İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinetin vahim hit düşüşü

X

Xman

Misafir
İyinet yönetimden elini ayağını çekecek sadece site kar yapiyorsa cebine para sokmayı düşünecek. Yönetimi bir başkasına devretmesi gerekiyor. Çünkü bu işi bilmiyor. Sanırsam bu konuda hemfikiriz.

İşi bilen birisi gelirse; forum düzelecektir.

Hepinize iyi günler diliyorum.

İşi bilmediği görüşüne katılmamakla birlikte yönetim anlamında desteğe ihtiyaç bulunduğunu düşünüyorum.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar yöneticilerin düşüncesini öğrendik ama ne derseniz deyin 55 bin üyeli bir bilgisayar donanımı ağırlıklı forumumum var ve neredeyse 4 yıldır forumum aktif bu nedenle bu tarz konulara hakim olduğumu düşünüyorum. Sorunun ana kaYnağı yöneticiler oldukça ilgisiz ve forumu sahiplenmiyor. Bende suan bu işlerden o kadar sıkıldım ama forumumu gerçekten sahiplenecek ve yeri gelince insiyatif alabilecek yöneticilerim var. Yani benim olmamam karar mekanizmasını bitirmiyor yani son kararlar bir kişide çıkmıyor benim sitemde. Gelirini ben alıyor olabilirim orası ayrı bir mevzu ama yönetimin yeni üyeleri aktifleştirme konusunda önemi oldukça büyük. Bir sürü kişiyi de yönetici yapabilirsiniz bu sorun değil. Yönetici yaptığınız adamlar bölümlerinde özgün ve tecrübeli ayrıca bu işe aç olmadıkları sürece durum böyle olur. Kendileri söylüyorlar benim yeni konu açmaya niyetim yok diyor adamlar kendilerine göre tabiyki haklı sebepleri olabilir ama bu durumda iyinet kaybediyor. Bu durumda iyinet admine tavsiyem kendi açığını kapatacak yöneticiler ve özgün konular açacak bir ekip oluşturması gerekiyor..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
iyinet işi bilmese bu site bu kadar popüler olmazdı. Zamanında yoktur diye bir üye vardı (Şimdiki r10 un sahibi yani radmin) iyinet admin ile ters düştüğü için gitti r10 u açtı. Bir de birisi vardı o da zone.org u açtı. Bunlar birbirlerini rakip olarak gördüğü için o tarihten sonra da webmaster forumlarına saldırılar arttı.

Aslında bu tür sorunlar birer fırsat olarak değerlendirilip yeni bir çözüm (ve aslında fırsat) yaratılabilir. Örneğin ceviz.net teknik olarak gerçekten çok başarılı, r10 ise internetten kolay para kazanma ve adsenseyi kazıklama yöntemleri konusunda son derece başarılı. İyinet ise internetin doğru kullanımı konusunda örnek olabilir.

Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
herkesin söylediği aynı :)
iyinet çözüm bulmalı,
modlar işe koyulmalı,
forum canladırılmalı,
forum geliştirilmeli,
yöneticiler foruma sahiplenmeli,
foruma hareket sağlanmalı
vs.vs.vs.
yahu bunlar zaten olması gerekenler. Ancak bu olması gerekenlerin açılımları neler ?

iyinet çözüm bulmalı,
bulsunda ne çözümü bulacak...çözüm çok geniş anlamlı...milleti kulağında çekip forumamı getirsin, gazeteye ilanmı versi tv ye reklammı versin ? Ne yapsın bu adam...

modlar işe koyulmalı,
Napıcaklar kazma kürek alıp ağaçmı dikecekler ? iş dediğin şey ne...fake konumu açsınlar, diğer forumlara girip linkmi versinler ya da spammı yapsınlar ?

forum canladırılmalı,
çiçekmi bu suluycaz mı? ne yapmak lazım canlılık için ? Ya da ortaya bi dansözmü alalım ? Ne olsun yani...

forum geliştirilmeli,
Evet doğru...Doğruda ne yapıcaz ? Geliştirmeden kasıt nedir ? Maddeler nedir ?

Yöneticler foruma sahiplenmeli
nasıl yani ? maddeselmi yoksa manevimi sahip çıkılacak ? Ya da iyineti nufusamı aldırmak lazım...

Yani arkadaşlar elli tane topik açıldı ancak bazıları açık ne net fikir verdiler. Eğer gerçekten adam gibi bir fikriniz yoksa yazmayın artık bence...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
forum canladırılmalı ?
ben forum canlandırılması adına forumun default temasının renkleriyle güzel şekilde oynanması (biraz daha kapalı renk veya daha güzel farklı renk bkz: digitalpoint) gerekli diyorum

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Venom yazdıkların oldukça komik ve anlamsız. Forum canlanmalı ki bunun için ben önerilerimi sundum. Madem bölüm moderatörleri var makale girsinler siteye...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sadece php sorularına cevap verenler ve o konuya soru yazanlar var sanırım.Bu arkadaşlar forumda her şey yolunda gittiğini düşünüyor.

Halbuki php bölümüyle alakası olmayan binlerce üye var.

Sunucularında sorun olanlar,eticaret soruları soranlar,domain ve dns hakkında bilgi arayanlar

Hadi onları geçtim bu forumda o kadar modun arasında son günlerde çok büyük ilgi çeken seo konusunda bir tane seo bilgisi olan ve bunları paylaşan var mı ?

Yöneticilerden insanlıkları olarak memnunuz ki forumda herkes gayet seviyeli.

Ama böyle bir forumda yöneticinin görevi gardiyan gibi düzen sağlamak değildir.

Forumda düzen var ama gelişme yok.

İyinet geride kaldı.Yeni şeyler yeni teknikler burada uygulanmıyor,gösterilmiyor.

İyinet senede bir kere gelecek de foruma bakıp çıkacak.Böyle iş olmaz.

Davetiyeyi kaldırıp canlandırmaya çalıştı ama o zamanda saçma sapan tıkçılar doldu foruma.

Ben haftada bir kere uğrarım forum kendi kendine gider diye düşünüyorsa yanılıyor.Burası oyun sitesi değil,makale sitesi değil.

Aktif olarak kullanıcılar iletişime geçiyor.O zaman sitenin başında duracaksın.Duramıyorsan da duran birini bulacaksın.

Ver tüm bilgileri angeloya veya bir başkasına,sonra istersen 3 ay gelme.

Sert oldu ama kusura bakmayın.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
@mmmm helal olsun sende birşeylere objektif bakıp forumun çıkarları için olması gerekenleri yazıyorsun fakat ben şunu anladım boşuna çırpınıyoruz !! bu başlık altında biz yapılabilecekleri anlatıyoruz fakat adamlar dalga geçer gibi içmişim başım dönüyor kahve ikram edeyim gibi son derece vurdum duymaz geyik muhabbetlerine giriyorlar böyle yöneticilerden ne bekleyebilirsinki ?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KaRaKTeRiM düzgün konuş kimsenin geyik yaptığı yok bizde görüşlerimizi paylaşıyoruz ortalığı yumşatmak için gerginliği azaltmak için araya hoş sohbet sokuyoruz. beğenmiyorsan çekip gidersin. kimseye laf atmanın anlamı yok.

Berk Uçar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
arkadaşlar neden zoneyle iyinetin hiti düşük. çünkü 2 side çok seviyeli forum ya r10 tartışma küfür hakaret orda bırakın böyle kalsın

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
R10 bu kadar kötülenmemeli bence. Evet eskiden iyinet vardı Fakat artık R10 var. zone kendi halinde varlığı yokluğu pek birşey ifade etmiyor. Fakat iyinete günde bir kişi bile gelse iyinet iyinettir.

R10'un yaş ortalaması çok daha küçük.( Bizde yaş küçükse bebek gözüyle bakılıyor, Vbulletinde bizim çocuk dediklerimizden daha küçük yaştakiler Coder/Designer ) R10'daki küçüklerin hepsi hevesli birşeyler öğrenmeye çalışıyor. Aslında öğrenme derken; kendilerini nasıl hile yaparım mantığı üzerine geliştiren oldukca fazla. R10 link değişim için kullanılıyor. çünkü Link değişiminde inanılmaz post kasıyorlar. Online sayısı çok yüksek. R10'a insanlar aynı zamanda muhabbet içinde geliyor. O kadarda resmi olmamalı webmasterlar geyikte yapabilmeli ve bunu r10da yapabiliyorlar. Genelde konular muhabbet üzerine zaten. Kimse bilinmeyen bir makale yayınlamıyo desem yalan olmaz. Hep aynı şeyleri farklı kişiler değiştire değiştire yazıyor ve altınada imza atıyor :). İnsanlar paylaşımcı değil. herkes bildiğini kendine saklıyor. Çünkü benim bildiğimi oda bilirse benim ne farkım kalır gibisinden düşünce var. Bilgi paylaşılıkça çogalmıyor. Bilgiler yastık altı yapılıyor. ( Bende bazılarını yastık altı yaparım. )

Bu hep böyledir zaten eskiden r10 yoktu iyinet vardı. ilerde r10danda güçlü bir site olacaktır. Eskiden çok güçlü olan sitelerim vardı bazılar şimdi yok. Sıfırdan çok güçlü olan yeni sitelerimde yok değil. Ne oldum değil ne olacam :) Fakat forumlar yöneticileri ile büyür, sonra o forum yine yöneticileri ile ölür. Unutmadan ölümden sonra yaşama inanırım.

mccoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar neden zoneyle iyinetin hiti düşük. çünkü 2 side çok seviyeli forum ya r10 tartışma küfür hakaret orda bırakın böyle kalsın

r10'da küfür hakaret serbest değil ben kaç defa banlandım ondan biliyorum.
artı r10'un bu yükselişi çok sürmeyecektir, gereksiz adam tutmalar kayırmalar yüzünden çoğu kişi r10'a küstü, artı dolandırıcılık had safhada.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yönetimden bu kadar büyük beklentilerinizin olması şaşırtıcı,kendi adıma,iyinetin satılması vb. durumlarda görevimi bırakacağım.Aradan bir yıl geçtikten sonra bu konuyu arama yaparak bulup tekrar mesaj atacağım.Sizce o mesajım nasıl olacak dersiniz?

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında nedeni açık ve basit. Burada paylaşım yok. Son 20 konuya bakın bakalım hangisinde işe yarar bir şeyler var. Bence yok gibi. Ama orada insanlar yazıyor, yazmaya çalışıyor.

Ayrıca burda sorulan soruların %75 'i cevaplanmıyor. Yöneticilerin iyi çalışması lazım derim ben. Konularla, sorularla ilgilensinler. İşe yarar şeyler yazsınlar derim.

Ayrıcaaaa şu her konuda her şeyi bilen arkadaşlarımız da biraz frenlesinler kendilerini ;)

Velhasıl-ı kelam, duy sesimi iyinet:
- Paylaşım
- Yönetim
- Anlayışlı bir ortam (Kullanıcıların sahip çıkacağı, benimseyeceği bir ortam)

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bencede hit düşüşü ciddi benden 2 tavsiye

1) buraya yazdım ilgilenen kimse olmadı yöneticilerden aynı sorunu birçok kişinin yaşadığına inanıyorum ve bir çok kişi bu sorunu yöneticilere anlatmaya çalışmak yerine forumu bırakıyor ARAMA YAPAMIYORUM FORUMDABU SORUN YÜZÜNDEN! sırf bu yüzden forumdan soğudum bunu halletmelisiniz biran önce:

http://forum.iyinet.com/forumda/107...ocessed-because-token-has-expired-hatasi.html

2) Allah aşkına şu foruma artık yeni bir default tema yapın/yaptırın/satın alın
Sene bilmem kaç iyinete üye oldum default tema aynı sene 2008 default tema hala aynı benim gibi kusmak üzere çok insan vardır bu default temadan

siz yurt dışından bi tema bulun diyinki üyeler biz bu temayı satın alıcaz herkes 1$ göndersin ben 5$ göndermezsem namerdim:)

ve yorum:

bu forumdan uzaklaşmamın en önemli sebeplerinden biri bir şekilde foruma çok fazla ukala insanların ulaşmış olması ve yardım etmeye çalıştığım neredeyse her insandan yardım etmeye çalıştığım için ukalalık görüp pişman olmam

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence, forumda yöneticiliği bilen üyeler,

ploop
onursql
elmasgunes
gamend
tr.st
iyinet

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Venom yazdıkların oldukça komik ve anlamsız. Forum canlanmalı ki bunun için ben önerilerimi sundum. Madem bölüm moderatörleri var makale girsinler siteye...

konulara yazan bir tek sen değilsin. canlanmalı diyende bir tek sen değilsin. Bunları sadece senin sözün için yazmış olsaydım adınıda verirdim merak etme, senden korkup kinaye yapacak değilim.

Killa_HaKan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
milletin isi gücü yok hep tartisip duruyor.. daha kac tane böyle konu acilcak acaba? bu konu kilitlenir ondan sonra yine biri böyle konu acar millet yine 10 sayfa tartisir yine konu kilitlenir konu yine acilir bu böyle gider... :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5