İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinetin vahim hit düşüşü

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
İyinet dibe doğru gidiyor ve forum artık çok sakinleşti.

Konuların verimliliği de gittikçe azalıyor.

Alexada 100.000 i bile aşmış artık.Buna iyinet bir çözüm bulmazsa sanıyorum gittikçe düşecek.

İyineti de sahibi olarak hiç buralarda göremiyorum.Kimi suçlayacağımı da bilemiyorum. :)

Ama forum elden gidiyor,in cin top oynar hale geldi.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
3 Webmaster forumu'nun trafiğini karşılaştırdım çıkan sonuç bu

iyinet mayıs ayından itibaren düşüşe başlamış...

r10 baya revaçta

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gerçekten çok kötü umarım toparlanır önceden bir konu açardık sayfalar oluşurdu en azından konuya bakan onlarca kişi oluyordu şimdi ne satış yapabiliyoruz nede bir paylaşım veya yardım alabiliyoruz

hayırlısı olur umarım

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sorun şurda saklı biz herkesi banladık... yanlış birşey yapmadık.. yanlış yapanı banladık.. şuan bakın forumda hiç sorun varmı? seviyesiz konuşan tek bir insan?

ceasear mesela üstüne php coder görmedim ben.. mutlaka var ama onun kadar bilgili oldugunu göstere bilen yok muhtemelen.. fakat ceasear ı banladık niye mi banladık günde 100 kişiye yardım ediyordu belki ama günde 5 tane konuda hakaret ediyordu.. biz buna göz yummadık.. herkes belirli bir seviyenin üstünde olsun öyle davransın istedik.. istediğimiz oldu.. forumda şuan herkes belirli bir ahlak yapısına sahip..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
arkadaşlar sorun şurda saklı biz herkesi banladık... yanlış birşey yapmadık.. yanlış yapanı banladık.. şuan bakın forumda hiç sorun varmı? seviyesiz konuşan tek bir insan?

ceasear mesela üstüne php coder görmedim ben.. mutlaka var ama onun kadar bilgili oldugunu göstere bilen yok muhtemelen.. fakat ceasear ı banladık niye mi banladık günde 100 kişiye yardım ediyordu belki ama günde 5 tane konuda hakaret ediyordu.. biz buna göz yummadık.. herkes belirli bir seviyenin üstünde olsun öyle davransın istedik.. istediğimiz oldu.. forumda şuan herkes belirli bir ahlak yapısına sahip..
ceasear değil ceasar :p banladınızda ne oldu? ben buraya geldiğimde php nin sadece ne olduğunu biliyordum onun sayesinde sınıf atladım(çok fazla deil ama) kendime yetecek kadarı var. şimdi foruma yeni gelen birisi kimin sayesinde ilerleyecek? http://forum.iyinet.com/php/ eskiden kesin biri anında cevap verir diye yazardı millet şimdiyse cevabını min 2 günde alıyor belkide alamıyor haliyle bu da buraya değilde daha aktif bir yere yazmayı gerektiriyor
http://www.php.org.tr hido da foruma üye, ceasar dan daha fazla bildiğine eminim ama verdiği ne hiçbişe. Bence paylaşımcı üyeler kırılmamalıydı, küstürülmemeliydi

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şahsen ben burda yardım alıyordum php de dediğiniz kişiyi tanımam ama burdaki angelo olsun grafix olsun iyinet daha adını anamadığım pekçok kişi yardım ediyordu ama artık yazıyorum yok haliyle başka yere yazıyorum . ama öncelik olarak burda yardım arıyorum burayı kendime yakın görüyorum burdan bir şey çıkmazsa başka yere yazıyorum inşallah iyinet forumu tekrar hitini kazanır kalitesi iyice yükselir

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunları başka bir başlıkda yazmıştık, webmaster sitelerindeki hit düşüşleri bolumunde gayet ıyı ve yerınde fikirler ortaya çıkmıştı ama kaldı orada sadece, Bugünden sorna iyinet oldu olabileceği en dip noktada zaten madem öyle radikal kararlar alıp farklı şeyler yapmak lazım, Benki her şeyı burdan oğrendım vaktı zamanında baktım bugun en son 15 gun once gelmışım,
Yeni görevliler olmalı, Forum platformuna adaptasyon yapma zamanıdır gerek maale sıstemelrı gerekse blog entegrasyonu yapılmalıdır, çok buyuk olmayan bir ucretle forum portal ortamına geçırılmelıdır,
Ziyaretçi siteyegırdığınde portaldakı seçilmiş yazıalr dıkkatını çekmelı, tekrar giriş yapmalı okumalı yorum yazmalı, Bu şekilde klasık forum goruntusuyle biraz geride kalınıyor, yapılmayacak şeyler değil bunlar,
Madem türkiye nın ilk webmaster forumuydu o zaman bu birikimi portal tadında zıyaretçiye sunma vaktı ne kaybedılebilirki !

(bunun dışında hepsı bır yana ıyınetın hala bir ozellığı varsa oda duruşundan tavız vermemesı oldu forumda geyık donmedı, Saçma sapan hatun kız muhabbetleri olmadı, webmaster platformu webmaster platformu olarak kaldı)

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İyinet gerçekten seviye ortam bakımından r10 un oldukça üstüde. Hit bu kadar önemli olmamalı. Sorunumuz eski aktivite ve makaleleri yeniden foruma kazandıracak arkadaşları buraya getirebilmek. Onlar buraya gelince zaten hitde buna bağlı artacaktır.. Büyük bir forumun sahibi olarak tavsiyem böyle durumlara en güzel önlem işini bilen insanları bölüm yönetimlerine getirmek..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ceasear değil ceasar :p banladınızda ne oldu? ben buraya geldiğimde php nin sadece ne olduğunu biliyordum onun sayesinde sınıf atladım(çok fazla deil ama) kendime yetecek kadarı var. şimdi foruma yeni gelen birisi kimin sayesinde ilerleyecek? http://forum.iyinet.com/php/ eskiden kesin biri anında cevap verir diye yazardı millet şimdiyse cevabını min 2 günde alıyor belkide alamıyor haliyle bu da buraya değilde daha aktif bir yere yazmayı gerektiriyor
http://www.php.org.tr hido da foruma üye, ceasar dan daha fazla bildiğine eminim ama verdiği ne hiçbişe. Bence paylaşımcı üyeler kırılmamalıydı, küstürülmemeliydi

haklısın selim küstürülmemeliydi.. fakat ceasar örnek verildiği ve konumuz şuan o oldugu için mesela onun banlanmasını anlatiyim sana.. birgün moderatörlerden biri seninde bildiğin gibi bulunan moderatör bölümünde bu arkadaş hakkında şikayet var diye başlık açtı.. daha sonra oraya gelen cevaplardan görüldüki arkadaş farklı kişiler tarafından toplamda 5 6 defa uyarılmış.. bir daha uyarıldı bir daha uyarıldı bir daha uyarıldı.. işin kötüsü gelen cevaplar "beni banlayamazsınız ki" "eee öyle söyledim nolucak" tadında cevaplar oldu (çok eski bir konu tam metinleri hatırlamıyorum) şimdi burada bize 2 seçenek kalıyor..

1 bu üyeyi banlarsın... sonucunda php bölümünde bir çok kişinin yardımına koşucak bir insanın kaybı bir çok insanın sorusunun yanıtsız kalmasına sebep olur...

2 bu üyeyi banlamazsın istediği gibi konuşur istediğine yardım istemediğine küfür eder.. seviye düşer.. sonra bir bakarsınki yaptıgımız uyarılara cevap veren insanlar bir anda "ddosla kitlerim ulan sitenizi yiyorsa banlayın" demeye başlar.. banlayamazsın... 2 gün sonra pm atar moderatör yapın beni yoksa kitlerim makineyi der.. yaparsın..

2. seçenek çokmu abartılı geldi? örnekleri var.. r10a toplamda sadece 3 veya 4 kez girmişliğim vardır.. yaklaşık 2 3 senedirde girmedim.. nedenmi girmedim.. benim banladıklarım orda beni banlayabiliyor çünkü veya konu açtıgım zaman gelen yorumlar internetten soğutuyor beni..

şimdi elimizde 2 tane restoran var bir tanesinde jazz çalıyor kadınlar en güzel abiye kıyafetlerini giymiş erkeklerde takım elbise smokin ama masaların yarısı boş.. diğer restoranın kapısında sıra var çünkü içeride party var.. arada fark var..

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
hayırlısı zamanla düzelir inş

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Forumda saygısızlık edeni barındırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bilgi herşey değildir...

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kendi adıma neden php sorusu cevaplamadığımı yazayım (2 sene önce yine yazdım sanırım) adam script satış bölümünde script satıyor, php soru bölümünde ise başlangıç seviyesinde birçok soru soruyor, bu dengesizlik beni rahatsız ediyor ve php sorularına hiç bakmıyorum bile.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
canerium zaten az once soylemışın aynı şeyı !

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım düzelir forum gerçekten çok sakin artık açılan konulara yorum yapılmıyor. bilgili arkadaşlar yardım etmıyor.
iyinet dier forumlara göre çok çok seviyeli bir forum.
Tek eksik biraz hareket.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
belki artık modern bir iyinet kurulması için zaman geldi de geçiyor.

Davetiye sistemi kapanınca üye olan "internetten bedava para kazan" cı arkadaşlar hala forumda onlar için bile artık hit potansiyeli olmayan bir forum haline geldi burası.

O yüzden şuan iyinetin kalite düzeyini en üste çektik ondan düşüşte demek biraz garip.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aslında bence yükseliş var gibi.. Aynı amacı taşıyan site çoğaldıkça hitlerin düşmeside çok doğaldır. İlk açılan video içerikli site bile bugün klonları yüzünden hit kaybetmişdir. Ama kalite olarak, gittikçe arttığına inanıyorum. Diğer konulardaki uyarıların da dikkate alındığını düşününce, açılan yeni konu sayısıda artıyor. Birde bu alexa mozilla ' nın hitlerini saymıyor sanırım ? Bu durumda sanırım çoğumuzun mozilla kullandığını düşünürsek, düşüşünde pek olmayacağını düşünüyorum.

rosende

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bana kızacaksınız ama bırgun bır acmıssınız sıte sahıbı sıteyı kapatmıs benden demesı:)

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet böyle sakin, seviyeli olduğu için iyinet yoksa adı başka bir forum olurdu, bence normal ama iyinet nickli arkadaşımızın biraz daha ilgilenmesi lazım ve harekete geçirmesi lazım herkesi, bilgili olduğum konularda yardıma her zaman açığım ama kimse bana mesaj atıp abi şu ne demek şu nasıl olur diye sormuyor, kendi kendimize de anlatmak tuhaf geliyor, yoksa vefasızlığımız yok kimseye ;)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Şimdi şöyle birşey var. Forum çok sakin ama çok düzeyli. Kimse kimseyle kavga etmiyor, tartışma çıkmıyor. İsteyen istediğini er ya da geç alıyor.

Evet çok sessiz forum. Misal ben bugün saat 2'de kapattım bilgisayarı. Ve yaklaşık yarım saat önce açtım baktım yeni mesajlara. Toplamda 10-15 konu var. Bu kadar geçmişi olan bir site için, bu kadar kaliteli üyeleri, ortamı olan bir site için çok çok az.

R10'a da takılıyorum.Şu ayrılma muhabbetleri zamanına yetişemedim. Yani r10'un kurulma muhabbetine. Çünkü webmaster geçmişim pek yok.

Dolayısıyla r10'a karşı hiçbir önyargım yok. Ne iyinet'e, ne r10'a. İlk önce iyinet'e üye oldum. 1-2 ay sonra r10'a.

Baktığınız zaman r10 iyinet'ten daha canlı. Temasıyla olsun, açılan konularla olsun, çevrimiçi listesiyle olsun, yapılan aktivitelerle olsun. Sanırım bunu tartışmaya gerek yok, herkes bunun farkında.

Ama olayın bir de iç yüzü var. Orda yapılan yorumlar, yapılan tartışmalar çok saçma. Profesyonelliğe aykırı. Ben iyinet'te böyle birşey görmedim.

İyinette şu var; az konu açılıyor, ama öz konu açılıyor. Az yorum yapılıyor, ama öz yorum yapılıyor. Bu forumda gereksiz hiçbir şey göremezsiniz. Tam bir webmaster forumu.

Eksik olan tek şey hareketlilik, konu sayısı, çevrimiçi sayısı gibi şeyler.

Sakın yanlış anlamayın, r10'la iyineti kıyaslamak amacıyla söylemedim. Sadece r10 hakkında kafamda birikmiş cümleleri söyledim.

Hangisi derseniz; tabii ki iyinet. Ben bu sessizliğe aşığım :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5