İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İlk ayında 6.000 ytl kazandırdı SATILIK ayrıntılı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Whmdestek' e hak veriyorum.
Çünkü herkes susunca birileri meydanı boş görüp at koşturmaya çalışıyor.
Bilmeyenlerde aaa 6 bin ytl kazandırıyor diye parası olan alabilir.
Sonra hüsran

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Whmdestek' e hak veriyorum.
Çünkü herkes susunca birileri meydanı boş görüp at koşturmaya çalışıyor.
Bilmeyenlerde aaa 6 bin ytl kazandırıyor diye parası olan alabilir.
Sonra hüsran

Peki arkadaşlar bu kadar şey söylendi....
Sizce bu sitede ne kadar para kazandırır...Tabi kazanmak isteyen çalışır...Örneğin çoğu kişi sitesinden tıklamalarla 100-200 ytl kazanabilmek için sabah akşam internet başında araştırma yapıyormu? Yani çalışıp kazanıyor..Bizde çalıştık kazandık...

Biz yaklaşık 10 gündür satacaz diye siteyi boşladık, fakat böyle konuşmalar sonucunda, kimisi teklif verdi kimisi vazgeçti... bizde olacağı yok devam ettirelim ilgilenelim diye bir kaç yerle anlaşma yapıp sürümden satış yapmak için çalışmaya başladık. Birkaç önemli yerle anlaşma için çalışmalara başladık ve 1 tanesi ile anlaşma yapıldı ve başladı digerleriyle de görüşmelerimiz devam ediyor. Perşembe günü yayınlanacak ve iç anadoluda dağıtılacak 34.000 adet trajı olarak ücretsiz dağıtılan bir gazete de reklamı çıkacak, yeni broşürlerini baskıya gönderdik...Yani reklamına başladık...

Tahminimiz, ilk gün gelen talep, mail vetelefon sonucunda hiç olmazsa en kötüsü 100-150 site bir ay içerisinde satarız diye düşünüyoruz.
Peki siz oturduğunuz yerden satılmış ve parası alınmış ürünlere yok feyk yok yalan yok satılmamış diyebiliyorsunuz ve ileride de satılmaz para kazandırmaz diyebiliyorsunuz, neye dayanıyorsunuz, birisi çıkıyor 37 domainin kayıtlı diyor, doğrudur, bu tür şeyler rahatlık görülebiliyor, ben diyorum müşteri ortada, alacak kişiye zaten bunlar devredilecek, ciddi olarak alacak kişiye zaten her türlü belge gösterilecek diyoruz, siz yalan diyorsunuz, neye dayanıyorsun benim yalan söylediğimi, ben gösterecem diyerek satış yapıyorum anlaştık adam geldi belgeleri isteyecek ben göstermediğim zaman yani sizin söylemlerinizle yalan olduğu zaman zaten göstermemiş olacam ve alacak kişi parayı vermeyecek, alacak kişi atptalmıda bunları görmeden al kardeşim para hesabında mı diyecek, ya bu kadar da artık komik olmayın...

Bu tartışmanın başı belli, ben tamamı orjinal zannettiğim sitenin editör kısmı ingilizceden türkçeye çevrilmiş değiştirilmiş, bütün konu bundan çık geldi...bunuda bende senin sayende öğrendim, ama bu konu bu kadar extra yalanlar atmayı gerektirmez.

Ha dersiniz bu site bu kadar para etmez amenna, bunu saygıyla karşılarım, ama bu şekilde söylemek yerine iftiralara gerek yok,

Ciddi alıcı ve ticaretle uğraşan kişi zannetmeyin ki sizin dediğiniz gibi aptal, adam mutlakaki bişeyleri görmek isteyecek, pazarlık yapacak, işine gelirse alacak gelmezse kardeş olmadı hayırlı işler diyecek, siz tuttunuz konuyu nerelere çektiniz... ayıptır kardeşim ayıp...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sayfalardır duygu sömürüsü yapıyorsunuz.
Ali cengiz oyunlarını gayet iyi bilmekteyim bu noktada kimseyi kandırmanıza izin vermem.

Ne sattığınızı dahi bilmiyorsunuz.

Burada şimdi yazacağımı uygulamak isteyen olursa sizden daha çok kazanır.

Türkiyede zaten böyle bir piyasa var.Site editörünü bir şekilde eline geçirip üç beş kuruş yaırım yapan her kurum bu alana atılıp kobileri hedef haline getiriyor.

Hiç bir özelliği olmayan basit site editörünüzü türkçeye çevirtmek için 1000dolar maliyetiniz olur.
Varsayılan temalar ve özellikler haricinde sizinde üzerine verdiğiniz bir şey yok.

Sadece türkçe olan bu çakma yazılım bir ayda bu kadar para yaptı diye bu fiata mı satmayı planlıyorsunuz ?

Ben de yapayım hemen alıp koyayım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyen arkadaşlara yardımcı dahi olabilirim.

Yani bu öyle 14bin dolarlık iş değil.İnsan 14bin dolara bir kibrit dahi satacaksa önce boyunu ölçer rengini ağırlığını hacmini hesaplar.

Yani bir elimde ne var ne yok hesaplayıp önüme koyarım değil mi ?

Size sorarım siz ajanssınız öyle değil mi ?

Siz daha kendi ürününüzü pazarlayamıyorken nasıl ajanslık yapıyorsunuz ?

Benim size samimi tavsiyem ajanslığı bırakın ve bu işte yatırım yapın.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samimi tavsiyenden dolayı teşekkür ederim ama hem bu kadar para kazandırmaz diyorsun hem de bu işe yatırım yapın diyorsun, bu nasıl olacak...
Nasıl yatırım yapayım bu konuda da beni aydınlatırmısın?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu kadar kazandırmaz demedim hiç bir yazımda.
Siz ne demek istediğimi anlamamışsınız.
Bir arkadaşımız 200-250 hitle nasıl 6000 ytl yaptı anlamadım yazmış ama bu gayet normal.
Bu siteye giren kullanıcı refer ile gelen kullanıcıdır.
Havadan düşmez o siteye.Muhtemel alıcı potansiyeli var demektir.

Siz 6000 değil 600.000 de kazanırsınız.Buna kimse engel olamaz ki bunun pazarı da mevcut.

Sizin kazanamadığınızı iddia etmedim.Sadece kanıtlamanızı istedim.

Kanıtlayamadığınız için bu kadar soru işareti doğmuş durumda.

Artı ve eksi yanlarını belirttiğiniz sürece ne dandik yazılım ne de altyapı eksikliği satışınıza engel değildir.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam iyi hoş söylüyorsunda...
Daha ne kanıtı sunmam gerekiyor, herşey ortaya çıktı, tek tek hesapları kendiniz ortaya çıkardınız, rakamlar ile belli oldu, diger resmi belgeleri buraya sergilememi bekleme ciddi alıcıya bunlar zaten gösterilir ve dikkat çekmesi için söylediğim 6000 ytl kazandırdı lafımdaki net 5.620 kazandırıp 600 ytl kadar da maliyet desen senin bir yazındaki 6000 diyorsun net 5000 kazandırmış 1000 ytl çok büyük rakam yazısımı... sorun olan..

Bazı sitelere bakıyorum daha doğrusu çoğu sitelerde bir sitenin satış rakamı belirlenirken getirisinin 5 katını hesaplıyorsunuz... o zaman bu sitenin değeri 5000 ytl x 5 = 25.000 ytl mi ben o zaman az söylemişim...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Evet aslında bunun kazanca kıyaslandığı zaman ederi 2-3 kat daha fazla olacaktır.
Ama bu sizin satışınız için geçerli değil.

Konunuzda satıp geçeyim aramızda hallederiz havası mevcut.
500 dolara satılan sitelerde dahi insanlar daha çok detay sunuyorlar.

Basit bir hesapla en az 70 iste satılmalı bu karı edebilmek için.
Sizin rakamlarınız bu hesaplamaya uymuyor.

Neredeysa yarı yarıya domain rakamlarınız.
Bu sistemde kullanıcı paketi aldığında otomatikmen domaini de alır.Eğer henüz alınmadı ise veya alındıda domain host edilmediyse bunları belirtmelisiniz(Ki böyle bir şey söz konusu ise sistemin işleyişinde sorun vardır).

Dolayısı ile bir müşterinin evinin kapı numarasına kadar verdiniz ama sadece müşteri adlarının yer aldığı bir müşteri listesi dahi vermediniz.

Bu da insanları algıda yanılgıya düşürür ve satışınız şüpheli konuma geçer.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben anlatamıyorum galiba açıkca ciddi olarak almak isteyen kişiye ben zaten gösterecem belgeliyecem diyorum. Bunun başka bir izah tarzı varmı? başka bir cümle ile mi anlatılır...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Konuyu açıldığından beri takip ediyorum...

O kadar şey yazıldı çizildi. genel kanı, galiba sizin burada söylediklerinizin gerçeği pek yansıtmadığı doğrultusunda. Sizde bu mesajlara karşı kendinizi savunuyorsunuz.

Peki losttiger en son mesajınızda ciddi alıcılara zaten gösterilecek diyorsunuz. Peki sizden ricam konuya tam bir açıklık getirmek açısından o bahsettiğiniz kanıtları buradan gösterebilir misiniz ?

Eğer ki bu kanıtları gösterebilir ve kanıtlarınız yeterli ise bu kanı ortadan kalkar zaten...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
@losttiger
bu site ya da başka bir site bu söylenen paraların çok üzerindede ciro yapabilir ancak burada bir aldatmaca var. Çünkü bu site bahsini ettiğiniz üzere bir ajans üzerinden yürüyor, ajansın az çok belli bir müşteri portfoyü ya da marka değeri var. Tüm bunlar gözönüne alındıgı vakit ortaya ciddi rakamlar çıkabilirde. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bu ciroyu sitenin yapmadıgı ajansın yaptığıdır. Siz başından beri varolan bir pazarlama sisteminden bahsediyosunuz aslında. Reklamlar veriliyor, sitelere bannerlar veriliyor ve broşürler basılıyor. Ve sizde "abi kataloglarını yapalım bide bizim bir websistemimiz var.." diye konuya giriyorsunuz. Bu bir pazarlama, bir webmasterın admin paneli üzerinden yürüteceği bir iş değildir. Dolayısıyla verdiğiniz kar marjları ya da ciro kotalarının hiç bir değeri kalmıyor. Çünkü bu siteleri siz satıyorsunuz ve devamında iş otomasyona bağlanıyor ve sattığınızda otomasyon kısmı!
Aldatma aslında burada. Buna şöylede bakılabilir!
Ben bir ofis açarım, çalıştığım 4-5 a+ markayla birlikte iyi işler çıkarırım. Aradan geçen 5-6 ay sonra 60-70k ytl kazandığım zamanda ilan verir ofisimi satmak istediğimi söylerim ve cirosunu belirtirim. Sonra müşteriye bunu 50k ytl ye kitlerim sonra gider başka bir yerde ofis açar ya da açmadan yine aynı markalarıma hizmet vermeye devam ederim. Ofisimi alan zavallı müşterimde açlıktan kurur gider. Çünkü orada yapılan işi ajans değil ben yapmışımdır.

Ortada bir site var. Bu site 2-3 aylık. Bu zaman içinde bu parayı kazanma ihtimalinin sıfır oldugunu her akıllı insan rahatça algılayabilir. Çünkü pazarlama siteden değil sizin tarafınızdan yapılıyor ve sizde elinizi ayağınızı çektiğiniz vakit site bomba gibi patlayacaktır.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu açıldığından beri takip ediyorum...

O kadar şey yazıldı çizildi. genel kanı, galiba sizin burada söylediklerinizin gerçeği pek yansıtmadığı doğrultusunda. Sizde bu mesajlara karşı kendinizi savunuyorsunuz.

Peki losttiger en son mesajınızda ciddi alıcılara zaten gösterilecek diyorsunuz. Peki sizden ricam konuya tam bir açıklık getirmek açısından o bahsettiğiniz kanıtları buradan gösterebilir misiniz ?

Eğer ki bu kanıtları gösterebilir ve kanıtlarınız yeterli ise bu kanı ortadan kalkar zaten...

Kanıt kaldımı acaba 1-) müşteri listesi 2-) 3000 ytl lik diger satış, yanlışmıyım, şu ana kadar 2000 kişiye yakın ziyaret var, ben buraya koyduğum da niye ilgisiz kişilere şirket bilgilerini sergileyim, tamam bir tane 2 tane gösterdik ama hepsini sadece alacak kişiye gösteririm...
Bunu da art niyet yoksa zaten anlayışla karşılanacaktır. Alacak pazarlık yapankişi zaten bunları ister bizde tek tek hepsini gösteririz, çünkü bu hesaplar aynen site devredilirken alan kişiye devredilecek.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kanıt kaldımı acaba 1-) müşteri listesi 2-) 3000 ytl lik diger satış, yanlışmıyım, şu ana kadar 2000 kişiye yakın ziyaret var, ben buraya koyduğum da niye ilgisiz kişilere şirket bilgilerini sergileyim, tamam bir tane 2 tane gösterdik ama hepsini sadece alacak kişiye gösteririm...
Bunu da art niyet yoksa zaten anlayışla karşılanacaktır. Alacak pazarlık yapankişi zaten bunları ister bizde tek tek hepsini gösteririz, çünkü bu hesaplar aynen site devredilirken alan kişiye devredilecek.

Anladım şirket bilgilerini göstermek doğru bir davranış olmazdı. Peki bilgilerin hepsini değil de gerekli yerlerin üstünü çizerek gösterebilir misiniz ? Bu şekilde yaparsanız hem genel kanıyı ortadan belki kaldırabilirsiniz hem de müşterilerinizin bilgilerini saklamış olursunuz...

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@losttiger
bu site ya da başka bir site bu söylenen paraların çok üzerindede ciro yapabilir ancak burada bir aldatmaca var. Çünkü bu site bahsini ettiğiniz üzere bir ajans üzerinden yürüyor, ajansın az çok belli bir müşteri portfoyü ya da marka değeri var. Tüm bunlar gözönüne alındıgı vakit ortaya ciddi rakamlar çıkabilirde. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bu ciroyu sitenin yapmadıgı ajansın yaptığıdır. Siz başından beri varolan bir pazarlama sisteminden bahsediyosunuz aslında. Reklamlar veriliyor, sitelere bannerlar veriliyor ve broşürler basılıyor. Ve sizde "abi kataloglarını yapalım bide bizim bir websistemimiz var.." diye konuya giriyorsunuz. Bu bir pazarlama, bir webmasterın admin paneli üzerinden yürüteceği bir iş değildir. Dolayısıyla verdiğiniz kar marjları ya da ciro kotalarının hiç bir değeri kalmıyor. Çünkü bu siteleri siz satıyorsunuz ve devamında iş otomasyona bağlanıyor ve sattığınızda otomasyon kısmı!
Aldatma aslında burada. Buna şöylede bakılabilir!
Ben bir ofis açarım, çalıştığım 4-5 a+ markayla birlikte iyi işler çıkarırım. Aradan geçen 5-6 ay sonra 60-70k ytl kazandığım zamanda ilan verir ofisimi satmak istediğimi söylerim ve cirosunu belirtirim. Sonra müşteriye bunu 50k ytl ye kitlerim sonra gider başka bir yerde ofis açar ya da açmadan yine aynı markalarıma hizmet vermeye devam ederim. Ofisimi alan zavallı müşterimde açlıktan kurur gider. Çünkü orada yapılan işi ajans değil ben yapmışımdır.

Ortada bir site var. Bu site 2-3 aylık. Bu zaman içinde bu parayı kazanma ihtimalinin sıfır oldugunu her akıllı insan rahatça algılayabilir. Çünkü pazarlama siteden değil sizin tarafınızdan yapılıyor ve sizde elinizi ayağınızı çektiğiniz vakit site bomba gibi patlayacaktır.

Dediğine hemen hemen katılıyorum, fakat bu siteyi alacak insan burada ticaret yapacak, bir oyun sitesi değilki tıklamayla para kazanmaya devam etsin. Oturduğu yerde beklesin. Oda çalışacak site satmak için uğraşacak.
Örnek genelde hosting firmaları ile görüşüyoruz şuan, bu insanların mantığı ne olabilir, ya host satışını artırmak için bunu promosyon olarak verecek yada cüzzi meblalara satarak yine host satışını artıracak. Yanlışmıyım, böylelikle de ben nasıl ajans olarak satmışsam oda host firması olarak satacak ve ilgi çekecek. Nasıl ihlas yapıyor, türk ticaret yapıyor ve bildiğim kadarıyla bir kaç host firmasıda böyle yapmaya başlıyor...

Burada elinde mi patlamış olacak bu site?...

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım şirket bilgilerini göstermek doğru bir davranış olmazdı. Peki bilgilerin hepsini değil de gerekli yerlerin üstünü çizerek gösterebilir misiniz ? Bu şekilde yaparsanız hem genel kanıyı ortadan belki kaldırabilirsiniz hem de müşterilerinizin bilgilerini saklamış olursunuz...

Tamam bunu yaparım üzerini çizergösteririm. Bu sefer yine yalan söylüyor, kendisi hazırlamıştır, denecek, bu tamam denmeyecekse ben bunuda gösteririm, öyle bir durumda sorun olmaz...

Daha önceki yazılarda gördük bunu dj li bir rumuzu olan arkadaş, domain sorgulattırıyor, domain sahibi kısmını almıyorda teknik yetkili kısmını alıp bu domainsenin üzerine kayıtlı yalan söylüyorsun diyor, ben isimtescil sayfasındaki sayfayı çekip gönderiyorum hala yalan deniyor...

Buna ne diyeceksin...bunu nasıl çözeceğiz

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eğer başkaları size "yalan söylüyorsun ! bunu sen hazırlamışsın" derken sadece laf olarak söylüyorsa bu zaten sizin sorununuz olmaz. Sizin kanıtınız geçerliliğini koruyacaktır, taki aksi durum kanıtlanıncaya kadar.

Ayrıca insanlar öyle diyecek diye de kanıtlarınızı ortaya sunmaktan vazgeçnmeyin bence. Eğer siz kendinize güveniyor, doğru olduğunu düşündüğünüz şeyi yapıyorsanız, kanıtlarınız da gerçek ise zaten bunu savunmaya devam etmelisiniz. Aksi durum da diğer görüşün ağır basacağı söylenebilir...

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.demonuz.com/

Bu adreste yönetim panelinin site durumunu görebiliriz. Burada tekrar belirteliyim daha önceki yazılarımızdaki gibi, 23 adet site 3000 ytl olarak firmaya faturalandırılmıştır. bunun 11 adedi şu ana yayındadır. 37 nin 11'i bu firmaya aittir. 1 firma 2 ve bir firma 3 yıllık almıştır. Bu ikiside 575 ytl eder profesyonel paket ve kalan site sayısıda kalan rakama tekabül eder. Bu sitelerin kimisi domain transferdir yani domainde alınmadı, maliyeti yok kısaca. birkaçından da biz ilgilenemeyiz al sen yapıyor ücretini ödeyelim dedikleri sitelerdir. Yani extra çalışma parasıda alındı. Bunların tamamı daha önceki yazılarımızda belirttim.
Bir arkadaşımız "daha 120 tane daha hesap var onlarıda söylesene" demişti, arkadaş sadece yazı yazmak içinyazdığı için özelliklerde belirttigim bayi rakamını site sayısı olarak algılamıştır, kendi yanlış anlamasını bana yalancı diyerek kapatmaya çalışmıştır.
Bunların haricinde bir fatura kalıyor, söylediklerimin hepsiniher zaman aynı şekilde söyledim. Her seferinde farklı bir şey söylenmemiştir.

Artık bunlarda yetmezse yapabileceğim başka birşey kalmadı, ciddi kişi tek tek zaten bunların ayrıntılarını da görecektir, alacağı zaman, çünkü bu hesaplar aynen ona devredilecektir. Yeni seneye yenileme ücretlerini kendisi alacaktır.

Yüklü sipariş veren firmam zaten buna devam edecek. Alacak kişiyi görüştürürüz ve aynen siteyi alacak kişiden almaya devam eder. Benim müşterim diye bu müşteri bende kalmayacak (bu konuda) bu işlerini almaya devam edebilir.
İnsan çalışıp kazanır hazır beklemez, son 2-3 gün içerisinde başlayan kampanyadan sonra siparişini geçen 11 yeni sipariş vardır. Bunlardan 7 si indirim çeki ile sipariş geçmiştir. Buda kampanyanın etkisi, bu siteyi işletecek kişide böyle çalışmalar yapmalı ki seri satış ta yapabilsin...

Bu sayfadaki görüntüyü çok uzun süre tutamıyacam onuda blirtyim, zaten takip eden arkadaşlar görecektir. Çünkü bu sayfayı müşterilerimize denem amaçlı kullanıyoruz.
----------------
Bu arada bundan daha fazla detay isteyen olursa msn den gönderirim. Benkendime güveniyor ve kanıtlarım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Dediğine hemen hemen katılıyorum, fakat bu siteyi alacak insan burada ticaret yapacak, bir oyun sitesi değilki tıklamayla para kazanmaya devam etsin. Oturduğu yerde beklesin. Oda çalışacak site satmak için uğraşacak.
Örnek genelde hosting firmaları ile görüşüyoruz şuan, bu insanların mantığı ne olabilir, ya host satışını artırmak için bunu promosyon olarak verecek yada cüzzi meblalara satarak yine host satışını artıracak. Yanlışmıyım, böylelikle de ben nasıl ajans olarak satmışsam oda host firması olarak satacak ve ilgi çekecek. Nasıl ihlas yapıyor, türk ticaret yapıyor ve bildiğim kadarıyla bir kaç host firmasıda böyle yapmaya başlıyor...

Burada elinde mi patlamış olacak bu site?...

mukayese ettiklerin iyi ya da kötü bir şekilde marka olmuş siteler ve herşeyden önemlisi şirketler. Kaldı ki bahsi geçenler a.ş. pozisyonunda. Şimdi sen kalkıp barem olarak bu firmaları sunarsan mantıklı olmaz.

Evet elinde patlar! Çünkü bir ajans olarak senin bilmen gerekirki pazarlama ve satış arasında hem eğitim farklılığı hem sistem farklılığı hemde yetenek farklılığı vardır. Sen başında beri siteni satış sitesi olarak lanse ediyorsun ki bu yanlış. Senin siten pazarlama sitesi. Bir ekip olacak, bu insanlar çıkıp sağı solu gezecek ve devamında siteye iş toplayacaklar...

Düşünsene bir dergi çıkardıgını? İçeriği hazırlayıp, konu başlıklarını ve indexi bitirip, içerde yazı işleri ekibin, grafik atölyen ve sıkı bir kaç editörün var. Ancak pazarlaman yok ?...Sence dergi kaç sayı sonra patlar ?

Bu site içinde geçerli olan budur. Bugün sana ya da bir başkasına mynet.com u verseler, onu idare edecek ticari bilgiye ve ekibe sahip olmassan 1 yıl sonra burada konu açıp text link satarsın. Bu site elinde patladı demek olur.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mukayese ettiklerin iyi ya da kötü bir şekilde marka olmuş siteler ve herşeyden önemlisi şirketler. Kaldı ki bahsi geçenler a.ş. pozisyonunda. Şimdi sen kalkıp barem olarak bu firmaları sunarsan mantıklı olmaz.

Evet elinde patlar! Çünkü bir ajans olarak senin bilmen gerekirki pazarlama ve satış arasında hem eğitim farklılığı hem sistem farklılığı hemde yetenek farklılığı vardır. Sen başında beri siteni satış sitesi olarak lanse ediyorsun ki bu yanlış. Senin siten pazarlama sitesi. Bir ekip olacak, bu insanlar çıkıp sağı solu gezecek ve devamında siteye iş toplayacaklar...

Düşünsene bir dergi çıkardıgını? İçeriği hazırlayıp, konu başlıklarını ve indexi bitirip, içerde yazı işleri ekibin, grafik atölyen ve sıkı bir kaç editörün var. Ancak pazarlaman yok ?...Sence dergi kaç sayı sonra patlar ?

Bu site içinde geçerli olan budur. Bugün sana ya da bir başkasına mynet.com u verseler, onu idare edecek ticari bilgiye ve ekibe sahip olmassan 1 yıl sonra burada konu açıp text link satarsın. Bu site elinde patladı demek olur.

Bunun içinde biz bayi ağı oluşturalım dedik. Onlar satış yapsınlar diye ve bayi sistemini oluşturduk. İlgi oldu epey de birbaşvuru oldu, bnların faydası olur, daha fazlasıda zaten bu kadar parayı verecek bir şirket ona göre de belli birsatış stratejisi oluşturacaktır, diye düşünüyorum.
------------
eğer sistem kendi kendine bu kadar parası kesin olarak kazandırıyor olsaydı zannediyorum ki satış rakamı çok çok daha fazla yüksek olması gerekirdi.

losttiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pazarlaması olmayanlar için bile bu önemlidir.
Ben 3-4 ay önce birkaç site satın aldım yatırım olsun bişeyler yapalım diye, turkiyeemlakpazari.com - benimiddaam.com - bayi.biz ama ilk aldığımda emlakpazari ziyaretcileri filan vardı ama şu an hiç gelen giden bile yok siteye niye ilgilenmediğim için, legalpara sitesi zaten bi işe yaramaz, bayi.biz aldığımda çok iyiydi ama oda şimdi yavaş yavaş gerilemeye başlıyor...

kısaca zaten yürüteceğin birşey ilgilenmezsen bir ekip oluturmazsan bir stratejin olmazsa biter...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5