İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet mybb Türkçe çeviri çalışmaları.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,

Bugün okuduğumuz bir konu bizleri hayrete düşürmüş bulunmakta. Bu yüzden kendi çevirimizi kendimiz yapmaya karar verdik. İlgili arkadaşlarda destek gösterirse ya da kullanan kişiler en azından çevirilerdeki hataları anlam bozukluklarını söylerse olay aşama atlamış lafta kalmamış oluruz.

Başladık,

Katılımcılar; Horoz, ByLacoste, lazcini, Gorikezella, Onur07

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir plan, program yapmalıyız. Öncelikle kimler çeviri ekibine katılacak bu başlık altından belirtsinler. Daha sonra dosyaları paylaşır ve bir tarih belirtiriz. Ondan sonra iş admin abi ve ablalara düşer. Giderler Mybb sitesine, bizim çevirimizi gönderirler. Belli mi olur Mybb İyinet Çeviri Ekibi yazar bundan sonra dil dosyalarında.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bence girişmeyin, kişisel olarak yayınlayabilirsiniz sadece, ya da tutacağına emin olduğunuz mybb destek sitesi açmalısınız. şuan için mtr ve mybb grup liderler, uzun zaman bu işn içinde bulundum ama emin olun ki kendi çevirinizi diğer sitelere eklediğiniz an banlanırsınız. Eğer mybb üzerine ciddi proje düşünen varsa beni de ortak alabilirler.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence girişmeyin, kişisel olarak yayınlayabilirsiniz sadece, ya da tutacağına emin olduğunuz mybb destek sitesi açmalısınız. şuan için mtr ve mybb grup liderler, uzun zaman bu işn içinde bulundum ama emin olun ki kendi çevirinizi diğer sitelere eklediğiniz an banlanırsınız. Eğer mybb üzerine ciddi proje düşünen varsa beni de ortak alabilirler.

MybbTurkiye kapandı, alan adı bile satışta. MybbGrup ise üye bile almıyor. Bence Mybb konusunda Türkiye çok eksik durumda şuan.

Türkçeleştirme işine gelince; diğer başlıkta XpSerkan bir açıklama yaptı ve sunucu problemleri ile ilgili bir değerlendirme de yapacak. Oradan gelecek cevaba göre devam edeceriz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
admin panelden dili türkçeye çevirebiliyorsunuz ftp ye girmeye bile gerek yok

seotoplist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar arkadaslar,
Ugrasmaya calıstıgınız olay 1-2 günlük bir olay degil. Bu kadar kasmayın derim kendinizi.
Hali hazırda zaten 5-6 yıldır kullanılan türkçe paket var. Hiç bir eksigi gidigi yok.
Sıfırdan paket cevirmektense Mybb sitesinin önerdigi türkçe çeviriyi kullanmanız daha iyi olur.
Onu kullanın derim.

http://www.mybb.com/downloads/translations

En altta Türkçe Çeviri paketini bulabilirsiniz.

Gorikezella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,
Şu sıra elimde olan makale işleri ve bunun yanı sıra site hazırlama işlerim var. Ayrıca sitemide yenilemeye; yeni bir bölüm eklemeye çalışıyorum. En kısa sürede işleri yoluna koyar koymaz çeviri işine başlayacağız. Katılmak isteyenlere pm ile bildiriceğim.

007combatant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çabanıza saygı duyuyorum ama çabanızı anlamış değilim. Geçerli sebeblerimiz var diyorsunuz tamam sebepler malum. Ancak yeni çeviriye ne gerek var. Madem çeviri paketi istemiyorsunuz sadece dil dosyalarını kullanın. Dil dosyalarındada bi açık olacak değil ya. Alın size güzelim çeviriler :
http://tr.mybbdepo.com/mybb-turkce-paket-deposu-forumu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5