İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

HRANT DİNK ÖLDÜRÜLDÜ

newfolder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HRANT DİNK ÖLDÜRÜLDÜ
19 Ocak 2007 Cuma 18:10

Hrant Dink, Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan Agos Gazetesi önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahla saldırısına uğradı. Dink'e Agos gazete binasından çıkarken dört el ateş edildi.. Dink, silahlı saldırıda başına ve boynuna aldığı üç kurşunla hayatını kaybetti. Olay yerinde 4 adet boş kovan bulundu.

Kafasına yakın mesafeden iki el ateş edildiği açıklandı. Saldırganın tek kişi olduğu edinilen ilk bilgi... Olay yerinden kaçan saldırganın eşgali belirlendi.

Kaynak:internethaber

Acaba bu cinayeti Türk düşmanları yapmış olabilirmi ,yani şuan bu cinayetten dolayı Türkiyeyi suçlayan ve aşağılayanlar??

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok derin mevzular bunlar girersek çıkamayız

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Hrant Dink ‘Türk’ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan Ermeni’nin Ermenistan’la kuracağı asil damarında mevcuttur’ diye yazan birisiydi ! yine de Allahtan rahmet dileyeyim.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Türklüğe laf söyleyen birisi olmasına karşın, Türkiye Cumhuriyeti devleti için bölücülük yapan birisi olmadığını düşünsemde, kendisi benim için hiçbirşey ifade etmeyen birisi olmasına karşın ağızlarından Atatürk lafı düşmeyen birçok bölücüden daha değerlidir... Zaten öldürülmesinede en çok sevinecek kişiler yine o kişilerdir... Bizim ülkemizdeki birçok toplumun bir arada yaşamasını çekemeyenler bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar pek yakında umarım ortaya çıkar ve hak ettikleri cezayı alırlar...

Sonuçta dışarıda bizim için yine kötü sözler söylenecek...

Atv habere çıkan aynı gazete yazarının rahatlığı ve sanki hiçbirşey olmamışcasına, sanki bu olay seneler önce olmuş bir olay gibi rahat anlatması alttan alttan Türkiye de kargaşa olduğu, demokrasinin olmadığını söylemeye getirmesi kimsenin dikkatini çekmedimi?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adamı mı tartışalım, ölümününün getireceklerini mi?

hiç bir zaman Türk olarak görmemiştir kendisini.
dışarıdan bize neler söyleniyor da yutuluyor, bu koymaz merak etmeyin..

tek bir paragraf ile insanlar değerlendirilmez, değerlendirilecekse de zaten açık ve nettir dedikleri ortadadır.. İstiklal Marşımızdan utanç duyan, ermenilere soykırım yapılmıştır diyen, PKK bağlantıları çok sağlam bir insandı kendisi.
neyse ben başka birşey yazmayayım. ilgili yazılar googledan da bulunur sanıyorum.

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendisini Türk vatandaşı saymadığını, İstiklal Marşımızdan utanç duyduğunu ve Pkk ile bağlantılarının ufakta olsa kanıtlarını gösterirsen bizde bilgi edinebiliriz. Ben okuduğumu bildiğimi söylüyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şu an basının ne dediğine pek bakmayın bence çünkü timsahın gözyaşları bunlar... Siyasi birşey karıştırmamak lazım ama kesinlikle Türkiye karşıtlarının işi bence...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Enver bey ufak da olsa kanıtlar sizin verdiğiniz linkte var aslında..
biraz dikkatli okumak gerekiyor sadece.
Ülkemizde böyle olaylar olması elbette acıdır ve bunun savunulacak yanı yoktur. benim üzerinde durduğum konu yukarıda da yazdıklarım üzeredir.

Dink hakkında 2002'de Şanlıurfa'da düzenlenen bir paneldeki konuşması nedeniyle açılmış bir dava daha var. TCK'nin 159. maddesi gereği 'Türkiye Cumhuriyeti'nin manevi şahsiyetini ve Türklüğü tahkir ve tezyif etmek' iddiası ve üç yıl hapis istemiyle açılan davaya konu olan sözler de şöyle:
"Çocukluğumdan beri sizlerle birlikte İstiklal Marşı söylüyorum. Son zamanlarda bir noktası var, oraya geliyorum ve susuyorum, sizler soruyorsunuz, ben sonra katılıyorum. 'Kahraman ırkıma bir gül.' Şimdi ırk, ben atam; kahraman, neresi kahraman ya, ırk bu; yurttaşlık kavramını ulusal bir bütünlük ve kahraman bir ırkla sağlamaya çalışıyoruz. Mesela laf 'çalışkan bir halkıma bir gül' olsa hepinizden daha fazla söylerim; ama öyle değil. Türküm, doğruyum, çalışkanım söyleminin doğruyum ve çalışkanım yanını çok seviyorum, bağıra bağıra söylüyorum. Türküm bölümünü de Türkiyeliyim diye söyleyerek algılamaya çalışıyorum."

-----------------------
Türklüğe hakaretten 6 ay hapis cezasına çarptırılan Ermeni gazeteci ‘1915’te yaşanmış olanın anlamı da, adı da vardır. Soykırımdır’ dedi
SUÇ İŞLEMİŞTİR
YargItay eski Başsavcısı Vural Savaş, Agos gazetesi Genel Yayın Müdürü Hrant Dink'in Milliyet gazetesinde yayınlanan söyleşide “Ermenilerin tarihte yaşadıklarının adı soykırımdır” sözlerinin suç teşkil ettiğini belirtti.
305.MADDE
SavaŞ, “TCK’nin 305.maddesini ihlal ettiği açıkça ortada. Hrant Dink, bu açıklamalarının yayınlanacağını bildiği halde bilerek söylemiştir” dedi.
(haber-foto: Yeniçağ)

-------------------
Hrant Dink ve Ragıp Zarakolu Ermeniler'in, ABD'deki yıllık toplantısına katılarak, Türkler'in soykırım yaptığını açıkladılar. Dink ve Zarakolu, Ermeniler'ce "milli kahraman" ilan edildi

Yetkililer ne diyecek

DAHA önce "Türkler'in zehirli kan taşıdığını belirten, İstiklal Marşı'nın değiştirilmesini isteyen Dink Türkiye düşmanı Ermeni diasporasını en militan grubu Daşnakların toplantısında " Yakında soykırımı kabul etmek zorunda kalacaklar " diyerek Türkiye'ye Türklere kinini bir kez daha yineledi.Dink ve Zarakolunun yeni marifetlerine yetkililerin ne diyeceği ve nasıl tavır takınacağı merak ediliyor.Hrant Dink halen haftalik Agos Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenligi'ni sürdürüyor.

PKK gazetesindeki yazar

HER yazı ve konuşmasında Türkiye ve Türkler'e kin kusan,Ermenistan'daki Musa Dağı eteklerinde Ermeniler'le halay çeken Ragıp Zarakolu da bu toplantıda annesinin nasıl Ermeniler'in sürgüne gönderildiğine tanık olduğunu, bu arada sözde Ermeni soykırımından kurtulan 80 yaşındaki Çerkezyan ile yaptığı söyleşiyi anlattı..Ragıp Zarakolu, PKK'nin Özgür Gündem gazetesindeki Albatros isimli köşesinde de yazmıştı ... Zarakolu, buradan da Türkiye'yi suçlayıcı ifadeler kullanmıştı.

Bunlar hâlâ Türk pasaportu taşıyor

Militan Ermeni grubu Daşnakların ANC (Ermeni Ulusal Komitesi) tarafından San Francisco'nun Treasure Island bölgesinde düzenlenen " Hye Tad Evening " Türkiye'den Hrant Dink ile Ragıp Zarakol katıldı.

Hrant Dink'i bir milli kahraman gibi ilan eden Türkiye düşmanı Ermeni diasporasının bu en militan grubu yayına göre toplantıda Dink "Türkiye'de soy kırımı konusunda olumlu gelişmeler olduğunu ve Türkiye aleyhine öteki ülkelerde soykırımı tasarıları kabul edildikçe Türkler de kendilerini sorguluyorlar " diye konuştu. Yakında soykırımı kabul etmek zorunda kalacaklar" diyerek Türkiye'ye Türkle're kinin bir kez daha yineledi. Zarakol da annesinin nasıl Ermenilerin sürgüne gönderildiğine tanık olduğunu bu arada sözde Ermeni soykırımından kurtulan 80 yaşındaki Çerkezyan ile yaptığı söyleşiyi anlattı.

Kaynak:Ortadoğu

yani arayınca örnek çok.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
burası özgür bir ülkedir kim ne düşünüyorsa bunu özgürce iletecektir. ama 2 laf etmesini bilmeyen kendini turkcu ya da ulkucu olarak gösteren, ezikliğini konuşarak değil 50 kişi 1 adama dalarak ya da kafasını uçurarak gidermeye çalışan insanlar bu topraklarda yaşadığı sürece bu şekilde haysiyetsiz ve şerefsizce olayları görmeye devam edecez.

bunu savunulur yanı yok. hiç bir kişi düşüncesi yüzünden öldürülemez sopa yiyemez.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok kaptımayın kendinizi 'özgürlük' lafına.. bunlar siyasi söylemler.
özgürlük diye diye yeni devletler kuruluyor kendi topraklarımızda.

özgürlük görmek için bakınız: en gelişmiş ülke ABD.

ben o kadar özgür olmak istemiyorum kardeşim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
o senin sorunun o zaman irana gidip orada yaşayacaksın. neyse susuyorum ve bir daha bu konuya cevap yazmıyorum. size bol tartışmalar türklükten utanmak istemiyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sen asp yle siyaseti hep karıştırıyorsun zaten caesar. yazma, ben de yazmayayım. utandırma bizleri.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
bende tartışma uzayacak diye yazmak istemiyorum ama şunu söylemek istiyorum... her ikinizde haklısınız görüşleriniz hatalı değil diye düşünüyorum...
yani pigeonun dediği doğru "ama" lar var içinde... yani ben ne olursa olsun bizim devletimizde milletimizde diğer ırkların özgürce yaşayabilmesi taraftarıyım ki hali hazırdaki durumda böyledir... eğer bölücülük yapmıyorlarsa...
caesarın dediğide doğrudur ülkücülük diyerek birilerini tehdit eden para toplayan haraç kesen insanlarda var fakat ülkücülüğün bunlarla alakasıda yok yani işin aslını araştıracak olunursa ülkücülerinde bu tür kişileri kabul etmemesine rağmen önüne geçemediklerini görebiliriz... ve yinede bu cinayeti ülkücülere bağlamak hoş değil...
sonucunda bende milliyetçi birisiyim o zaman bende zan altında kalıyor gibi hissediyorum ülkücülükle alakam olmamasına rağmen...
bu biraz şeyden kaynaklanıyor yani bizim insanımız genelde şöyle eğitiyor kendisini ben sağcı isem sağcıların yazdığı kitapları okurum solcuysam solcuların... bu yüzden hep bi tarafımız eksik kalıyor, ama her ikisinide okuyucan görülüyorki aslında hepsinin istediği ortak paydalar var yok özgür olmak yok Türkiyenin büyük bir ülke olması yok daha iyi yerlere gelmemiz hepsinde aynı şeyler söyleniyor...
bence bu olayı yinede bağdaştırmamak lazım Türkiye ile... ama herkesde görüşlerini söyleyebilmeli zaten cinayetinde amacı ülkemizi insanlarımızı birbirine katmak bence ve başarılıda oluyorlar işte iyinette bile durum böyleyse :p

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmiyorum pek fikrim olmasada;Kör ölür,badem gözlü olur demiş atalarımız. Sanırım durum şu an bu.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yine kalkanın arkasındakine değil de kalkanın kendisine takılmışız.
Adamın öldürülmesi veya hepten bu türden cinayetlerin olması bizim için utanç vericidir.
Bu tür vakalar ne derece yaşanılabilir bir ülkede olduğumuzun göstergesidir.
Kafatasçı milliyetçilikle bu iş yürümez, bunun adı mikro milliyetçiliktir.
Asıl milliyetçilik uluslararası arenada; namus, şeref, onur gibi parametrelerle yapılır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5