İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Joomla sitelerinize destek verilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Merhaba arkadaşlar yaklaşık iki yıldır joomla ile uğraşmaktayım, joomla ile ilgili bir çok konuda az veya çok bilgiye sahip sayılırım. Joomla ile ilgili küçük sorunlarınıza bu başlıkta hep beraber yanıt arayabiliriz. Amma velakin detaylı yardım isteyecekler için şunu belirtmek isetrimki cüzi miktarda işin niteliğine göre ücret talep etmekteyim. Bazen arkadaşlar geliyor kategori oluşturamıyorum bölüm açamıyorum resim hizalaması şu bu ardından sonu gelmiyor malesef. Detaylı yardım almak isteyen arkadaşlar özel mesaj ile iletişim bilgilerini iletebilirler, Küçük çaplı soruları olanlar ise bu başlık altında sorabilirler.

Teşekkürler.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
MéDicLiFé Teşekkürler.

Genelde hayatın bana getirdiklerinden ziyade koparabildiklerimle yaşamaya çalışıyorum :)

Yaşamak direnmektir.

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle hizmetiniz için teşekkürler. ilk soru benden. genel bir soru olacak ama.
ben otomobil üzerine bir site hazırlıyorum ve wordpress düşünüyorum. joomla yı hiç bilmiyorum. ama joomla ile daha esnek siteler yapılabileceği söyleniyor. sizin tavsiyelerinizi alabilir miyim?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
öncelikle hizmetiniz için teşekkürler. ilk soru benden. genel bir soru olacak ama.
ben otomobil üzerine bir site hazırlıyorum ve wordpress düşünüyorum. joomla yı hiç bilmiyorum. ama joomla ile daha esnek siteler yapılabileceği söyleniyor. sizin tavsiyelerinizi alabilir miyim?

konuyu kısaca şöyle özetleyebiliriz, Wordperss in kuruluşu ve amacı bellidir. wordpres bir blog sistemidir. Hızlıdır heleki son sürümlerinde bildiğim kadarıyla ajax iyice oturtulmuş durumdadırki konu açarken fazla zorlanmazsınız. Kategori oluştururkende aynen öyle. Ama gel gelelimki jooomla bir CMS Content Managament System yani içerik yönetim sistemidir, ve hayallerinize bile gelmeyecek siteler oluşturabilirsiniz. Joomlada bir sınır yokturdur tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmıştır. Hali hazırda 2 bin üzerinde bileşen modül ve mambot u vardır ve günden güne büyümektedir. Şuan için ilk etapta otomobil sitesinde sadece tanıtım amaçlı birşey düşünebilirsiniz ama ilerleyen zamanlarda bi oto ilan veya oto satış üzerine site istediğinizde wordpres bu ihtiyacınızı karşılamaz ama joomla da bi bileşen kurulumu ile aynı site üzerinden oto ilan siteside yapabilirsiniz. Gelişmiş üye yönetim sistemi vardır sitenizde kurulu bileşenleri bu üyelik sistemiyle birleştirebilirsiniz. Sitenize yazılan yorumları kullanıcı panelinden görüntülüyebilir veya siteye içerik eklerse bunuda kendi panelinden takip edebilir. Yani diyeceğim şudurki ileriye dönük birşey yapacaksanız ve projenizi sürekli geliştirecekseniz joomla. Ama dersenizki ben sadece makaleler yayınlıycam üyelik oto ilan vs bunlar beni ilgilendirmiyor o zaman en basiti Wordpres

Kısa dedim ama bayağı uzun oldu sanırım özür :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende şunu sormak istiyorum.Joomla ile bir site yaptığımda ne kadar gelişmiş joomla seolarını uygulasamda,özgünlüğüne dikkat etsemde joomla güzel indexlenmiyor ve hit toplamıyor.
Bunun en güzel örneği cilthekimi.com.Doktor, dayım için yaptığım bir site.Ana sayfa hiç hit toplamıyor,tüm hiti vbulletin soru sorma forumu alıyor.Rahat indexlenip,hit toplayabiliyor.Ama joomla, malesef :(

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bende şunu sormak istiyorum.Joomla ile bir site yaptığımda ne kadar gelişmiş joomla seolarını uygulasamda,özgünlüğüne dikkat etsemde joomla güzel indexlenmiyor ve hit toplamıyor.
Bunun en güzel örneği cilthekimi.com.Doktor, dayım için yaptığım bir site.Ana sayfa hiç hit toplamıyor,tüm hiti vbulletin soru sorma forumu alıyor.Rahat indexlenip,hit toplayabiliyor.Ama joomla, malesef :(

Bir çok arkadaşımız bundan şikayet etsede Şahsen buna katılmıyorum. Benim için joomla bir siteyi indexletmek o kadar zor değil. İşin içinde çok ince detaylar var ve bi çok joomla kullancısı bu detaylara eğinmek istemiyor veyahut gözden kaçırıyor. Sadece linklerin konu_adi.index.html şeklinde olması seo değildir. Kullanacağınız meta tag meta açıklaması meta keyword bunların hepsi çok önemli. Son açtığım site yaklaşık bir ayda 17 bin index aldı forum var fakat forumdaki konu sayısı 5 i geçmez geri kalanın hepsi joomla indexidir.

quale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hızlı indexlenip indexlenmemenizin joomla ile ilgisi yok. Joomla sitem var ve 20-25k hit + eklenen konunun index alması yarım saati geçmiyor. Joomla ilgilenildiği takdirde gayet güzel yerlere getirebilinecek , görsel açıdan gerçekten birçok sistemden daha iyi olan ve çok geniş bileşen çeşitine sahip olan bir scripttir.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Abi sürekli destek vermeye calsıtıgın icin tskler sorunum olursa yollarım sana ;)

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım joomla kuracağım yeni bir site açıyorum hangi versiyonunu kurayım şuan kullanılabilir 3 versiyon var galiba aralarındaki fark ne acaba?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşım joomla kuracağım yeni bir site açıyorum hangi versiyonunu kurayım şuan kullanılabilir 3 versiyon var galiba aralarındaki fark ne acaba?

Şuan ben yeni bir site açıcak olursam joomla 1.5 serisi üzerine açarım bir çok yenilik ve kolaylık var ve 1 serisinin sonu geldi gibi fazla güncelleme ve ekleme olacağını sanmıyorum bundan sonra joomla ekibi tüm yoğunluğu 1,5 serisi üzerine verecektir. Ayrıca 1,5 serisi 1.0 serisine nazaran çok daha hızlı çalışmakta sunucuyu fazla yormamaktadır.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Şuan ben yeni bir site açıcak olursam joomla 1.5 serisi üzerine açarım bir çok yenilik ve kolaylık var ve 1 serisinin sonu geldi gibi fazla güncelleme ve ekleme olacağını sanmıyorum bundan sonra joomla ekibi tüm yoğunluğu 1,5 serisi üzerine verecektir. Ayrıca 1,5 serisi 1.0 serisine nazaran çok daha hızlı çalışmakta sunucuyu fazla yormamaktadır.
joomla 1.5 + opensef sitem vardı 4k ya ulaşmıştım makineyi tek başına yiyordu lanet olsun dedim çektim parka.Oturdum 1 haftadır sıfırdan portal tarzı bişiler yazmaya çalışıyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
joomla 1.5 + opensef sitem vardı 4k ya ulaşmıştım makineyi tek başına yiyordu lanet olsun dedim çektim parka.Oturdum 1 haftadır sıfırdan portal tarzı bişiler yazmaya çalışıyorum.

Selim haklı olabiilrsin ama 1,5 serisi kendinden seolu geliyor zaten. Sadece konuları açarken link vermek Yeterliydi. Opensef olmadan hiç denedinmi ?

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
opensef nedir acaba?

Bir kaç siteye baktım da eklentiler hep 1.0.x serisi üzerine emin değilim hangisini yapayım diye güvenlik açısından fark varmı peki?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
opensef nedir acaba?

Bir kaç siteye baktım da eklentiler hep 1.0.x serisi üzerine emin değilim hangisini yapayım diye güvenlik açısından fark varmı peki?

Open sef joomla için bir seo bileşenidir. Linklerinizi biçimlendirmeye yarar. Htm, html, php vb.

Güvenlik için net bir yanıt veremiyeceğim ama joomlanın çekirdek tabanında fazla ciddi potansiyel denilebilecek açıklar bu zamana kadar çok karşıma çıkmadı, lakin sizin kuracağınız 3 ncü parti bileşenlerin yaratacağı güvenlik açıkları bu farkı ortaya çıkaracaktır.

eklentilerin hep 1,0 serisi üzerine olmasının nedeni ise yıllardır kullanılan sürümdür.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten çok büyük bir hit beklemiyorum 1.5 kurayım o zaman teşekkürler :)

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yüklemenin 5. adımında ftp ayarları bölümünde yolu otomatik bulması için butona tıkladığımda böyle bir hata alıyorum ne yapmalıyım?
hatadh0.jpg

Bu bölümü atlayıp sonraki yüklemeyi başlatma tuşuna bastığım zaman da
Notice: Undefined index: DBtype in /home/visit/public_html/installation/installer/models/model.php on line 733

Fatal error: Call to undefined method: jexception->getnulldate() in /home/visit/public_html/installation/installer/helper.php on line 290

hata alıyorum

ne yapmalıyım acaba?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yüklemenin 5. adımında ftp ayarları bölümünde yolu otomatik bulması için butona tıkladığımda böyle bir hata alıyorum ne yapmalıyım?
hatadh0.jpg

Bu bölümü atlayıp sonraki yüklemeyi başlatma tuşuna bastığım zaman da

hata alıyorum

ne yapmalıyım acaba?

kusura bakmayın foruma yeni girebildim. Haliyle mesajınızı yeni gördüm, sitenize baktığımda sorunu gidermişsiniz.

Sizin yaşadığınız sorun 1,5 RC3 sürümünde çıkan bir hataydı ve bu genellikli sunucu kaynaklı olabiliyordu. Kurduğunuz versiyonu ve sürümü söylermisiniz. Ona göre yardımcı olalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5