıza mı gidiyor? Ben size her ay trafiğimi açıklamak durumundamıyım? Hangi ciddi firma böyle çalışır 1 tane örnek verin. Google adsense i kullanan milyonlarca webmaster var ve adamlar işlerini ciddiye alıp trafiği KENDİLERİ İNCELİYOR!. Sizler ise sadece madurların parasını ödememekle yetiniyorsunuz. Bu gidişle sedo daha çok kan kaybeder size kolay gelsin.

M

Malkhaz

Misafir
elmasgunes' Alıntı:
Tek hesabım var, kendi banka hesabıma alıyor(d)um.
Username/nizi pm ile gonderirmisiniz? Kontrol edecegim.

eg-zotikbul : Sedo/nun o kadar gelismedigini farzedelim.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Chatturk' Alıntı:
Benim tek hesabım var. Geçen ay yabancı forumlarda Jay Finnan sorularımıza cevap veremedi, ispatlarımıza yanıt gelmedi ve paramıza el kondu. Dolayısıyla o tek hesabı da kullanmıyorum artık. Diğerlerini takip etmek sizin işiniz. Ben mi takip edeceğim kimin hile yapıp yapmadığını. Siz takip edeceksiniz. Ve hile yapanların parasına el koyup, dürüst insanların parasını ödeyeceksiniz. Hile yapanla yapmayanı ayıredecek teknolojiniz yoksa, siz nasıl parking işine soyundunuz?

bu ayda Ed bana cevap vermiyor bi forumda bakalım cevabını bekliyoruz...

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malkhaz' Alıntı:
eg-zotikbul : Sedo/nun o kadar gelismedigini farzedelim.

Biz burda oyun mu oynuyoruz. Binlerce dolara el konuluyor. Business/ticaret bu. Yeterince gelişmedik, paranıza el koyduk mu demek istiyorsun? Süpersin. Peki siz gelişmediğiniz için el koyduğunuz onca para ne olacak, şimdi aklınıza geldi müşterilerinizle yakınlaşmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi