İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hitinizin artmasına katkıda bulunacak bir eklenti

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu eklentiyi çoğu kişi biliyor, kullanıyor. Bilmeyener için yenşiden paylaşmak istiyorum.

Eklentinin adı: SEO SearchTerms Tagging 2
Ücretsizdir, panelden eklentiler bölümünden kurulumu yapılabilir.

Eklenti çeşitli arama motorlarından sizenize ulaşan ziyaretçilerin kullandıkları arama kelimelerini, postlara ekliyor. Bir kaç ufak ayarla description, keyword kısmına bile ekleme yapabilirsiniz.

Eklentinin takip ettiği arama motoru listesi:
google.com
go.google.com
images.google.com
video.google.com
news.google.com
blogsearch.google.com
maps.google.com
local.google.com
search.yahoo.com
search.msn.com
bing.com
msxml.excite.com
search.lycos.com
alltheweb.com
search.aol.com
search.iwon.com
ask.com
ask.co.uk
search.cometsystems.com
hotbot.com
overture.com
metacrawler.com
search.netscape.com
looksmart.com
dpxml.webcrawler.com
search.earthlink.net
search.viewpoint.com
mamma.com

Spam yapmamak ve spam olarak algılanmamak için değişikliker yapmadan kullanmayın derim ben.

Eklentiyi indirip kurduktan sonra bazı ayarlamalar yapıp kendinize uygun hale getirebilirsiniz:

1. Eklenti ayarlarını ayarlama: Resimdeki gibi ayarlama yapabilirsiniz.

Uploaded with ImageShack.us

2. Biliyorsunuz backlink kasmak için footprintler kullanılıyor. Bu eklentinin de footprintleri var, onları kaldırmak gerekiyor:

Plugin dosyasını editleyin: searchterms-tagging-2/searchterms-tagging2.php
define('PK_WATERMARK','<!-- Buraya kendi adresinizi yazın -->'); (not: o kısımda search term tagging gibi birşeyler yazıyordu, editlediğim için tam hatırlamıyorum, sanırım eklenti adıydı) Başka footprintler de olabilir.

3. Eklentiyi bırakın bir süre çalışsın. Anahtar kelimeler oluştuktan sonra isterseniz description kısmına veya sidebara ekleyebilirsiniz. (Bazı kelimeleri silebilirsiniz).
Sidebara eklenebilecek mesela:

Rastgele aramalar:
Kod:
<?php if(function_exists('stt_random_terms')) echo stt_random_terms(10) ;?>

En son aramalar:
Kod:
<?php if(function_exists('stt_recent_terms')) echo stt_recent_terms(10) ;?>

Popüler aramalar:
Kod:
<?php if(function_exists('stt_popular_terms')) echo stt_popular_terms(10) ;?>

Bunlardan çok var, en işe yaranacak olanlarını yazdım.

4. Description veya keyword kısmına ekleme:

Kod:
<meta name="description" content="<?php if(function_exists('stt_terms_list')) echo stt_terms_list() ;?>" />

Kod:
<meta name="keywords" content="<?php if(function_exists('stt_terms_list')) echo stt_terms_list() ;?>" />

Eğer zaten bir description varsa, sadece kelimeler yanına eklenebilir:
Kod:
<meta name="description" content="Burada sayfa açıklamanız var <?php if(function_exists('stt_terms_list')) echo stt_terms_list() ;?>" />

Long tail seo terimini duymuşsunuzdur. Eklenti long tail kelimelerin oluşumuna da katkıda bulunuyor.

Eklentiyi kullanıp farklı tespitleri olanlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim. :kahve:

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
güzel bir anlatım olmuş

teşekkürler.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
İşte bu eklentileri gördükçe neden blogger'a geçtiğimi tekrar soruyorum kendime... Süper bir eklenti ve süper bir anlatım daha. Elinize sağlık.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
az önce paylaştığım etiket avcısı adlı eklentiden iyi yanı nedir acaba bunun?

Tek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Unutmayinki bu eklentiyi kurdugunuz site en az 2 yasinda olsun yoksa cok cabuk filtreye veya sandboxa dusersiniz not olarak aklinizda bulunsun :)

tenzin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vbulletin için olanı yok mu bu eklentinin ?

1971

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler denemek lazım ama, eklemenin sonu yoksa bazı konulara günde 100 - kişi gelirse googleden nolucak, 1 haftada binlerce etiket olmazmı?

Yoksa benmi yanlış anladım..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Teşekkürler denemek lazım ama, eklemenin sonu yoksa bazı konulara günde 100 - kişi gelirse googleden nolucak, 1 haftada binlerce etiket olmazmı?

Yoksa benmi yanlış anladım..

Mantıklı bir soru. Olay şu şekildedir:

Bir posta Google'dan 100 ve üzeri kişi gelebilir, ama 100 ayrı "etiket"le gelmiyor. Genellikle bir posta belli etiketlerle geliyorlar, en fazla tekrarlanan etiketler o postun altına ekleniyor, hiç kullanılmayan etiketler ise sizin belirlediğiniz bir süre sonra siliniyor. Örneğin; 30 günde bir kullanılmayan etiketleri sil derseniz, otomatik silinirler.

Ayrıca, bir postta 8 etiket görüntülemeyi işaretlersek, sadece 8 etiket görüntülüyor.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
ya arkadaşlar ben bu son aramaları falan sidebara ekliyorum linksiz şekilde çıkıyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
eklenti ayarı

Zubar paneli kullanarak kolayca yapabilirsin aslında. Aşağıdaki şekilde:
jv54wh.gif

ibdwnn.gif

Sürükleyip yan menüye bırak. Dikkat!!! Bileşenleri bu şekilde kullanmıyorsan yan menüdeki kısayollar silinecektir. O zaman hepsini sürükle-bırak yöntemi ile tekrar yan menüye atabilirsin.
2wn7nfl.gif

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
pardon hocam ben onu yaptım da benim sormak istediğim şu: siz resim vermişsiniz ilk sayfada orda var olanları kaldırtıp sadece ikinci kısma virgün koydurdunuz. o zaman link şeklinde olmuyor eklenen etiketler. ben onları yeniden aktif ettim orjinalindeki gibi ama o zaman da önce eklentinin etiketleri oluyor sonra wp nin kendi etiket sistemi oluyor bu ikisini birleştirmek lazım. ben şuan tekrar et
iket link yapısını kaldırdım şu şekilde çıkıyor

Etiketler: minyeli abdullah 2 filmini full izle , minyeli abdullah 2 seyret, bedava minyeli abdullah 2 indir, minyeli abdullah 2 full indir (....gibi devam ediyor ve linksiz buraya eklenen etiketler wp nin normal etiket kısmına eklenemez mi?)

Title: Minyeli Abdullah 2 izle,Minyeli Abdullah 2 filmini izle,full izle

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
zubar sayfadaki etiketler için "Convert search terms to links" seçeneğine yes demeliisn.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
tamam dedim ama iki tane etiket başlığı oluyor birincisi bu eklentinin etiketleri ikincisi wp nin kendi etiketleri

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5