İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyi.net sol tarafı için, ayıp değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
Kardeş olabilir sonuçta otomatik bir motorla yapımış bir şey gibi gelmedi yani.

Ayrıca çok da iyi yaptı iyinet helal olsun diyorum tekrar !!

pardon ama senin bu işlerden tek kelime çakmadığını düşünmeye başladım

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet milleti enayi yerine koymaya çalışıyorsun. Kendi sitesini arayan bir kişi bile sanki burda sub domain gibi çıkıyor. Ben aradığımı bulamıyorum ki senin sitene geliyorum. Aramanın altında da zirve100 ün linki çıkıyor. Bende diyordum niye iyinetin hiti birden günlük 50 bine çıktı diye. 50 bin kişi senin sitene gelse bu forumun üyesi enaz 10 bin olması lazım.
Bu yaptığın işlem bu sitenin seviyesini düşürmüştür. Piyasada sadece iyinet yok kusura bakmayın.

E

erotika

Misafir
pardon ama senin bu işlerden tek kelime çakmadığını düşünmeye başladım

İnsanlar, önce kendine bakmalı. Adam kafayı çalıştırıyor, illegal bir durum yok, bence sizlerin yaptığı kaynana çekiştirmeleri. Ayrıca 2 tane servera sığmamaya başladı, 40'ın üzerinde açık sitelerim, ne dersin anlamaya başlıyormuyum biraz ? :)

Z

Zeeyd_ler_bitmez

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
İnsanlar, önce kendine bakmalı. Adam kafayı çalıştırıyor, illegal bir durum yok, bence sizlerin yaptığı kaynana çekiştirmeleri. Ayrıca 2 tane servera sığmamaya başladı, 40'ın üzerinde açık sitelerim, ne dersin anlamaya başlıyormuyum biraz ? :)

SENİN KESİNLİKLE İYİ.NET DEN CIKARİN VAR VEYA PARA ALIYORSUN...

E

erotika

Misafir
Bence, sende yüz olsa, 4/5 nick ile üye olup bu foruma gelmezdin. Yüzüne bile tükürülmeyecek adamlar, şu foruma geliyor ve beni sinir ediyor açıkçası. Ayrıca aklını çalıştıran her webmaster kendine göre yöntemler geliştiriyor. Yok iyinetin solunda bilmem neler yazıyor, yok sayfaların içi boş vs vs.. Lütfen ama..

Aklınızı çalıştırabildiğiniz taktirde, sizlerde bir şeyler yapabilirsiniz unutmayın ;)

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahu anlamıyorum, adamlar sana burda belli bir hizmet sunmuş gitmiş para vermiş vbulletin almış niye? sen daha iyi iletişim kur sorun yaşama, sunucu kiralamış sayaç hizmeti vermiş, herşey beleşe gelip-giderken bir Allah' ın kulu çıkıp demiyorki dur şu iyinet' e bir sunucu yada scripti ben hediye edeyimde bizim işimizi görüyorlar işlerine yarasın, bu tarz dalkavuklar çıkıpta baltalamaya çalışmazmı!

İnsanı çıldırtırsınız siz insancıklar sizi!!!!!

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ShadowSong' Alıntı:
Yahu anlamıyorum, adamlar sana burda belli bir hizmet sunmuş gitmiş para vermiş vbulletin almış niye? sen daha iyi iletişim kur sorun yaşama, sunucu kiralamış sayaç hizmeti vermiş, herşey beleşe gelip-giderken bir Allah' ın kulu çıkıp demiyorki dur şu iyinet' e bir sunucu yada scripti ben hediye edeyimde bizim işimizi görüyorlar işlerine yarasın, bu tarz dalkavuklar çıkıpta baltalamaya çalışmazmı!

tam anlamıyla doğru değil
iyi.netin'i forumu lisanslı kullanıp kullanmadığını nerden biliyorsun?
herşey beleşe gelip giderken bunu sağlayan kişi kazanç sağlıyor bunuda biliyorsun değilmi?
buraya gelip foruma birşeyler yazıyorsan ziyaretçiler geliyorsa buranın hiti oluyor o google adsense reklamlarınıda herhalde hizmet için kurmamış veya sayaçdada boru gibi hostbul reklamı var.. hiçbirşey menfaatsiz sağlanmıyor arkadaşım sağlanamazda doğrusuda bu zaten. mesela daha gelişmiş bi trackeri iyi.net aylık bilmem kaç $a satıyor, niye satıyor? herşey hizmet değilmiydi hani?

hotmail bana mail veriyor, bilmem ne veriyor bedavaya, neden etrafda reklamlar var ozaman?

hiç kimse senin tabirenle beleşe birşey vermiyor, bir sürü forum var piyasada millet burayı tercih etmiş diye, forumun sahibinin feodalite uygulaması doğru değil, uygulamıyor da zaten ..

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
relax;
Dostum söylemlerinden iyinet' in doğru mu yoksa yanlış mı yaptığını çıkaramadım (sana göre) yani yaptıklarını neden yaptığını söylüyorsun, iyi güzelde bunu bende biliyorum ve diyorumki; bir hizmet sözkonusu ve devamlılığı bu koşullara bağlı, koşulları ortadan kaldırırsak hizmet almaya hakkımız kalmaz.

Bu arada forumun lisanslı olduğunu biliyorum çünki kurulduğu zamanlar moderatördüm ve sorun çıkınca iyinetadmin ve yönetim çözemediği zaman teknik destek çağırılıyordu (Jelsoft' dan) yine ayrıca forum kurulumu Jelsoft tarafından gerçekleştirildi.

E

erotika

Misafir
Biliyoruz da konuşuyoruz :) Git Vbulletin' e sor bakalım ? Ayrıca gizli sayaç için para alıyor ve ek hizmetler dhil, beleş sunmakzorudna mı? Ki sizin beğenmediğiniz bu çalışma ile, adam binlerce backlink sağladı sizlere ayıp ya..

Bide bu bana mıydı?

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika;
O yazdıklarım sana değildi, iyinet' i BENCE baltalamaya çalışanlara...
İyinet forumlarında 1 günlük kapanmalar yada aksaklıklar olunca neler hissettiğini hatırlayan aklı başında bir şahıs karalamaya, baltalamaya çalışmaz.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPKIN' Alıntı:
googleın kullanıcıya en iyi içeriği sunma adına harcadığı saatlere ve milyon dolarlara karşılık iyinet ve realist bu çalışmaya çok büyük bir balta vurarak bu çalışma sonucu ekranda görünmesi gereken siteler yerine kendilerini gösteriyor ve kendi seçtikleri siteleri insanlara dikte ediyor. buradaki tek amaç iyinetin hitlerinin ve dolayısıyla reklam gelirlerinin kat be kat artması.iyinet için deniliyor ki bu kadar hizmet sunuyor karşılıksız mı olacak. hayır elbette değil, o bize küçük bir yazı ile bilmem kaçıncı alt sayfalardan link verirken bizler ona anasayfamızdan 88*31 banner ile link veriyoruz ve onun reklamlarını sitemizde bedavaya yayınlıyoruz. sizce burada hizmeti kim kime veriyor?!? yorum yapmadan önce düşünmesini öğrenin bence.

sözlerinize zerresine kadar katılıyorum.

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPKIN' Alıntı:
ya bu konuda iyineti savunan arkadaşlar. lütfen olaya iyi bakın. iyinet admini sen de kusura bakma ama senin buraya üye olanları en ufak düşündüğünü zannetmiyorum hatta eminim. kategorilerin kaldırılması buna en güzel örneklerden birisi. neyse gelelim diğer arkadaşlar. eg-zotika sen bu işten kesinlikle anlamıyorsun o yüzden senin yorumlarını çok da dikkate almıyorum sadece şu kadarını söyliim "ya adam akıllılık yapmış" anlamında bir cümlen var. tam hatırlayamadığım cümleyi ama anlamı buydu. akıllılık yaparken diğer insanların haklarını görmezlikten gelmemek gerekir. bu işi bilen herkes şunu iyi biliyorki iyinet ve realist insanların bilgiye ulaşma hakkına resmen tecavüz ediyor. arayan artık aradığını bulamaz hale geldi. google ın kullanıcıya en iyi içeriği sunma adına harcadığı saatlere ve milyon dolarlara karşılık iyinet ve realist bu çalışmaya çok büyük bir balta vurarak bu çalışma sonucu ekranda görünmesi gereken siteler yerine kendilerini gösteriyor ve kendi seçtikleri siteleri insanlara dikte ediyor. buradaki tek amaç iyinetin hitlerinin ve dolayısıyla reklam gelirlerinin kat be kat artması.iyinet için deniliyor ki bu kadar hizmet sunuyor karşılıksız mı olacak. hayır elbette değil, o bize küçük bir yazı ile bilmem kaçıncı alt sayfalardan link verirken bizler ona anasayfamızdan 88*31 banner ile link veriyoruz ve onun reklamlarını sitemizde bedavaya yayınlıyoruz. sizce burada hizmeti kim kime veriyor?!? yorum yapmadan önce düşünmesini öğrenin bence. öbür taraftan sanal cafe yerden göğe haklı. içerik onun içeriği ama bu içeriği kullanarak yani sanalcafenin ensesine basarak yukarı çıkan site iyinet. "İYİNET HERKESİ KESİNLİKLE KULLANIYOR". savunan arkadaşları anlamıyorum ama anlamak istemediğimden değil. kesinlikle tarafsız olmadıkları ve bu durum bir şekilde işlerine geldiği için.
eg-zotika dan alıntı: >adam binlerce backlink sağladı sizlere ayıp ya..
o binlerce backlink i benim kara kaşım kara gözüm için yapmadı. aynı siteden bu kadar backlinkin, hatta hatta herkese onlarca link veren bir sitenin linkleri google için beş para etmez. ben seo ile uğraşıyorum ve bunları iyi biliyorum. iyinetin bize verdiği backlinkler beş para etmez iyinetin pr ını 6 yapan bizim ona sağladığımız linkler.
daha yazacak çok şey var ama şurası tartışmasız gerçek :
iyinet pr uğruna kalitesini düşürdü
iyinetin üyelerini düşündüğü falan yok
iyinet üyelerini kullanıyor ve bunun adına "size hit sağlayabilmek" diyerek buna kılıf buluyor.
iyinet ve realist insanların aramalarına sekte vuruyor ve onların zamanını çalıyor.
iyinet böyle bir yöntem kullanarak pek çok kişinin isteğini kabarttı ve bu olayı kullanan 10 site daha olsa iyinetin başlatmış olduğu ve önlem alınmazsa arama motoru piayasasını alt üst edebilecek google gibi milyarlarca dolarlık büyük bir firmayı bile batağı sürükleyebilecek bir arama kirliliğinin öncüsü olarak bilişim tarihine bile geçebilir (abarttığımı hiç sanmıyorum, ciddi bir öngörü)
yaptığım yorumların hiçbirisi kişisel değildir, kişilerle bir problemim yok ama olay bunlardan ibaret....
Saygılar....

Bu sözlere katılmamak elde değil.

E

erotika

Misafir
Hahaha.. ya eminim ben sizin, ciğerine ulaşamayan kediler olduğunuza.. Eminim yani bir çıkarınız olmasa bu kadar mesaj yazmak için bile uğraşmazsınız. Ayrıca SEO ile ne kadar uğraştığın belli !?!?! Sadece iyinet'e eklediğim bir domain, sallama eg-zotik içerik(günlük ziyarertcisi 100 bile yoktur.) iyinet sayesinde PR 5 oldu ? ve 300 civarı iyinet backlinki ile oldu bu. İşte ne kadar anladığın belli ve buradan ne olduğunuz da belli. Hayret bir şey!..

Ayrıca işin, ahlaki yönü sana mı kaldı kardeşim ? Bunca SEO tartışmaları boşuna mı şu internette ? Ki iyinet'te hile sayılacak bir şey yok. Hala bilmem neyi ihlal etti diyorsun, ancak incelediğinde öyle olmadığını göreceksin. Ama nerde ? At gözlüğü, eşek gözlüğü bakın bakalım..

Aslında burada laf anlatan, yani bizlerde ve böyle saçma bahaneler ile bir şeyler elde etmeye çalışanlara gerekli cevabı vermeyen iyinet'de suç.. Neyse daha faydalı işlerle uğraşsak iyi olacak.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
Ayrıca işin, ahlaki yönü sana mı kaldı kardeşim ? Bunca SEO tartışmaları boşuna mı şu internette ? Ki iyinet'te hile sayılacak bir şey yok. Hala bilmem neyi ihlal etti diyorsun, ancak incelediğinde öyle olmadığını göreceksin. Ama nerde ? At gözlüğü, eşek gözlüğü bakın bakalım..

eg-zotika tamam artık uzatmayalım. iyinet in yaptığı ortada kimine göre doğru kimine göre yanlış. bu tip konuşmalar sadece tartışmaya yol açar... Bununda hiç bir getirisi olmaz.

SONUÇ olarak
----------------
iyinet on binlerce hit kazandı günde
iyinet üyeleri bu sayfalardan backlink ve hit kazandı.
arama motorlarında hiç bir şey bulunamaz hale geldi.

Yani iyinet ve webmasterlar backlink ve hit kazandı
İnternet kullanıcıları ise aradığını bulamayarak çöplüğün ortasında kaldı.
Kaybeden yine internet kullanıcısı oldu....

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
Ayrıca işin, ahlaki yönü sana mı kaldı kardeşim ? Bunca SEO tartışmaları boşuna mı şu internette ? Ki iyinet'te hile sayılacak bir şey yok.

Bir önceki mesajlarında ahlak bekcisi kesilen arkadaşların, bir sonraki mesajlarında ahlak dışı konuşmalarıda ne büyük bi çelişkidir..

Hiç bir bilgi vermeden, etmeden, hakaretler savurmak, sürekli köstek olmak..Birbenbire tartışma yaratmak.

Sanırım bende bir kaç kişinin senin hakkında bahsettiği "hiç bir teknik bilgisi olmayan çatlak seslerden biri" yorumuna katılmak zorunda kalacağım..

Bu arada sözlerin hiç inandırıcı değil, hiç bir işe yaramayan domainini söylersen hepimiz susar kalırız o pr 5 olan domainini? Ve at gözlüğü,eşek gözlüğü gibi tabirler "yargılamak" kavramına girerki bu forum kurallarına aykırıdır, lütfen mesajlarınızı ona göre yazın, bir forum kullanıcısı olarak görüntümü bozuyor..

E

erotika

Misafir
Bence sen tamamı ile forumun görüntüsünü bozuyorsun. neden mi ? Birkaç bölüdme modluk alayım da kendimi kanıtlayayım çabasına giridğin için. Ben dobra dobrayımdır gerektiğinde.

Ayrıca domainimi vermek istememin sebebi de belki senin gibi, kendimi kanıtlama gereği duymamamdır ne dersin ?..

neyse konu uzadıkça uzuyor, ve akla zarar arkadaşlar da türemeye devam ediyor. Lütfen yok aradım da bulamadım, ay bilmem ne oldu, şunu aradım iyinet çıktı, bunu aradım realist çıktı, bulamadım da, internet bozulduda gibi gelin - kaynana serzenişlerine benzer, durumlara girmeyin. Aramasını bileceksin ki aradığını bulabilesin. Ve böyle durumlardan faydalanmasını bileceksin.. Siz yöntemleri, vaziyetleri bilmiyorsanız biz ne yapalım !!!!

Ayrıca, beyin göçü denen şey bu olsa gerek. Şu foruma ne yazsam, yani yazacğım içimden gelmiyor ve arada sırada saçma şeyler bile yazabiliyorum. Çünkü, rant elde etmeye çalışan insanlar türemekte bence bu forumda. Ama, herhangi bir yabancı forumda yazdığım teoriler, fikirler ve hatta projeler ile bir çok webmaster tarafından benimsenmekte ve ne olduğunu bilemediğim insanlar ile birçok şey paylaşabiliyoruz.
Ve dönüpte bu foruma baktığımda, ancak karalamaları görebiliyorum. Neyse çok yazılır böyle konula hakkında ama en iyisi fazla uğraşmamak.!!

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
neyse konu uzadıkça uzuyor, ve akla zarar arkadaşlar da türemeye devam ediyor. Lütfen yok aradım da bulamadım, ay bilmem ne oldu, şunu aradım iyinet çıktı, bunu aradım realist çıktı, bulamadım da, internet bozulduda gibi gelin - kaynana serzenişlerine benzer, durumlara girmeyin. Aramasını bileceksin ki aradığını bulabilesin. Ve böyle durumlardan faydalanmasını bileceksin.. Siz yöntemleri, vaziyetleri bilmiyorsanız biz ne yapalım !!!!

terbiyesizleşme !!! :mad:

sana adam gibi söyledik laftan anlamadın ! burda herkes görüşürünü belirtiyor kimseyle bu şekilde konuşmaya hakkın yok. madem o kadar çok seviyorsun yabancı forumları sana güle güle.. sen orda paylaş paylaşabildiğini emin ol senin yokluğun hissedilmeyecektir burda....

byfobi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanalcafe , muzikhane bu siteler kesinlikler hitleri yüksek olan sitelerdir zaten herkezin sitesini subdomain olarak iyinet açmiyor arastirin göreceksiniz burdan hit geliyomu tabiki herkeze hit geliyodur pr yükseliyomu o pr olayi zaten ayri bir komedi... :)) ben sanalcafe.net adminine katiliyorum iyinet resmen isim hakki ihlali yapiyor bence iyinete yakismayan bir davranis. Birde kurallar yenilendi yazisi tamamen komedi yani ne güzel internet ortami...

E

erotika

Misafir
OF.. KISKANANLAR ÇATLASIN.

NAZAR ETME N'OLUR, ÇALIŞ SENİNDE OLUR.
Gibi sözlerle son cevap iyi olur sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5