İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinetin vahim hit düşüşü

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yeni Mesajlara basınca yeni mesaj göremeyen arkadaşlar, yeni mesajları uzaylılar mı yazıyor? Şikayet edenler mesaj atarsa yeni mesajlarda bir sürü mesaj olur çok mühim birşeyse bu yeni mesaj işi. Forum dediğin öyle çalışmaz mı? A yazar, B yazar, C yazar, yeni yazılar olur. A kalkıp, ya bu forumda hiç mesaj yok ya da ben yardım alamıyorum diye şikayet etmesi biraz garip değil mi?

Ayrıca ne zaman şöyle bir konu açılsa ne var bu R10'da bir bakayım diye girmeye çalışıyorum, bir türlü muvaffak olamadım. Mütemadiyen Dos altında mıdır bu site?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yeni Mesajlara basınca yeni mesaj göremeyen arkadaşlar, yeni mesajları uzaylılar mı yazıyor? Şikayet edenler mesaj atarsa yeni mesajlarda bir sürü mesaj olur çok mühim birşeyse bu yeni mesaj işi. Forum dediğin öyle çalışmaz mı? A yazar, B yazar, C yazar, yeni yazılar olur. A kalkıp, ya bu forumda hiç mesaj yok ya da ben yardım alamıyorum diye şikayet etmesi biraz garip değil mi?

Ayrıca ne zaman şöyle bir konu açılsa ne var bu R10'da bir bakayım diye girmeye çalışıyorum, bir türlü muvaffak olamadım. Mütemadiyen Dos altında mıdır bu site?

Peki, yeni mesaj ne demek? Yeni açılan konular, yazılan mesajlar demek. Burası bir forum. Forumda konu açarsın, mesaj yazarsın. E bizim tartıştığımız konu da bu değil mi? Forumun sessiz olması. Yeni mesajlar atılmıyorsa, burası forumluktan çıkar. Güncel kalmaz. Ki herkesin söylediği şey de bu. Kimse konu açmıyor, cevap vermiyor. Eee, ne bu şiddet, bu celal?

Sorun A'nın B'nin mesaj yazmaması değil. Sorun, A'dan Z'ye kadar kimsenin mesaj yazmaması. Sorun olduğu zaman neden yazmayayım? Yeni bilgiler öğrendiğim zaman neden yazmamayım? Sorulara neden cevap vermeyeyim? + sırf mesaj doluluğu olsun diye en ufak bir soruya bile cevap vermek isteyen bir insanım, ama ne yazık ki bunu pek gerçekleştiremiyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Celallenmedim, bu şekilde mesaj yazanları anlamaya çalışıyorum. Genelde şikayet ederken kendilerini soyutlayıp yazıyorlar, "hiç mesaj atan yok" "hiç yardım eden yok". Ben de mesajlaşma ve yardımlaşma işteş bir fiildir, dışarıdan yapılmıyor, herkes içerde diyorum. Teşekkürler.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana kızacaksınız ama bırgun bır acmıssınız sıte sahıbı sıteyı kapatmıs benden demesı:)

iyinetin sadece forum olmadıgını hatırlatırım :) ayrıca böyle bir site ben bu sitenin sahibi kurucusuyum denmek için bile ayakta tutulur 0 hiti olsa bile reklamdır prestijdir..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İnternet Türkiye'ye gelişmiş ülkelere nazanarn çok daha geç geldi. Ve aslında çok yeni bir teknoloji olduğundan, daha çok teknolojiye açık genç insanlar tarafından benimsendi. Bu sözünü ettiğim genç insanlar ise işin daha çok (deyim yerindeyse) avanta tarafı ile ilgilenmeye başladı. Web master forumlarında "Adsenseyi nasıl kazıklarım" anlamına gelen soruların bu kadar fazla olmasının nedeni de budur. Bu tür soruları soran ve cevabını arayan kişiler aradıkları cevapları iyinette bulamayınca cevabı rahatça bulabildikleri sözünü ettiğiniz foruma yöneldiler.

Sayı çok fazla şey ifade etmez, aslolan kalitedir.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
wwwxxxyyy
aynen katılıyorum...

garip garip insanlarla dolup taşacaksa adı üstünde iyinet olmayacaktır zaten.

aslında çok şey yazmak istiyorum hatta yazdım. ama tekrar sildim. kimsenin kalbini kırmak istemem.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar çok sık bu konular açılmaya başlandı.Ama bir çoğunuzun yaptığı yorumlar doğru,bunların çoğuna bende katılıyorum.

Angelo'nun bahsettiği durum da bunlardan bir tanesidir.Bundan önce açılan,benzer konu tam 20-30 sayfa oldu.Hiç görmediğim üyeler gelip yorum yazdılar.Herkes iyinette canlılık olmadığından bahsetti,peki arkadaşım oraya yorum yazacağına bildiğin birşeyi paylaşsan sence durgunluk olur mu?

O konuya yorum yazan herkes çok değil haftada bir konu açsalar foruma inanın canlılık gelir.İşte Angelo bunu diyor.Israrla laf başka yerlere çekiliyor.Ancak sorun tam orada,biz armut piş ağzıma düş istiyoruz.Biz konu açmasakta,forum hep canlı olsun.Olmuyor işte,artık o kadar basit değil,forumun canlı olmasını istiyorsak önce kendimiz bunun için ne yapıyoruz onu ortaya koymalıyız.

wwwxxxyyy arkadaşımızda doğru bir konuya değinmiş,gerçekten iyinet diğer forumlara oranla hakarete,seviyeye,yasaklara çok dikkat ediyor.Buda bazı arkadaşların işine gelmediği için daha rahat at koşturabileceği forumlara girmeyi tercih ediyorlar.Açıkcası seviye korunduğu için huzurluyum.Bizde "lanlı,lunlu" muhabbetlere göz yumsak inanın o 14-18 yaş grubu burayı doldurur,taşırır.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Fazla kişinin göz önüne almadığı ufak bir ayrıntıyı sizlere hatırlatmak istiyorum. Yaklaşık 3 yıla yakın bir süredir bu forumdayım. 3 yıl önce bekar olan adam, şimdi evli. 3 yıl önce yeni evlenen birisinin şimdi çocuğu var. 3 yıl önce 1 ofisi olan adamın, şimdi 2 ofisi var. Yani demem o ki; bu adam, ailesine, kendi işine, çocuğuna da ilgi göstermesi gerekiyor. Forumda çoluk çocuk dediğimiz yaş gurupları pek yok. Bununda hitlere bu şekilde yansıması çok normaldir.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
böyle daha güzel, herkes birbiriyle daha samimi, herkes birbirini az da olsa tanıyor, yardımcı olmaya çalışıyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Şöyle bir şey var ki ne olursa olsun bu forum böyle kaldığı sürece,bu seviyesini koruduğu sürece iyinet olarak kalacaktır.
Gerçekten İYİ net burası.:) İyi insanlardan oluştuğu ap açık ortada.

Belirli bir zeka seviyesinin üstünde,aklı başında,selim,terbiyeli,görmüş geçirmiş bir topluluk içerisindeyiz.

İyinet hep sakin olmuştur,gene aynı sakinliğini koruyor.Ama son günlerde durum farkedilecek kadar vahimleşti.
Sorunun çözümünü de tam olarak kestiremiyorum.

X

Xman

Misafir
Ben forum yapısından gayet memnunum bugün buradayım yarında burada olacağım inşallah.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
İnternet Türkiye'ye gelişmiş ülkelere nazanarn çok daha geç geldi. Ve aslında çok yeni bir teknoloji olduğundan, daha çok teknolojiye açık genç insanlar tarafından benimsendi. Bu sözünü ettiğim genç insanlar ise işin daha çok (deyim yerindeyse) avanta tarafı ile ilgilenmeye başladı. Web master forumlarında "Adsenseyi nasıl kazıklarım" anlamına gelen soruların bu kadar fazla olmasının nedeni de budur. Bu tür soruları soran ve cevabını arayan kişiler aradıkları cevapları iyinette bulamayınca cevabı rahatça bulabildikleri sözünü ettiğiniz foruma yöneldiler.

Söylemek istediğim de bu işte. Bu tip soruların cevaplarını iyinet'te bulamazsın. Kaldı ki bulsan bile ben utanırım; soruyu sorana da cevaplayana da "webmaster" demem.

Tabi, bazı forumlar bu soruların cevaplarını veriyorlar (!) Bu forumda cevap bulamadıkları için sadece kendilerini kandırmak amaçlı diğer webmaster (!) sitelerine yöneliyorlar. Aman aman, iyinet böyle daha güzel.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle daha güzel, herkes birbiriyle daha samimi, herkes birbirini az da olsa tanıyor, yardımcı olmaya çalışıyor.

yokbe draga degil hergün giriyorum foruma nerdeyse ama gerçekten boşalıyor r10 sevmiyorum fakat site almak için yada diger bazı konularda giriyorum orayada r10 benim gözümde suan en iyisi ama iyinet aşkı başka :)

bence sorunun çözümü sade bir yönetimden ziyade birazdaha aktif bir yönetim hani sadece denetleme degil birazda ilgi göstermek alzım moderatorlerimizden bir kaçı harici digerleri büyük projeler peşinde koşuyorlar.. ve onun içinde ilgi gösterememeleri normal

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Eskiden bir soru için atılan 20 postun 18 i zaten yalan dolandı, geri kalan 2 postu atanlarda zaten hala burdalar ;)...Diğerlerini bilmiyorum bile. Hani sorsalar kim eksik cidden cvp veremem...O kadar boşmuşlar yani

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence biraz daha çalışmalı ama bunda iyinetinde etkisi büyük birde madem bukadar samimi forumuz neden bizim ortak projemiz yok hiç ?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Forumda hangi soruya cevap alinamamis onu merak ediyorum. PHP basligi gecmis, o konuda @tiva cok guzel aciklamis. Cidden problem yasayan ve kod yazarken zorlananlarin sorulari belli oluyor , onlarda konuya vakif arkadaslar tarafindan cevaplaniyor. Kendi adima leech ve spam etkinliklerinde kullanilabilecek konulara cevap yazmiyorum.

Forumun hit kaybettigi dogru, fakat huzur ve seviye var. @iyinet'in bu konudaki fikirlerini bilmiyorum. Sonucta huzur ve seviye masraflari odemiyor. Farkli oneriler ve uygulanabilir cozumler onune geldiginde hayir diyecegini sanmiyorum. Bunun geregi her ne ise, foruma katkisi olan herkes yerine getirmede yardimci olacaktir.

Hit bakimindan ilk sirada olamasa da seviye bakimindan sorun yasamamasindan dolayi ben bu forumu seviyorum. Cok degil, bir yil oncesinin konularini gozden gecirince, alabildigine siyaset tartismalari, spor musabakalarinin sonunda cikan tartismalar ..vs Bunlar bugun yok. Herkesin forumlardan beklentisi farkli oldugu icin genelleme yapamam. Fakat kendi adima ben forumun bu halinden memnunum.

Iyinette bulunamayan cevaplar teknik konularda degildir. Diger konularda da cevap alinacak yerler kisilerin kendi secimleridir diye dusundugumden, derin saygi duyuyorum.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozaman direk üye alımını kapatalım referansla üye olsun olanlar ve daha farklı bişeyler yapalım en azından iyinet şunu yaptı bunu yaptı desinler r10 direk ticari bir amaç üzerine çalışıyor digerleri ilede pek ilgilenmedim. daha farklı bir ortama cevirelim ozaman burayı..

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
ya arkadaşlar tutturmuşsunuz bir kalite kelimesi iyi güzel hoş da bir kaliteli iyinetmi var bugün hangi wm forumuna takılsanız herkez kendi takıldığı foruma kaliteli diyor bırakalım poliyanacılığıda eksiklik nedir ne yapılması gerekir ona bakalım.. birşey dikkatimi çekti iyinet foruma bakıyorum takılanların neredeyse yarısı mod olmuş ama o mod arkadaşlarda hala ben memnunum buradan kalite seviye ağızları yapıyor neden ? çünkü az trafik olunca sizinde işiniz kolaylaşıyor... arkadaşlar kendimizde birşeyler arasak diyorum hep benbencilikle nereye kadar ? modluk sadece başlık editlemek konu taşımak gibi bugün herhangibirininde yapabileceği işlerle olmaz siz eğer modsanız forumun çıkarları için birşeyler yapın gerekirse iyinetle bir toplantı yapıp durum değerlendirmesi yapın ve bunlarıda mümkünse bizim gibi userlardan duymayın..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5