İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

hile yapmadığım halde sedo paraları sildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
Adam bir parça yardımcı olabilmek için buraya gelmiş.Siz komple sorguya tutuyorsunuz.Bilgisayar alacak olan veya ekmek alacak olanlardan da çok sayıda hile yapan var.Bence de bazı teknik detaylar konusunda fikir alışverişi yapın ama adamında üstüne bu kadar gitmeyin!!! Adam Forumda hem Sedo, hemde kişisel mail adresini vermiş.Oraya mail atın ve yardım talebinde bulunun.
Her zaman resmi dili kullanın.Her ne olursa olsun resmi dil dışına asla çıkmayın.
Kalkıpta bazı arkadaşlar gibi yabancı forumlarda da çat pat ingilizce ile "Sedo Out" gibi çocukça mesajlarda atmayın!

çocukça mesajlar ? inşallah başına gelir, inşallah daha beter çekersin!! sen kim oluyorsunda çocukça mesaj deme hakkına sahip oluyorsun lan ? sen kimsin ? neysin sen burda ? kendini bi şe mi zannediyorsun ha ? tamam ingilizcem ii olmaya bilir! ama hakkımı ararım oraya buraya yazarım! eğer benim bu yaptığım çocukluksa sende daha anandan çıkmamışsın demektir tamammı!

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O çocukça dediğin mesajlardan birine cevap veren bir amerikalı
"Seems that you are too a victim of the infamous bean-counting of Sedo."
gördüğün gibi derdimi anlatabilmişim di mi ? sende sedo kurbanlarındansın galiba dior adam. en azından derdimi anlatabiliyorum ve konuşabiliyorum! senin gibi paramı aldım dünya toz pembe demiyorum!

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malkhaz genel olarak Sedo'nun işleyişi, yapısı ile ilgili yorumlarda bulundum ama sen nedense olayı kişisel çatışmaya dönüştürecek şekilde cevaplamışsın son yorumunda. (Ben özellikle kaçınmıştım bundan) Geçmişte parlak değil cümlesini, geçen ay paramı alamadığım ve onca başvuruya rağmen cevap alamadığım için yazdım ve cevap alamayınca da 40-50 tane domainimi zaten başka parking servisine çektim ve Sedo kullanmadım bu ay. Ve aynı domainlerle bu ay paramı sorunsuz aldım (büyük çelişki değil mi - aslında daha büyüğü de var onu da yazacağım sonra) Şimdi sen buradasın, biz buradayız. Amacımız senin de vesilenle Sedo'yu anlamak. Bir sürü hileci olduğunun biz çoktan farkındayız ve önüne geçmek için elimizden geleni yaparken Sedo bizim de kazancımıza el koydu. Neyse amacımız Sedo'nun dürüst insanları ezmeyecek bir çözüm üretip üretemeyeceğini görmek. Ben profesyonelim, kişisel çatışmalarla ne diye uğraşayım, alnımın akıyla para kazanmaya çalışıyorum. Burada senin yapacağın açıklamalar, belki de Sedo'ya geri döndürecek bizi kardeşim. Sıkılıp hemen havlu atmaya gerek yok. Saygı sınırlarını bütün mesajlarımda koruyorum. Ama ortada hilecileri ödüllendirmiş, dürüst insanları isteyerek ya da istemeyerek ezmiş bir kurum varken bizim eleştrilerimizin olması doğaldır. Cevap verip vermemek senin insiyatifinde. Bu forumdaki insanlar üzerlerine düşeni aylardır yapıyorlar, (ben kişisel olarak hilecileri uyarmayı ve dürüstlüğe davet etmeyi tercih ederken) birçok kişi zaten hilecileri elinden geldiğince ispiyonladığını söyledi, daha fazla ne yapabilirler ki, şimdi bizim sormamız, sizin cevap vermeniz çok mu anormal. Ayrıca sen de sor, bizim elimizden gelen birşey varsa yine yapalım/cevaplayalım. Ama kısır döngüye girmesin olay, bir çözüm olacaksa tartışalım yoksa kişisel çatışmaya kimsenin vakti yok.

Kolay gelsin

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala anlamıyorsun bana laf ebeliği yapıyorsun.Neymiş en çok domain park bizdeymiş.Ben sana bunu sormadım ki!Madem bu kadar çok domain park ediliyor size ve madem googledan reklam yayınlıyorusunuz o zaman büyük işe büyük sistem yapıcaksın!Yapıcaksın ki sanada büyük desinler..Ticaretin en önemli kuralıdır!Bunu bilmek için üniversite falan okumanada gerek yok..Siz hala yok en büyüğüm bizde 224k domain park edilmiş falan fişman diyorsunuz..Resmen seçim öncesi seçilmek için atıp tutan konularla alakasız konuşmalar yapan parti başkanları gibi sağa sola gereksiz konuşmalar yapıyorsunuz.Siz büyük falan değilsiniz bu bir gerçek!Siz orda yazan domain sayısnı çok görünce büyük olduğunuzu sayıyorsunuz ama bir şirketin bir kurumun büyümesi için başka dallarınında gelişmesi gerekir.Siz insanlrın hakkını yiyen iyi ile kötüyü ayıramayan bir şirketsiniz.Evet ağır konuşuyorum ama gerçekler her zaman acıdır..

İyi Çalışmalar

w_a_n_t_e_d

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedoyu vala ben burda duydum burasi olmasa sedodan kimsenin haberi olmaz.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malkhaz sen Sedo'da çalışıyorum dedin ya... Şimdi kendini şu an ben de dahil sitem eden kişilerin yerine koy. Nasıl mı: Sedo'da bir ay çalışıyorsun, didiniyorsun ve paranı vermediklerini düşün. Bir aylık emeğin boşa gidiyor. Sen dürüst çalıştığını iddia ediyorsun ama seni dinlemiyorlar. Olayı bu yönü ile düşün. Sitemleri haklı görürsün o zaman.

Bu arada parasını alanların ahkam kestiğini görüyorum ama size küçük bir uyarı da bulunayım. Hilecilerin yanında geçen ay benim, bu ay başka dürüst arkadaşların da parasına el kondu. Eğer sistem de bir düzenleme yapılmazsa, bundan sonra da dürüst insanların parasına el konma ihtimali var demektir. Yani yarın birgün sizin de başınıza gelebilir. :rolleyes: Biraz yarını düşünerek hareket edin.

L

loq

Misafir
Kendiniz forsale yapabilrsiniz diyorsunuz forsale yapıyoruz bu severde googlede backlink yok hit nerden geldi hile yapdınız deniliyor. diyorum forsale yok hile yapdınız beyin almıyor bi noktadan sonra sonuc su forsale yapdım ödeme silinde ama sizin tanımınıza göre yapabilme hakkım var nedir olay simdi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malkhaz, farklı bir sorum olacak.. panelden domaini sildiğimiz zaman o domain gitmiyor listemizden. domain parking kısmında yine gözüküyor. bunu tamamen nasıl silebiliriz onu çözemedim bir türlü.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
loq' Alıntı:
Kendiniz forsale yapabilrsiniz diyorsunuz forsale yapıyoruz bu severde googlede backlink yok hit nerden geldi hile yapdınız deniliyor. diyorum forsale yok hile yapdınız beyin almıyor bi noktadan sonra sonuc su forsale yapdım ödeme silinde ama sizin tanımınıza göre yapabilme hakkım var nedir olay simdi
loq aynı olay bana oldu. sedo'dan gelen mail şu şekildeydi. mesela xxxx.com sedo'da park halinde olsun. bu domaine "sadece ve sadece" "xxxx.com" sitesinden "xxxx.com is for sale" şeklinde link verebilirsin şeklinde idi. mantıklıdır, değildir ben bilemem ama bana gelen mail böyleydi. park halindeki domainden nasıl böyle link verebilirim dersen sen de haklısın, ama gelen mail aynen böyleydi. diğer sitelerden "for sale" verme "yasak" dediler geçen ay bana, forumda sizlerle de paylaşmıştım zaten.

L

loq

Misafir
Ploop simdi kendisinin yazdıgı yazıya bakılırsa en dogal hakkınız diyor.Bizde kulandık o hakkımızı sonucmu = hile yapdınız bu forsale olayına bi nokta konulsa cok iyi olur.

T

tahtakale

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
çocukça mesajlar ? inşallah başına gelir, inşallah daha beter çekersin!! sen kim oluyorsunda çocukça mesaj deme hakkına sahip oluyorsun lan ? sen kimsin ? neysin sen burda ? kendini bi şe mi zannediyorsun ha ? tamam ingilizcem ii olmaya bilir! ama hakkımı ararım oraya buraya yazarım! eğer benim bu yaptığım çocukluksa sende daha anandan çıkmamışsın demektir tamammı!
Sözlerini 20 yaşında olmana bağlıyorum.

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortada bir sürü çelişki var ve ben biraz eleştirince Sedo düşmanı ilan etti beni Malkhaz kardeşim ama biz araştırıyoruz ve her kural hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

Benim edindiğim bilgilere göre Sedo'nun for sale olayına yaklaşımı :

Bir vegas sitesinden, parkedilmiş bir emlak domainine for sale ile belirtseniz bile link vermeniz, yanlış siteden yanlış domaine trafik aktaracağı için, kalitesiz trafik kategorisine girer ve Sedo partnerlerinin işine yaramaz. Dolayısıyla Sedo bunu hoş görmez. O yüzden mantıklı gelmiyor Sedo'ya. İlk başlarda for sale olayına kızmıyordu ama bahsettiğim yanlış trafik yönlendirmeleri Sedo ile partnerlerine yarar sağlamayınca işin rengi değişti. Sedo en son direk domaine değil de, domainin Sedo'da listelendiği sayfaya link atılmasının daha iyi olacağını açıkladı :cool:

L

loq

Misafir
Forsalenin kralını yapıp ödeme alanlar var işine gelirse mantıgı var gibi geliyor bana

T

tahtakale

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
bende senin sözlerini kendini dünyadan soyutlamış bencil yaşı isterse 10 isterse 50 olan bir kişi olmana bağlıyorum!
Bildin arkadaşım, tebrik ederim seni.Ben bencil ve 30 yaşının üstündeyim.
Ama konuşmalarıma her zaman dikkat ederim.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahtakale' Alıntı:
Bildin arkadaşım, tebrik ederim seni.Ben bencil ve 30 yaşının üstündeyim.
Ama konuşmalarıma her zaman dikkat ederim.

ever bende her zaman konuşmalarıma dikkat ederim. burdaki mesajlarıma dikkat edersen ve beni tanıyan kişilere sorarsan bilirler. ben herkesle gerektiği gibi konuşurum. hiç bir şeyden çekinmem. sen bana onu söyleme hakkı buluyorsan elbette benim sana onu söyleme hakkım vardır. 30 yaşında olman hiç bir şeyi değiştirmez zaten belirttim onu da istersen 50 yaşında ol. bilip bilmeden konuştuktan sonra hiç mi hiç önemi yok... maalesef 30 yaşına kadar bunu anlayamamışsın inşallah bundan sonra anlarsın....

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzatmasanız arkadaşlar, rica ediyorum.
Burda mesele kişisel değil türklere yapılan direk işlemler.

Teşekür ediyorum.

L

loq

Misafir
özelden yazısın bi zahmet sedodaki arkadas acıklama yapıcak diye bakıyorum devamlı alakasız yazılar var olmuyor ama :)

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tahtakale ve Murat yanlış anlamadan dolayı kırıcı mesajlar yazmaya başlamışsınız. Bence gerek yok, arkadaşsınız sonuçta. Tahtakale ödemesini almayan insanların gergin olması doğal o yüzden senin alttan alman daha mantıklı olacaktır ;) Geçmiş mesajlarınıza bakacak olursak ikinizde yeterince olgun ve takdir ettiğimiz insanlarsınız.

loq' Alıntı:
Forsalenin kralını yapıp ödeme alanlar var işine gelirse mantıgı var gibi geliyor bana

İşte biz bu çelişkilerin sebebi nedir onu anlamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar teknolojilerinin yetersizliğinden dolayı hile yapanlarla dürüstler ayırdedilememiş ki diğer çelişkiler üzerinde konuşalım. İşini 4/4 lük yapanlarında parasına el konduğu için, biz burada sağlıklı tartışamıyoruz ve ortam geriliyor.

İşine gelmeyen domain panelinden domainlerini silsin demek kolay. Ama o kadar amatör değiliz, ben bu ay Sedo kullanmadım ama varsa bir çözümü dinlemek ve domainlerimin bir kısmını tekrar oraya parketmek isteyecek, tekrar insanları refer edecek kadar profesyonelim. Malkhaz adlı arkadaşın da yorumlardaki kişisel kavgaya çevrilebilecek cümleleri seçip cevaplamak yerine, genel olarak eletrilerimize kulak verip, yapıcı eleştrilerimizi cevaplaması hepimizin yararına olacaktır diye düşünüyorum.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r' Alıntı:
Uzatmasanız arkadaşlar, rica ediyorum.
Burda mesele kişisel değil türklere yapılan direk işlemler.

Teşekür ediyorum.

bu işlem sadece türklere yapılmıyor, hileyi sadece türkler yapmıyor, parası ödenmeyende sadece türkler değil.

konuyu uzatmada ise haklısın hiç tartışmaya gerek yok ama işte genlerden kaynaklanan bi durum. bilip bilmeden konuşan kendini beğenmiş biri olunca cevabını vermeden duramıyorum napim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi