İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kazançlarım düştü

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hergün bir önceki günden dahada berbat bi şekilde devam ediyor Allah sonumuzu hayır etsin. harbiden hesaplar alt üst oldu..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde yaklasik 20 gun once idi buna benzer baslik acilmisti
Altinada yazmistim reklam gelirlerinin dusususun devam edecegi
Reklam gelirlerindekio dusus googledan kaynaklanan bir sey top reklamlari adsense ye dusurmuyor (hesaplarinda icerik icin reklamlari secili olsa dahi )
Aramada gunluk butceleri bitiriyor yada %80 arama da kullaniyorsa %20 adsense ye dusuruyor (meydan bos olunca yerlerine 1-2 centlik adsense icin yapilmis adwords de reklam verilmis siteler kaliyor )
Buna benzer olayi Mayis ayindada yasanmisti ve en az1.5 ay surmustu
simdide ayni sekilde ve tahminen Ocak ayinin sonuna kadar kazanclar yukselise gecmez
(1 ay once cesitli kelimelerde 4$ uzeri vererek ilk 3 sirada cikabiliniyorsa su an 1$ ile ilk sirada cikilabiliyor hatta 0.50$ ile ilk uce giriliyor)

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
47 tık US$ 0,69
44 tık US$ 0,64

gösterimler 1000 rezillik

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün en sonki düşüklükten yarı yarıya düştü. birde artık hizmet reklamları çıkmaya başladı. noluyor ya googlenin reklamlarımı tükendi??

3ddd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde yaklasik 20 gun once idi buna benzer baslik acilmisti
Altinada yazmistim reklam gelirlerinin dusususun devam edecegi
Reklam gelirlerindekio dusus googledan kaynaklanan bir sey top reklamlari adsense ye dusurmuyor (hesaplarinda icerik icin reklamlari secili olsa dahi )
Aramada gunluk butceleri bitiriyor yada %80 arama da kullaniyorsa %20 adsense ye dusuruyor (meydan bos olunca yerlerine 1-2 centlik adsense icin yapilmis adwords de reklam verilmis siteler kaliyor )
Buna benzer olayi Mayis ayindada yasanmisti ve en az1.5 ay surmustu
simdide ayni sekilde ve tahminen Ocak ayinin sonuna kadar kazanclar yukselise gecmez
(1 ay once cesitli kelimelerde 4$ uzeri vererek ilk 3 sirada cikabiliniyorsa su an 1$ ile ilk sirada cikilabiliyor hatta 0.50$ ile ilk uce giriliyor)

Aslında düşününce gayet mantıklı yıl sonu geldi ve google ın bir yılsonu mali hedefi vardır. bu hedeflerini tutturabilmek için böyle bir yola başvurmuş olabilirler. yüksek gelirli olanları kendi aramalarında çıkararak yayıncılara giden payı azaltıyor.

eğer böyle bir şey varsa yılbaşından sonra düzelecektir (umarım)

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla eğer google dil ve ülkeye göre reklam gösterimine başlamışsa bence doğru yapmış, kazançlarımız düşmesine rağmen bence bir yol bu, adam çinçe reklam veriyor misal türk bir siteden tıklanması bence saçma

Eger bu sacma ise ve bunu teknik olarak yapabiliyorsalar, türkce bir sitede cince reklam cikartmanin neresi dogru bu olsa olsa sahtekarlik olur, sömürücülük olur...

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Türkçe sitelerde sadece türkçe reklam çıkacak diye bir kural yok + olursada çok saçma olur. Benim download sitem var ve sitemdeki programların %80'i yabancıların yaptığı programlar. Burada Türkçe reklam çıkacak olursa %80 'lik kayıbım olur. Adam belki program ismine tıklayıp o programı indirip satın alacak. Bunu bilemeyiz yani. Türkiye'ye dünyadan satış yok diye birşey olamaz.

L

linkdefteri.com

Misafir
düşüş devam ediyor malesef...

Bunun nedeni türkçe sitelerde artık sadece türkçe ilanların çıkması....

Eğer bu durumda bir değişiklik olmazsa bundan sonra bu kazançlara göre kendimizi ayarlamak zorunda kalacağız

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Türkçe sitelerde sadece Türkçe reklam çıkmıyor yanılıyorsunuz, şu anki sitelerimde yabancı reklamlar çıkmaya devam ediyor.

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düşüşün nedenini AÇIKLIYORUM arkadaşlar!! Bildiğiniz üzere şirketler belli dönemlerde kârlarını açıklar. Bu dönemlerden biri de yıl sonudur. Yıllık kârları ne kadar yüksekse borsa değerleri de o denli artar. İşte Google senelik kârını yeterli görmediğinden yayıncılara reklam gösterim miktarını azaltıp Google arama sonuçlarında bu reklamları eritmekte. Bundan dolayıda bize reklam kalmamakta yada çok düşük gelir getiren reklamları göndermekte.

Bu düşüş ne kadar sürecek derseniz bence Aralık ayını unutun. Benim gelirler tepetaklak şu an. Böyle devam edecegine inansam bir dakika düşünmem Google reklamlarını siteden çıkarırım. MyNet bile daha fazla veriyordur.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düşüşün nedenini AÇIKLIYORUM arkadaşlar!! Bildiğiniz üzere şirketler belli dönemlerde kârlarını açıklar. Bu dönemlerden biri de yıl sonudur. Yıllık kârları ne kadar yüksekse borsa değerleri de o denli artar. İşte Google senelik kârını yeterli görmediğinden yayıncılara reklam gösterim miktarını azaltıp Google arama sonuçlarında bu reklamları eritmekte. Bundan dolayıda bize reklam kalmamakta yada çok düşük gelir getiren reklamları göndermekte.

Bu düşüş ne kadar sürecek derseniz bence Aralık ayını unutun. Benim gelirler tepetaklak şu an. Böyle devam edecegine inansam bir dakika düşünmem Google reklamlarını siteden çıkarırım. MyNet bile daha fazla veriyordur.

Şimdiye kadar söylenen BENCE en mantıklı açıklama bu....

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

+rep

Benim teorime paralel bir teori
fakat ben bu teorimi destekler en ufak birşey (kendi düşüncelerimden başka) bulamadığım için bu konuyu hep takip etmeme rağmen yazmadım.

bu teoriye güç kazandıracak olan şey aralıktan sonra eski haline dönmesi olur.
ama bu bile ispat etmez. bir dahaki yılı hatta sonraki yılları da gözlemlemek gerekir :)

Saygılarımla

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence saçma bir teori. Madem böyle bir teori var neden sitelerimizde yabancı reklam çıkmıyor. Sadece türk reklamlar çıkıyor. Çok az ödeme yapan yabancı reklamlarda mevcut dediğin teori olsa o reklamlarda çıkardı ama görüldüğü gibi sadece tr reklamlar var. Tr reklamlarda az ödediğinde bu hale düştük. Düzelmesini bende isterim ama zor gibi görünüyor :(

deja_wu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar daha önce Google Adsense mi vardı :) az ile yetinmesini bilmeyen çoğu bulamaz bu geçiçi birşye

Sayfa gösterimi 2.878
Tıklama 45
Kazanç US$ 0,99
:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5