İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet Ticaret Sistemi Yakında!

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kişisel fikrim zaman harcanırsa güzel olacağı,

Yalnız;

Aracı dahi olsanız para hesabınızda bir gece bile kalsa bunu ticari işletme olarak yapmanız gerekir. Yasa mal satarak, para tahsil ederek kazanç sağlamanın dışında hesabınızda bekleyen tutar üzerinden de fayda sağladığınızı düşünerek sizi mükellef sayabilir. Vergi ödemezsiniz ama tüzel kişiliğinizin olmasını isteyebilir. İş hacmi ufak olursa bu tür sorumluluklarınız olmaz. Bu özel ders veren öğretmenin dersanelere rakip olamaması yüzünden vergi ödememesi durumu gibidir.

Yapılan işin ise kamu hizmeti ile alakası yok...

Özetle iş büyürse ya da banka ile iletişim kurulup official şekilde yapılacaksa en azından bir şahıs şirketi gerekir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
eminmisiniz vergi olmadığına kredi diyorsunuz ve bu satılan birşey bence prof birine sorun sonradan başınız ağrımasın...

T

trgy

Misafir
eminmisiniz vergi olmadığına kredi diyorsunuz ve bu satılan birşey bence prof birine sorun sonradan başınız ağrımasın...

Sanırım anlatamadım. Kredi siteye özgü birşey satmıyorum yani anlayacağınız, sembolik birşey ve para da kesmiyorum. Kendi hesabına para yüklemiş oluyor. Araştırıyorum zaten bankaya gittim görüştüm hatta az önce geldim. Görüşmelerim de devam ediyor.

Bizim üniversite de mesela fiş olayı vardır. Biz parayı veririz 5 TL lik fiş alırız. Bu fiş ile de alışverişimizi yaparız. Buna benzer bişey bu da.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Paypal ile de bu kredi alınabilirse daha iyi olur görüşündeyim. Sonuçta bu forumda paypal hesabı olmayan az insan vardır ve bu şekilde kredi kartı'da dolaylı şekilde canlı olarak kullanılmış olur.

Dispute kullanmak isteyecek dolandırıcılar için business hesap ile ödemeler hizmet olarak alınırsa bunlar da geri tepilmiş olur görüşündeyim.

Mercedes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Umarım istediğiniz gibi birşey olur ama zannetmiyorum keşke olsada desdekte versek.

ZXZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlı olsun.İşiniz zor gibi duruyor.

Başarılar dilerim..

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Güzel birşey olacak sanırım. Kullanıldıkça, +sı -si belirginleşir.

DeDiBaX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gercekden cok iyi olacak bu iyi dusunmussun Turgay,insallah su dolandiricilik sona erer artik bu arada hayirli olsun artik yuvamizdayiz.

WebLOADER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Çok güzel bir proje Teşekkür ederim Bu sistem internet ticaretine yeni bir anlayış getirebilir.

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Büyük fırtınalar büyük kaptanlar yaratır. Umarım bu büyük proje iyinet adına çok güzel olur. Başarılar.

webkarizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tebrikler güzel fikir diğer forumdada ben yazmıştım böyle bi sistem olabileceğini ama takan olmadı :D güzel olucak güzel :)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Bildiğimiz havuz sistemi bu. :) Ama gerçekten faydalı bir iş olacak emin olabilirsin Turgay. ;) İyinet'e manevi açıdan büyük fayda sağlayacak. İsterseniz maddi olarak fayda sağlayabilir. Bence de her alışverişten 1 TL komisyon alınabilir. Büyük bir mebla değil. Bu sistemi istemeyenler yine eskisi gibi çalışabilir.

Mesela Sahibinden'de, gittigidiyor'da % üzerinden hesaplıyorlar. Mesela 1000 TL'lik işlem olunca onlar da iyi kazanıyor. İyinet 1 TL istemiş çok mu ? :)

Marmara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özür dilerim. İzninizle bir kaç şey sormak istiyorum.

1. Ödeme size ait poslardanmı geçecek?
2. Size ait poslardan geçecekse kanunen karsız veya zararına alım satım yapmak veya buna aracı olmanız yasak!
3. Bu konu için ne kadar araştırma yaptınız?
4. Şirketmisiniz?
5. Şirket değilseniz bir süre sonra hesap hareketlerinizin incelemeye alınacağını biliyor musunuz?
6. Bu tür alıcı ve satıcıyı birleştiren konularda bankanın ne kadar hassas olduğunu biliyormusunuz?

T

trgy

Misafir
Özür dilerim. İzninizle bir kaç şey sormak istiyorum.

1. Ödeme size ait poslardanmı geçecek?
2. Size ait poslardan geçecekse kanunen karsız veya zararına alım satım yapmak veya buna aracı olmanız yasak!
3. Bu konu için ne kadar araştırma yaptınız?
4. Şirketmisiniz?
5. Şirket değilseniz bir süre sonra hesap hareketlerinizin incelemeye alınacağını biliyor musunuz?
6. Bu tür alıcı ve satıcıyı birleştiren konularda bankanın ne kadar hassas olduğunu biliyormusunuz?

Pos sistemi yok. Konuyu tam okumadınız sanırım. Sadece transfer yapılacak hesaplar arası. Ayrıca araştırmalarım devam ediyor. Bazı şeyleri söylemem de burada doğru olmaz. Hallettim çoğu konuyu.

dipnot: Şirket hiç sorun değil. Ha nolur proje 1 hafta sonra sisteme geçer ve daha sağlam bir şekilde. İlk açılış beta olacak zaten.
dipnot-2: Snal pos benimkisinden geçerse sanal pos kullananlardan yüzde 1 kesinti yaparım o sorun da kalmaz.

resisoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle gerekli bir sistem herkes için hayırlısı olsun. Sistem üzerinden yapılan ticaretten ufakda olsa pay alınması forum için iyi olur yeniliklere daha aydın bakılır gelişimler olur hizmet artar

T

trgy

Misafir
Arkadaşlar 1 ay içinde bu uygulama ve bir çok uygulama ile farkı göreceksiniz. Çok güzel haberlerim olacak size.

Mynet.com ile görüşme içindeyim şu sıralar anlaşma sağlanırsa sponsorlarımızdan birisi de mynet.com olacak. Seo yarışması için mükemmel hediyeler bekliyor olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5