İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet - Yasağa karşı harekat. Susmayın!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Aynen sempaty' nin belirtmiş oldugu gibi birşeyler yapıyormus havası verilerek hiç yoktan birçok sitenin heba olup kapanmasının neresi normal arkadaşlar anlamış değilim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Ben Ak partinin aldığı bu kararı destekliyorum,
iyi uykular o zaman,Ben Ak partinin aldığı bu kararı ve diğer yasakları da desteklemiyorum,

taaaaa en başından beridir savunduğum şu,

bu yasak kararlarını alırken çocuk filan düşündüğü yok, düşündüğü sadece yasaklı, sessiz,düşünmeyen bir toplum yaratmak içindir....

inannın buna,

yasaklara alışmanızı ve kanıksamanızı istiyor bu tipler..

daha göremediniz mi,

bu konu da,lanet'i destekliyorum,

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
halk koyun zaten, koyun olmayan bizler varız, sözlükler var. onları da yok etmek istiyorlar. bukadar kör müsünüz? taktılar kafayı uygun-değilya.

uzeyir90

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bence okumadan anlamadan yapılmış bi çalışma
yasak felan olduğu yok

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bu konuda devletin eleştirileceği tek nokta var, o da bu kararın geç alınmış olması. İsteyen zaten paketini değiştirmeden eski sansürsüz internetini kullanmaya devam edecek. İsteyen anne baba da, çocukları uygunsuz sitelere girmesin diye bağlantısını değiştirecek.

Bunun yanısıra bu sözde sansürü bahane edip, muhalefet olmak adına Osmanlı padişahlarına laf eden, hatta utanmadan bir de güzel dinimizi bile aşağılamaya çalışan bir çok kişinin iticiliği ve densizliği nedeniyle devlet tarafından alınmış bu kararı sonuna kadar destekliyorum.

Zaten bu uygulamaya karşı çıkan bir çok kişinin muhalefet partilerinde üyelikleri vardır. Yani amaç aslında üzüm yemek değil, bağcı'yı dövmek. Taksim meydanında "baldızıma bakamıyorum" diye bağıran, slogan atan, pankart açan adam kılıklılardan da, onun arkasında yürüyen adamcıklardan da ne bu ülkeye bir fayda gelir, ne de çırpınışları birşeyi değiştirir.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
‎' Cahil toplumla "seçim" yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır. ' ...(Nietzche)

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bizler daha önce açıklamalar yaptık ve sonuna dek karşıyız.

Ancak standart pakette değişiklik yok diyenlere tek sözüm standart paket dediğiniz bizler malesef yine sansürlüyüz çünkü adamlar DNS sistemini çökertiyorlar yani eskiden DNS değişip girebiliyorduk şimdi bunu resmen kısıtlıyorlar. hani standart paket şimdiki gibiydi?

Ekleme: Arkadaşlar ekleme yaparak verdiğim iki linke dikkatlice bakalım. Bilmeden konuşmayalım herşey açık ama belli etmeden sansür yok demek gerçekten bu milleti kandırmaya girer.

http://www.ensonhaber.com/internetin-filtrelenmesiyle-ne-degisecek-2011-05-06.html

http://www.netdergim.com/internette-sansur-donemi-basliyor

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ozgurruh, verdiğin adreslerde açıklama yapan şahısların ismi duyulunca zaten akla ilk olarak muhalefet partisi geliyor :) Hatta bu şahıslardan birisi partinin genel başkan yardımcısı. Mesajını 10 kez düzenledin, bula bula bu siteleri ve bu haberleri mi buldun? :) Gayet objektif haberleri ve haber sitelerini seçmişsin, tebrikler :)

btk başkanının açıklaması :

Sansür iddialarını reddeden Acarer, sadece isteyen kullanıcılar için daha güvenli paketler hazırladıklarını söyledi. "Standart pakette kalanlar şimdi olduğu gibi aynı haklarla interneti kullanmaya devam edecek" diyen Acarer, bu paketi kullananların BTK veritabanında izleneceği iddialarını da "BTK'nın bu güçte bir veritabanı yok" diyerek rahatlattı.

Gerisi teferruattır. Kaldı ki, dns mevzusu engellense bile mutlaka bunu aşmanın teknik bir yolu bulunur. Hatta bulunmuş bile. Ben fantazi meraklısıyım diyen bahsettiğim altyapıyı kullanır, çok kasarsa da vps alır girer istediği yere.

Nereden bakılırsa bakılsın, bu uygulamaya karşı çıkanların asıl amacı seçimlerde muhalefet partilerinin oy oranlarını yükseltmek. Yani bu eylem ve eylemler, kendince vatandaşın aklını karıştırmaya çalışan bir avuç che t-short'lu devrimci kılıklı gencin, kendi kendilerine oynadığı bir oyundan ibaret.

Bu arada 29 yaşındayım ve vallahi de, billahi de bu güne kadar şu anki hükümet partisine tek bir oy vermemişimdir. Ben burada devleti savunmuyorum, devletin aldığı kararı savunuyorum.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ben baska konularda da belirttim.
@HitcH - Herkes senin benim veya iyinetteki kisiler kadar bilgili degil. Ne kisileri goruyoruz, kaldı ki bizim mahallemizde oturan her evi aramis internet servis saglayicilari ve yarisi uydunet, yarisi smile yarisi daha ismini bile bilmiyor milenyum mu neymis..

Smile bizi de aradi ve annemi kandirmislar, sozleri sozlesme yerine geciyor ve 1 yil bu interneti kullanmak zorundayim. Bugun zaten filtre icin bir cok program mevcut internet servis saglayicilarinin yaptigi.

Peki bizi arayip daha guvenli demeyecekleri ne malum? Ya da oyle yansitmayacaklari ne malum? O aciklamalara da inanmiyorum ve inanmayacagim. YGS'de sifre yok dediler, ona inandin mi? Sahsen ona da inanmıyorum.

Su ana kadar devletin dogru olarak milleti kandirmayip dolayli yoldan, yaptigi bisey yok ki..
Gerekiyorsa o paketlere de karsiyim, zaten bir cok program var. İstemiyorum!

Ek olarak: site kapatma olaylarini da iyice abartip karismaya basladilar, eksi sozlugu kapatmaya calistilar olmadi yemedi :) NuSozluk icin bi kac postumda aciklama yaptim kapatma sebeplerini de yansittim.
Daha bir cogu boyle kapanacak. Bu mudur destekledigin hukumet servisi?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ben baska konularda da belirttim.
@HitcH - Herkes senin benim veya iyinetteki kisiler kadar bilgili degil. Ne kisileri goruyoruz, kaldı ki bizim mahallemizde oturan her evi aramis internet servis saglayicilari ve yarisi uydunet, yarisi smile yarisi daha ismini bile bilmiyor milenyum mu neymis..

Smile bizi de aradi ve annemi kandirmislar, sozleri sozlesme yerine geciyor ve 1 yil bu interneti kullanmak zorundayim. Bugun zaten filtre icin bir cok program mevcut internet servis saglayicilarinin yaptigi.

Peki bizi arayip daha guvenli demeyecekleri ne malum? Ya da oyle yansitmayacaklari ne malum? O aciklamalara da inanmiyorum ve inanmayacagim. YGS'de sifre yok dediler, ona inandin mi? Sahsen ona da inanmıyorum.

Su ana kadar devletin dogru olarak milleti kandirmayip dolayli yoldan, yaptigi bisey yok ki..
Gerekiyorsa o paketlere de karsiyim, zaten bir cok program var. İstemiyorum!

Ek olarak: site kapatma olaylarini da iyice abartip karismaya basladilar, eksi sozlugu kapatmaya calistilar olmadi yemedi :) NuSozluk icin bi kac postumda aciklama yaptim kapatma sebeplerini de yansittim.
Daha bir cogu boyle kapanacak. Bu mudur destekledigin hukumet servisi?

Ben hükümetin uygulamasını desteklediğimi söyledim. Hükümeti desteklediğimi söylemedim. Siz ise açık açık, hükümete inanmıyoruz, muhalefetiz diyorsunuz. Yani asıl amacınız üstte söylediğim gibi üzüm yemek değil bağcı'yı dövmek. Derdiniz ygs sınavı ise, onun içinde banner yaptırın, bir de konu açın (iyinet ygs darbe harekatı) mutlaka muhalefetten katılım olacaktır :)

Eksisozluk'u zamanında bir şahısta kendisine hakaret edildiği gerekçesi ile kapattırmıştı. Bunun yanısıra, esrar maddesini özendirici içerik barındırdığından kapatıldı. Aynı sebeple benimde sitem kapatıldı. E benim sitem kapatılıyor da, eksisozluk neden kapatılmasın ? O da vatandaş, ben de vatandaşım. Sizin savunduğunuzda insanların eşitliği ve özgürlüğü değil mi?

Eksisozluk kapatılacak olursa da mutlaka geçerli bir sebebi olur. Eksisozluk'u senin-benim sitemden ayıran faktör nedir ? Kullanıcı kitlesinin genel olarak yüksekokul öğrencisi olması mı, elit kesimden oluşması mı, kullanıcılarının bir çoğunun İslam'a uzak olması mı? Yani neden eksisozluk örneğini verdiğinizi anlamadım kısacası.

Ayrıca haberiniz yok galiba, Türk telekom, superonline, smile adsl gibi şirketler özel kurumlar. Sizi arayan smile yetkilileri. Devlet ile ne ilgisi var?

Herhalde sen zannediyorsun ki, R. Tayyip Erdoğan şu Lanet'i arayın ona filtreli paketi satalımda .orno izlemesin diyerek seni arattıracak ve ikna etmeye çalışacak.

Eğer sen herhangi bir filtreleme yapmak istersen, standart bağlantını değiştirmeden gider bi filtreleme programı alır kurarsın bilgisayarına. Kimse buna engel olmuyor. Devlet şu durumda, eğer çocuklarınızın hiç bir şekilde uygunsuz içeriklere erişmesini istemiyorsanız sizinle iş birliği yapalım ve sizi filtreli pakete geçirelim diye bir seçenek sunuyor. Kabul edersiniz veya etmezsiniz o size kalmış.

Kısacası, sen bu yazdıklarınla benim gibi birisinin düşüncelerini değiştiremezsin. Değiştirsen değiştirsen ilk okulu yeni bitiren, geçmişteki kirliliklerden haberi olmayan, geçmişi daha düzgün zanneden çocukların düşüncelerini değiştirirsin. O da seni amacına ulaştırmaz, zîra bir çoğunun oy kullanmaya yaşı tutmuyor :)

rarely

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bende kendi siteme ekledim. Bu duyarlılık için teşekkürler herkese.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
HitcH nerden biliyorsun sitelerin engellenmiyeceğini ? Veya sansür sistemi getirildikten sonra 1 yıl sonra diğer kullanıcılar için uygulanmıyacağını ?

Sistemin ne olduğunuz biliyormusun ? Dnsleri ortak bir sistemden güncelliyeceklerini söyleniyor bunu biliyormusun ?

Btk başkanın senin verdiğin açıklamanın devamında yasaklı sitelerin zaten yasaklı olmasının doğal olduğuyla ilgili beyanatı var okudunmu devamını ?

Sistem gelirse sadece hakeden sitelerin engelleneceğini garantiliyebilirmisin ( ben sana sayarım 10 larca aksi örnek).

Kanunda bile açık olduğu yasaklanması gerken sitelerin belirsiz olduğu konusunda hukucular hemfikirken nassıl böyle net konuşabiliyorsun ?

Benim sitem kapatıldı ekşi niye kapatılmadı diye savunan birisin.İkisininde kapanmaması gerektiği ihtimalini hiç düşündünmü ?

Sansür sadece başı kuma gömmektir bu ayrıca ülkenin güçsüzlüğü demektir.Kanunları yöneten dıştan gelen tehlikeleri engelleyen bir devlet sansüre ihtiyaç duymaz.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
HitcH sen olayı anlamamışsın halen muhalefet diye saçma sapan eleştirilere girmişsin. Ben hiçbiri değilim arkadaş kafanda sadece bunu oluştur. Ben gereksiz olan uygulamalara ve bu gereksiz uygulamalarda yanacak bir çok haksızca yanacak olan sitelerin kapanmasına karşıyım. Sen git hangi kelimelermiş kapanmaya yol açacak olanlar onlara bak. Ben her zaman iki tarafı da dinlerim. Ancak bu adamlarda net bir açıklama yokken sizlerin direkt olaya atlamanız çok ilginç. Bizler sizler gibi oltaya gelmiyoruz hemen olan bu.

Bana şunun cevabını veremez kimse? DNS ayarlarını eskiden değiştirip istediğin yere girerken şimdi standart pakettesiniz zaten diyenler nasıl oluyorda bana sansür yok diyorlar bunu anlamış değilim. Bu paket sisteminde aydınlanmayan net olmayan kafaları karıştıran sorular varken bunun yapılmak istenmesine karşı olmak herkes için en doğrusu.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
HitcH nerden biliyorsun sitelerin engellenmiyeceğini ? Veya sansür sistemi getirildikten sonra 1 yıl sonra diğer kullanıcılar için uygulanmıyacağını ?

Sistemin ne olduğunuz biliyormusun ? Dnsleri ortak bir sistemden güncelliyeceklerini söyleniyor bunu biliyormusun ?

Btk başkanın senin verdiğin açıklamanın devamında yasaklı sitelerin zaten yasaklı olmasının doğal olduğuyla ilgili beyanatı var okudunmu devamını ?

Sistem gelirse sadece hakeden sitelerin engelleneceğini garantiliyebilirmisin ( ben sana sayarım 10 larca aksi örnek).

Kanunda bile açık olduğu yasaklanması gerken sitelerin belirsiz olduğu konusunda hukucular hemfikirken nassıl böyle net konuşabiliyorsun ?

Benim sitem kapatıldı ekşi niye kapatılmadı diye savunan birisin.İkisininde kapanmaması gerektiği ihtimalini hiç düşündünmü ?

Sansür sadece başı kuma gömmektir bu ayrıca ülkenin güçsüzlüğü demektir.Kanunları yöneten dıştan gelen tehlikeleri engelleyen bir devlet sansüre ihtiyaç duymaz.

mathiaxbars ;

Hükümetin başında diğer parti olursa, sitelerin engellenmeyeceğini 6 ay sonra herkesin filtreli paket kullanmaya zorlanmayacağını sen bana garanti edebiliyorsan, bende sana garanti edebilirim. Ben uygulamanın şu anki görünen halini savunuyorum. 6 ay sonra ne olacağını kimse bilemez.

Btk başkanı doğru demiş. Yasaklanmış olan siteler zaten yasaklı. Yani insanlar dns değiştirip girsinler diye yasaklı değil o siteler. Giriş yapılması sakıncalı bulunduğu için yasaklı. Ha illaki fantazilerime düşkünüm diyenler bunu da aşar hiç sıkıntı yapma sen.

Sistem gelirse sadece hakeden sitelerin yasaklanacağını tabiki garanti edemem. Haketmeyen siteler yargı yoluna başvurursa siteleri açılır.

Bahsettiğiniz hukukçuları takmıyorum. Hepsi muhalefet partisinin avukatları. Bu zamana kadar neredeymiş bu hukukçular? Bu uygulama Şubat ayında açıklandı, Mayıs ayında tepki gösteriliyorsa bunun anlamı Haziran'daki seçimlerdir. Bunu anlamak için ileri zekalı olmaya gerek yok.

Benim sitem kapatıldı, eksi neden kapatılmadı diye nerede yazmışım ? Nereden uydurdun bunu? Benim sitem kapatılabiliyorsa, aynı içerik sebebi ile eksi'de kapatılır diyorum. Bundan daha normal ne olabilir? Benimle eksisozluk sahibinin arasında ne fark var? Yasa her ikimize farklı mı uygulanmalı? Ben, "neredeyse eksisozluk bile kapatılıyordu oooo" diye kıyametin koparılmasına kızıyorum. Sitelerin kapanmaması ihtimalini tabiki düşündüm. Ancak hakediyorsa kapatılması gerektiğinide düşünüyorum.

Ha sitende uyuşturucu maddeye özendirmişsin, ha dışarıda çocukları toplayıp birlikte uyuşturucu içmişsin. Aralarında ne fark var ?

Devlet ne yapsın, siteleri tek tek uygunsuz içerik var mı diye girip dolaşsın ona göre yasaklasın istiyorsunuz herhalde.

ozgurruh;

Hiçbirşeye balıklama atladığım yok. Atlayacağım yeri ben iyi bilirim, sana soracak değilim. Oltaya gelenleri de görüyoruz, burada sansür sansür diye amaçsız amaçsız ağlıyorlar. Bende onlara gülüyorum.

:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5