İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Iyinet onayli üye projesi.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben veririm, çekinmem ama sonuçta burası sanal bir ortam ve sanal güvenlik mekanizmaları var. O bilgilerin kimlerin eline geçebileceğini bilemem. İsteyen belki TC Kimlik numarama zaten ulaşabilir ama bu ulaşımın benim bir hatamdan dolayı olmasını istemem veya gayriresmî bir kuruluş tarafından olmasını istemem. Resmî bir kurumdan ya da bir şirketten numaramı alsalar ben bunun yasal takibini yaptırabilirim ama İyinet'ten yaptıramam.

Yönetim iyi niyetlidir, ona eminim ama bu konu insanlara itici geliyor. Ben bırakın iyinet gibi bir ortamı, kendi sitemin forumunu ilk defa açarken TC kimlik numarası istemeyi düşündüm. Sonuçta bana göre temiz biri rahatlıkla verebilirdi ve ben de o bilgileri kötüye kullanmazdım ancak ben de bir insanım sonuçta, kimse gelecek hakkında garanti veremez ve ben insanlara her şeye rağmen bana güvenin diyemem.

Sonuç olarak ben TC kimlik numarası zorunluluğu sistemini hiç aktif etmedim ve dikkat edin, TC kimlik numarası isteyen bütün siteler düşüşe geçmiştir çünkü resmî kurum değiliz ve bu herkese itici gelecektir. Ha, şimdi diyeceksiniz ki, verme kardeşim numaranı, vermezsen verme ulan manyak, zaten verenleri özel üye yapacağız dedik, vermiyorsan ne konuşuyorsun?.. Onu da anlarım ama TC kimlik numarasını vermeyen insanların özel üye omak isteyip de olamayınca cezalandırılması ne kadar doğru olur?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Tüm postları okuyamadım ama iyinet avukatlarından falan bahsediliyor.
Ben istenilen tüm bilgilerimi size verdiğimde iyinet avukatları bu bilgilerin korunabilirliği için bana garantör olacak bir sözleşme sunuyorlarmı? Yoksa ben saf saf tüm bilgilerimi yazıp enteramı basıyorum!?

Ayrıca sitedeki yöneticiler kim? İsimleri neler? Kurumsal iyinet deniyor devamlı ama kurum nerede? Telefonu nedir? Adresi nedir, sahibi kimdir, ortakları kimdir?

Kusura bakmayın ama ben yıllardır üye olduğum bu platforma kimler sahip, kimler görevli bilemiyorsam bırakın güvenli üye olmak için uğraşmayı gerçek postamı veriyorsam bile güvenilir üye olmamda en büyük etkendir.

Yoksa bu tamamen çocuksu bir çözüme benziyor kusura bakmayın. Ciddiyet derken daha mantıklı şeyler sunulmasını beklerdim.

T

trgy

Misafir
bu tc kimlik numarasi olayi olmamis. bir sitede bir anlik tartismada admine kufur eden bir uye tc kimlik numarasini verdigi icin admin tarafindan uyenin hangi isyerinde calistigina kadar bulunmus ve sahsina kufur ettigi icin bir anlik kizginlik yuzunden 3 kisilik bir ailenin babasi issiz kalmisdi..

diyecegim oki bu tc kimlik isi biraz riskli.. biraz daha dusunun derim faydadan cok siteye zarari olur..

Hocam Ben yurt disinda kaliyorum.. Hepimiz webmasteriz yasimizda bazi seyleri kaldiriyor evell allah birileri bu siteyi hekleser Toplu Halde fislenmis oluruz ? Tc kimlik numarami neden vereyim ?? uyeleri siteden sogutmak yerine daha guzel fikirler bulun..

Saygilarimla,

Kimlik numaraları saklanmıyor.
Facebook gibi sitelere anamızın kızlık soyadına kadar yazarız tek bir kelime eden olmaz. Burada ilk kontrol için tc kimlik no istedik onun için denilmeyen kalmadı. Kullanmak istemeyen kullanmasın bu kadar basit. Zorunlu halde mi, değil. O zaman sorun yok bana göre. Bize güvenen ve o rank'i almak isteyen verir ve alır.

piryolu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Biz bu siteye uyeyiz bizde ailedeniz! her turlu dusunuse ve dusunceye acik olmalisiniz, elestirilere acik degilseniz tasimizi taragimizi alip gidelim...

T

trgy

Misafir
Biz bu siteye uyeyiz bizde ailedeniz! her turlu dusunuse ve dusunceye acik olmalisiniz, elestirilere acik degilseniz tasimizi taragimizi alip gidelim...

Öyle birşey demedim, eleştiriyi okumadan yaptığınız için öyle bir yazı yazdım. Okusaydınız kimlik bilgilerinin saklanmadığını ve zorunlu birşey olmadığını yukarıdaki yorumu yapmazdınız.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
2- Üstünüze kayıtlı en az 1 domain olması gerekmektedir.
Ah ah keşke bu madde olmasa...

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
tamam yapsınlar geliştirsinler bırazdaha sonra dahda gelişmiş bir durum olur:uyku:

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ayrıca foruma birde chat ekleyin lutfen....... kankalarımızla konuşalım dertleşelım :D:D
facebook dan da konusuruz burdayken hazır bir uygulam var onu kullanın
http://www.wibiya.com/

Mrİnternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Konuyu açtım, inşallah kabul edilirim.
Teşekkürler, güzel uygulama.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Arkadaşlar anlamıyorsunuz galiba..
TC KİMLİK NUMARANIZ ORADA KALMIYOR. Onaylanan ya da onaylanmayan üyelerin konusu oradan siliniyor ve bir dahada kimse göremiyor o konuyu falan.

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Arkadaşlar anlamıyorsunuz galiba..
TC KİMLİK NUMARANIZ ORADA KALMIYOR. Onaylanan ya da onaylanmayan üyelerin konusu oradan siliniyor ve bir dahada kimse göremiyor o konuyu falan.

arkadaş hemen onaylandı bizde konu açtık ama bir cevap bile gelmedi ?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Tüm postları okuyamadım ama iyinet avukatlarından falan bahsediliyor.
Ben istenilen tüm bilgilerimi size verdiğimde iyinet avukatları bu bilgilerin korunabilirliği için bana garantör olacak bir sözleşme sunuyorlarmı? Yoksa ben saf saf tüm bilgilerimi yazıp enteramı basıyorum!?

Ayrıca sitedeki yöneticiler kim? İsimleri neler? Kurumsal iyinet deniyor devamlı ama kurum nerede? Telefonu nedir? Adresi nedir, sahibi kimdir, ortakları kimdir?

Kusura bakmayın ama ben yıllardır üye olduğum bu platforma kimler sahip, kimler görevli bilemiyorsam bırakın güvenli üye olmak için uğraşmayı gerçek postamı veriyorsam bile güvenilir üye olmamda en büyük etkendir.

Yoksa bu tamamen çocuksu bir çözüme benziyor kusura bakmayın. Ciddiyet derken daha mantıklı şeyler sunulmasını beklerdim.

Zaten iyinetin herşeyi ortada, farkındaysanız bu şekildeki yenilikleri yeni yeni hallediyoruz, yakinda daha iyi taniyacaksiniz iyineti. Bunun icin biraz sabir gerekli, ard arda geliyor zaten :)

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bize neden bir Cevap verilmiyor ?

bizde Başvuru yaptık ?

bizden sonrakiler Hemen onaylandı ?

peki biz onaylanmadıysak olumsuz bir pm neden gelmiyor ???

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Yazılanları okudum , tatlı sert konuşmalar geçmiş ama yazılar içersindede geçtiği gibi Eğer güven bekliyosan , güveneceksin..
Kimse Oradaki yazılanları yapmak zorunda değil ama birileri kendilerini zorunda hissetmiş sanırım hiç gereksiz , gerici ve üzücü yorumlar yapmış ,neyseki dinleyenler yazanlar kadar sert değiller buda onların deneyimlerinden olsa gerek.

Çalışmayı başarılı buluyorum ve eklemek istiyorum ben biriyle çalışıcaksam artık onaylı olup olmadığına dikkat ederim.

Konuyu açtım iyi çalışmalar

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Konuyu bazi uyelerimiz gormemis ve onayli uyelikler hakkinda herhangi bi bilgileri yok.
O üyelerimiz icin konu guncel.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ayrica biz insanlari onayli üye yaparken forum gecmisine bakmiyoruz, iyinet gecmisi

Yalnız, onaylı üye olarak gördüğüm üyelerin iyinet geçmişi 3-4 aydan fazla değil.

Onaylı üye olan ve bu konuya mesaj yazan 7 kişiden, 6 kullanıcının iyinet üyelik tarihleri şu şekilde :

Eylül 2010, Kasım 2010, Aralık 2010, Aralık 2010, Ocak 2011, Ocak 2011. Bu kullanıcıların iyinet geçmişlerini araştırdınız ve parlak buldunuz herhalde.

Bu arkadaşlar üstüne alınmasın tabii, fakat boşuna böyle bir kullanıcı grubu yaratmışsınız. Sizin onaylı diye seçtiğiniz bu kullanıcılar bir başkasını dolandırsa (kimse böyle birşey olmayacağını garanti edemez) bunu yapan bizim onaylı üyemiz, bu mağduriyette bizimde parmağımız var diye düşünecek misiniz acaba ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hitch haklı gibi, daha yıllanmış üyelerden seçilebilirdi onaylılar

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Yalnız, onaylı üye olarak gördüğüm üyelerin iyinet geçmişi 3-4 aydan fazla değil.

Onaylı üye olan ve bu konuya mesaj yazan 7 kişiden, 6 kullanıcının iyinet üyelik tarihleri şu şekilde :

Eylül 2010, Kasım 2010, Aralık 2010, Aralık 2010, Ocak 2011, Ocak 2011. Bu kullanıcıların iyinet geçmişlerini araştırdınız ve parlak buldunuz herhalde.

Bu arkadaşlar üstüne alınmasın tabii, fakat boşuna böyle bir kullanıcı grubu yaratmışsınız. Sizin onaylı diye seçtiğiniz bu kullanıcılar bir başkasını dolandırsa (kimse böyle birşey olmayacağını garanti edemez) bunu yapan bizim onaylı üyemiz, bu mağduriyette bizimde parmağımız var diye düşünecek misiniz acaba ?

Eski üyelerden zaten olmak isteyen olduğunda bu bilgiler gerekmeksizin onayli üye yapmaktayiz. Adı üstünde 'onaylı üye', eğer 'özel üye' olsaydı söylediğinize katılabilirdik. Ama bize eski yeni değil de, paylasim yapacak, iyinete bağlı kalacak ve en azından bulunduğu süre içerisinde iyinete uyum sağlamış kişiler, internette de herhangi kötü ismi olmayan kişiler gerekli.
Ve diğer söylediğiniz seye gelelim:
Emin olun ben bu projeyi baslatirken en kotu sonucuna kadar dusundum, insanlar boyle elbet dolandiricilik olacaktir biz ne kadar dikkat etsekte..
1- Kullanicinin butun bilgileri bizde bulunuyor olacak,
2- (Kisisel olarak soyluyorum) boyle bir olayda zarar benim maddi boyutumu asmaz ise, karsilarim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5