İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyi.net sol tarafı için, ayıp değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece google dan hit almak için bu yaptığınız
gibi aratılan veya sizin sitelerin indexlerinden aldığınız kelimeleri arttırmanız ayıp değil mi? veya iyi.net e yakışıyo mu bu şey sadece hit uğruna kaliteyi düşürmek?

üstelik pr değişimi yaptığınız siteleri sağ tarafa atarak google ın indexlediği 100 link dışında bırakmışsınız, yani değişim yaptıklarınıza da faydası yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayıbın kralını yapmışlar

ortalıkta güzel bir toplist kalmadı derken birçok websitesi sadece iyinete kayıt olup diğerlerine üye olmazken iyinetin bu yaptığı yakışmadı..

sağ taraf kategorilere diyecek lafımız yok ama üye sitelerin istatistiklerini kendi çıkarınız için kullanıp böyle sayfalar yapmanız iyinete yakışmadı

K

korsan_cd

Misafir
resimler nerede yaww :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bunlar aranan kelimeler, sizlerin aradigi, sizlerin sitelerini bulmak icin ziyaretcilerin aradigi kelimeler.
Ya siz ayip etmissiniz yada ziyaretciler...

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin,

ama senin siteni bulmak için kullanılmış kelimeler değil. kalitemi illa düşürecem diyorsan sen bilirsin.

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
uslanmazın dediği gibi bunlar iyineti bulmak için kullanılmış kelimeler değil

bizim istatistiklerimizi kullanma hakkını ne zaman verdik sana ?? üye olurken kurallarda böyle bişeye rastlamadım ben

istatistikleriniz iyinet tarafından kendi menfaatlerine yönelik kullanılabilir diye bir kural varmıdır iyinette ?

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada arama motoru için olabilr peki ne zaman güncelleniyo liste aynen duruyo sanalcafe kelimesi bile var ya listenizde en altta duruyo ben test için bi kaç arama yaptım değişen hiç bişi olmadı.

T

türkelit

Misafir
Ya arkadaşlar aslında iyi birşey..
sanalcafe ye tıklayınca ilk sanalcafe çkıyor ziyaretcinin karşısına..sence kötümü bu sanalcafe?
sanalcafeyi sadece örnek olarak gösterdim.
bu arada çıkan sonuçlarda ne gibi istatistiklerimizii kullanıyorki iyi.net?
siteniz acaba hangi bilgilerle bulunuyor iyi.net de? bu bilgileri site eklerken vermedikmi iyi.net e? verdiysek neden verdik? veya neden üye olduk listeye?
sayfamız bulunsun diye değilmi?
Çikan sonuçlarda site adı,site açıklaması,kategori ve site adresi çıkıyor ..bunun istatistikle ne alakası var?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu ekleme iyinet.com un hitini arttirmak dolayisi ile sizin hitinizi arttirmak icin yapildi.
Kalitesiz bir is yaptigimizi sanmiyorum, linkler sonucta sizin sitelerinize referans veriyor, siz kazaniyorsunuz.
Moderator arkadaslarimiz webservis in hitinin google SEO dan sonra arttigini ilettiler, bizde bu yonde bir calisma yaptik.

bizim istatistiklerimizi kullanma hakkını ne zaman verdik sana ??

Kurallar yenilenmistir, uyariniz icin tesekkurler.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız şu varki bu şekilde bir düzen googledan gelen hiti arttırmaz aksine azaltır.. Arama motorları 100 linkten fazlasına bakmazlar..

O yüzden şu şekilde bir öneri getiriyorum.. Yalnızca kategoriler kalsın.. bu şekilde sayfanızdan kategorilere vericeğiniz önemde artacaktır.. Google açısından.. ne kadar çok link o kadar çok hit demek değildir.. Bu kadar çok keyword ekliyerek iç sayfalarınıza verdiğiniz önemide bölüyorsunuz..

O yüzden sol taraftaki keywordler kaldırılması ve Site haritası diye bir link verilip buranın içine yerleştirilirse iyinet için daha iyi olucaktır..

İyi çalışmalar..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Majestic' Alıntı:
Yalnız şu varki bu şekilde bir düzen googledan gelen hiti arttırmaz aksine azaltır.. Arama motorları 100 linkten fazlasına bakmazlar..

O yüzden şu şekilde bir öneri getiriyorum.. Yalnızca kategoriler kalsın.. bu şekilde sayfanızdan kategorilere vericeğiniz önemde artacaktır.. Google açısından.. ne kadar çok link o kadar çok hit demek değildir.. Bu kadar çok keyword ekliyerek iç sayfalarınıza verdiğiniz önemide bölüyorsunuz..

O yüzden sol taraftaki keywordler kaldırılması ve Site haritası diye bir link verilip buranın içine yerleştirilirse iyinet için daha iyi olucaktır..

İyi çalışmalar..

Su anki google rakamlari elimde, arama makinasi indexleme yaptiktan sonra yeni rakamlara bakip karsilastiracagiz.
Sonuclar olumsuz ise geri donus yapilacaktir.
Bekleyelim ve gorelim, tum onerileriniz zaman icinde degerlendirilecektir.

E

erotika

Misafir
Dogru istihbahrat almışsın :) SEO cu olmak lazım ;)

Şahsen bir siteme google dan 5 bin tekil almaktayım günlük..

T

türkelit

Misafir
arkadaşlar google 100 linkten fazlasını indexlemiyor diye birşey yoook
yalan böyle birşey yaa,yemin ederimki 10.000 üzerinde html sayfam var..(hepsini manuel hazırlamadım) ama var 150 mb sadece html sayfası var webspace imde..hepsi demeyeceğim ama sayamadığım kadarı google de yeralıyor..şu var google botları bir gelmeye hepsini almıyor..birinci gelişte biraz,ikincide biraz,üçüncüde bira..vs ama tüm sayfaları aldığına emin olun.
diyeceğim şu google kesinlikle tüm sayfaları veya linkleri dolaşıyor...
iyi.net ne kadar çok hit alırsa üye sitelere okadar çok etkisi olacaktır..emin olun bundan.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sitenin üzerine düştüğü bazı kelimeler vardır.. mesala "toplist, sayaç, siteler, arama motoru gibi.." her sitenin 10 kelimeden oluşan keywordleri vardır ve arama motorların bu kelimelerde ön planda olmak isterler çünkü siteleri o ziyaretçi potansiyelini kaldırıyordur..

Eğer tek bir sayfanızda normalden fazla link varsa google hangi keywordlere yükleneceğini bilemez sonuçta aynı şekilde yan yana eklenen linkler.. O yüzden indexinizde abartıya kaçmadan sitenize tarif eden, arama motorlarında yükselmek istediğiniz linklere indexinizde yer verirseniz o sayfalara giden önemi azaltmamış olursunuz..

Örneğin bir sayfanın indexinin 1000 kredisi olsun googleda.. sizin verdiğiniz linkler bu krediye göre bölünür.. 100 linkiniz olursa her sayfaya verilen önem 10 olur.. 1000 linkiniz olursa hersayfaya verilen önem 1 olur..

O yüzden kelime grupları seçilerek indexde yer alması gerekiyor bana kalırsa.. Bu şekilde ziyaretçilerin aradığı kelimelere yer verilmesi pek bir avantaj sağlamaz..

Önemli olan indexlenen sayfa sayısı değil.. indexlenen sayfanın google'a göre önemidir..!

PR'si 6 olan bir sitenin güzel bir optimize çalışmasıyla oldukça iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum..

İyi çalışmalar..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Linklerin mavi tonda gözükmesi siteyi hoş göstermiyor. Site isimlerindeki renk kullanılırsa daha hoş olur gibime geliyor.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkelit' Alıntı:
arkadaşlar google 100 linkten fazlasını indexlemiyor diye birşey yoook
yalan böyle birşey yaa,yemin ederimki 10.000 üzerinde html sayfam var..(hepsini manuel hazırlamadım) ama var 150 mb sadece html sayfası var webspace imde..hepsi demeyeceğim ama sayamadığım kadarı google de yeralıyor..şu var google botları bir gelmeye hepsini almıyor..birinci gelişte biraz,ikincide biraz,üçüncüde bira..vs ama tüm sayfaları aldığına emin olun.
diyeceğim şu google kesinlikle tüm sayfaları veya linkleri dolaşıyor...
iyi.net ne kadar çok hit alırsa üye sitelere okadar çok etkisi olacaktır..emin olun bundan.
bir sayfada 100 link indexliyor sanırım yanlış anlamışsın :) isterse 10bin tane alt sayfan olsun hepsini indexleyebilir. Bir site haritası yapıp her sayfaya 100 link düşecek şekilde tasarlarsan 10bin sayfanda indexlenir ama hepsini alt alta bir sayfaya atarsan sadece 100 tanesi indexlenir..

E

erotika

Misafir
:) vallahi sahte keywordleri atarak yaklaşık bir yıldır google dan günde 4 bin tekil alıyorum tek sitem için..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5