İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnsanların zoru nedir ??

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Nereden başlasam ki ....
İnsanlar buraya üye oluyor ve sitelerini gösteriyor diyorlar ki "Sitem nasıl olmuş bakarmısınız eksiklerini söyleyin lütfen www.site adresi VINNN"

Ya burada site ilgili o kadar eksper o kadar bilgili o kadar usta insanlar varki yemin ederim hiç biri kimseye birşey yazmıyor nedeni ise yeni başlayan arkadaşın saçma sapan sözler etmesi ve birde dünyayı sanki o yaratmış gibi laflar etmesi Allah'ım ne kadar sinir bir durum ya.
-Adam Türkçe yazmaz lütfen Türkçe yazın dersiniz "Senden mi öğrenicem türkqçeyi der"
-Başka birisi site açar şaka gibi içinde hiç bir şey yok OKuyun Öğrenin deriz linkleri veririz "Siz site adresi vermeye .... layık insanlar değilsiniz" diye konusunu editler.
-Sİte kurallarını okuyun deriz adam ikinci mesajında yine aynı hatayı yapar.
Peki ne yapmamız gerekiyor kimseye cevap yazmayalımmı en iğrenç siteye de AA Süper ŞAK ŞAK ŞAK mı diyelim önüne engel mi koyalım öğrenmesinler mi ??

Kısacası gerçekten bu insanların ZORU NEDİR YA ??

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben şahsen hazır script kurarak yayına girmiş kişilerin sitesine bişey yazmıyorum. Hazır script kurmayan adamda zaten genelde bilinçli birisi oluyor ve kafam rahat oluyor benimde :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nereden başlasam ki ....
İnsanlar buraya üye oluyor ve sitelerini gösteriyor diyorlar ki "Sitem nasıl olmuş bakarmısınız eksiklerini söyleyin lütfen www.site adresi VINNN"

Ya burada site ilgili o kadar eksper o kadar bilgili o kadar usta insanlar varki yemin ederim hiç biri kimseye birşey yazmıyor nedeni ise yeni başlayan arkadaşın saçma sapan sözler etmesi ve birde dünyayı sanki o yaratmış gibi laflar etmesi Allah'ım ne kadar sinir bir durum ya.
-Adam Türkçe yazmaz lütfen Türkçe yazın dersiniz "Senden mi öğrenicem türkqçeyi der"
-Başka birisi site açar şaka gibi içinde hiç bir şey yok OKuyun Öğrenin deriz linkleri veririz "Siz site adresi vermeye .... layık insanlar değilsiniz" diye konusunu editler.
-Sİte kurallarını okuyun deriz adam ikinci mesajında yine aynı hatayı yapar.
Peki ne yapmamız gerekiyor kimseye cevap yazmayalımmı en iğrenç siteye de AA Süper ŞAK ŞAK ŞAK mı diyelim önüne engel mi koyalım öğrenmesinler mi ??

Kısacası gerçekten bu insanların ZORU NEDİR YA ??

Maalesef haklısın abi.

Eğitim şart.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Ben şahsen hazır script kurarak yayına girmiş kişilerin sitesine bişey yazmıyorum. Hazır script kurmayan adamda zaten genelde bilinçli birisi oluyor ve kafam rahat oluyor benimde :)

Ki burada web sitesi , yazılım , programlama , tasarım işlerinden anlayan birisin yeni gelenler sende de faydalansa kötü mü olur anlamıyorum gerçekten...

rydens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepsinin ortak yanı belki de "çocuk" olmalarından kaynaklanıyordur : )

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Visit seni patlama noktasına getiren konuyu ve mesajı hatırlıyorum, konu ve içindeki üye hakkında gereken yapıldı. Bu gibi durumlarda en güzel yol kanaatimce sessiz kalmaktır.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Davetiyeli üyelik olsaydı bu kadar geniş olamazlardı.
Davetiyeli üyelikle gelen adam isteklidir.
İstekli geldiği yerde de saçma sapan davanışlarda bulunmaz.
Forumda kalite olur diye düşünüyorum.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Visit seni patlama noktasına getiren konuyu ve mesajı hatırlıyorum, konu ve içindeki üye hakkında gereken yapıldı. Bu gibi durumlarda en güzel yol kanaatimce sessiz kalmaktır.

Evet Sarget biliyorum ve iyinetin bu kadrosunun ne kadar başarılı olduğunun altını birkez daha çiziyorum ... Teşekkürler...

Gizlen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne desen haklısın dostum ancak bizde yardım sever olsan suç, yol göstersen suç emek hırsızı cok Herkes kendı ısıne gucuna bakıyor, millet birbirinin kuyusunu kazıyor.

Toptan bir değişim şart güzel ülkemin güzel insanlarına :)

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Bence davetiyeli üyeliğe tekrar geçilmesi lazım.Yeteri kadar forum canlandı.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kardeşim eğitimin yolunu da gösteriyoruz YOK ANLAMIYOR ki insanlar...

Yine maalesef diyerek sözlerime başlamam gerekiyor abi çünkü , Türkçe içerikli forumlarda ucuşan tek şeyin geyik olduğunu ve bir mesajda cümlelerden çok ucuşan smileları gördüğümü maalesef dile getiriyorum.

Aslında yukarıda dillendirmiş olduğun kısımları yazan arkadaşlara sorsak onlar için bu normal. Çünkü forumda eleştirmek esastır.

O kişi için ona çözüm sunman umurunda değil. Çünkü en iyisi hatta ve hatta en çok tecrübeye sahip olan kişi o.

Bilinmelidir ki ; İnsanların sürekli tecrübeleriyle hareket etmeleri yanlıştır. Tecrübenin yanında bilgi birikimi daha önemlidir. Bunun olması içinde insanın önce karşısında ki kişiyi dinlemesi gerekmektedir.

Yalnız bu söylemlerimi yukarıda bahsettiğin kişilerin anlayacağını veya kavrayacağını zannetmiyorum.

Bu bir zihniyettir ve çözüm noktası burası değildir.

İYİNET Forumları bundan nasıl kurtulabilir ?
- Bu sorunun cevabı en basit iş. Davetiyeli üyeliğe geçerek devam etmelidir.
İYİNET Forumları içindeki bu zihniyete sahip kişiler ne olacak ?
- Bu sorunun cevabıda basit. Ya dinleyecekler ya da dışarı cıkarılacaklar.

Benim fikrim böyle.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ki burada web sitesi , yazılım , programlama , tasarım işlerinden anlayan birisin yeni gelenler sende de faydalansa kötü mü olur anlamıyorum gerçekten...

Derdini biliyor ve yaşıyoruz hep beraber az çok... Kendi hallerine bırakmak lazım, eleştirince bişey sanırlar kendilerini...

Ħëm oήLα® ∂αhα çoq qüchüĸ :) 2αmαήℓα öq®ëήirℓëя, Tαkmα kαFαήα ßγγγ

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Laf anlamamalarının nedeni daha çocuk olmaları.Bu tip çocuklar v yi w, g yi q yazınca nedense adam olduklarını sanıyolar.17 yaşına gelen bir lise öğrencisi winampta şarkı çalabilince ben dj yim diyor.Davetiyeli üyelik kısmende olsa çözüm olabilir.Her önüne gelenin elini kolunu sallaya sallaya üye olmaması lazım.Neyse daha önceden uzunca anlatmıştım zaten bunları ama çözümleri takan olmamıştı..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Kaliteli insanların kaliteli cümleler ile benimle hem fikir olması gerçekten çok sevindirici ben sizinle İNŞALLAHU TEALA Türkiye Web Sektörünün daha iyi yerlere geleceğine eminim...
Tabi daha bir çok kaliteli insan var buraya birşeyler yazmamış
Angelo
mehmet
Çakırx
Antitrust
Mathi
Loi
Aklıma gelmeyen bir çok isim ....

Üzülüyorum neden biliyormusunuz YENİLER SİZLERİN PEŞİNDE KOŞMASI LAZIM çünkü gelecek bilgili insanlarda GEYİK te değil..

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende forumda şu bölüme bitiyorum ya vallaha haranlıkla okuyorum mesajları 'İnternetten Para Kazan'

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Davetiyeli üyelik olsaydı bu kadar geniş olamazlardı.
Davetiyeli üyelikle gelen adam isteklidir.
İstekli geldiği yerde de saçma sapan davanışlarda bulunmaz.
Forumda kalite olur diye düşünüyorum.

Alakası yok nefusa davetiyeli olduğu zaman da kimse kurallara uygun şeklide formu doldurmazdı güzel bir dille link verdiğinde şablona göre hazırlayın dediğinde de problem yaşanıyordu. Buradaki asıl problem
1) forumun kurallarının adam akıllı okunmaması
2) en üzücüsüde visitistanbulun son noktasına getiren bugün ki konu ve mesaj "Türqce" vs. gibi garip bir şekilde güzelim Türkçemizin harcamaları ve sonuna kadar da visitistanbul'a katılıyorum hak veriyorum.
Türkçemize saygı...

!_D

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe'de olmayan bir sürü mesajlar oluyor ama düzeltemiyoruz visitistanbul'un dediği gibi yanlış yazdın diyincede bir Dünya laf söylüyolar.

İyinet'e gelen kişilerin ilk amacının birşeyler öğrenmek olmalı ama bizim Türk insanı ilk önce reklamının peşinde koşuyor. Belli bölümlere giriyorlar sadece çoğu kişi. Aslında forumda çok güzel makaleler, yazılar var bunları okusalar çok faydasını görecekler. Sağolsun çoğu herkes sorduğumuz sorulara elinden geldiğince cevap veriyorlar ve bunlardan birşeyler öğreniyoruz ( En azından kendi adıma ).

İnşallah bu tür olaylar tekrar yaşanmaz.

İyi forumlar.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Kaliteli insanların kaliteli cümleler ile benimle hem fikir olması gerçekten çok sevindirici ben sizinle İNŞALLAHU TEALA Türkiye Web Sektörünün daha iyi yerlere geleceğine eminim...
Tabi daha bir çok kaliteli insan var buraya birşeyler yazmamış
Angelo
mehmet
Çakırx
Antitrust
Mathi
Loi
Aklıma gelmeyen bir çok isim ....

Üzülüyorum neden biliyormusunuz YENİLER SİZLERİN PEŞİNDE KOŞMASI LAZIM çünkü gelecek bilgili insanlarda GEYİK te değil..
hani ben hani ben :p

yeni siteler bölümüne korkutan bişe yazamıyorum :s ters ters cevaplar yazıyolar bende rahat durmam sonra ceza almaya gerek yok

ep geyiq ep geyiq nere kadr kardeşimmm (uhahha)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5