İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hostcini'nin Rezaleti

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 gün önce hiçbirimizin haberi olmadan benim de bulunduğum sunucudaki bütün sitelere yedekler alınıp, harddisk değiştiriliyor. Fakat Hostcini yetkililerinin aldığı yedek şu anda çalışmıyor ve bu yüzden 3 gündür sitem açılamadı. Eski harddiskinse sorunlu olduğu ileri sürülüyor. Hala Sayın Hostcini yetkililerinin ( Hala sayın diyorum.. ) harddiskteki yedekleri kurtarmasını bekliyoruz. Bu süre zarfı içinde kaybettiğimiz prestijin hattı hesabı yok tabi. Türkiye lokasyonlu firma diye, yabancı firmalara para kazandırmayalım diye düştüğümüz durumlara bir bakın...

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı olayı bende yaşadım 20 dakika sonra açılacak dediler 3 gün sürdü ama sorunsuz çalışıyor şuan sitem açıldı tabi kayıp büyük.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlgili firma ihmal sonucu böyle bir şey yapmışsa haklısınız ama yine de bir kaza olmuş olabilir.

Bu gibi işler aceleye geldiğinde hep ters gider.

Bir şey yazmadan önce mutlaka dikkatli olmak lazım, belki iyi niyetlidirler ve sorunu çözmeye çalışıyorlardır.

Hangi host firması olursa olsun doğru yedek almak zorundadır. Ben günlük yedekler için bile makine kiraladım o yetmedi local bir makine de geceleri bütün sunucuların db'leri yedeklemektedir.

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucunun özelliklerine, hızına birşey demiyorum. Mükemmel..

İyi niyetli olup olmama konusunda da birşey diyemem fakat yaptıkları gerçekten büyük ihmalkarlık...

Gerçekten büyük kayıp. Tam çıktık düzlüğe derken birşeyler oluyor. Belki de bendendir problem :)

Dreamhost'da da benzer bir olay yaşadım. İlk 1 ay süperdi, ardından sorunlar ardı ardına geldi. Son 3 gündür herşeyim alt üst oldu. Oturuyorum bilgisayarımın başına. Sitene mi üzülürsün, insanların gelip bi açılamadı gitti şu NbaTr demesine mi? Off off :(

aoguney

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yedekleri almayı bırakın haber vermeden sunucuyu formatlayıp, bozuk yedek almak durumu sinir bozucu yapan. Süper olay ya..

ramazan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de sunucunuz var ve kendiniz yedek almıyorsunuz :)
Arkadaşım asıl hatayı burda yapıyorsun. Türkiye'de hiç bir dc'ye güvenilmez. Heran herşey olabileceği için düzenli yedek almak lazım..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ucuz fiyata host verilirse tabii ki yedek alacak makine için para ayrılması mümkün olmaz. Profesyonel host kararlılık ve verilerin güvenlği demek.

Yapanlara sözüm yok ama alanlara sözüm var. En ucuz hostu alıp sonra verilerim gitti diye üzülmemek gerekiyor.

Bu sözüm aoguney arkadaşımız için de değil. Bu sözüm aynı zaman da ucuz host satan ve güvence verenlere.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım asıl hatayı burda yapıyorsun. Türkiye'de hiç bir dc'ye güvenilmez. Heran herşey olabileceği için düzenli yedek almak lazım..

Lütfen bu tür genellemeler yapmayın.İşini düzgün yapan insanları da zan altında bırakıyorsunuz.

Yaşanan olaya gelince..

Hostcini'nin isteyerek böyle bir hata yaptığını düşünmüyorum.Hiçbir firma müşterileriyle bu tür sorunlar yüzünden muhattap olmayı istemez.Kullanılan sunucuların da elektronik birer alet olduğunu ve ansızın sizi yarı yolda bırakabileceğini unutmayın lütfen.

Yedek alma işini de hiçbir firma kendisi yapmıyor.Yedeği paneller alıyor.Ancak bazen panel yedeği hatalı alabiliyor.Bu durumda elden gelen birşey gerçekten yok.

Sizleri çok iyi anlıyorum..Sonuçta hepinizin sitesi çok değerli siteler.Ancak olaya bir de karşı tarafın gözüyle bakın.Siz Hostcini olsanız bu tür sorunlar yaşayıp müşterileriniz üzerinde kötü izlenim bırakmak ister miydiniz?

Elbette istemezdiniz..Emin olun onlar da istemiyor ve şu anda ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini düşünüyorum.Uzun süre çalıştığınız firmalardan nadiren oluşan bu tür istem dışı sorunlar yüzünden ayrılmayın bence.

H

HostLiveTR

Misafir
bu kadar zorlamayın haftada birkere yedek alarak evinize koyabilirdiniz bence ben sunucumun yedeklerini eve alıyorum her hafta :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Disk hataları ile ilgili büyük konuşmamak lazım daha 2 gün önce 25 saat 2 makinada yedekli bir sunucunun diskini değiştirmek için uğraştım. Yedekler sorun çıkardı, yeni disk sorun çıkarı ama sonunda oldu.

Donanım hatası heryerde çıkabilir...

Bartuc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hostcini gerçekten müşteri ve siteler ile ilgileniyor. İsteyerek öyle birşey yaptıklarını düşünmüyorum. Ama hata olur. Gerçekten zaman ayırıp ellerinden geleni yapıyorlar.

Başka bir firmada yaşadığım bir sorun. Şifrelerimle giremiyordum. Cute Ftp açmıyordu. Yedek alamamıştım. Kullanmadığım bir hostum vardı. süresi dolmuştu. Uzatacakmısınız dediler. Yok dedim zaten kullanmıyorum. Onu kapatayım diye resellerimi sildiler. Dedim onlar kalacaktı. Dedi siz uzatma dediniz bizde sildik. Dedim onlarımı sil dedim. Daha 5 ay vardı dolmasına. Yapacak birşey yok, oldu bir kere dediler. Adamlar uğraşmadılar bile. Ama sonra bürolarını ziyaret edince bi anda site açılı verdi. Sonrada kendim kapatmıştım. Ama gerçekten Hostcini, ilgileniyor.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

şu söylediklerinize garip bir şekilde bakıyorum.
elin yabancılarına derdinizi anlatamazken Saatlerce türk DC deki arkadaşlarımız telefonlarınıza cevap vermekte. gecenin 3ünde "autluuk ayarlarımı yaptım ama maillerim çalışmıyor" cümlesine sabreden çok arkadaşım var. halbu ki o ayar dediği şeylerin hepsi yanlış hatta yapmamıştır...
yinede bir anda bu kadar yıkıcı olmak niye onuda anlamış degilim. neden bu yanacı özentiligi ?

türk DC lere güvenilemiyor da burdaki bir çok "Hostçu" ya nasıl güveniyor da insanlar web sitelerini emanet ediyorlar akıl alası birşey degil .

colakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcini bence olayı bitirmiştir daha öncede kampanyalı reseller satışlarında sorunlar yaşadı alan arkadaşlar bende dahil aldık kenera koyduk bu saat den sonra o firma ile iş yapmak bence sağlıklı olmaz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcini bence olayı bitirmiştir daha öncede kampanyalı reseller satışlarında sorunlar yaşadı alan arkadaşlar bende dahil aldık kenera koyduk bu saat den sonra o firma ile iş yapmak bence sağlıklı olmaz

şunu anlayamıyorum ben kimse kızmasın.
Ucuz iken iyi de şimdi mi kötü oldu ??

(hostcini ile asla alakam yoktur dışardan bir bakış açısıdır yazdığım)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
şunu anlayamıyorum ben kimse kızmasın.
Ucuz iken iyi de şimdi mi kötü oldu ??

Kesinlikle katılıyorum.
Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor.
Aylık server için 400 $ ödeyin hiçbir kaybınız olmasın, adamlar gül gibi baksın datalarınıza.
Ama benim özellikle savunduğum nokta şu; Irak'ta bi firma vardır çok iyi yapar işini, Almanya'da vardır bi firma işini iyi yapmaz. Bu direk Almanya lokasyonu deyipte veya Irak lokasyonu deyipte şöyledir böyledir demek yanlış.
Millette ön yargı oluştu Türkiye'deki firmalar kötüdür diye. Hayır efendim işini çok iyi yapanlar var.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortam ısısından tutunda nem oranına kadar TR'de hangi firma bu işi hakkıyla yapıyor. Yapan vardır mutlaka kendi sistemleri için ama son kullanıcıya yönelik böyle bir sistemi kulananan var mıdır merak ediyorum.

Yabancıların bu işi iyi yapmalarının tek nedeni maddi yönden sıkıntılarının olmayışı olabilir...

Bizim onların seviyesine gelmemiz için 5-10 yıl kadar bir zaman gereklidir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ortam ısısından tutunda nem oranına kadar TR'de hangi firma bu işi hakkıyla yapıyor. Yapan vardır mutlaka kendi sistemleri için ama son kullanıcıya yönelik böyle bir sistemi kulananan var mıdır merak ediyorum.

Yabancıların bu işi iyi yapmalarının tek nedeni maddi yönden sıkıntılarının olmayışı olabilir...

Bizim onların seviyesine gelmemiz için 5-10 yıl kadar bir zaman gereklidir.

İşi hakkıyla yapmaktan kastınız nedir?

Yanlış anlamayın tartışmak için sormuyorum..Gerçekten varsa bir hatamız görmek istiyorum.Samimice cevap verirseniz sevinirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5