İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet canlanıyor ve büyüyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hapee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu gibi başlıklı konular fayda sağlamaz, nacizane nasıl derler,

seni sen anlatma, başkaları anlatsın,

NeoCooL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu kapanmadığı sürece her iki tarafada zarar vermeye devam edecek

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu kapanmadığı sürece her iki tarafada zarar vermeye devam edecek

+1 boş boş konuşmaktan başka birşeye yaramaz. Aksi takdirde kendini bilmez 1 veya 2 kişi saçma sapan yorum yapar (yapılmışta) ve buna karşılık cevaplar gelecektir. Konu bu kez çoook ama çok farklı yerlere çekilecek.

Bence konu kilitlenmeli. milletin hiç işi gücü yok mu oturun makale yazın :)

R

RadoyNet

Misafir
Her gemi kendi yolunda ilerlesin. Ben şahsen r10 a da üyeyim, iyinete de, birkaç siteye de. Her sitenin bazı bölümleri kendine hastır. Her yerden fayda görebilirsin. Ama amaçsız b*k atmak acizliktir.

T

trgy

Misafir
r10 = ticaret

iyinet = bilgi = öğrenim

iyinet'in tüm istastiklerini de takip ediyorum bazı kelimelerdeki yeri olsun alexa'sı olsun. Artış var iyinet'te.

MYTHEBEST

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet ilk webmaster sitelerinden, r10 un çıkışı da iyinete dayanır. İkisi de webmaster sitesi olsada farklı kulvarlarda.

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu foruma R10'dan önce üye oldum ve pek çok bilgili arkadaş edindim.Gerçekten işini düzgün yapan kişilerle tanıştım ve bilmediğim çoğu şeyi onlar öğretti bana.Buradaki konuları okudum falan çok faydasını gördüm.

Sonra R10'u gördüm ve oraya üye oldum.Sanırım boş muhabbetleri seviyorum ve hep iş iş nereye kadar biraz da sohbet edelim mantığıyla haraket ediyorum oraya takılı kaldım.Ticari anlamda da orda epeyce para kazandım, ticaret yaptım, kendimi geliştirdim, sorduğum sorulara daha hızlı ve net cevaplar aldım falan..

2 forum kıyaslamak anlamsız.2si apayrı bence.Burası daha dingin, sakin belki de soğuk.Bilmiyorum fazla kalmadığımız için bize soğuk geliyor olabilir ama laf koyan çok var.Bir eşy diyorum anında buz gibi bir söz..Soğuyorum.

R10 şu an kapalı diye ben de buraya geldim :eek: Vefasız ya da bencil biri değilim ama burda haraketlilik lazım, aksiyon, hız, değişiklik lazım.Ölü toprağı serpilmiş gibi bir forum.Oysa bu forum R10'dan çok daha aktif olmalı.

Madem konu kaydı, biraz da ben ittim , özür dilerim :(

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyinet ve r10 üyesiyim, Iyinet sakin ve gercekten bilgili kullanicilarin yuvasi.

r10 sakin ve gercekten bilgili kullanicilarin yuvasi idi.Bu yüzden iyinete girerken de r10 girerkende ikiside bana ayni sicakligi veriyor. R10 yokken iyinet vardir.Radminde birseyleri bu forumda ogrendi zaten bunu o adamda inkar etmiyor.Ama bence forum kavgalari bitmeli kavga tartisma yerine daha fazla birleserek Türkiyenin ve bizlerim kazanmasini saglayalim.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ne kadar anlamsız , gereksiz diyaloglar var bu konuda. Biraz olsun yapıcı ve karşılaştırmadan uzak durmayı öğrenemeyecekmiyiz. ?

Bu kadar saptırılamaz bir konu. Konuları kilitleyerek insanları sınırlamaktan kaçınmak istedikçe kullanıcıların kilitleme konusunda bana baskı yaptığını hisseder hale geldim.

Lütfen herkes kendine yakıştığı şekilde yorumlama , anlama , yansıtma , anlatma kavramlarını uygulasın.

katılıyorum.

Bu konu açılmıştır ve iyinet'in yükselişi konuşulmaktadır ve iyi yerlere gittiği konuşulmaktadır.Burada başka wm forumlarını konuşmaya ne gerek var veya karşılaştırmaya.

Arkadaşlar Bu Konu buraya başka bir wm forumuyla kıyaslamak için açılmamıştır lütfen bunun dikkatine olup mesajlar atalım.

X

Xman

Misafir
Mademki bu 2 forumda webmaster forumu o halde bir webmaster mantığı ile karşılaştırın 2 forumu.

Pagerank değeri
Alexa değeri
Tekil hiti
Sitede geçirilen süre
Üye sayısı
Reklam geliri vb... kriterleri göz önüne alarak bir tablo çıkarın aradaki bariz fark yüzünden 2 forumu kıyaslamanın bir anlamı olmadığını göreceksiniz. R10 nu övmenin yada İyineti yermenin bir anlamı yok herkes özgür kim kendini nerede daha iyi ifade edebiliyorsa onun için en değerli yer orasıdır. Bir zamanlar iyinet benim için çok çok özeldi ve halada özel bir yeri var, günü zamanı geldiğinde kaldığım yerden devam edeceğim inş.

mustafacan46

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
R10 tamamen kar amacı güden bir platform artık o eski bilgi alışverişi kalmadı. 2008den beri iyinete üyeyim iyinet r10a 10 basar :) R10un radmini şuan yeni yeni ilgilenmeye başladı r10 yakında bitecektir bkz ; MJturkiye

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyinet de SON MESAJLAR kısmında 5 sayfa (Bugün ileti yazılmış mesaj) görmek güzel :) Dilerim daha fazlasını da görürüz.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar konu "İyinet canlanıyor ve büyüyor" Konuya da müdahale etmek istemiyorum ama lütfen bu tarz karşılaştırmaları yapmaktan kaçınalım.

O şöyle bu böyle, Onun fazlası şu onun eksiği bu... Bunlar inanın ki forumda bir yönetici olarak "şahsi düşüncem" beni üzüyor.

Bu yazıdan düşünmeyin ki eleştirilere kapalıyız. Her türlü eleştirilerinize açığız, ama bu tarz karşılaştarmalar kırıcı olabiliyor.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
R10 tamamen kar amacı güden bir platform artık o eski bilgi alışverişi kalmadı. 2008den beri iyinete üyeyim iyinet r10a 10 basar :) R10un radmini şuan yeni yeni ilgilenmeye başladı r10 yakında bitecektir bkz ; MJturkiye

MJ'ye laf söyletmem :)

MJ hiç wm forumu çizgisine kaymadı, ticarete önem vermedi. Öyle olsaydı şu an tüm forumlardan güzel olurdu bence. Ben ilk açıldığı günlerden beri üyeyim oraya, ordaki gibi güzel bir ortamı, başka hiçbiryerde göremedim.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda güncel konu yok diyen arkadaşlar, niye şikayet ediyosunuz, Konuyu yazanda biziz cevap verende, Kıyaslama yapmak istemiyorum ama birzamanların en büyük webmaster formu burasıydı, nankörlük ediyoruz sanırım biraz, kimse inkar edemez forum.iyinet sayesinde bir çok şey kazandık (maddi manevi)

Şahsi kanaatimdir yağcılık değil :) Forum.iyinet' in benim için ayrı bir yeri vardır.

O

Orion

Misafir
Karşılaştırma yapmak istmiyorum fakat r10 kadar hiti ve online üye sayısı olmamasına seviniyorum. Çünkü burada bir samimiyet var paylaşılan bilgiler de kaliteli ben bunları diğer platformlarda pek göremiyorum maalesef hep bilindik şeyler neymiş özgün içerik. Ben iyinete giriyorsam bundan dolayı giriyorumdur. Daha önceden de ziyaretçi olarak takip ediyordum. Kötüleme yapmıyorum, r10 ticaret ağırlıklı, iyinet bilgi ağırlıklı bana göre...

mustafacan46

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MJ'ye laf söyletmem :)

MJ hiç wm forumu çizgisine kaymadı, ticarete önem vermedi. Öyle olsaydı şu an tüm forumlardan güzel olurdu bence. Ben ilk açıldığı günlerden beri üyeyim oraya, ordaki gibi güzel bir ortamı, başka hiçbiryerde göremedim.

MJTukiye güzeldi ...

Ama MJ - MJturkiye olarak kalmadı. MJServer girince araya çizgisinden kaydı. Kullanıcılar değil ama sahipleri ticari çelişkilere düştü. Foruma ulaşım sıkıntılarıda ekleninc olanlar oldu :)

M

Mete

Misafir
İyinet Küçümsenmeyecek bir webmaster forumudur nete başladığımda forum olarak ilk iyinet'ile tanıştım ancak R10'un iyineti geçtiğide bir gerçektir.

Bence karşılaştırma ve kıyaslama yanlış Bence Türkiyede 2'tane webmaster sitesi vardır onlarda R10-İyinet.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
radmin yanlış hatırlamıyorsam nam-ı diğer "yoktur" iyinet yönetiminden ayrılıp r10 u kurdugu günden beri bir çekişme vardır r10 ve iyinet arasında

bir dönem r10 patlamıştı yukarı doğru çok hızlı bir grafik çiziyordu..
sonra r10 duraklama dönemine girdi sebebi kullanılan dil seviye ve söylentilere göre yönetimin kişisel çıkarlarına göre davranması idi.. (iyi bir r10 takipçisi değilimdir hesabım baya eski olsada)
fakat bu sırada r10dan çıkan herkesi iyinete kabul etmiyorduk çok sıkı kurallarımız vardı halada olması gerektiğini düşündüğüm davetiyeli üyelik çok sertti kimsenin elinde davetiye yoktu ve kimse bilgi seviyesi gücü siteleri sebebiyle kayırılmıyordu.. dolayısıyla kurallara uymayan herkes banlandı... buna bilgisine çok saygı duydugum ve şahsen banladıgım ceasear da dahildir
tabi bunun sonuçları olarak ticaret azaldı forumda.. dolayısıyla iyinet aşağı doğru bir grafik çizmeye başladı r10 ise üyelerine yeni üyeler katıyordu..
şuan r10 yıllardır başına bela oldugunu düşündüğüm ddos botnet vs gibi atacklarla yine boğuşuyor muhtemelen sanırsam kullanıcı kitleleri arasındaki farktan kaynaklanıyor bu saldırılar.. (eskiden gelenlerin bundan kaynaklandıgını düşünüyorum şimdi saldırı varmı bilemiyorum tabi)
bu durumdada iyinet yükseliş trendine geçicektir.. bu normaldir..

kısacası bu rekabettir olması normaldir.. ama siz niye kavga ediyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5