İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnsanların zoru nedir ??

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iki kelime webten anlamayan fotoğrafçı olduğunu zanneden birine abi demek mecburimi forumda merak ettim saygısızlık nerede hangi mesajımda küfür var yada şiddet var....

Saygısızlık nerede mi? başından beri attığın post lara bak
"birde izmirli olacaksın kırmasın sanırım"
bence konuya birşey yazarken 3 5 defa oku.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
iki kelime webten anlamayan fotoğrafçı olduğunu zanneden birine abi demek mecburimi forumda merak ettim

saygısızlık nerede hangi mesajımda küfür var yada şiddet var....

Saygı göstermek demek birine abi demek değildir ve siz abi deme zorunluluğundada değilsiniz. Bende demem çünkü birine abi veya abla demeyi sevmem. Anca üslübunuz ve kulandığınız kelimeler insanı rencide edici ve kabadır ve buda herangi bi insana durduk yere gösterilmesi gereken bir tutum değildir.

Evet biraz önce bilerek kışkırttım çünkü insanı tanımanın en iyi yolu tartışmada olur derler, doğrudurda. Umarım hatalarınızdan ders alırsınız ve davranışlarınızın yanlış olduğunu görürsünüz

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Saygı göstermek demek birine abi demek değildir ve siz abi deme zorunluluğundada değilsiniz. Bende demem çünkü birine abi veya abla demeyi sevmem. Anca üslübunuz ve kulandığınız kelimeler insanı rencide edici ve kabadır ve buda herangi bi insana durduk yere gösterilmesi gereken bir tutum değildir.

Evet biraz önce bilerek kışkırttım çünkü insanı tanımanın en iyi yolu tartışmada olur derler ve umarım hatalarınızdan ders alırsınız...

Mathicim konumuza geri dönersek en belirgin örneğini zaten örneklerle görüyoruz ... Gerçekten aklım almıyor yahu İnsanlara gerçekten birşeyler oluyor.. Bir kaç saygılı insan arkadaşımız abi dedi diye ben insanlara ilham vermesi açısından resim upload etmemden diğer arkadaşımızın gıcığına gidiyor ve konuya bakın ...
Allah CC yazarken Muhammed Mustafa SAV. yazarken ki saygımızı bile insanlar başka kefelere koyuyorlar bizi ismail ağa cemaatine benzetiyorlar... Yazık yahu vallahi yazık billahi yazık..

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmamın bir anlamı yok. Şimdiye kadar yazılan mesajlar olayı özetlemiş. Çözümü bumudur bilmiyorum: Herkes gibi ilk adımda davetiyeli üyeliğin tekrar başlatılmasından yanayım. Eskisi gibi üyelik zorlaştırılırsa şimdiye kadar üye olmuş kişiler üyeliklerini kaybetmemek için daha doğru işlere yönelebilirler, yoruma daha açık olurlar, türkçe yazmaya dikkat ederler.

dizinci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Davetiyeli üyelik de faydali olur ama daha önemlisi ve her daim olmasi gereken , yanlis yapani cezalandirmak mesaj yazmasini engellemek, bir süre forumdan uzaklastirmak ve forum kurallarini tekrar hatirlatmak.

Tabi ki moderatörlerin her konuyu okuma imkani yok o nedenle bizlere is düsüyor. Mesajlari moderatörlere bildirirsek onlar da inceleyip karar verirler. Böylece onlarin her mesaji okuma yükü kalkmis direkt hedefe yönelme imkani dogmus olur.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bence iyinette değil tüm dünyada eksik olan birşey , sevgi . İnsanlar birbirini sevmediği sürece hep olucakları düşünmeden bencilce hareket ediceklerdir , halbuki zararları kendilerine haberleri yok.

O

Orion

Misafir
Araştırmak çok zor geliyor. Mesela bu zamana kadar sorduğum sorular 3-5 tanedir. Çünkü araştırarak herşeyin yanıtını en ince ayrıntısına kadar öğrenebiliyorum. Bence milletimizde araştırma eksikliği var herkes işin kolayına kaçıyor.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bence seviyesiz mesajların dahil olduğu postlara herkes yanıt vermeyi kessin.
Bende dahil böyle kötü şeyler yazanlara lâf yetiştirmeyi çok seviyoruz.
Bundan sonra hep beraber bir olay başlatalım.
Bi konu altına böyle mesajlar girince mesaj yazmayı keselim ve moderatör arkadaşımızın silmesini bekleyelim.
Bunu farkeden şahıslar zaten bizim gibi olma özentisine kapılacaklardır.
Kalitesizlik aynı kişiler tarafından boy göstermeye devam ettiği sürece zaten gerekenin yapılacağına inanıyorum.
Yalnız bu tarz konuları her forumda konuşamazsınız, iyinet'te herkes fikrini söyleyebiliyor. Bence şanslı olmakla beraber teşekkür borçluyuz...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Yeni gelen arkadaşlar bazı kavramları anlamakta zorluk çekiyor, ilk girişte kendilerine sormaları gereken sorular ve kendilerini test etmeleri gereken şeyler var.
Örnek soru: Amelemiyiz, webmaster mı?
http://forum.iyinet.com/internetten-para/ a açılan bazı konulara ve sahip oldukları üslüplara bi tarafımla gülmüyor değilim :) 3-5$ a elin ecnebisine amelelik yapanlar var, işin kötü tarafı öğrenme kapasiteleride yok.
Bayadır bu forumdayım hala eski konuları açıp okuyorum çünkü bazen gerçekten okuduğuma değen şeyler bulabiliyorum.Yeni gelenler geçmişte yazılanları okumak yerine bir p..k bildiklerini sanıp 3-5$ lık kazançları ile yetiniyorlar.Az laf dinleseler burda yol gösterecek en az 50 webmaster var...
Bu uzar gider, takılmamak lazım.Yeni gelenler zamanla doğal seleksiyona tabi kalacaktırlar, ortama uyum sağlayamayan, kendini yenilemeyen ve zeka - zaman - para üçgenini anlamayan eriyip gidecek

oslem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef Bu Tip Sorunlarla Sürekli Karşılaşıyoruz İyi Niyetle Hallatmeye Elimizden Geldiği Kadar Çaba Gösteriyoruz

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Yazının tamamını kalın harflerle yazmak yasaktır...
Ayrıca yaşı 17 diye atıp ttan elemnda 20 yaşında...
Pr6 link konusuna pr4 lazım mı yazıyor :)

Bunlardan çok var... Zaten ben iyinete pek birşeyler yazmıyorum artık. >Çok değişti buralar..
Lunapark gibi oldu...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Nedense bazı insanlar kendilerini tatmin etme ateşi içinde yanıyolar

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bunlardan çok var... Zaten ben iyinete pek birşeyler yazmıyorum artık. >Çok değişti buralar..
Lunapark gibi oldu...

2008'de kayıt oldun, bu nasıl bir gözlemdir böyle?
Ayrıca daha geçenlerde bir iş ilânı konusunda adamın ilânını baltalayarak mahvettin.
Kusura bakma sende çok masum değilsin.
Sakın bana hata yapmadım diye yanıt yazma; söyleyecek lâf bulamayınca postları silmemiz için p.m atmasını çok iyi biliyorsun.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
Sana pm atmadım.
1-2-3K lık olsam sizin gibi bunları dert etmemde.

100k lık insanlara saygı gösterin biraz...

hostcunuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nereden başlasam ki ....
İnsanlar buraya üye oluyor ve sitelerini gösteriyor diyorlar ki "Sitem nasıl olmuş bakarmısınız eksiklerini söyleyin lütfen www.site adresi VINNN"

Ya burada site ilgili o kadar eksper o kadar bilgili o kadar usta insanlar varki yemin ederim hiç biri kimseye birşey yazmıyor nedeni ise yeni başlayan arkadaşın saçma sapan sözler etmesi ve birde dünyayı sanki o yaratmış gibi laflar etmesi Allah'ım ne kadar sinir bir durum ya.
-Adam Türkçe yazmaz lütfen Türkçe yazın dersiniz "Senden mi öğrenicem türkqçeyi der"
-Başka birisi site açar şaka gibi içinde hiç bir şey yok OKuyun Öğrenin deriz linkleri veririz "Siz site adresi vermeye .... layık insanlar değilsiniz" diye konusunu editler.
-Sİte kurallarını okuyun deriz adam ikinci mesajında yine aynı hatayı yapar.
Peki ne yapmamız gerekiyor kimseye cevap yazmayalımmı en iğrenç siteye de AA Süper ŞAK ŞAK ŞAK mı diyelim önüne engel mi koyalım öğrenmesinler mi ??

Kısacası gerçekten bu insanların ZORU NEDİR YA ??

Haklısın dostum cidden iyi bir konuya parmak basmışsın.Bazı kişiler direk üye oluyor atıyor site bu inceleyin yorumlarınızı bekliyorum diyor bide bakmıssınızki ortada yok kaybolup gidiyor.Çoğu kişide reklam yapmaya geliyor aynı taktikle.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Güzel bir resim buldum internette dolaşırken
dilic4.gif

Resim bana ait değildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi