İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kb Bilişim = itinayla suistimal edilir ( Şikayet )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByMedCezir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ödeme yapacaklarını belirtmekle kaldılar arkadaşlar;) 2 gündür herhangi bir icraat yok. bakalım pazartesine kadar beklicem. bu iyiliği son klez yapıyorum. herkese ilgisi için teşekkürler

X

Xman

Misafir
ödeme yapacaklarını belirtmekle kaldılar arkadaşlar;) 2 gündür herhangi bir icraat yok. bakalım pazartesine kadar beklicem. bu iyiliği son klez yapıyorum. herkese ilgisi için teşekkürler

1 hafta geçti ödemeniz hala gelmediyse fazla söze gerek yok herkes notunu verecektir firma hakkında.

PrOgRaMmeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi temiz sektör bilişim sektörümüz dü bunu da b.k etmeye başladılar neyidiğü belirsiz firmalar.

Zaten fotoğraftan kaybediyolar.... Aylardır oyalama politikası ile devam etmişler şuraya bak yahu.....

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi temiz sektör bilişim sektörümüz dü bunu da b.k etmeye başladılar neyidiğü belirsiz firmalar.

Zaten fotoğraftan kaybediyolar.... Aylardır oyalama politikası ile devam etmişler şuraya bak yahu.....

Bilişim sektörü hiç temiz olmadı ki... Senelerdir dolandırıcılar bu sektörde,2002'den beri profesyonel olarak dolandırıcılıkla uğraşanlar bile var bu sektörde...

ByMedCezir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu firma tam anlamıyla bir dolandırıcı firmadır. şuan oruçlu ağzımla bunlra sövmek istemiyorum. en son emsajımdan bu yana yaptıkları şey aynen şudur: hostbuldan mesajını sil paranı verecem. sildim. ok vercem dediler 2 gün oyalandık sonra iş bankasından kartsız işlem yaparak parayı çekebilmem için önce yardımcı oldular. ancak iş bankasından gelen referans numaraıyla çekemedim. çünkü gsm şifresi istedi. ben banakalarla iş yapmam ama bus eferlik gidip çekeyim dedim. bankadan kimseyle yüz göz olmamak için. neyse gittim memura sordum gsm şifresi istiyor dedim. 4440202 arayın ordan şifre talep edin dediler. aradım ancak bana yollanan referans no 8 haneliydi 9 haneli no sitediler başına sıfır koydum olmadı denedim denedim bir türlü olmadı. en son kendilerine bildirdim. bankamatik başına geçin yardımcı olacaz dediler. ama ne aradılar ne de yardımcı oldular. üstünden baya zaman geçti iade yapmadılar. artık parasınınd erdinde değilim 39 ytl zaten önemli değil sadece niyetim paramın o kendini bişey sananların boğazından geçmemesiydi. neyse en son bikaç gün önce aradım. dedim siz bana bu şekilde paramı iade etmiceksiniz. maden o akdar uğraştığınızı iade yapmak istediğinizi söylüyorsunuz size kolay bi yol söylim gidin paramın değeri kadar bana kontür alın ve şifresini yollayın dedim. tamam dedi. en geç bir saat sonra yollayın dedim. şuan olmaz ama akşama kadar en geç yollarım dedi. iyi dedim. :) siz ce naptılar tabiki yalan dolan. sonra aradım telefonu çalıyor. iş yeri nosu değil arkadaşlar kişisel cep numarası. sonra telefond esteği vermiyporuz taşınyıruz falan derlerse yalan :) neyse işte arıyorum çalıyor telefonu ardından adam kapatıyor meşgule veriyo üst üste aradım hep çalio ama cevap vermiyor. gittim bi yerden ev nuamrasındana radım ama yine aynı adam bilior 0324 nolu ya mersinden yani bneima radığımı cevap vermiyor:)
neyse bende karar verdim. ona ilk konuştuğumuzda buraya yazdıktan sonra. telefonda selamun aleyküm vbile demeden ne hikmetse nasıl bir nefes varsa adamda başladı küfürleri saymaya :)hiç bozmadım dinledim küfürleri neden derseniz teknoloji diye birşey var :) ses kayıt denen bişey de var elbet. neyse işte sonra bunu söyledim baktım hemen ardından aradı dedi yapma etme bis müslümanız ayaklarına yatmaya başladı :) sonra hemşeriyiz ayaklarına başladı :) sonra çocuğum var üstüne yemin ederimayaklarına başladı. neye çocuğunun ne kadar kıymetsiz olduğu verdiği sözden belli. o paraları onun boğazından nasıl geçirdiğinden belli zaten.
birazdan yine aricam bakalım meşgule atmazsa görüşürüz burda yine.

Ben insanları seven biriyim. ne kadar kötü olurlarsa olsunlar elbet değişebileceklerine inanırım. tabi bazı istisnalar haricinde bu kb firması da bu istisnalardan biriymiş şuan karar verdim. allah yollarını açık etmesin. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

ByMedCezir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bir farklılık yok akın eroğlu denen firma yetkilisi cevap vermiyor meşgule atiyor

ByMedCezir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KB.COM.TR firması Hostbul.net'te kayıtlı değildir.

Firmaya ait uptime bilgisi, müşteri yorumları, barındırdığı alan adı sayısı ve bunun gibi daha bir çok bilgiyi görmek istiyorsanız firma yetkililerine [email protected] adresinden ulaşarak Hostbul'a kayıt yaptırmalarını söyleyiniz.

neler oluyor acaba merak ettim. ya piyasadan kaçmayı planlıyorlar ya hostbul bunların dolandırıcı olduğunu en sonunda kabule dip banladı bunları. ya da isim değiştirip farklı şekilde kendilerini lanse edecekler :)

ByMedCezir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akın denen şahısı allaha havale ettim. allah hakkımı ondan, ondna olmazsa aile bireylerinden çıkarır elbete.

çocuğu üstüne ettiği yeminler falan feşmekan bu adamın her lafı palavra. dolandırıcı

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kb yi satıp isim değiştirdiler diye okudum biryerden yani sadece isim değiştirmişler

işte bu yeni adresleri http://www.iis.com.tr/

Merkez : Kurtuluş Mah Ahmet Arif Bulvarı No: 29 / 3 Bismil - Diyarbakır - 0 (412) 415 63 60 Faks : 0 (412) 415 63 60
Vergi Dairesi : Bismil Mal Müd Vergi No : 636 035 3648

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostbuldan bakmıştım ben bu firmaya hostbul genelde güvenilir bir yer vergi levhası olan firmalar var. ondan dolayı oradan bakmıştım. olumlu yorumla bir hayli fazlaydı. olumsuz yorumda bikaç taneydi. olumsuz yorum oranı nerdeyse en az olan firmalardan biriydi ayrıca fiyatı da uygun olunca üstüne üstün üye olduğum an telefonla bana ulaşıp yardımcı olmaya çalıştılar. ne bilirdim ben bu derece istismarcı bi firma olduklarını.

Arkadasim gecmis olsun benimde basimdan buna yakin birsey gecti. Bende turkishostan sacma sapan bi sebeple hesabim kapandi. Godaddyden aldigim domaine yine godaddyde kendi dnslerimi olusturp onlarin ipsine yonlendirdim ve oyle kullaniyordum buna iznim yokmus oyl dediler neyse , akli basinda bi adam cikti parami iade ettim bende baska yere gectim...Benim zaten kendi sunucum var, host paketleri satiyorum ama linux pakete ihtiyacim vardi o yuzden bunlari yasadim...

Simdi ki yeni dolandiricilik yonetemi sirket kurup, vergi levhasi cikarmak. Bunu yapinca herkes kayitsiz sartsiz itimat ediyor diye dusunuluyor. Eee sirket kurmakta 300 YTL arkadaslar...

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
en dogru ola savcılıga suc duyurusunda bulunmaktır...

siz savcılıga bildirdiginizde gerekli takikat yapılır eger hakkında başka sikayette varsa gerekli işlem yapılır,
ilk sizin şikayet olsa dahi bişey cıkmasa bile, başkası tarafından yapılacak 2ci şikayet dolandırı olduklarını tesciller..

bununla birlikte savcılık gerekeni yapacaktır...

artı savcılık microsofttan tüm kayıtları isteyip konuşmalarıda kontrol edebiliyor..

bu tür 2 dolandırıcıyı ben savcılıga verdim.. olması gerekende buydu..
allaha havale etmek ona yürü ya kulum demektir...

not: şirket kurmak en az 1500 ytl dir...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
sadece lafta kalıyor 10 gun önce banada ödeme yapacam dedi hala bekliyorum 80 bin ytl ye sirketi devrettim diyor. ama iadeleri ödemek zoruna gidiyor sanırım

Sizdede Hata var Batux..
sen halen ödememi bekliyorsun.??

yaws gidin adam gibi yerlerden aliş veriş edin...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bir çok yer var whois bilgilerine bakıp ne kadar eski olduguna görede çalışabilirsiniz ;)

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Mesela nerden alışveriş yapsınlar gf8?
isim olarak tabiki kimseyi önermicem
ama ben alıcı olsam aşağıda yazanları dikkate alırım..

Alış veriş yapılacak yerlerden..
en az 8 yılını bu işe adamış yerlerden
dolandırıcı olmayan yerlerden
satış öncesi neyse satiş sonrasıda aynı muameleyi Gösteren yerlerden
yeri yurdu belli olan yerlerden
Vergi mükellefi olan yerlerden
Faliyet Belgesi olan yerlerden

En Çok müşterisi olana değil, En çok Tecrübe sahibi olan yerlerden.
sitelerine 7/24 yazipta 2 gün sonra ticketlere cevap vermeyen yerlerden..

makinaları TR den olupta Bol paçadan şu kadar trafik veriyoruz değipte millete vaad veren yerlerden değilde elindeki imkanları olduğu gibi sunan yerlerden..

5 YTL ucuz die satan yerden değil 5YTL fazla ücretle satipta kaliteli destek veren yerlerden..

yukarıda saydiğim şekilde aliş veriş edenler ağlamaz....

bu işin lami cimi yok alış veriş budur...

ve yukarıda saydığım özelliklerde 10 parmağini sayacak kadar HOSTCU bulamazsınız
diğerleri hikaye..

haksızsam haksız olduğumu söyleyin

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
isim olarak tabiki kimseyi önermicem
ama ben alıcı olsam aşağıda yazanları dikkate alırım..

Alış veriş yapılacak yerlerden..
en az 8 yılını bu işe adamış yerlerden
dolandırıcı olmayan yerlerden
satış öncesi neyse satiş sonrasıda aynı muameleyi Gösteren yerlerden
yeri yurdu belli olan yerlerden
Vergi mükellefi olan yerlerden
Faliyet Belgesi olan yerlerden

En Çok müşterisi olana değil, En çok Tecrübe sahibi olan yerlerden.
sitelerine 7/24 yazipta 2 gün sonra ticketlere cevap vermeyen yerlerden..

makinaları TR den olupta Bol paçadan şu kadar trafik veriyoruz değipte millete vaad veren yerlerden değilde elindeki imkanları olduğu gibi sunan yerlerden..

5 YTL ucuz die satan yerden değil 5YTL fazla ücretle satipta kaliteli destek veren yerlerden..

yukarıda saydiğim şekilde aliş veriş edenler ağlamaz....

bu işin lami cimi yok alış veriş budur...

ve yukarıda saydığım özelliklerde 10 parmağini sayacak kadar HOSTCU bulamazsınız
diğerleri hikaye..

haksızsam haksız olduğumu söyleyin

Pardon neden 8 sene ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5